NOSL

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: NOSL

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

ZL11LE pisze:
14 kwie 2023, 22:13
ninjaproject pisze:
09 kwie 2023, 11:44
DupnySystem pisze:
09 kwie 2023, 10:44
Mi się wydaje, że z gra na Fx czy giełdzie jest tak, że nie ma opcji aby poczatkujący uwierzył w rady osób bardziej doświadczonych i nie ma bata każdy musi sam się przekonać :). Dlatego trzeba ważyć wszelką krytykę, przymykać oko na niektóre argumenty. Każdy musi sam rozbić sobie głowę skacząc na z 7 piętra. Bo inaczej wszelka dyskusja skończy się bijatyką :)
Powiem więcej, takie doświadczenie na własnej skórze jest chyba zdrowe. Niech każdy wół przypomni sobie jak był cielęciem i czy był taki mądry kiedyś :)
Powiem jeszcze więcej, a może okaże się, że akurat ten sobie łba nie rozbije i jednak odkryje coś nowego albo zainspiruje się do czegoś całkiem innego. To, że stu chciało namalować coś ładnego, i żadnemu nie wychodziło, nie znaczy, że tysięczny nie namaluje.
Żeby stworzyć swój styl, trzeba przejść przez te głupoty i nie ma co za mocno krytykować.
To jest ciekawe...
Ile znasz osób, albo o ilu osobach słyszałeś, które skakały z siódmego piętra, żeby samemu sprawdzić że takiego upadku raczej nie ma szans przeżyć?
Jeżeli, jak przypuszczam, nie słyszałeś o żadnej takiej osobie, to dlaczego w tradingu zwykle początkujący nie chcą słuchać rad doświadczonych, którzy nie tylko słyszeli o takich, ale sami też tego często doświadczyli przynajmniej raz?
Dlaczego występuje takie zjawisko, że choćby nie wiem ile ostrzegać, to zawsze ten początkujący uważa, że to On/Ona odkryła to, czego ludzie przez co najmniej 100 lat i więcej nie odkryli, lub nie doświadczyli?

doswiadczonego... a ja nienawidze 'doswiadczonych ekspertow' ktorzy nie sluchaja pacjenta, klienta, czlowieka. idziesz do lekarza i opisujesz swoja osobe co Ci jest jak to odczuwasz a on ma Cie gdzies, on tak naprawde Cie nie slucha on slucha swoich wzorcow w glowie. juz Cie szufladkuje wstawia do rowniania gdzie wynik jest tylko jeden. Eksperci w banku, eksperci finansowi, eksperci w reklamach, eksperci w youtubie, eksperci w szkole, Polska w tej chwili jest przesiakniety ekspertami, jak jest napisane w ksiazce ktora ma 100 lat i tak beda Ci mowic i tak ma byc, inaczej nie moze byc. mam pare lat za soba pare firm otwartych pare zamknietych i tylu tych ekspertow ludzi z doswiadczeniem przerobilem na wielu szczeblach ze przy nich nie istnialem tylko oni istnieli, oni byli najwazniejsi bo oni sa ekspertami w swojej dziedzinie i nie dopuszczaja informacji z zewnatrz. jak ktos jest wyzej albo wydrukowal sobie plakietke ekspert to wlacza tarcze ochronne na wiedze z zewnatrz i poucza swiat. nie wiem jak bylo w prl bo taki stary nie jestem ale no myslenie prl :D. ogolnie mam firme i mam klientow z calego swiata glownie USA, Australia, Niemcy, Austria, Szwajcaria, Norwegia. I na klientow z Polski, dla nas, daje wyzsza cene za swoje uslugi niz dla pozostalych krajow. Nie prowadze firmy od wczoraj, bronilem sie zawsze od takich okreslen ale przestalem, po prostu nienawidze wspolpracowac z nami Polakami, po wspolpracy wychodze wypompowany psychicznie, najlepsi dla mnie Austria i Niemcy. Najlepszy kontakt, czuje sie sluchany, czuje ze istnieje podczas wspolpracy. Oczywiscie to jest tylko i wylacznie moje zyciowe doswiadczenie, kazdy jest inna zmienna i kazdemu wyjdzie inne rownanie z doswiadczona energia.

ehh no i poszla negatywna energia;p mialem sie nie wciagac i nie produkowac zlych uczuc. weekend jest zdarze sie zregenerowac:)
Dobry lekarz wysłucha pacjenta, ale nie postawi diagnozy na podstawie tego, co pacjent uważa że mu dolega, tylko na podstawie wyników badań.
Dobry sprzedawca wysłucha klienta i mu sprzeda to, czego klient potrzebuje, co niekoniecznie musi być tym samym, co klient myśli, że potrzebuje.
Natomiast ekspert po prostu jest biegły w swojej specyficznej dziedzinie ekspertyzy.

