DayTrading: Piątek 08.01.2021

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 738
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: DayTrading: Piątek 08.01.2021

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

Cblondyn pisze:
10 sty 2021, 10:53
A dlaczego Świeżak jest niby samobójcą? Wykazał sie na tyle rozsądkiem, że cały czas gra na demo. I nie ponosi z tego powodu żadnej straty finansowej. Bo mógłby skończyc jak niejaki Danbo :)
To dopiero był przykład samobójcy. Z uporem maniaka topił regularnie kase. Bez żadnej refleksji
Słusznie nie zastosował zasady - 90-90-90 :!:

(„ 90% traderów traci 90% swoich pieniędzy w ciągu 90 dni ")
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 08.01.2021

Nieprzeczytany post autor: XAB »

Tomasz196407 pisze:
09 sty 2021, 16:16
XAB pisze:
09 sty 2021, 15:47
to moze akurat wtedy nie zrozumialem sensu i kierunku na setup
dax moim zdaniem FE
wczesniejsze moje posty też sa prowzrostowe
uwzgledniłem wykonanie primary 1 w kółku na poprzednim szczycie!
równie dobrze może tam być fala A do dołu fala B
waże jest że obecne szczyty sa wybijane do góry i są to kolejne stopnie podfal w 3 impulsie badx duzej F. C
sorki ze domalowalem na twym wykresie ale nie mam innego na ktorym by to bylo widac
klin zielony lub kanal fioletowy
bo rynek rosnie ale i spada tez i to jest ta szansa dla miskow na daxie
nic madrzejszego na razie mi do glowy nie przychodzi zawsze moga skonczyc w kanale f i na to narazie liczeeee
https://iv.pl/image/daxtomka.Gtqe5kf
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 08.01.2021

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Cblondyn pisze:
10 sty 2021, 10:53
rookie2 pisze:
09 sty 2021, 19:37
// edit - Ale statystyki KNF są nieubłagane. Większość na fx to samozwańczy samobójcy, ponad 80%. W tym Świeżak44 :D
A dlaczego Świeżak jest niby samobójcą? Wykazał sie na tyle rozsądkiem, że cały czas gra na demo. I nie ponosi z tego powodu żadnej straty finansowej. Bo mógłby skończyc jak niejaki Danbo :)
To dopiero był przykład samobójcy. Z uporem maniaka topił regularnie kase. Bez żadnej refleksji
Bardzo mocne słowo -samobójstwo dlatego tez nie popre autora postu o samobójstwie
ale zawsze jest cos na rzeczy
otóż przykładowe dziecko, młodzian kształci sie ileś lat w pewnym celu?
z rok na rok nabiera wprawy bo coraz trudniejsze rzeczy rozwiazuje aby dorosnąć do wyzszej szkoły i podjąć prace wykształcona przez lata
ba nazywa sie to sukcesem życiowym jak i praca i zarobki są zgodne
tu mamy przypadek odosobniony
-nie stracił a czy zyskał
Stracił i to dużo! bo nie wykorzystał podstawowej wiedzy o zarządzaniu i prowadzeniu konta co jesteśmy swiadkami od wielu lat
owszem nie samobójstwo
ale teraz wyobrax sobie ze otwiera konto i gra tak jak pokazywał :wink:
myśle ze to dobrze wyjasniłem?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
wxx.us etf o który prosiłeś
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Piątek 08.01.2021

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Mylisz się Tomasz jak zwykle. :wink: Ja potrafie dobrać i przeliczyć wielkość wejścia w realu według kapitału na depo. Ogólnie przyjąłem zasade, ze obsuwa dzienna może być max 10-15%, więcej to już hazard. Kluczową sprawą jest dobór setupów do gry, żeby grać skutecznie, a one sa takie same na demo i w realu bo wykres jest ten sam na demo i w realu.

