next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Pamiętam jak jakiś czas temu widziałem tutaj RGR tam u góry kilka dni temu :D A poleciał jeden impuls 15.03.2017 na USDJPY, a potem to już jak widać z górki... Nieźle przekombinowałem z tymi moim "analizami". Harmoniki dobrze sprawdzają się w korektach do wyznaczania punktów zwrotnych ale jednak powinienem nauczyć się gry z trendem, zanim do tej korekty dojdzie i ten harmonik się w niej pojawi. To jest bardzo nieefektywne to co robię teraz. Nie wiem co to oznacza, ale chyba trzeba cofnąć się do korekt prostych, pędzących, itd. Jeszcze raz przerobić ten materiał... I jeszcze mam spore braki w samym PA.

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: next

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Jest jedna rzecz pozytywna - nie wszedłeś za full depo.

Przejrzałem to demo na początku nawet nieźle Ci szło. Potem chyba zacząłeś czytać książki, które zlasowały Ci mózg.
jackub pisze:Czy zgadzacie się z następującymi twierdzeniami??

...
Niestety, ta zdolność szybko znika. Następnie zostaje ona zastępowana analizami, głównie zgodnie
z wiedzą otrzymaną z książek. Zamiast po prostu podążać za ruchami na rynku, trejderzy zaczynają przewidywać jego przyszłe zachowania i starają się działać z wyprzedzeniem. Od tego momentu większość nowych pozycji zakłada się w oparciu o analizę i prognozy, ale bardzo często pod prąd ruchu na rynku. Od tego momentu strategia zamienia się na próby trafianie na szczyty i dołki co w efekcie powoduje że szanse na przetrwanie w tym biznesie zostają radykalnie obniżone." .....
Jetem wrogiem książek o giełdzie, to już wiecie, ale po Twoim zagraniu rookie idę dalej i twierdzę, że te książki to lipa.
Dywergencja, przecież to wykres dwuwymiarowy, może iść tylko w górę albo w dół. jak można tak prostą rzecz tak skomplikować. Rookie piramiduje straty, Niemiaszek prawie zbankrutował, masakracja. :?
Obrazek

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Niemieszek miał tym razem ustawiać SL... SL brak.

Aż przejrzałem wykresy które tutaj wrzucałem przed i po 17.01.2017. Ogólnie to niezły syf. Nie wydaje mi się żeby to była wina książek. Dopiero czytam regularnie od 3 tygodni te materiały, czyli od początku marca. Początek na demo był przypadkowy. Te kilka udanych transakcji to czysty przypadek. Nie przypominam sobie żeby to jakoś różniło się od tego co robię teraz, grałem bez planu, po prostu wstrzeliłem się z tymi pozycjami. Pamiętam że grałem wtedy ostrożnie, ale co z tego skoro to demo i dopiero kiedy zacząłem mielić i tracić w kolejnych dniach coś ruszyło i zacząłem się uczyć. Potem podniosła się troche moja skuteczność dzięki poznaniu geometrii, harmoników, itd, ale spadek w ostatnich dniach to głównie wina braku organizacji. Znowu gra bez planu, poleganie na RSI, chaos organizacyjny, i reszta tego bajzlu który ciągle robię i nie mogę sobie z tym dać rady, żeby to ogarnąć. To nie wina książek tylko fatalnej organizacji z mojej strony.

Ogólnie masz racje, masakracja... Never ending story z tymi świeżakami ( w tym ze mną ) ... w kółko to samo, te same błędy, te same tłumaczenia i wymówki.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

mnie książki niewiele pomogły, jak już to w temacie techniki zwracając uwagę na jakieś szczegóły ale czy to były książki? raczej konkretne ebooki.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Może i racja, bo książki nie odwalają roboty która polega na wskazaniu kierunku zawarcia transakcji, poziomu wejścia / wyjścia, itp. Właśnie zabrałem się za to teraz i złapałem się za głowe. Jeszcze trudniejszy wydaje mi się teraz fx niż w niedziele :doh:

Zacząłem od sprawdzenia swoich wejść i dwóch rzeczy
1. Kierunek
2. Poziom wejścia

W książkach o tym nie pisze, samemu trzeba dochodzić... Fuck :?
Ale i tak wiedza z książek mi pomaga bo to różne punkty widzenia na temat, w którym jestem kompletnie zielony. Gdybym tego nie zaczął czytać nie robiłbym wcale postępów, tak uważam.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Pytanie, tylko czy ten układ ( bearish bat ) się tutaj pojawi i zrealizuje na wierzchołku D, czyli w błękitnej strefie. Jeśli tak będzie SL nad 100% swingu tj. nad 1.08180. Poczekam na dojście do tej "strefy". To jak długi ruch będzie w dół, nie wiem, nie wiem czy w ogóle będzie. Na razie tylko widzę że coś tutaj układa się na kształt harmonika.
EURUSDmicroM1.png
Niczego tutaj nie sugeruje, to jest sposób gry który praktykuje. Ciągle się uczę. Używam małych pieniędzy więc podchodzę do tego trochę lekceważąco, dlatego nie radzę podejmować żadnych decyzji na podstawie moich obrazków, ani nimi się sugerować w jakiś sposób. Jak napisał pol75, to bardziej ma służyć celom edukacyjnym. Myśle że takie podejście na ten moment jest bardziej zdrowe niż próbowanie zarabiania w ten sposób w jaki ja to robię.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Jeśli coś ma z tego być czekam na jakiś pinbar, coś w tym stylu na poziomie 88.6 tego mierzenia. Poza tym jest już 15:23, a więc biorę pod uwagę jeszcze świece M30 i M15, co oznacza że wstrzymuję się jeszcze kilka minut do pojawienia się kolejnej M30 i samej reakcji na 88.6
EURUSDmicroM5.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Pozycja otwarta, tylko nie wiem czy nie za wcześnie, ale to ryzyko które podejmuje z uwagi na to że mogłem postawić krótki SL nad 100% zniesienia. Zgodnie z tym co pisałem, redukuje wielkość pozycji z 0.5 do 0.1.
EURUSDmicroM5_sell.png
Skoro atakowałem USDJPY na dłuższy ruch w górę to może analogicznie z EURUSD będzie... ?

TP zakładam na okolice 50 - 61.8 tego swingu.
EURUSDmicroM15.png
Ja pierd... podbijali, podbijali, patrzyłem na to na M5 i w końcu wyrzucili... Zajebiście...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

EURUSD.lmxDaily.png
popatrz na D1

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

jackub pisze:popatrz na D1
Ok, może faktycznie mnie troche poniosło z tym odwracaniem trendu moim harmonikiem na tych poziomach :lol:
Dobrze że zredukowałem wielkość pozycji i kosztowała mnie ta lekcja tylko -0.27 PLN

Zablokowany