Oczywiście, występuje powszechne zjawisko zwane "Efekt Dunninga-Krugera", i tego typu pseudoekspertów jest w sieci całe mnóstwo. Zdrowy sceptycyzm jest wskazany! Cynizm to raczej nie.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ZL11LE
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 01 kwie 2023, 00:02

Re: NOSL

Nieprzeczytany post autor: ZL11LE »

ninjaproject pisze:
15 kwie 2023, 00:07

Dobry lekarz wysłucha pacjenta, ale nie postawi diagnozy na podstawie tego, co pacjent uważa że mu dolega, tylko na podstawie wyników badań.
Dobry sprzedawca wysłucha klienta i mu sprzeda to, czego klient potrzebuje, co niekoniecznie musi być tym samym, co klient myśli, że potrzebuje.
Natomiast ekspert po prostu jest biegły w swojej specyficznej dziedzinie ekspertyzy.

Oczywiście, występuje powszechne zjawisko zwane "Efekt Dunninga-Krugera", i tego typu pseudoekspertów jest w sieci całe mnóstwo. Zdrowy sceptycyzm jest wskazany! Cynizm to raczej nie.
odbiegajac od tematu tradingu, jesli chodzi o lekarzy to wedlug mnie powinni bardziej sluchac pacjentow.
Przez wiele lat mialem wielkie czerwone plamy na twarzy, przez 5 lat chodzilem do !#$!@ ekspertow lekarzy ktorzy nie sluchali mnie ze cwicze ze jem duzo nabialu tylko dawali kremy masci antybiotyki i rozwalali mi jelita. az w koncu poznalem pewna moja dziewczyne (spec od zywnosci wedlug mnie, wie bardzo duzo co gdzie jak wplywa na skore cialo mozg pamiec koncetracje itd itd) ktora od razu skierowala mnie na badania nietolerancji. i wyszla czerwona lista laktoza

tak samo bylo z bolem glowy z tym chodzilem 2 lata, @#$@# lekarze mieli moja osobe gleboko i przepisywali tabletki przeciwbolowe (inteligencja, skonczyl szkole i porownuje tableke w excelu bol co w kolumnie obok sie znajduje tabletka przeciwbolowa ok przepisujemy tabletke). opisywalem co jadlem poprzedniego dnia co jadlem obecnego ale to nie mialo najmniejszego wplywu na diagnoze. dziewczyna kazala mi zrobic jak powyzej nietolerancje na gluten i oczywiscie czerwona lista.

uwielbiam bieganie po gorach, silownia, boks. bardzo zaczely mnie bolec barki pozniej stawy palcow nastepnego dnia lokiec. poszedlem do kolesia z niezliczona iloscia tytulow przed nazwiskiem, mowie boli mnie bark ok lecimy z masazami leczeniem itd. mowie ze kazdego dnia boli mnie jakis inny staw co kilka godzin bol zmienia miejsce ale bark caly czas mnie boli. a to pewnie tak pan ma. zajmiemy sie barkiem. Panie doktorze ja lubie biegac po krzakach po lesie po gorach po malouczeszczanych szlakach teraz bylem w Afryce moze tam cos zlapalem, nie nie na pewno nie. wydalem kilka tysiecy na rehabilitacje nic sie nie poprawilo. dziewczyna kazala mi zrobic badania na rozne choroby. wyszla borelioza. najlepsze jest to ze ten koles lekarz tez byl specjalista od leczenia boreliozy mial swoj autorski program leczenia. poszedlem do innego lekarza zeby mnie wyleczyl z boreliozy, zagladnal do ksiazki, powiedzial ze jest jeden program leczenia boreliozy spisal liste lekow ktore mial w ksiazce i tyle. no geniusz po prostu 10 lat studiow i kopiuj wklej robi.


przez brak sluchania lekarze zniszczyli by mi calkiem zdrowie, dlatego nienawidze ekspertow ktorzy sa glusi.
teraz tylko i wylacznie jem pokarmy z certyfikatem bio, nie jem laktozy nie jem glutenu, mieso raz na tydzien dwa, nie jem slonecznika, pistacji, arbuza, ananasa itd itd:D mam wiele alergii. moj organizm nie byl na tyle silny zeby wytrzymac ilosci antybiotykow ktorzy eksperci !@#!32 mi przepisywali.

