Porównanie swapów na pltformach ECN,STP,MM

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.
zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Porównanie swapów na pltformach ECN,STP,MM

Nieprzeczytany post autor: zz »

Prosiłbym o ustosunkowanie się do tego i porównanie tego tematu patrząc na to długoterminowo.
Kurczę.....dostało mnie wczoraj..nie zdążyłem w piątek zamknąć EUR/GBP i dowaliło mi duży swap,powinienem się z tym liczyć..dodatkowo są dni że naliczają podwójnie...
Temat bagatelizujemy lecz za porównanie ECN,STP i MM będę zobowiązany.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Ja się zastanawiam, czy można wymusić od MM jakąkolwiek drogą nawet sądową .. dostęp do historii swapu... w końcu chcę określić ew. ryzyko. :roll:
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

zz pisze:nie zdążyłem w piątek zamknąć EUR/GBP i dowaliło mi duży swap
Tabele z aktualnymi stawkami swap są zazwyczaj na stronie brokera bądź nawet samej platformie (MT4, właściwości symbolu).
zz pisze:dodatkowo są dni że naliczają podwójnie...
Ba, bywa, że nawet potrójnie ale to jest napisane zawsze w regulaminach, które klient powinien czytać...
zz pisze:Temat bagatelizujemy lecz za porównanie ECN,STP i MM będę zobowiązany.
Ten temat był już wielokrotnie omawiany. Każdy broker tak na prawdę dowolnie może sobie ustalać swapy, bodajże można też o tym poczytać na blogu Nievinnego o ile mnie pamięć nie myli.
reptile pisze:czy można wymusić od MM jakąkolwiek drogą nawet sądową .. dostęp do historii swapu... w końcu chcę określić ew. ryzyko.
:D próbuj :D
Z tego co pamiętam to Alpari.ru odostępnia historię swapów, nigdzie indziej się z czymś takim nie spotkałem (choć możę w Xtra 3000 Reutersa też było...).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

raposo pisze:Very Happy próbuj Very Happy
Wiadomo .. znowu reptile :lol:
Dla mnie temat powazny..
raposo pisze:Z tego co pamiętam to Alpari.ru odostępnia historię swapów, nigdzie indziej się z czymś takim nie spotkałem
Strategy Tester od FXCM ma.
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Porównanie swapów na pltformach ECN,STP,MM

Nieprzeczytany post autor: green7 »

zz pisze:Prosiłbym o ustosunkowanie się do tego i porównanie tego tematu patrząc na to długoterminowo.
Kurczę.....dostało mnie wczoraj..nie zdążyłem w piątek zamknąć EUR/GBP i dowaliło mi duży swap,powinienem się z tym liczyć..dodatkowo są dni że naliczają podwójnie...
Temat bagatelizujemy lecz za porównanie ECN,STP i MM będę zobowiązany.

Pozdrawiam.
Zobacz ostatni Equity Magazine - jest artykuł o swapach a w nim również porównanie stawek u różnych broków.
Green
Obrazek
Obrazek

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Dzięki chłopaki co prawda dobrze że nie zmknołem ponieważ piękną lukę zrobiło miód......
Chodziło mi o to czy z Waszych doświadczeń u brokerów ECN lub STP w porównaniu do naszych MM wychodzi to dużo taniej np. 20-40-50% taniej?.
Prosiłbym tak ogólnie to ocenić.

Pozdrawiam.

Dodano po 4 minutach:


Ps.
green7 pisze:Zobacz ostatni Equity Magazine - jest artykuł o swapach a w nim również porównanie stawek u różnych broków.
Nie wiem co to jest i gdzie to jest jeżeli ktoś to ogólnie opisze będę zobowiązany.
Generalnie żle się wyraziłem nie chodzi o te Euro/GBP tylko chodziło mi o to że czasami łapiemy się na podwójny,potrójny spred jeżeli do tego przetrzymamy pozycje z 2-3 dni to zapłacimy kupę kasy,jeżeli by się to udało zmniejszyć o 20-40 % było by super.

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
MasterOfBlaster
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 22 mar 2009, 19:22

Nieprzeczytany post autor: MasterOfBlaster »

http://www.equitymagazine.pl/
Nievinny piastuje tam funkcje redaktora
Limuzyna 450tys! Helikopter 1,2 mln! Posiadłość pod Toruniem 15 mln!
Pełne miłości spojrzenia uległych polityków bezcenne!
Są rzeczy , których kupić nie można, za całą resztę zapłać pieniędzmi od wiernych radiosłuchaczy.

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

zz pisze:Chodziło mi o to czy z Waszych doświadczeń u brokerów ECN lub STP w porównaniu do naszych MM wychodzi to dużo taniej np. 20-40-50% taniej?.
Prosiłbym tak ogólnie to ocenić.
ZZ daj żyć ... jak chcesz to "ogólnie" oceniać ? W swapach jest wolna amerykanka, każdy brok ma takie jakie mu się widzą, niezależnie od tego czy brok jest ECN, STP, czy BEE ....
Dodatkowo, w zależności od platformy inne są reguły obliczeń (ot choćby w DukasCopy, czy Oanda) więc ciężko tu cokolwiek porównywać.
Green
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