Skuteczność

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
kaiwzoj
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 28 wrz 2020, 18:54

DSWShit 💩

Nieprzeczytany post autor: kaiwzoj »

ninjaproject pisze:
22 lut 2021, 13:12
Cblondyn pisze:
22 lut 2021, 13:09
Ale tak to jest jak ignorant uzywa liczb nie zdając sobie sprawy co tak naprawde znaczą. W dodatku pobieraja jakies opłaty za doradztwo czy sprzedawane materiały i różne cuda na kiju mając tak potężne narzędzie ;)
Nie pobieram żadnych opłat za doradztwo i żadnego doradztwa nie udzielam.

I tego sie trzymaj. Skoro daje ci to zarabiac to przestan propagowac w co drugim poscie swoja zajebistosc i przestan kreowac sie na czarodzieja rynku. Sam mowisz ze kazdy powinien grac po swojemu a na kazdym kroku pouczasz wszystkich o tym jaki jest rynek i jak nalezy grac. Jak tylko ktos ma stratna pozycje to zjawia sie sradas i zaraz jest o t jak ch ujowo gra i jaki dswshit jest mega. Co za hipokryta i buc.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: DSWShit 💩

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

kaiwzoj pisze:
22 lut 2021, 22:32
ninjaproject pisze:
22 lut 2021, 13:12
Cblondyn pisze:
22 lut 2021, 13:09
Ale tak to jest jak ignorant uzywa liczb nie zdając sobie sprawy co tak naprawde znaczą. W dodatku pobieraja jakies opłaty za doradztwo czy sprzedawane materiały i różne cuda na kiju mając tak potężne narzędzie ;)
Nie pobieram żadnych opłat za doradztwo i żadnego doradztwa nie udzielam.

I tego sie trzymaj. Skoro daje ci to zarabiac to przestan propagowac w co drugim poscie swoja zajebistosc i przestan kreowac sie na czarodzieja rynku. Sam mowisz ze kazdy powinien grac po swojemu a na kazdym kroku pouczasz wszystkich o tym jaki jest rynek i jak nalezy grac. Jak tylko ktos ma stratna pozycje to zjawia sie sradas i zaraz jest o t jak ch ujowo gra i jaki dswshit jest mega. Co za hipokryta i buc.
Brawo, brawo, bis!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 738
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

ninjaproject pisze:
22 lut 2021, 13:26
............
Ja wiem.
setup = układ
Pytanie jest takie, czy twoja definicja setupu jest taka sama jak moja?

Jeżeli przez setup, ty rozumiesz jakiś układ świec, czy słupków na wykresie, to powodzenia życzę!
Będziesz potrzebował więcej szczęścia niż rozumu.
W konkretnym przypadku,
“Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.” - Albert Einstein

setup = układ (Darek ma rację)
IMO jest to, uczenie się pewnej formacji występującej w konkretnych warunkach na rynku.
oznacza to opracowywanie setupu, którego najczęściej szukasz podczas interakcji z rynkiem.
jest precyzyjnym zestawem warunków, które muszą się urzeczywistnić, by transakcja mogła zostać zrealizowana
Ostatnio zmieniony 23 lut 2021, 08:24 przez Andreasgp, łącznie zmieniany 1 raz.
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Pamiętam jak lata temu ktoś poruszał gdzieś temat setupu i o ile pamiętam chodziło o to po co w ogóle stosować takie obcojęzyczne pojęcia zamiast na przykład pojęcie "formacja". Dla mnie stosowanie pojęcia "setup" ma sens bo dla mnie to pojęcie szersze niż formacja i tym samym oznacza zupełnie coś innego. To zestaw warunków, które można określić na wykresie (w końcu pojęcie to funkcjonuje wśród osób patrzących na wykres i stosujących narzędzia at) i spełnienie tych warunków tworzy sytuację, w której powinniśmy zająć pozycję zgodnie z góry określonym planem, strategią. Pojęcie setupu jest szersze niż formacji. bo może to być formacja+wskaźnik, oscylator, średnia a także formacja+kontekst w postaci dowolnego narzędzia at wyższego stopnia. Formacja, układ świeczek może być jedynie jednym z elementu setupu. W dodatku setup może wyznaczać warunek zajęcia pozycji jeszcze przed uformowaniem się formacji, gdy ona się dopiero tworzy, a nawet kilku tworzących się formacji jednocześnie tzn. formacji niższego stopnia i formacji wyższego stopnia, która jest kontekstem.
Formacje, układy świeczek są dla mnie jedynie jednym z wielu elementów at, które mogą tworzyć setup. Tu muszę jeszcze zaznaczyć, że jeśli jesteśmy w stanie zdefiniować i opisać kontekst dla danego setupu aby następnie go odnajdywać na wykresie w sposób w miarę powtarzalny nic nie stoi na przeszkodzie aby uznać go za stały element naszego setupu wówczas stwierdzenie "setup w danym kontekście" jest niewłaściwe skoro kontekst jest jego elementem chyba że mówimy o kontekście jeszcze wyższego stopnia zwłaszcza gdy nie został on wystarczająco sparametryzowany aby stać się stałym elementem setupu.
Dla mnie setup jako pojęcie sięga daleko jak szeroko mogę określić/zdefiniować/sparametryzować/ to co widzę na wykresie aby stosować w sposób powtarzalny czyli to może to być cały zestaw narzędzi do n stopnia w zwyż jeśli chodzi o kontekst. To co wymyka się się sparametryzowaniu ze względu na zbyt dużą subiektywność może już być kontekstem dla danego setupu a nie jego elementem.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6616
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