A podstawowa zasada zarzadzania w realu jest taka, że konto powinno byc systematycznie, cały czas pomnażane i na plusie. A jak tak się nie dzieje, to nie grać. No i przez to nie gram.. 8)
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 08.01.2021

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Świeżak44 pisze:
10 sty 2021, 14:12
Mylisz się Tomasz jak zwykle. :wink: Ja potrafie dobrać i przeliczyć wielkość wejścia w realu według kapitału na depo. Ogólnie przyjąłem zasade, ze obsuwa dzienna może być max 10-15%, więcej to już hazard. Kluczową sprawą jest dobór setupów do gry, żeby grać skutecznie, a one sa takie same na demo i w realu bo wykres jest ten sam na demo i w realu.
To skoro takie to proste to pare przykładów by sie przydało z ot tego co było widoczne i z tego twojego wzrostowego spx co sie chamsko przykleiłes do mojego
Tylko to dt i pyskówki jakie lubisz niestety nie bedzie ale pareu osobom prześle
Koniec bo jestes ignor do potegi :evil:

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 08.01.2021

Nieprzeczytany post autor: XAB »

SWIEZAK
nie osmieszaj sie
jesli bys napisal przyrost zysku na dt 10-15 procent dziennie to jeszcze mozna by sie na to zgodzic przy grze bardzo agresywnej nawet na TYM TWOIM Demo
ale ty piszesz TYLKO o stratach
to rzeczywiscie nie graj bo grac nie umiesz i nie nauczyles sie niczego bo podstaw nie znasz do dzis
jakie karwa straty dzienne 15 procent ha ha ha
kto to tak zaklada to starcza gora na tydzien gre nawet demo i po kasie
a co o realu ?
CHYBA tylko TY tak zakladasz
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Piątek 08.01.2021

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Oczywiście, to strategia agresywna na małe konta. Straty 10-15%, ale zyski od 0-100%. I teraz trzeba po prostu wybrać dobrze kilka setupów. Podstawową sprawą jest pomnażanie kapitału, a także jego ochrona. Ostatnio zacząłem tradycyjnie od 100K, traciłem do 60K, potem odrobiłem do 110K i juz myślałem, ze jestem na prostej i zostawiłem pozycje na spadki na wątpiliwym setupie i patrzyłem jak mnie powoli wywożą na koniec sesji. Oczywiście wywieźli do zera. I tu widać psychologiczne pułapki w tej grze i jest ich sporo. Nigdy nie mozna sie przywiazywać do pozycji, nawet jak mamy zysk i jesteśmy sporo na plusie. Zawsze trzeba reagować.
Ostatnio zmieniony 10 sty 2021, 15:41 przez Świeżak44, łącznie zmieniany 2 razy.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: DayTrading: Piątek 08.01.2021

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Świeżak44 pisze:
10 sty 2021, 14:12
Mylisz się Tomasz jak zwykle. :wink: Ja potrafie dobrać i przeliczyć wielkość wejścia w realu według kapitału na depo. Ogólnie przyjąłem zasade, ze obsuwa dzienna może być max 10-15%, więcej to już hazard. Kluczową sprawą jest dobór setupów do gry, żeby grać skutecznie, a one sa takie same na demo i w realu bo wykres jest ten sam na demo i w realu.

A podstawowa zasada zarzadzania w realu jest taka, że konto powinno byc systematycznie, cały czas pomnażane i na plusie. A jak tak się nie dzieje, to nie grać. No i przez to nie gram.. 8)
Jaka jest różnica w demo a realu? Widzisz fajną pannę na ulicy i myślisz/marzysz jak byś ją pukał - to demo. Druga opcja to pukasz ją w REALU. Niby to samo bo i tu i tu ją mialeś. A nawet na demo przećwiczyłeś i przeliczyłeś "wielkość wejścia w realu".
Ale czy na pewno to to samo? :D :568: :564:
Spokojnej niedzieli
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Piątek 08.01.2021

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Jestem pewien, ze jak zaczne wygrywac na demo to w realu będzie jeszcze lepiej, bo będe bardziej uwazny. To mi da jeszcze większa przewage.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 08.01.2021

Nieprzeczytany post autor: XAB »

krab
to o tej pannie
realnie to by bylo jak w grze
:568: znowu w zyciu mi nie wyszło ,,,,,,,,,,,,
buchachaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :564:
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Zablokowany