Początki z rynkiem Forex

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Świstak1993
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 13 kwie 2011, 21:48

Początki z rynkiem Forex

Nieprzeczytany post autor: Świstak1993 »

Witam wszystkich forumowiczów. To mój pierwszy post więc wypadałoby się przedstawić. Mam na imię Tomek, mam 17 lat, Rynkiem Forex interesuję się od niedawna a właściwie od niecałego tygodnia. Jak chyba każdy na początku totalnie nie wiem od czego mam zacząć...pytam was ponieważ czytając wasze wypowiedzi stwierdzam, że wiedze na temat rynku FX macie bardzo dużą. Jak to jest z początkami?...lepiej zainwestować pieniądze w prywatnego nauczyciela i mentora, a może uczyć się samemu z książek?...a może jeszcze co innego?...mam nadzieje że nakierujecie mnie na jakąś drogę. Wiem że w internecie działają różne szkoły i akademie Forex, lecz na początku wolę zapytać większą grupę profesionalistów, czy aby to dobry pomysł?. Na razie w ogólę nie myślę o samej grze(to chyba dobrze?). Raz że nie mam wystarczająco pieniędzy, dwa że nie posiadam ani wiedzy ani doświadczenia a bez tego moim skromnym zdaniem chyba nie warto pakować się na rynek aby tylko przepuścić pieniądze. Bardzo Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i pozdrawiam!!

Awatar użytkownika
freshman89
Gaduła
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: 28 gru 2010, 16:30

Nieprzeczytany post autor: freshman89 »

Jesli masz troche kasy to polecam forex dla bystrzakow. moim zdaniem najlepsza ksiazka dla amatorow :) szperaj duzo w tym dziale (dla poczatkuajcych), baaaaaardzo duzo tu sie nauczylem. Praktycznie cala wiedza mozesz tu znalezc. Sciagnij demo i zacznij zapoznawac sie z forexem

Świstak1993
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 13 kwie 2011, 21:48

Nieprzeczytany post autor: Świstak1993 »

Oczywiście w naukę jak i książki jestem w stanie zainwestować od razu:)..Dzięki za polecenie tej pozycji....będe śledził też uważnie temat "Dla Początkujących" choć już to robiłem i nie znalazłem odpowiedzi na mje pytania zawarte w tym Temacie:)...Jest poruszanych wiele bardzo ciekawych Wątków, o których niestety jak na razie pojęcia nie mam...mam nadzieję że szybciutko to wszystko się pozmienia:)
Mam nadzieję że jeszcze ktoś coś mi podoradza:)
Dziękuję!

Awatar użytkownika
personov
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1522
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:27

Nieprzeczytany post autor: personov »

To forum to kopalnia wiedzy. Znajdziesz tutaj wszystko co chciałbyś wiedzieć. Oczywiście nie od razu :) Dodam jeszcze , że jak już założysz sobie demo, poznasz obsługe platformy to nie graj od razu na pałę. zacznij szlifować jakiś system i trzymaj sie tego. Czyli obierz sobie jakies konkretne warunki kiedy wejśc w pozycję, a kiedy ją zamknąć. Jeśli chcialbyś skorzystac z systemów sprawdzonych to polecam Price Action.
Solą życia jest kasa.

Awatar użytkownika
Mavratus
Gaduła
Gaduła
Posty: 301
Rejestracja: 20 sie 2010, 09:49

Nieprzeczytany post autor: Mavratus »

freshman89 pisze:Jesli masz troche kasy to polecam forex dla bystrzakow. moim zdaniem najlepsza ksiazka dla amatorow :) szperaj duzo w tym dziale (dla poczatkuajcych), baaaaaardzo duzo tu sie nauczylem. Praktycznie cala wiedza mozesz tu znalezc. Sciagnij demo i zacznij zapoznawac sie z forexem
Zaczynałem od niej nie polecam jest mnóstwo różnych lepszych źródeł informacji choćby to forum. Niestety nikt Ci nie powie jaka jest najlepsza książka i jaki jest pierwszy krok, bo ja też tego w zasadzie nie wiem.

Ale polecam słownik na forum podstawowe pojęcia to fajna sprawa i opcje szukaj na forum. :wink:

Pozdrawiam Serdecznie
Uważaj jest tu dużo zadymiarzy jeśli masz tutaj swoje zdanie i umiesz, wybierać wątki na tym forum na pewno masz predyspozycje. Tylko frajerzy kłócą się kto ma większego.

Świstak1993
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 13 kwie 2011, 21:48

Nieprzeczytany post autor: Świstak1993 »

Wielkie dzięki za pomoc:)...mniej więcej zostałem już nakierowany....hmm powiedzmy że na razie będe się starał czytać wszystko co na temat FX znajdę:)...w ten sposób jakąś wiedze zgromadze. Polecono mi też szkolenia indywidualne, w które po jakimś czasie chyba zainwestuję ponieważ to chyba dobry sposób na dalszą edukacje. Oczywiście niedługo założe sobie konto demo(jak tylko poznam podstawy działania rynku forex oraz platformy brooker'skiej).
Mavratus-Hmm odradzasz książke "Forex dla Bystrzaków"...chodzi mi o to abym na początku właśnie posiadał takie wademekum, lub całą podstawową wiedze w jednym miejscu(Zawsze łatwiej będzie do tego powrócić, no i znacznie szybciej znajdę całą wiedze) Jeśli się mylę poprawcie mnie:).