alinoe pisze:
23 lut 2021, 08:22
Pamiętam jak lata temu ktoś poruszał gdzieś temat setupu i o ile pamiętam chodziło o to po co w ogóle stosować takie obcojęzyczne pojęcia zamiast na przykład pojęcie "formacja". Dla mnie stosowanie pojęcia "setup" ma sens bo dla mnie to pojęcie szersze niż formacja i tym samym oznacza zupełnie coś innego. To zestaw warunków, które można określić na wykresie (w końcu pojęcie to funkcjonuje wśród osób patrzących na wykres i stosujących narzędzia at) i spełnienie tych warunków tworzy sytuację, w której powinniśmy zająć pozycję zgodnie z góry określonym planem, strategią. Pojęcie setupu jest szersze niż formacji. bo może to być formacja+wskaźnik, oscylator, średnia a także formacja+kontekst w postaci dowolnego narzędzia at wyższego stopnia. Formacja, układ świeczek może być jedynie jednym z elementu setupu. W dodatku setup może wyznaczać warunek zajęcia pozycji jeszcze przed uformowaniem się formacji, gdy ona się dopiero tworzy, a nawet kilku tworzących się formacji jednocześnie tzn. formacji niższego stopnia i formacji wyższego stopnia, która jest kontekstem.
Dokładnie. I każdy trader sam ustala warunki jakie muszą być spełnione by otworzyc pozycje. Bo dla jednego setup jest juz dla innego jeszcze nie.
Ale chodzi o skuteczność setupów na poziomie 80% i więcej. Itp. brednie opowiadane przez fantastów.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Cblondyn pisze:
23 lut 2021, 09:29


Dokładnie. I każdy trader sam ustala warunki jakie muszą być spełnione by otworzyc pozycje. Bo dla jednego setup jest juz dla innego jeszcze nie.
Ale chodzi o skuteczność setupów na poziomie 80% i więcej. Itp. brednie opowiadane przez fantastów.
Czyli już wiemy co to są setupy :564:
To teraz te 80 % skuteczności
jak to zrobić :)

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6616
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Tomasz196407 pisze:
23 lut 2021, 09:51
Cblondyn pisze:
23 lut 2021, 09:29


Dokładnie. I każdy trader sam ustala warunki jakie muszą być spełnione by otworzyc pozycje. Bo dla jednego setup jest juz dla innego jeszcze nie.
Ale chodzi o skuteczność setupów na poziomie 80% i więcej. Itp. brednie opowiadane przez fantastów.
Czyli już wiemy co to są setupy :564:
To teraz te 80 % skuteczności
jak to zrobić :)
Pamietasz jak ci opowiadałem jak jeden głupek na swoim filmiku zastanawiał sie nastepnego dnia dlaczego dzień wcześniej otworzył pozycje? Jak przykładał swoje "codowne" narzędzia i nic nie pasowało? No własnie. To by znaczyło, że:
albo setup nie jest skonkretyzowany (opisane warunki)
albo warunki sobie a pozycja sobie. Jedna z tych "jakoś to będzie" :d
W obu przypadach każdy sie domysli totalny BEZSENS
:564:

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Cblondyn pisze:
23 lut 2021, 10:28
Tomasz196407 pisze:
23 lut 2021, 09:51
Cblondyn pisze:
23 lut 2021, 09:29