ale plusy sa tego ze odzywiam sie zdrowo ( tak mi sie wydaje), cialo dziala bez zarzutow, stawy wrocily do formy (daleko do pierwotnej formy ale jest ok), bez glutenu lepiej mysle nie jestem otepialy, szybsza mam reakcje (sprawdzone na szachach, srednio gram ze 100 partii miesiecznie online i mam wrazenie ze jak zrobie sobie impreze glutenowa to nastepnego dnia mam ograniczona widocznosc ruchow na przod)

jeszcze mam kilka historii ekspertow finansowych 'niezaleznych':D, w zyciu wzialem kilka dziesiat kredytow, duzo nie duzo ale to pozwolilo poznac kim oni sa i jak wykonuja swoja prace. z kilkunastu jeden byl ok.
kolejna sprawa to eksperci od nieruchomosci, sprzedawalem mieszkania po remoncie pozniej zaczalem stawiac blizniaki, przerobilem ponad 20 agentow i bylo dwoch ktorzy spelniali normy wykonywania swojej pracy jako eksperci. kazdy wiedzial lepiej a @#$ sprzedali, i tak sam wszystko szybciej sprzedawalem moze dlatego ze jestem mily usmiechniety i bardzo czesto pozytywny i nie przychodze do pracy bo musze jak agenci eksperci.

w sumie najlepiej z eskpertami z bankow mi sie wspolpracuje, zawsze robili wszystko szybko jak tylko powiedzialem ze powysylam pana oferte do innych bankow aby porownac oferte:). albo kucharze mistrzowie jak sa na wysokim poziomie to po prostu mistrzowie, liste alergi im dam a oni zrobia takie danie ze i tak bedzie dobre a polowy skladnikow nie bedzie hehe:D, a i obsluga w starostwie katastrze i urzedzie skarbowym to sa eksperci, takie moje doswiadczenie jak oczy robilem jak kot to zawsze wszystko szybko robily:)

tak wiec moja osoba ma przekonanie ktore mowi gluchym ekspertom mowie nie. moze kiedys to przekonanie utraci swoja energie ale nie sadze.

Co do efektu Dunninga-Krugera, zbyt mocno na nas Polakach (takie moje doswiadczenie) dzialaja pozory. widzimy garniturow i plakietke ekspert i natychmiast wylaczamy mozg, a przeciez mogl co dopiero liznac troche wiedzy, co z tego ze wypowiada sie jakby wszystko wiedzial. wchodzimy do lekarza od razu ufamy ze on wie lepiej przeciez to ekspert i wylaczamy mozg a moze przeczytal jedna ksiazke i pieczatke wyrobil za rokiem, ja nawet na studiach bylem internista chirurgiem bo wyrobilem pieczatke;D
niestety na poczatku drogi czesto wylaczalem mozg przy 'ekspertach' i zawsze placilem za to cene.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1221
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: NOSL

Nieprzeczytany post autor: meylo »

A macie takie wrażenie, że ogólnie ludzie sprzedają produkt a obsługa się prawie nie liczy? Lubię odwiedzać nowe lokale gastronomiczne i często jest tak, że nawet jeśli jedzenie spełnia wymagania, (co czasem nie jest łatwe, ponieważ jestem weganinem) to obsługa jest słaba i nie słucha o co klient prosi uprzejmie. Dla przykładu zamawiam dwa dania dla dwóch osób i proszę by dotarły do stolika razem i czasem się nie udaje... Podanie kawy przed lub po też jest kłopotem :D
EOT :P
Miłego łikendu :564:
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

ZL11LE
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 01 kwie 2023, 00:02

Re: NOSL

Nieprzeczytany post autor: ZL11LE »

Zgadza sie. po prostu zaczynamy wykonywac pewne czynnosci tasmowo automatycznie instynktownie bez wysilku mozgu tak jak sobie to ulozylismy. Kazda zmiana powoduje jakis wysilek a jestesmy tak skonstruowani a zeby ta energie oszczedzac. Musze przyznac ze tez tak mam. Klient cos chce ja ok ok bedzie a pozniej musze przepraszac bo nie jest tak jak chcial. Jestem swiadomy tej wady i bardzo mocno sie na nia uczulam. Na szczescie nie zdarza sie to czesto. Ale sa tez plusy tego. Jesli cos zrobisz zle i ktos Ci zwroci uwage to ta osoba daje Ci szanse bycia lepszym lepsza wersja siebie. Chyba ze pojda same wyzwiska to ciezko cos z tego pozytywnego wyciagnac:D. Tak wiec ja 'lubie' sie mylic bo tylko wtedy mam okazje byc lepszym:). Inna kwestia to czy chcemy byc lepsi akurat w tym temacie czy ta zmiana nas nie zdeformuje tak ze nie bedziemy siebie akcpetowac.
Doswiadczenie jest nic nie warte jesli nie wyciagniemy wnioskow. Doswiadczylem mandatow za picie na lawce( taka wersje dosyc czesto preferuje niz lokal) ale to nie znaczy ze sie zmienie:D po prostu cena za wynajem lawki czasami jest wysoka aczasami uda sie jej uniknac:D akceptuje swoja wade:D

