Podatki

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Asgraf
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 29 paź 2020, 11:50

Podatki

Nieprzeczytany post autor: Asgraf »

Witam. Niedawno zacząłem przygodę z rynkami forex i nawet to jakoś idzie w zysku. Lecz jestem zielony w temacie podatków i tu mam pytanie. Wpłaciłem 200$ i wyzerowałem konto. Wpłaciłem kolejne 200$ z których ugrałem 1000$ (rachunek wynosi teraz 1200$) chciałem wypłacić 500$ więc musze zapłacić podatek z tych 500 co wypłacam? Czy tylko z różnicy wpłata- wypłata czyli 300$?

Jeszcze jedno. Jaka jest prowizja wypłaty z IC market na kartę kredytową, bo napisane jest tylko że za przelew bankowy 20 AUD

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Podatki

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6650
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Podatki

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Asgraf pisze:
23 gru 2020, 11:30
Witam. Niedawno zacząłem przygodę z rynkami forex i nawet to jakoś idzie w zysku. Lecz jestem zielony w temacie podatków i tu mam pytanie. Wpłaciłem 200$ i wyzerowałem konto. Wpłaciłem kolejne 200$ z których ugrałem 1000$ (rachunek wynosi teraz 1200$) chciałem wypłacić 500$ więc musze zapłacić podatek z tych 500 co wypłacam? Czy tylko z różnicy wpłata- wypłata czyli 300$?

Jeszcze jedno. Jaka jest prowizja wypłaty z IC market na kartę kredytową, bo napisane jest tylko że za przelew bankowy 20 AUD
Pieniądze możesz wybrac nawet wszystkie. Konto tez możesz zlikwidować. ALe podatek musisz zapłacić za 2020 skoro sa/będą zyski. To nie ma ze soba żadnego związku jak zarządzasz kapitałem i gdzie go trzymasz :)
W przypadku straty tez należy PIT złozyc bo straty możesz sobie odliczac przez kolejne 5 lat do 50% jego wysokości za 1 rok

ODPOWIEDZ