Overnight Range Breakout

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Balbinka131
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 06 gru 2007, 12:49

Nieprzeczytany post autor: Balbinka131 »

Bardzo proszę o wytłumaczenie stawianie S/L ,najlepiej na rysunkach.
Oczywiście pozostaje kwestia odpowiedniego MM, tutaj już każdy może stosować swój, lecz generalnie s/l stawiamy nad/pod świeczką na M15 która przebiła pierwsza BR, chyba że najbliższa ma większy H/L wtedy stawiamy s/l w/g takiej świecy. Gdy nasza pozycja jest na plusie równym wielkości s/l, ale nie mniej niż +15pips, zamykamy połowę pozycji. Od tego momentu w razie zamknięcia s/l wychodzimy na zero. Reszta pozycji wędruje do naszych targetów lub do wysokości dziennego ADR naszej pary.

Dodano po 2 minutach:

Moim zdaniem HIGH ma być wyżej

Awatar użytkownika
kris007
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 551
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:50

Nieprzeczytany post autor: kris007 »

Balbinka131 pisze:Moim zdaniem HIGH ma być wyżej
hmm, no właśnie czy sygerować się tu nowym High czy jednak bardziej tym z poprzedniego dnia ?

Balbinka131
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 06 gru 2007, 12:49

Nieprzeczytany post autor: Balbinka131 »

Nowym, to Lamer już tłumaczył.Bardzo proszę mi wytłumaczyć o S/L jak go stawiać?

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

kris007 pisze:fxlamer czy według Ciebie jeśli teraz zostanie przebita linia High będzie to dobre wejście w pozycję ?
Dla mnie nie jeżeli chodzi o porę dnia. Pierwsze przebicie i wescie po korekcie jest poprawne jak widać na rysunku. Jeżeli jednak nie wszedłeś po pierwszym przebiciu high skłaniałbym się do narysowania nowego fibo. Zawsze jeszcze warto spojrzec na wykres w innej skali czasowej. Tutaj jest sytuacja analogiczna jak dzisiaj z eur/usd o której pisałem kilka postów wyżej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Bedzie dobrze, luz......
=================

Awatar użytkownika
kris007
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 551
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:50

Nieprzeczytany post autor: kris007 »

fxlamer pisze:Jeżeli jednak nie wszedłeś po pierwszym przebiciu high skłaniałbym się do narysowania nowego fibo
Dzieki, szczerze mówiąc to wlaśnie wszedłem po pierwszym przebiciu High tylko teraz zastanawiam się czy to bylo dobre, póki co minus 29pips ale SL jeszcze żyje :)

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

Balbinka131 pisze:Bardzo proszę o wytłumaczenie stawianie S/L ,najlepiej na rysunkach.
Oczywiście pozostaje kwestia odpowiedniego MM, tutaj już każdy może stosować swój, lecz generalnie s/l stawiamy nad/pod świeczką na M15 która przebiła pierwsza BR, chyba że najbliższa ma większy H/L wtedy stawiamy s/l w/g takiej świecy. Gdy nasza pozycja jest na plusie równym wielkości s/l, ale nie mniej niż +15pips, zamykamy połowę pozycji. Od tego momentu w razie zamknięcia s/l wychodzimy na zero. Reszta pozycji wędruje do naszych targetów lub do wysokości dziennego ADR naszej pary.
Wydawało mi się, że wszystko jasne........ jak pisałem wcześniej, dla bardziej klarownego obrazu można zejść na wykres M5
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Bedzie dobrze, luz......
=================

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

Jacas pisze:moglbys napisac pare slow o wejsciach z fibo retracement?
Tutaj troche Newton opisal, niezupełnie tak wchodze ale idea podobna.

http://transcripts.fxstreet.com/2008/10 ... eak-o.html

Jakos ciezko mi sie zabrac do opisania tych fibo......
Bedzie dobrze, luz......
=================

Awatar użytkownika
Jacas
Gaduła
Gaduła
Posty: 91
Rejestracja: 06 lut 2008, 12:28

Nieprzeczytany post autor: Jacas »

Zbierz sily. Wierze w ciebie ;-)

(bardzo mnie ten temat ciekawi)

Awatar użytkownika
MACIEK408
Gaduła
Gaduła
Posty: 355
Rejestracja: 24 gru 2006, 13:00

Nieprzeczytany post autor: MACIEK408 »

ktoś bada ten styl trejdowania? ja testowałem go na SP500, co prawda w backtestach nie ma co upatrywać się jakichś rzetelnych wniosków, gdyż jest to metoda wysoce uznaniowa, ale będę się przyglądał na bieżąco.

pzdr
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

wojtek1976
Gaduła
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: 17 gru 2007, 15:25

Nieprzeczytany post autor: wojtek1976 »

Ja testowalem ja kilka tygodni ,a teraz juz na realu ,dzisiaj bylo swietne wejscie ale mnie nie bylo w domu :cry:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