Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Naprawdę sądzisz, że ci na których głosujemy mają jakikolwiek stosunek do tego co się dzieje na Forex? To tylko "rączki".
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: raposo »

waz pisze:
meylo pisze:Pytanie jak później wypłacić pieniądze. W efekcie ustawy hazardowej, w mbanku na przykład, jest lista domen, z którymi bank nie może przeprowadzić transakcji. Na liście są wszyscy bukmacherzy, których kiedyś znałem i wielu innych.
Możliwe więc, że nie da się nawet wpłacić pieniędzy do takiego podmiotu a o wypłacie to już można będzie zapomnieć.

Mozesz wyplacic pieniadze na Moneybookers lub Paypala lub na jeszcze ine platformy, a nastepnie wyplacic z bankomatu za pomocą karty udostępnionej przez ww instytucje - problem rozwiazany.
Moneybookers już nie ma :). Jest Skrill.
Większość brokerów umożliwia wypłatę zysków jedynie poprzez przelew bankowy. Ale myślę, że i tak tylko kwestią czasu stanie się, żeby urzędnicy zabrali się również popularnych elektronicznych pośredników płatności...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

raposo pisze:
waz pisze:
meylo pisze:Pytanie jak później wypłacić pieniądze. W efekcie ustawy hazardowej, w mbanku na przykład, jest lista domen, z którymi bank nie może przeprowadzić transakcji. Na liście są wszyscy bukmacherzy, których kiedyś znałem i wielu innych.
Możliwe więc, że nie da się nawet wpłacić pieniędzy do takiego podmiotu a o wypłacie to już można będzie zapomnieć.

Mozesz wyplacic pieniadze na Moneybookers lub Paypala lub na jeszcze ine platformy, a nastepnie wyplacic z bankomatu za pomocą karty udostępnionej przez ww instytucje - problem rozwiazany.
Moneybookers już nie ma :). Jest Skrill.
Większość brokerów umożliwia wypłatę zysków jedynie poprzez przelew bankowy. Ale myślę, że i tak tylko kwestią czasu stanie się, żeby urzędnicy zabrali się również popularnych elektronicznych pośredników płatności...
A w czym jest problem, żeby założyć sobie konto w banku w innym kraju?
I płacić kartą kredytową, bądź płatniczą?
Myślicie, że Polska stanie się Koreą Północną?
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Nie no, pewnie. Można też się przeprowadzić, zmienić obywatelstwo, a nawet kolor skóry i wyznanie. Wszystko ku temu, aby obejść przepisy i móc handlować na FX z większą dźwignią ;). Ale to nie zmienia faktu, że polski rynek Forex podupadnie, a tym samym konkurencyjność i zainteresowanie spadną.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Ale wracając do meritum sprawy - czy robimy te pismo czy nie?

Awatar użytkownika
Borsuk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 26 lip 2014, 09:23

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: Borsuk »

Może najpierw zrobić by ankietę tak żeby pismo/stanowisko było czymś poparte? Ale nie zadawać pytań tak/nie tylko dać możliwość wyboru np: Co jest uważasz jest przyczyną strat? (lista wyboru) Jakie rozwiązania uważasz za potrzebne? (lista do wyboru) Jakie za szkodliwe? (lista) itp.

Awatar użytkownika
arkoni
Gaduła
Gaduła
Posty: 173
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:19

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: arkoni »

Ankieta już jest na stronie 2 tego tematu...

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

arkoni pisze:Ankieta już jest na stronie 2 tego tematu...
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... g/viewform

-- Dodano: 17 lip 2017, 13:01 --
raposo pisze:Nie no, pewnie. Można też się przeprowadzić, zmienić obywatelstwo, a nawet kolor skóry i wyznanie. Wszystko ku temu, aby obejść przepisy i móc handlować na FX z większą dźwignią ;). Ale to nie zmienia faktu, że polski rynek Forex podupadnie, a tym samym konkurencyjność i zainteresowanie spadną.
Tak, jeżeli przepisy są nieuczciwe, niesprawiedliwe, głupie, naukowo niepotwierdzone, to należy z nimi walczyć.
Chyba, że ktoś się uważa za niewolnika i się godzi na szariat w dowolnej postaci, np. katolicki.
Nie godzę się na państwo policyjne, które będzie za mnie decydowało, jak mam stracić moje pieniądze!

Czym innym jest ściganie oszustów, którzy chcą nieuczciwie zabrać nam pieniądze, a czym innym
jest decydowanie za mnie o tym, czy ja mam sobie wydać moje pieniądze na alkohol, dziwki, ruletkę, czy forex.
Jakoś wydawania pieniędzy na alkohol nikt nikomu nie zabrania, ani nie ogranicza... ciekawe, nie?
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Nieśmiertelny Trader

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Większość ludzi wtapia kasę przez przelewarowanie i przez ''zysk albo w pysk'' to znaczy nie zamykanie stratnych transakcji tylko czekanie az się wróci i dzwignia 1:25 jest jak najbardziej dla takich ludzi, dzięki temu mają 4 krotnie większa szansę że ich pozycja się wróci. Przykładowo Osoba X wpłaca 12Kzł, otwiera shorta na 3 loty short, cena leci w górę ponad 100 pipsów i dana osoba zalicza MC. Tymczasem przy dzwigni 1:25 osba X otwiera shorta na 0,75 lota i ma 4 krotnie większe szanse by przetrwać pojazd w górę, nawet na 300 pipsów po czym cena moze zacząc isc zgodnie z założeniem strategii...

Nie mam nic przeciwko takiej ochronie, ale jesli mam mysleć o Sobie to chciał bym by jednak dzwignia 1:100 została na swoim miejscu z tym że można by udoskonalić system komu nalezy się wysoka dźwignia a komu niska poprzez np statement z ostatnich 3 miesięcy/6/roku.

Awatar użytkownika
arkoni
Gaduła
Gaduła
Posty: 173
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:19

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: arkoni »

Nieśmiertelny Trader napisał:
Większość ludzi wtapia kasę przez przelewarowanie i przez ''zysk albo w pysk'' to znaczy nie zamykanie stratnych transakcji tylko czekanie az się wróci i dzwignia 1:25 jest jak najbardziej dla takich ludzi, dzięki temu mają 4 krotnie większa szansę że ich pozycja się wróci.
I ze względu na gości, którzy nie przyswoili sobie podstawowej wiedzy na temat zarządzania kapitałem, ryzykiem i pozycją inni muszą ponosić konsekwencje w postaci niższej dźwigni. To są ich pieniądze, ich opór przed nauką i ich problem.
Nie wiem natomiast jak to jest z możliwością wyboru dźwigni u brokerów. Nie sprawdzałem, choć gdy jest do dyspozycji większa niż 1:100, to zawsze wybieram właśnie 1:100. Natomiast faktycznie można by zadbać o to, by przynajmniej polscy brokerzy oferowali dźwignie niższe od 1:100. Tyle, że wolałbym, by wyboru wysokości dźwigni nie dokonywała za mnie jakaś instytucja ani broker.
Pamiętam trochę komunę i Twój wywód właśnie tym zalatuje - zapewniam Cię że lepszy okruszek i niepewność jutra na wolności niż poczucie bezpieczeństwa i bułka z szynką w klatce...

ODPOWIEDZ