Skuteczność

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Caldeborn pisze:
26 mar 2021, 21:25
Dadas juz kilka lat temu wyslalem Ci na pv PDS Admirala.
"Trading with Admiral for its Admiral Products carries an automatic risk of actual conflicts of interests because Admiral is acting as principal in its Admiral Products with you and Admiral sets the price of the Admiral Products. Also, Admiral’s only Hedge Counterparty is its related party, Admiral AS.

The policy used by Admiral is that as principal it issues the Admiral Products to you based on the price it gives you, not by acting as broker to you. Admiral obtains its price by dealing with its Hedge Counterparty. While Admiral does not seek to make a market, its only Hedge Counterparty may do so.

You can reduce the risks to you of unfavourable pricing or opaque pricing (meaning it is unclear how it relates to the underlying market) by monitoring the underlying market and Admiral’s pricing compared with other similar OTC contracts which have comparable terms."
Co za roznica czy Admiral Markets czy Admiral SA make market for U? Ten sam wlasciciel. Taki pic na wode dla naiwnych. Przeczytaj PDS to moze zrozumiesz.
O tym, to ja od dawna wiem.
Możesz, wiesz, po prostu nie tradować i zająć się czymś innym.
Jeżeli chcesz trejdować, to musisz mieć brokera, i tyle na ten temat.
Wybierasz kompromis.
A jak się komu nie podoba, to jak wyżej - nikt nikogo do tego nie zmusza.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Darku, wiem ze wiesz bo sam to Ci wyslalem. Ja od ponad 20 paru lat mam brokera MM bo innego nie ma. A tak dla przypomnienia to sam prowokujesz: "Jakbyś się jeszcze nie zorientował, to w obecnych czasach broker zarabia na spreadzie i prowizjach.
Taki, który próbuje jeszcze skubać swoich klientów, raczej nie pociągnie zbyt długo."
Jak czyjs " broker zarabia na spreadzie i prowizjach" to pytanie w jaki sposob zarabia prime broker?

Awatar użytkownika
Morlok
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 30 cze 2015, 14:06

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: Morlok »

ninjaproject pisze:
26 mar 2021, 21:40
Możesz, wiesz, po prostu nie tradować i zająć się czymś innym.
Jeżeli chcesz trejdować, to musisz mieć brokera, i tyle na ten temat.
Tak jak Ci Caldeborn napisał, sam prowokujesz taką dyskusję by potem rakiem się wycofywać.
By trejdować to można mieć konto u brokera (i go skubać), albo po prostu przejść na realną giełdę, rynek regulowany gdzie pieniądze wpłacasz w "depozyt" do instytucji trzecich w celu zagwarantowania stronom wykonania transakcji zgodnie z przyjętymi zasadami obrotu ale do tego musisz mieć hajs.
Możesz też zgłosić się na gaincapital.com i sam zostać brokerem. Dają wszystkie narzędzia, wystarczy chyba 10mln $ zakładowego i dołaczasz do zacnego grona brokerów forex zarabiając na trejdach klientów :)

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Morlok pisze:
27 mar 2021, 15:46
Możesz też zgłosić się na gaincapital.com i sam zostać brokerem. Dają wszystkie narzędzia, wystarczy chyba 10mln $ zakładowego i dołączasz do zacnego grona brokerów forex zarabiając na trejdach klientów :)
Trochę drogo. Aż 10 baniek zielonych ? To pewnie z całym know how, ale mimo wszystko sporo.
Sadziłem, że da się taniej otworzyć brokera. Tyle to w życiu nie uzbieram :wink:
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
Morlok
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 30 cze 2015, 14:06

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: Morlok »

MarioDM pisze:
28 mar 2021, 12:06
To pewnie z całym know how, ale mimo wszystko sporo.
Nie, wymogi kapitałowe przewidziane prawem, kiedyś to było 10mln teraz pewnie więcej. Kilku brokerów musiało zamknąć swe podwoje gdy je wprowadzili.
BTW teraz czekam na odpowiedz supportu czemu nie mogę otworzyć żadnej pozycji, dzisiaj już bym był zarobiony. Niepokojące :/

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

@Morlok
Chyba mowisz o USA i brokerach futures. Na OTC gdzies na Bergamutach to 50K kapitalu wystarczy.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Morlok pisze:
29 mar 2021, 09:41
MarioDM pisze:
28 mar 2021, 12:06
To pewnie z całym know how, ale mimo wszystko sporo.
Nie, wymogi kapitałowe przewidziane prawem, kiedyś to było 10mln teraz pewnie więcej. Kilku brokerów musiało zamknąć swe podwoje gdy je wprowadzili.
BTW teraz czekam na odpowiedz supportu czemu nie mogę otworzyć żadnej pozycji, dzisiaj już bym był zarobiony. Niepokojące :/
No właśnie. Te wymogi to pewnie w UE i USA. Wyjątkowo sporo kasy.

U jakiego brokera nie możesz otworzyć pozycji ?
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
Morlok
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 30 cze 2015, 14:06

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: Morlok »

MarioDM pisze:
29 mar 2021, 13:33
U jakiego brokera nie możesz otworzyć pozycji ?
Na szczęście wyjaśnione i dobrze bo to dla mnie jedyny reliable broker na tą chwilę. Z brokerami tak jest że wszystko pięknie póki do wypłaty nie dojdzie. Z tych największych chyba wszystkich testowałem poza ironFX który wyglądał syfnie od początku i się nie pomyliłem. AlpariUK było zajebiste póki nie padli. Nie chce reklamować lub antyreklamować jakichkolwiek brokerów bo się tylko z tego syf robi.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Jak ktoś chce sprawdzic swój pomysł i strategie może sie przydac symulator. Widac wyraźnie jak skutecznośc dopiero w połaczeniu z RR pokazuje, czy model ma szanse byc zyskowny czy nie. I najwazniejsze. Czy nie prowadzi zbyt często do bankructwa. Bo jak kazdy może sobie sprawdzic, ryzyko na trejd dwucyfrowe(%) już zaczyna niemiło wyglądać ;)
I róbcie testy z jak najwieksza liczba prób. Nie 10 czy 15 ale co najmniej kilkaset
http://equitycurvesimulator.com/

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Testuję takiego mojego robota codziennie od 2021.03.15.
Na dzień dzisiejszy jest tak:
2021-04-02_175157.jpg
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