Dokładnie. I każdy trader sam ustala warunki jakie muszą być spełnione by otworzyc pozycje. Bo dla jednego setup jest juz dla innego jeszcze nie.
Ale chodzi o skuteczność setupów na poziomie 80% i więcej. Itp. brednie opowiadane przez fantastów.
Czyli już wiemy co to są setupy :564:
To teraz te 80 % skuteczności
jak to zrobić :)
Pamietasz jak ci opowiadałem jak jeden głupek na swoim filmiku zastanawiał sie nastepnego dnia dlaczego dzień wcześniej otworzył pozycje? Jak przykładał swoje "codowne" narzędzia i nic nie pasowało? No własnie. To by znaczyło, że:
albo setup nie jest skonkretyzowany (opisane warunki)
albo warunki sobie a pozycja sobie. Jedna z tych "jakoś to będzie" :d
W obu przypadach każdy sie domysli totalny BEZSENS
:564:
Pamietam,
ale do sedna sprawy(SKUTECZNOŚĆ)
mam setup sprawdzony!
i mam mieć z kolei 8 na 10 takich setupów aby miec te 80%
Jak to zrobić?

PS. Tak z mojego podwórka
impuls-korekta-impuls-korekta-
potem formacje świecowe
-formacje kontynuacji i formacje odwrócenia na swiecach
Następnie wolumen -przy kład jednego z narzedzi wolumenowych -negative i positiwe wolumen
We wszystkich tych analiz wystepuje 50 %
Co sprawia ze akurat ma ktos te 80%?

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Tomasz196407 pisze:
23 lut 2021, 10:32
Cblondyn pisze:
23 lut 2021, 10:28
Tomasz196407 pisze:
23 lut 2021, 09:51


Czyli już wiemy co to są setupy :564:
To teraz te 80 % skuteczności
jak to zrobić :)
Pamietasz jak ci opowiadałem jak jeden głupek na swoim filmiku zastanawiał sie nastepnego dnia dlaczego dzień wcześniej otworzył pozycje? Jak przykładał swoje "codowne" narzędzia i nic nie pasowało? No własnie. To by znaczyło, że:
albo setup nie jest skonkretyzowany (opisane warunki)
albo warunki sobie a pozycja sobie. Jedna z tych "jakoś to będzie" :d
W obu przypadach każdy sie domysli totalny BEZSENS
:564:
Pamietam,
ale do sedna sprawy(SKUTECZNOŚĆ)
mam setup sprawdzony!
i mam mieć z kolei 8 na 10 takich setupów aby miec te 80%
Jak to zrobić?

PS. Tak z mojego podwórka
impuls-korekta-impuls-korekta-
potem formacje świecowe
-formacje kontynuacji i formacje odwrócenia na swiecach
Następnie wolumen -przy kład jednego z narzedzi wolumenowych -negative i positiwe wolumen
We wszystkich tych analiz wystepuje 50 %
Co sprawia ze akurat ma ktos te 80%?
To jest to, czego blondyn nie rozumie.
To jest to, co mają tylko nieliczni.
To jest zimna, bezwzględna i konsekwentna realizacja setupu (w rozumieniu jak Andreas i Alinoe piszą).
To jest brak uczuć i emocji, kiedy transakcja jest otwarta.
To jest wykonywanie tych samych czynności, konsekwentnie, niezależnie od tego czy zyskujemy, czy tracimy, czy mamy otwarte transakcje, czy jesteśmy bez transakcji.
Niewielu się to udaje, dlatego ludzie chcą, żeby automaty to za nich robiły.
Jednak, dopóki ludzie mogą wpływać na te automaty, dopóty czynnik ludzki nie jest wyeliminowany.

Co sprawia ze akurat ma ktos te 80%?
1. Genetyka.
2. Pierdylion dupogodzin pracy nad własnym charakterem.

Większości to się nie uda - choć każdy myśli, że jemu właśnie się uda!
Ostatnio zmieniony 23 lut 2021, 11:13 przez ninjaproject, łącznie zmieniany 1 raz.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6616
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Skuteczność

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Tomasz196407 pisze:
23 lut 2021, 10:32

i mam mieć z kolei 8 na 10 takich setupów aby miec te 80%
Jak to zrobić?

PS. Tak z mojego podwórka
impuls-korekta-impuls-korekta-
potem formacje świecowe
-formacje kontynuacji i formacje odwrócenia na swiecach
Następnie wolumen -przy kład jednego z narzedzi wolumenowych -negative i positiwe wolumen
We wszystkich tych analiz wystepuje 50 %
Co sprawia ze akurat ma ktos te 80%?
Jesli liczysz, że ktoś ci taki setup pokaże to jesteś w błedzie. Nasłuchasz sie bełkotu o cudownych wskaźnikach, wymaganych szkoleniach itp. bełkot :)
Jak zwykle zresztą niczym nie poparte fantazje.
:564:

ODPOWIEDZ