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1221
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: NOSL

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Nauka siebie i uczenie siebie to też super zabawa. Myślę, że po to tu jestem. Nie na forum ;)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: NOSL

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Mi się wydaje, że porównywanie lekarza z pacjentem z młodym traderem i starym traderem jest bez sensu.
Młody lekarz oprócz teorii na studiach ma praktyki i uczy się większości od starych lekarzy i nie ma bata bez tej praktyki straciłby następne lata na dochodzeniu do wszystkiego samemu i doświadczenie starszych lekarzy jest dla niego bezcenne. To samo praktykant u szewca uczy się od starego szewca, itd. Owszem można samemu dochodzić do wszystkiego :).
Ja osobiście miałem kogoś kto mnie sporo nauczył i uważam, że dało mi to kilka lat skrótu. Nie widzę w tym nic złego, a wręcz same zalety.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6681
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: NOSL

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

ZL11LE pisze:
14 kwie 2023, 20:32


to jest moja gra to ja tworze zasady tej gry i to ja przestrzegam tych zasad. to ja ustalam kiedy zaczne grac w swoja gre i kiedy ja zakoncze
Wyobraź sobie, że u mnie jest dokładnie tak samo. I pewnie u większości traderów podobnie :d
Zyski/straty zależą wyłącznie ode mnie a nie od sąsiadki, kuzyna czy kolegi ;)
A więc nie jesteś w tej kwestii wyjątkowy bo to jest normą. Oszem, znajda się tacy co nigdy nie są winni straty tylko zawsze ktoś "inny". A to broker, a to znajomy czy jakieś forum.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6681
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: NOSL

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Jako, że wielu nie wie co to jest grid i jakie zagrożenie za sobą niesie (nawet reagują agresywnie) zapraszam do filmu :)
Nie ma sensu powtarzać czegoś co ktoś już powiedział.
I jeszcze jedno. Cytując klasyka "ignorancja nie jest łaską". To najgorsze co może każdego spotkać gdy sie za coś bierze. I dotyczy to każdej dziedziny życia.
I na koniec. Jeśli chorujecie to zalecam chodzić do lekarza a nie do znachora czy sąsiadki po porade. A już próba leczenia się samemu to może się źle skończyć :)
Dużych zysków wszystkim życze tak jak i sobie ;)
https://www.youtube.com/watch?v=XMi5cryqLhs

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6681
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: NOSL

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

DupnySystem pisze:
15 kwie 2023, 09:36
Mi się wydaje, że porównywanie lekarza z pacjentem z młodym traderem i starym traderem jest bez sensu.
Młody lekarz oprócz teorii na studiach ma praktyki i uczy się większości od starych lekarzy i nie ma bata bez tej praktyki straciłby następne lata na dochodzeniu do wszystkiego samemu i doświadczenie starszych lekarzy jest dla niego bezcenne.
Gorzej z tymi lekarzami co twierdzą "co mi tam będzie jakiś stary ramol pieerdolił" skoro ja jestem wyjątkowy i wiem lepiej. Prawda? :d

ZL11LE
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 01 kwie 2023, 00:02

Re: NOSL

Nieprzeczytany post autor: ZL11LE »

Cblondyn pisze:
15 kwie 2023, 10:17

I na koniec. Jeśli chorujecie to zalecam chodzić do lekarza a nie do znachora czy sąsiadki po porade. A już próba leczenia się samemu to może się źle skończyć :)
powyzej moje przyklady z mojego zycia pokazaly ze lekarze ktorzych spotkalem to ograniczeni ludzie i tak naprawde bardziej mi zaszkodzili niz pomogli, chcieli mi przepisywac kolejne antybiotyki na borelioze a nawet nie wiedzieli jaki mam stan jelit mnie by to zabilo. tak wiec nie zgadzam sie z tym zdaniem, trzeba szukac kazdej drogi i przeanalizowac ktora jest lepsza a nie zamykac sie na eksperta wylaczac mozg tylko dlatego ze on skonczyl szkole.

ODPOWIEDZ