Polska, absurdy itp

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Dam inne przykłady że z tym całym narodem jest coś nie tak. Troche nie na temat, ale...

Rosjanie wyprzedzili Stany Zjednoczone w walce o podbój kosmosu. Jako pierwsi wynieśli na orbitę sondę Sputnik 1. To był rok 1957. Pracowali nad technologią szpiegowską (np oko moskwy). W 1977 mieli już elektrownie atomową (Czrnobyl). A u nas do tej pory nie mogą dokończyć, podobno na te fundamenty co stoją pod tą elektrownie poszły już ogromne pieniądze i wytykają to sobie nawzajem jedni i drudzy w sejmie. Już nie mówiąc o podboju kosmosu.

Albo jakimi myśliwcami możemy się pochwalić? Lockheed Martin dominuje na każdym placu, F117 i technologia stealth na początku lat '90. Rosjanie mają nową generacje MIG 29. Francuzi mają Mirage 2000, Szwdzi Grippena, a my co mamy? Na początku lat 2000 powstał samolot szkolno bojowy Bielik, ale projekt jak cała reszta w tym kraju poszedł z dymem i na tym szkończyło się rozwijanie polskiego lotnictwa. I to chyba wszystkie osiągnięcia. W USA takie samolociki mają do szkolenia pilotów. Aha, jeszcze była Iryda.

A to dopiero tylko wierzchołek góry lodowej Gdzie powstał Intel, Microsoft, Facebook, Google albo temat związany z tym co robimy tutaj - High Frequency Trading itd. Polacy tego jakoś nie stworzyli.

A ile Polacy dokonali technologicznych rewolucji albo wielkich odkryć?

Nie będę pisał więcej przykładów bo to bez sensu, tego jest tyle że można pisać i pisać, ale nie zmieni to tego że chyba na każdym froncie nie mamy znaczących osiągnięć.

Doliny krzemowej u nas nie ma, tylko specjalne strefy ekonomiczne gdzie Polacy są tanią siłą roboczą, a firmy w ponad 90% to zagraniczne koncerny i kapitał. Ponoć rząd płaci (płaci to chyba złe słowo. Daje większe ulgi itp niż polskim przedsiębiorcom. Polski przedsiębiorca jest dojony.) niektórym firmom żeby wybudowały tutaj w Polsce swoje fabryki albo oddziały :?

To co piszę może jest nie na temat, ale to też troche pokazuje jakim narodem jesteśmy... ale oczywiście każdy szczyci się tym jacy to nie jesteśmy i w ogóle.

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Mój profesor z uczelni pracował w zespole, który opracował i wdrożył ABS, pracują ludzie z Polski w Intelu NASA itd, polscy studenci informatyki i nie tylko wygrywają wiele światowych konkursów etc. Pieprzysz jak potłuczony, że niby co, Polacy są głupi? To układ sił i setki lat rozbiorów/zaborów i okupacji doprowadziły do obecnego stanu rzeczy. Poczytaj o historii tego kraju. Możesz się dowiedzieć, że Polacy zdobyli Moskwę i utrzymali miasto przez ponad dwa lata(obsadzili swojego cara – syn Władysława IV Wazy), zajęli Krym etc. W bitwie pod Kłuszynem, Armia dowodzona przez Żółkiewskiego (2,7 tys. żołnierzy), pokonała wielokrotnie liczniejsze wojska moskiewsko-szwedzkie (co najmniej 18,3 tys. żołnierzy, a do tego 20-30 tys. ludzi, których nie zaliczano do żołnierzy). O Sobieskim już nie wspomnę. W tamtych latach najemnicy kazali zawierać klauzurę w kontrakcie, że jeżeli przyjdzie Polska Husaria to nie wychodzą w pole. TO były najskuteczniejsze wojska w ówczesnej Europie - tak apropo sił zbrojnych. Podczas II WŚ Stalin wymordował setki tysięcy Polskiej inteligencji a na stanowiskach obsadzano posłusznych ludzi bez szkoły i honoru.

Powtarzasz bolszewicką propagandę wpajaną nam latami, że Polska i Polacy są do dupy!

PS a Tusk "rządzi w EU" haha
Ostatnio zmieniony 26 lip 2018, 10:56 przez Mustafa, łącznie zmieniany 7 razy.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.


Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Fenomenalne jest to jak ludziom ta propaganda w krew weszła, spróbujcie Norwegowi Duńczykowi albo Holendrowi coś takiego powiedzieć to was zje i wysra. A tu sami o sobie takie głupoty wygadują masakra.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

@rookie
zapoznaj się z polskimi konstrukcjami lotniczymi, motoryzacyjnymi z okresu międzywojennego pierwszej polowy XX w.
A teraz odpowiedz mi na pytanie.
Za czyich rządów: Stalina, Chruszczowa, Andropowa czy może Breżniewa mieliśmy szansę tworzyć własne konstrukcje w tych gałęziach gospodarki.
To pytanie można rozszerzyć na każdą dziedzinę życia naszego narodu pod sowiecką okupacją!
Ile tym masz lat, facet ? :shock:

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Nendo pisze:
Mustafa pisze:Nie przesadzajmy kto pił wcześniej ten będzie pić dalej, nikt nie zaczął się staczać z powodu programu 500+ poza tym to są marginalne przypadki a nie norma. Wszyscy dostali równe szanse a jak z nich korzystają to ich sprawa. Zgadzam się socjal demotywuje zwłaszcza leni, ale w obecnej sytuacji kiedy kobieta ma do wyboru iść do pracy za jakieś niskie wynagrodzenie i nie mieć dzieci, lub zostać w domu i założyć rodzinę to jest dla niej lepsza perspektywa, bo jak wychowa dzieci na ludzi to i na starość dzieci pomogą. Nie zapominacie, że z fiskalnego punktu widzenia, więcej dzieci to również większy rynek i większe wpływy do budżetu. Trzeba ubrać, nakarmić i wykształcić te dzieci. ile więcej pracy baby boom nakręca..? Ja też wolałbym wprowadzić ulgi podatkowe dla rodzin co w przypadku patologii nie niesie wspomnianych przez was problemów, no ale ja nie mam takiej mocy sprawczej ;)
Mustafa ... podstawowym zadaniem programu 500+ jak zapewniał rząd jest zachęcanie do posiadania dzieci.
Program 500+ finansowany jest z pożyczanych pieniędzy, więc to te narodzone dzieci będą zapewne go spłacały. Nikt ich nie zapytał czy będą tego dealu chciały. :?
Nie mam nic przeciwko wspomaganiu ubogich rodzin ale finansowe wspomagania TYCH którzy tego potrzebują a nie wszystkich jak leci.
Zasadniczy efekt jakim miał być efekt demograficzny jest źle adresowany i efekty tego mamy, marginalny wzrost urodzin w ubiegłym roku i spadek urodzin w ostatnich trzech miesiącach .... nie przeliczę ile kosztował nas każdy nowy obywatel który i tak by się urodził.
Krótko ... rozdawnictwo 500+ kosztuje wszystkich podatników fortunę, jest dramatycznie źle rozdysponowane (czyli marnotrawione). Za roczny koszt 500+ można zbudować np. CZTERY GAZOPORTY, albo 24 fabryki mercedesa (fabryka mercedesa w PL to wielki sukces PIS). Jedyny efekt jaki jest NIEZAPRZECZALNIE OSIĄGNIĘTY TO POPARCIE SPOŁECZNE. Efekt tak wielki że niesie ze sobą podejrzenie zmierzające w kierunku pewności że był to jedyny prawdziwy powód owej akcji.
W Polsce 75 proc. ceny wódki stanowią podatki VAT i akcyza, jeżeli taki człowiek przykładowo przepije te 500zł to 75% tej kwoty wraca w ciągu miesiąca do budżetu i to jeszcze szybciej niż gdyby poszłoby to na chleb i coś do tego. Chodzi też o to, że ten pieniądz od razu trafia na rynek i zwiększa konsumpcję - tak jak kredyty na których zarabia sektor bankowy.

Powtarzam ja też wolę ulgi podatkowe od rozdawania pieniędzy. Natomiast od dawien dawna tak było, że żyjemy na kredyt przyszłych pokoleń, to się dzieje na całym świecie i kiedyś ta bańka pęknie.