Awatar użytkownika
admkowal
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: 29 paź 2009, 14:57

Nieprzeczytany post autor: admkowal »

Jeśli chodzi o te serie ... dla bystrzaków, for dummies i tak dalej to jest jak o wszystkm i o niczym. Zacznij zawierac transakcje na demo, szukaj zależności. Czytaj to forum, wybierz interesujace systemu -testuj.

Ale na koniec najważniejsze. Nauka nie będzie trwała tydzień, miesiąc, pół roku - będzie trwała latami. Tych lekcji nie utożsamiasz z lekcjami w szkole gdzie wkuwasz teorie. Tu teoria + system to może 20% sukcesu. Na początku skoncentruj sie na ochronie kapitału. Czytaj o MoneyManagment. Zyski o ile przyjdą, będą wynikiem ciężkiej pracy i setek/tysięcy godzin spędzonych przed monitorem. A i też bardziej prawdopodobne że to ty oddasz pieniądze.

Tak od realistycznej strony.
its not what you trade its how you trade it
trading is waiting
--
więcej info na temat tradingu - strona www w profilu

AK

Świstak1993
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 13 kwie 2011, 21:48

Nieprzeczytany post autor: Świstak1993 »

Wiadomo nic nie ma za darmo. Zdaję sobie sprawe z tego że zaczym co kolwiek może mi się zacząć udawać minie kilka lat, przez którę będe musiał się wszystkiego uczyć. Z większości waszych opini wynika że chyba najlepiej założyć konto demo i uczyć się w praktyce, stosować różne strategie oraz systemy mam rację?. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś sugestie lub myśli inaczej proszę o wypowiedzenie się:)

Awatar użytkownika
<kerimb>
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1460
Rejestracja: 27 sie 2010, 08:01

Nieprzeczytany post autor: <kerimb> »

Świstak1993 pisze:Witam wszystkich forumowiczów. To mój pierwszy post więc wypadałoby się przedstawić. Mam na imię Tomek, mam 17 lat, Rynkiem Forex interesuję się od niedawna a właściwie od niecałego tygodnia. Jak chyba każdy na początku totalnie nie wiem od czego mam zacząć...pytam was ponieważ czytając wasze wypowiedzi stwierdzam, że wiedze na temat rynku FX macie bardzo dużą. Jak to jest z początkami?...lepiej zainwestować pieniądze w prywatnego nauczyciela i mentora, a może uczyć się samemu z książek?...a może jeszcze co innego?...mam nadzieje że nakierujecie mnie na jakąś drogę. Wiem że w internecie działają różne szkoły i akademie Forex, lecz na początku wolę zapytać większą grupę profesionalistów, czy aby to dobry pomysł?. Na razie w ogólę nie myślę o samej grze(to chyba dobrze?). Raz że nie mam wystarczająco pieniędzy, dwa że nie posiadam ani wiedzy ani doświadczenia a bez tego moim skromnym zdaniem chyba nie warto pakować się na rynek aby tylko przepuścić pieniądze. Bardzo Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i pozdrawiam!!
Zacznij od tego aby na 2 tygodnie całkowicie odłączyć się od FX i nawet o nim nie myśleć. Dosłownie tak jak gdyby go wogóle nie było. I nawet jak by Cię nie wiem jak ciągnęło, to żadnych platform, żadnych książek, żadnego czytania forum, żadnego szukania strategii, żadnych ...

NIC! KOMPLETNIE NIC!

Jeśli uda Ci się to zrobić, to będzie to Twój pierwszy, MILOWY krok do tego aby wystartować z FX ... Jeśli tego nie zrobisz, jeśli polegniesz z psychiką, to kiedyś zrozumiesz dlaczego i dlaczego nauka zamiast dwóch lat zajmie ci lat cztery.

Tak czy owak sukcesów życzę! Darz bór!

Dodano po 3 minutach:

P.S. Wróć tutaj dokładnie za dwa tygodnie i szczerze opisz co zrobiłeś a wtedy dopiero dostaniesz od forumowiczów kolejne rady jak ... itd itd ... CDN ... I hope! :mrgreen:

Awatar użytkownika
freshman89
Gaduła
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: 28 gru 2010, 16:30

Nieprzeczytany post autor: freshman89 »

ja co do bystrzakow z wami sie nie zgodze. Sam jestem poczatkujacy ale wlasnie ta ksiazka w bardzo dobry sposob wskazała mi kierunek nauki. Nie ma sensu od samego poczatku rzucac sie na murphyego itd bo kazdy amator juz na starcie sie pogubi. Na etapie szukania wskazowek w tej calej dzungi informacji takie kompendia sa moim zdaniem bardzo przydatne.

ODPOWIEDZ