Poprawna polszczyzna na forum.

Komunikacja do i od admina i moderatorów forum, ogłoszenia, komunikaty.
green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

zz - nie to żebym się czepiał, ale bardzo ładnie napisałeś (w sensie że styl i ortografia). Więc jak widać można :)
Serio - brawo !

Co do dyslektyków - jaki % społeczeństwa może mieć NAPRAWDĘ takie zaburzenie ?
1% ? pewnie nawet nie tyle. A zobacz co się dzieje w sieci. Tutaj proporcje są prawie odwrócone.
Nie mówię oczywiście, że to dotyczy Twojego syna, Ciebie czy jakiejś konkretnej osoby ale dokładnie wiem jak się zdobywa taki papierek na dysleksję. Wydaje toto psycholog po badaniu i nie ma takiej siły, że jak chcesz to nie dostaniesz świstka (zwłaszcza że mu za to płacisz). Jak dzieciak ma kłopoty i mu się nie chce to rodzice dla świętego spokoju idą po papierek i sprawa z głowy - może sadzić byki ile chce i mieć ortografię w głębokim poważaniu. Przydatne zwłaszcza na maturze.
Po "wysypie" dyslektyków zdaje się, że papierek trochę trudniej zdobyć (czytaj pewnie więcej kosztuje).
Green
Obrazek
Obrazek

Raffiko
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 51
Rejestracja: 22 maja 2008, 17:50

Nieprzeczytany post autor: Raffiko »

zz pisze:Od dyslektyków się odwal.....
Kurtura przede wszystkiem.
zz pisze:To forum jest jedynym miejscem w Polsce gdzie traderzy i przyszli traderzy mogą poważnie porozmawiać jednocześnie pracując zajmując sie forexem a czasami dodadkowo jeszcze prowadzą firmy więc nie zawracaj nam głowy pierdołami.
Dla przypomnienia. Moja wypowiedz miala miejsce w dziale "Off-topic", tak wiec nie kolega mnie bedzie pouczal w jaki sposob mam do sie takich czy innych zasad stosowac. Tak cenne uwagi proponuje przekazac wlasnym synom. Mnie rodzice wychowywali, innych wychowawcow nie potrzebuje.

Jesli temat jest pierdola, moze i jest, a mimo wszystko nie znajduje sie w Twoim kregu zainteresowan, nie musisz sie w nim udzielac. Szkoda Twojego cennego czasu. Jest on dla tych, co chca w nim sie sensownie wypowiedziec bez zbednych, pozbawionych tresci slow jak to mialo miejsce w/w cytacie.

Noob
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 397
Rejestracja: 05 wrz 2007, 18:39

Nieprzeczytany post autor: Noob »

Prawdziwi dyslektycy nie popełniają błędów, które drażnią innych ludzi w internecie. Mogą robić ortografy jak "ortografi" w poście zz, ale zauważcie, że większość tego typu błędów może być uznana za literówki i nie rażą one za bardzo. Dysleksja nie ma nic wspólnego z tymi błędami, które naprawdę wkurwiają, czyli "u" zamiast "ó", "ch" zamiast "h", itd.

Dysortografia to wielka bzdura, mniej więcej na poziomie dyskalkulii.

Pytajnik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 20 gru 2009, 15:30

Nieprzeczytany post autor: Pytajnik »

