Zautomatyzować nie do zautomatyzowania

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: Zautomatyzować nie do zautomatyzowania

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

ninjaproject pisze:
19 mar 2021, 13:30
Jakby się udało zalgorytować proces myślowy i decyzyjny człowieka, to pewnie nie bylibyśmy w stanie odróżnić robota od człowieka.
(półserio)
hehe, jakiś czas temu myślałem o tym (no prawie ;) )
Zastanawiałem się czy mając odpowiednią liczbę zagrań (ciężką o taką bazę) człowieka grającego sposobem "na czuja".
Da się odtworzyć jego zagrania automatycznie, tzn. raczej przewidzieć jego przyszłe zagranie.

hm.. teraz myślę, że można by testowo spróbować skopiować system bez wiedzy o tym jak działa tylko na podstawie jego zagrań.
System który generuje wiele transakcji i nie generuje ich losowo (nie musi być zyskowny).

Ciekawe wyzwanie.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: Zautomatyzować nie do zautomatyzowania

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Bez urazy, ale te wasze teorie były podejmowane przez bardziej tęższe rozumy, w czasach kiedy procesory dopiero raczkowały. '85 rok. Ten człowiek chyba był wykładowcą Billa Gatesa. https://www.youtube.com/watch?v=ipRvjS7q1DI
Więc może pora zejść na ziemię znowu, zająć się czymś co jest realne do zrobienia ;p
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: Zautomatyzować nie do zautomatyzowania

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

rookie2 pisze:
19 mar 2021, 14:19
Bez urazy, ale te wasze teorie były podejmowane przez bardziej tęższe rozumy, w czasach kiedy procesory dopiero raczkowały. '85 rok. Ten człowiek chyba był wykładowcą Billa Gatesa. https://www.youtube.com/watch?v=ipRvjS7q1DI
Więc może pora zejść na ziemię znowu, zająć się czymś co jest realne do zrobienia ;p
Bez urazy, ale to, że ktoś o czymś tam rozmyślał kiedyś nie oznacza, że teraz nie ma co o tym rozmyślać, bo tak wiele rzeczy by nie powstało.

Oczywiście, małe szanse są by gdybając sobie na forum wymyślić coś przełomowego (już z racji za małych zasobów), jednak już samo to rozmyślanie może prowadzić nasz umysł na inne tory które mogą spowodować powstanie ciekawych koncepcji.

PS.
Nie uważam się za głupszego od Billa(A w tej materii to nawet uważam się za bystrzejszego) ;)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Zautomatyzować nie do zautomatyzowania

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

LowcaG pisze:
19 mar 2021, 14:25
rookie2 pisze:
19 mar 2021, 14:19
Bez urazy, ale te wasze teorie były podejmowane przez bardziej tęższe rozumy, w czasach kiedy procesory dopiero raczkowały. '85 rok. Ten człowiek chyba był wykładowcą Billa Gatesa. https://www.youtube.com/watch?v=ipRvjS7q1DI
Więc może pora zejść na ziemię znowu, zająć się czymś co jest realne do zrobienia ;p
Bez urazy, ale to, że ktoś o czymś tam rozmyślał kiedyś nie oznacza, że teraz nie ma co o tym rozmyślać, bo tak wiele rzeczy by nie powstało.

Oczywiście, małe szanse są by gdybając sobie na forum wymyślić coś przełomowego (już z racji za małych zasobów), jednak już samo to rozmyślanie może prowadzić nasz umysł na inne tory które mogą spowodować powstanie ciekawych koncepcji.

PS.
Nie uważam się za głupszego od Billa(A w tej materii to nawet uważam się za bystrzejszego) ;)
No tak, ja też, bez urazy, ale w jaki sposób zmierzyłeś tęgość mojego rozumu, czy kolegi LowcaG?
I jeszcze zauważę, że z takim podejściem, kolego rookie2, to by ludzkość na drzewach banany jadła i z drzew by schodzić nie miała powodów...
maxresdefault.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Zautomatyzować nie do zautomatyzowania

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

"To create something we have to know first what we want."
-Caldeborn
A tak na serio. Zanim podejme decyzje na wsparciu czy oporze patrze na 5 wskaznikow. Min 3 musza mnie przekonac. Prawie nigdy nie ma, ze 5 sie zgadza i zawsze inne. Zeby bot dobrze dzialal to musialby "myslec". Linie O i W musza byc i problem w tym, ze program czasami zle pokazuje.

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: Zautomatyzować nie do zautomatyzowania

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

Caldeborn pisze:
19 mar 2021, 15:11
A tak na serio. Zanim podejme decyzje na wsparciu czy oporze patrze na 5 wskaznikow. Min 3 musza mnie przekonac. Prawie nigdy nie ma, ze 5 sie zgadza i zawsze inne. Zeby bot dobrze dzialal to musialby "myslec". Linie O i W musza byc i problem w tym, ze program czasami zle pokazuje.
Dobrze rozumiem?
1. Masz 5 wskaźników (w sensie dosłownie chodzi o wskaźniki? anie o jakieś tam w głowie albo "się widzi"?)
2. Co rozumiesz przez przekonać? To nie jest jakaś zasada tylko czasem Cię przekonuje a czasem nie, chociaż pokazuje to samo?
3. Na czym polega to myślenie przy że co najmniej 3 z 5 pokazują "sygnał"?
4. Czyli masz program który pokazuje w większości razów dobrze, ale jest pewien procent który wskazuje źle i potrafisz te momenty wskazać i wiesz dlaczego?

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Zautomatyzować nie do zautomatyzowania

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Caldeborn pisze:
19 mar 2021, 15:11
"To create something we have to know first what we want."
A wiesz o tym, że bardzo wiele wynalazków, które dziś uważamy za normalne, praktyczne rzeczy, powstało dziełem przypadku, przy okazji tworzenia czegoś innego?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Zautomatyzować nie do zautomatyzowania

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

4.Program liczy opory bazujac na L i H ostatniego swingu i robi to raz dziennie o ktorej godzinie chcemy. Najlepiej o 5:00PM NY time.
Jak kurs zrobi nowe L jak w zalaczniku to to zmieniam opory recznie a program pauzuje. Program pokazal opor na 12960 chyba.
Reszta pytan jutro. Sorry
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Zautomatyzować nie do zautomatyzowania

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

ninjaproject pisze:
19 mar 2021, 15:45
Caldeborn pisze:
19 mar 2021, 15:11
"To create something we have to know first what we want."
A wiesz o tym, że bardzo wiele wynalazków, które dziś uważamy za normalne, praktyczne rzeczy, powstało dziełem przypadku, przy okazji tworzenia czegoś innego?
Oj Dadas. Ale ten ktos wiedzial co chce zrobic, tylko wyszlo co innego.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Zautomatyzować nie do zautomatyzowania

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Caldeborn pisze:
19 mar 2021, 15:49
ninjaproject pisze:
19 mar 2021, 15:45
Caldeborn pisze:
19 mar 2021, 15:11
"To create something we have to know first what we want."
A wiesz o tym, że bardzo wiele wynalazków, które dziś uważamy za normalne, praktyczne rzeczy, powstało dziełem przypadku, przy okazji tworzenia czegoś innego?
Oj Dadas. Ale ten ktos wiedzial co chce zrobic, tylko wyszlo co innego.
Oj, oj, ale jakby się trzymać logiki tego cytatu, to nie można by "create something we did not know first that we wanted".
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