-- Dodano: czwartek 2018-07-26, 10:36 --

Dawniej waluta oparta była o parytet złota i nie dało się tego dłużej utrzymać, teraz jakiegoś PKB i już trzeszczy a za niedługo zrobi sie rewolucja i rolę przejmie pewnie blockchain. Przyjdzie nowe a jak okradać narody są miliony sposobów.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Nendo

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

Chciałem coś dodać, ale po namyśle doszedłem do wniosku że właściwie nie ma co dodawać. Wszystko w zasadzie zostało powiedziane.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1170
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

-rookie- pisze:Dam inne przykłady że z tym całym narodem jest coś nie tak. Troche nie na temat, ale...

Rosjanie wyprzedzili Stany Zjednoczone w walce o podbój kosmosu. Jako pierwsi wynieśli na orbitę sondę Sputnik 1. To był rok 1957. Pracowali nad technologią szpiegowską (np oko moskwy). W 1977 mieli już elektrownie atomową (Czrnobyl). A u nas do tej pory nie mogą dokończyć, podobno na te fundamenty co stoją pod tą elektrownie poszły już ogromne pieniądze i wytykają to sobie nawzajem jedni i drudzy w sejmie. Już nie mówiąc o podboju kosmosu.

Albo jakimi myśliwcami możemy się pochwalić? Lockheed Martin dominuje na każdym placu, F117 i technologia stealth na początku lat '90. Rosjanie mają nową generacje MIG 29. Francuzi mają Mirage 2000, Szwdzi Grippena, a my co mamy? Na początku lat 2000 powstał samolot szkolno bojowy Bielik, ale projekt jak cała reszta w tym kraju poszedł z dymem i na tym szkończyło się rozwijanie polskiego lotnictwa. I to chyba wszystkie osiągnięcia. W USA takie samolociki mają do szkolenia pilotów. Aha, jeszcze była Iryda.

A to dopiero tylko wierzchołek góry lodowej Gdzie powstał Intel, Microsoft, Facebook, Google albo temat związany z tym co robimy tutaj - High Frequency Trading itd. Polacy tego jakoś nie stworzyli.

A ile Polacy dokonali technologicznych rewolucji albo wielkich odkryć?

Nie będę pisał więcej przykładów bo to bez sensu, tego jest tyle że można pisać i pisać, ale nie zmieni to tego że chyba na każdym froncie nie mamy znaczących osiągnięć.

To co piszę może jest nie na temat, ale to też troche pokazuje jakim narodem jesteśmy... ale oczywiście każdy szczyci się tym jacy to nie jesteśmy i w ogóle.
Wkurza mnie ten post odkąd go napisałeś :oops: :roll:
A szczególnie to, co wytłuściłam :roll:

Dziś mam pięć minut więc na szybko, bo dyskredytowanie polskiego wkładu w technologię i naukę jest słabe :roll: Pomieszane teraz będzie, współczesne z mało znanymi odkryciami sprzed wielu lat za to przełomowymi. Także drobne, ale takie, które zrobiły na mnie wrażenie :oops:
- podbój kosmosu: hybrydowy silnik rakietowy do transferu orbitalnego na LEO, MEO i GEO. Przykro mi, nie jest to silnik narodowy ale takie rzeczy raczej nigdy nie są "narodowe".
- łaziki marsjańskie, najlepsze na świecie. LRV. Aaparatura Mopus (---> lądownik sonda Rosetta: osiadł na rozpędzonej komecie Churyumov-Gerasimenko - mogę przekręcać te nazwiska :oops: ).
- lotnictwo - nie wojskowe: Flaris Lar 1. Super projekty EC Grupy (naukowo-inżynierska firma zatrudniająca kilkuset inżynierów) dla Airbusa (A350, A380). Monpolizuje też światowy rynek pantografów.
Z historii: pierwszy śmigłowiec (w zasadzie dziadek śmigłowca, tzw. pionowzlot konstrukcji Ostaszewskiego). Pierwsze śmigłowce dwuwirnikowe w układzie podłużnym (Piasecki).
- komputery: K 202, z niezwykle mocno wpisującą się w polskie realia historią życia Jacka Karpińskiego :(
Plus kilka innych jego mega wynalazków --->AKAT-1, Perceptron, KAR-65.
Jacek Trzmiel - Commodore. Najlepiej sprzedający się komputer w historii, trafił do Księgi Guinessa (Commodore 64). IBM może mu buty czyścić a apple skakać po fajki do kiosku.
Pozostając w klimacie - metoda Czochralskiego produkcji monokryształów (sprzed około 100 lat), podstawa produkcji półprzewodników.
- holografia (M. Wolfke). Pół wieku później inny naukowiec dostał za to Nobla (za holografię) :roll: .
- telektroskop, czyli urządzenie do przenoszenia obrazu za pomocą fal elektromagnetycznych - polski patent 1889 rok.:idea: A jednak ojcem telewizji został 25 lat później Briard. Pleograf (projektor) opatentowany rok wcześniej aniżeli wynalazek braci Lumiere. Aerograf (kamera) - nie pamiętam. Ich twórca, Prószyński, zginął w Mauthausen Gusen (chyba) - nie dokończył prac np. nad audiobookami. Bracia Lumiere dożyli bardzo sędziwego wieku (jeden chyba blisko stówki) w dobrobycie, zarządzając własną fabryką.
- ciecz, której nazwy nie pamiętam opracowana na PW - fantastyczny wynalazek: bez wchodzenia w nudne teorie naukowe ta ciecz w chwili mocnego uderzenia migusiem się zestala i zachowuje jak ciało stałe o bardzo wysokich parametrach wytrzymałościowych,
- kevlar,
- tania metoda uzyskiwania grafenu,
- moja ulubiona dziewczyna - Olga Malinkiewicz i jej ogniwa fotowoltaiczne na bazie perowskitów.
Świetlówki, wycieraczki samochodowe, resory. Szczepionki (polio), witaminy. Współczesna pielęgnacja skory (---> pierwsze kremy "przemysłowe", pierwszy sklep z kremami - H. Rubinstein). Potentat makijażowy Maksymilian Faktorowicz (Max Factor). Warner Bros 8)
Dziesiątki i setki ważnych wynalazków, najczęściej z ekstremalnym polityczno-histrycznym tłem.
Jak teraz patrzę na to co napisałam - to bardzo subiektywny post, jakbyś chciał kwestionować aktualność danych, że dużo starych powyciągałam - spoko, mogę kontynuować jeszcze długo przenosząc się w obecne lata :lol:

A wszystko to i tak kryje czapką, moim subiektywnym zdaniem, algorytm Michała Kosińskiego, który (dalej moim subiektywnym zdaniem) zmienił bieg historii :roll:
-rookie- pisze:To co piszę może jest nie na temat, ale to też troche pokazuje jakim narodem jesteśmy
Dokładnie :(
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Akurat Commodore 64 mam i nadal działa. Wiem o tym że założyciel firmy miał polskie korzenie. Steve Wozniak który stworzył Apple 1 też ma polskie korzenie. Ale oni raczej niewiele z Polską mają wspólnego. Znam też inne ciekawe projekty oprócz tych które napisałaś, może przesadziłem, bo wiem że gdzieś w latach 70 - 90 w Polsce też się sporo działo np samochód "Syrena" https://pl.wikipedia.org/wiki/Syrena_(samoch%C3%B3d) . I w tamtych latach powstał właśnie samolot Iskra / Iryda. Więc to był ciekawy okres rozwoju w Polsce, ale potem coś siadło. Bardziej o to mi chodziło. Dobra, mniejsza z tym.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1170
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Polska, absurdy itp

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

-rookie- pisze:Akurat Commodore 64 mam i nadal działa. Wiem o tym że założyciel firmy miał polskie korzenie. Steve Wozniak który stworzył Apple 1 też ma polskie korzenie. Ale oni raczej niewiele z Polską mają wspólnego. Znam też inne ciekawe projekty oprócz tych które napisałaś, może przesadziłem, bo wiem że gdzieś w latach 70 - 90 w Polsce też się sporo działo np samochód "Syrena" https://pl.wikipedia.org/wiki/Syrena_(samoch%C3%B3d) . I w tamtych latach powstał właśnie samolot Iskra / Iryda. Więc to był ciekawy okres rozwoju w Polsce, ale potem coś siadło. Bardziej o to mi chodziło. Dobra, mniejsza z tym.
Jacek Trzmiel urodził się w Łodzi.
Masa jest rzeczy super, które teraz w Polsce się dzieją :idea: Lub robionych przez Polaków.
I to nic osobistego, ale mam wprost alergię na deprecjonowanie polskich osiągnięć.
Nie bez powodu po odzyskaniu niepodległości sto lat temu, pierwszym urzędem który w Polsce powstał, był Urząd Patentowy.
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

ODPOWIEDZ