zz pisze:Raffiko sam naucz się ortografi zanim zaczniesz pouczać innych.
a do czego nawiązujesz?
zz pisze:Od dyslektyków się odwal...
piękny ton - aż się prosisz o komentarz.
zz pisze:jeden z moich synów jest dyslektykiem...
ciekawe po kim to ma...
zz pisze:niestety nie jest tak jak piszesz proponuję zapoznać się z tematem dogłębnie.
Ja również jestem "dyslektykiem" i nawet dostałem jakiś świstek na maturę (dzięki czemu ją zdałem...). Pytanie tylko co związku z tym? Jak ktoś ma AIDS-a to się go trzyma z daleka od innych a jak ktoś ma dysleksję to można ją akceptować i przywalać żeby się rozpowszechniała? Próbuję Cię zrozumieć ale jak to mówił Einstein:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości.
Więc nie gniewaj się, że sobie odpuszczę...
zz pisze:To forum jest jedynym miejscem w Polsce gdzie traderzy i przyszli traderzy mogą poważnie porozmawiać
Możesz mi wskazać chociaż jeden "poważny" temat? najlepiej, żebyś Ty w nim brał udział - może źle szukam :/
zz pisze:więc nie zawracaj nam głowy pierdołami.
Naprawdę reprezentujesz wysoki poziom - brak mi słów...
zz pisze:Osobiście doradzam popracować realnie na fx z 5-10 lat a potem dopiero przypieprzać się do ortografi...
a co Ci dało te 5-10 lat? poza tym, że przestałeś się rozwijać a poziomem inteligencji nie dorównujesz dzieciom w przedszkolu (góra dzieciom z 3 klasy podstawówki)... :/ Co to w ogóle za punkt odniesienia?!

P.S.
apeluję do moderatorów o wyróżnienie dla "zz" za wyjątkowo małą ilość błędów popełnionych w poście i częste używanie polskich liter (biorąc pod uwagę jego bełkot w pozostałych postach ten jest na wyjątkowo wysokim poziomie...).

Pozdrawiam
"Jak najlepiej zarobić wykorzystując analizę techniczną? Napisać książkę na ten temat - na pewno dobrze się sprzeda" - Tyle jeśli chodzi o temat AT :)

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Pytajnik z Tobą to siedem światów.........
Pytajnik pisze:
"Jak najlepiej zarobić wykorzystując analizę techniczną? Napisać książkę na ten temat - na pewno dobrze się sprzeda" - Tyle jeśli chodzi o temat AT
:PPP

Pytajnik pisze:poziomem inteligencji nie dorównuje dzieciom w przedszkolu (góra dzieciom z 3 klasy podstawówki).
Tutaj sam sobie odpowiedziałeś.Myśłe że jak na dyslektyka to lepiej siebie nie mogłeś opisać..


Pytajnik pisze:może źle szukam
Bardzo żle szukasz lecz skoro jesteś dyslektykiem jak piszesz to jest to zrozumiałe.

Pytajnik pisze:a co Ci dało te 5-10 lat? poza tym, że przestałeś się rozwijać a poziomem inteligencji nie dorównujesz dzieciom w przedszkolu (góra dzieciom z 3 klasy podstawówki)..
Skoro jesteś taki chamski,cwany i wszechwiedzący wszystko to kawa naławę.........pokaż co zrobiłeś ostatnie dziesięc lat w realu na FX i jedziemy z koksem.W przeciwnym wypadku wypad gdzie Twoje miejsce czyli


Pytajnik pisze:3 klasy podstawówki)..
.

Pytnik odnoszę wrażenie że Twoja dyslekcja wynika z tego że Twoja rodzina ma badż miała pole.

Pozdrawiam.


Pozdro.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

ZZ z Toba to chyba z conajmniej 5 swiatow.
zz pisze:Bardzo żle szukasz lecz skoro jesteś dyslektykiem jak piszesz to jest to zrozumiałe.
bez sensu..jak duza czesc Twoich wypowiedzi..nie oszukujmy sie...
zz pisze:Skoro jesteś taki chamski,cwany i wszechwiedzący wszystko to kawa naławę.........pokaż co zrobiłeś ostatnie dziesięc lat w realu na FX i jedziemy z koksem.W przeciwnym wypadku wypad gdzie Twoje miejsce czyli
sam pokaz.. Temat jest o czym innym...
zz pisze:Pytnik odnoszę wrażenie że Twoja dyslekcja wynika z tego że Twoja rodzina ma badż miała pole.
Zalosne...



Maly apel...swoje flustracje prosze wylewac gdzies indziej , temat jest o jezyku na tym forum, a nie jakies prywatne historie , zz naprawde wyluzuj, bo nie potrzebnie robisz syf i balagan tutaj...i nie wrzucaj do kazdego tematu jednej ze swoim mantr... staraj sie odnosic do tematu...



PS.
Tak pisze bez polskich liter, typowo z lenistwa, a raczej z oszczednosci czasu ;) (a i bledy sie zdarzaja)


PS 2.
Prosze moderatorow o wyrzucenie smieciowych postow z tego watku do kosza, bo naprawde slabo sie to czyta...

Pytajnik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 20 gru 2009, 15:30

Nieprzeczytany post autor: Pytajnik »

LowcaG pisze:Zalosne...
EoT :)
"Jak najlepiej zarobić wykorzystując analizę techniczną? Napisać książkę na ten temat - na pewno dobrze się sprzeda" - Tyle jeśli chodzi o temat AT :)

astra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 685
Rejestracja: 14 paź 2007, 20:22

Nieprzeczytany post autor: astra »

Panowie, widzę, że z tego wątku zrobiła się zwykła "pyskówka", zupełnie nie potrzebnie.

Może autor wątku niech wstawi sondę z pytaniami np:

Czy chcesz aby błędy ortograficzne na forum były:
1. zgłaszane do moderatora w celu wystawienia ostrzeżenia
2. "zauważane" tylko w prywatnych wiadomościach do autora wypowiedzi
3. ignorowane i całkowicie dozwolone na forum

Potem moderatorzy (mam nadzieję) zareagują na wyniki ankiety.

Awatar użytkownika
mohertrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 132
Rejestracja: 12 lip 2008, 18:56

Nieprzeczytany post autor: mohertrader »

Posty osób piszących z błędami omijam z daleka, dlaczego ? Pozwolę sobie na odtworzenie pewnego procesu który ma miejsce w trakcie pisania. W trakcie pisania wzrokowo pamiętam jak pisze się dany wyraz, lub szukam go zakamarkach pamięci. Jeżeli nie mam pewności szukam regułki która mi podpowie jak coś napisać. Wszystkie te procesy odbywają się na bieżąco w głowie piszącego.Jeżeli to nie pomaga szukam zasady zapisu w makulaturze czyli w słowniku. Mi też tak się zdarza że nie jestem za pierwszym razem w stanie napisać poprawnie. Osoby z pamięcią absolutną to wyjątki , a nie coś występującego na co dzień. Więc myślę że taki proces odbywa się w głowie każdego piszącego. To teraz przenieśmy taki proces poszukiwania zapamiętanego wzorca, w wiedzy zgromadzonej w pamięci , przez tradera w trakcie pracy z wykresem. Patrzę na ekran szukam jakiej charakterystycznej formacji, jest(!?) ale nie mam pewności. Czy to long czy short? Sięgam do literatury autor znamienity , pisze że takiej sytuacji jest long (zazwyczaj). Tutaj już adept sztuki traderskiej nie wytrzymuje, i postanawia swoją analizę przedstawić na forum. A ja mam jedno proste pytanie? Czy taki ortograficzny analfabeta równie starannie podszedł do analizy technicznej wykresu jak do sprawdzenia własnej pisowni. Bo jeżeli ktoś nie sprawdził własnej pisowni , prawdopodobnie tak samo nie chciało mu się sprawdzić poprawności własnego myślenia w oparciu o autorów znanych z wiedzy z dziedziny AT. Wniosek końcowy , oczywiście tylko dla mnie. Omijać z daleka takie wypowiedzi z błędami , ponieważ nie mam pewności czy autor dołożył należytej staranności w czymś co przedstawił jako analizę.

Pozdrawiam
_________________
Tnij straty głupcze II Euro albo socjalizm - wybór należy do ciebie II Kup tanio , sprzedaj drogo II

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

fenomen pamięci

Nieprzeczytany post autor: reptile »

mohertrader rewelacja - dobry przykład :D pomimo, iż zgubiłeś kilka literek i przecinków :roll:
Niech żyje pamięć absolutna, w końcu to pamięć stanowi świadomość :roll:
Na własne oczy - Geniusz Pamięci PL 1/5
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

ODPOWIEDZ