next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

rookie, wybacz ale znów dupisz fleki o tym ile pozycji będziesz otwierał, kiedy będziesz dokładał, kiedy ujmował, max depo itp pierdoły. Po co ci to skoro ty dalej nie masz wypracowanej metody wejścia, nawet jednego najprostszego sprawdzonego setupu. Kombinujesz dalej ze stochasticiem, to stary wypierdziany temat, zdajesz sobie sprawę, że stochastic może być przez długi okres czasu powyżej 80 i nie będzie to oznaczać spadków? Z drugiej strony po co ten stochastic? Przecież wszystko widać na cenie! Na wykresie! Wsparcia, opory, fibo, przebicia, pullbacki, figury, korekty, lh/lh, trend imho nic więcej nie potrzeba do manualnego trejdowania. Ach, zapomniałem. Potrzeba. Tego, czego mi najbardziej brakuje czyli: konsekwencji, opanowania, cierpliwości, umiejętności przyjęcia porażki, przyznania się do błędu.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

popatrz jak kiedyś męczyłem się, nie rozumiałem istoty trendu i momentum, tego co to znaczy i robiłem takie babole pod formacje swiecowe,
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Nieśmiertelny Trader pisze:Dlaczego grałeś S na edku gdy trend jest mega up? Nawet nie średnio mocny ale bardzo mocny.
Zakładałem że to fałszywe wybicie i wrócą pod ten wybity poziom tzn świeca dzienna zamknie się pod tym poziomem. Ale nie wrócili. Po prostu nie wypaliła "analiza" tym razem. W poniedziałek jest to święto, może być luka itp więc za duże ryzyko zostawiania pozycji, już otwierałem hedge, ale lepiej było to zamknąć na stracie. Tym bardziej że mój scenariusz się nie sprawdził - byłem w błędzie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 13 sty 2018, 11:08 przez -rookie-, łącznie zmieniany 3 razy.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

irmentruda pisze:rookie, wybacz ale znów dupisz fleki o tym ile pozycji będziesz otwierał, kiedy będziesz dokładał, kiedy ujmował, max depo itp pierdoły. Po co ci to skoro ty dalej nie masz wypracowanej metody wejścia, nawet jednego najprostszego sprawdzonego setupu. Kombinujesz dalej ze stochasticiem, to stary wypierdziany temat, zdajesz sobie sprawę, że stochastic może być przez długi okres czasu powyżej 80 i nie będzie to oznaczać spadków? Z drugiej strony po co ten stochastic? Przecież wszystko widać na cenie! Na wykresie! Wsparcia, opory, fibo, przebicia, pullbacki, figury, korekty, lh/lh, trend imho nic więcej nie potrzeba do manualnego trejdowania. Ach, zapomniałem. Potrzeba. Tego, czego mi najbardziej brakuje czyli: konsekwencji, opanowania, cierpliwości, umiejętności przyjęcia porażki, przyznania się do błędu.
stochastic jest tutaj potrzebny właśnie do utrzymania dyscypliny, do trenowania dyscypliny. Bede wchodził wg stichastic w ten sposób jak na obrazku. To ma być trening, a nie zarabianie. Setup? To mam ci tutaj liste formacji świecowych wrzucać albo formacji technicznych. Jest reakcja, jest jakaś fajna świeca na M5 spadkowa a na H4 jestem na knocie poprzedniej H4 to zejde na M1 i bede wchodził w ten sposób w pozycje. To będzie też trening RR i cięcia strat tzn stawiania SL i nie przesuwania go. Żeby określać ryzyko i potencjalne TP, czyli RR a jeśli jest słaby nie wchodzić. Zrobie analize każdego setupu jaki zagram i tutaj wrzuce.

Jak ty klepiesz to samo w kółko to skąd sie nauczysz tej konsekwencji, oapnowania, cierpliwości - tutaj masz plan jak ja to zamierzam zrobić, reszte zobaczysz w praniu co i jak zrobiłem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Nieśmiertelny Trader

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

-rookie- pisze:
Nieśmiertelny Trader pisze:Dlaczego grałeś S na edku gdy trend jest mega up? Nawet nie średnio mocny ale bardzo mocny.
Zakładałem że to fałszywe wybicie i wrócą pod ten wybity poziom tzn świeca dzienna zamknie się pod tym poziomem. Ale nie wrócili. Po prostu nie wypaliła "analiza" tym razem. W poniedziałek jest to święto, może być luka itp więc za duże ryzyko zostawiania pozycji, już otwierałem hedge, ale lepiej było to zamknąć na stracie. Tym bardziej że mój scenariusz się nie sprawdził - byłem w błędzie.
Zobacz, na wykresie który wstawiles z lewej strony masz zrealizowany rgr a orgr ten ogromny z trendem dalej się realizuje. Rgr i orgr tylko z trendem. Ten orgr jest wręcz książkowy.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Nieśmiertelny Trader pisze:
-rookie- pisze:
Nieśmiertelny Trader pisze:Dlaczego grałeś S na edku gdy trend jest mega up? Nawet nie średnio mocny ale bardzo mocny.
Zakładałem że to fałszywe wybicie i wrócą pod ten wybity poziom tzn świeca dzienna zamknie się pod tym poziomem. Ale nie wrócili. Po prostu nie wypaliła "analiza" tym razem. W poniedziałek jest to święto, może być luka itp więc za duże ryzyko zostawiania pozycji, już otwierałem hedge, ale lepiej było to zamknąć na stracie. Tym bardziej że mój scenariusz się nie sprawdził - byłem w błędzie.
Zobacz, na wykresie który wstawiles z lewej strony masz zrealizowany rgr a orgr ten ogromny z trendem dalej się realizuje. Rgr i orgr tylko z trendem. Ten orgr jest wręcz książkowy.
Dokładnie. :564:
A że nie tylko ja go widze. Oto dowód :)

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

irmentruda pisze:rookie, wybacz ale znów dupisz fleki o tym ile pozycji będziesz otwierał, kiedy będziesz dokładał, kiedy ujmował, max depo itp pierdoły. Po co ci to skoro ty dalej nie masz wypracowanej metody wejścia, nawet jednego najprostszego sprawdzonego setupu. Kombinujesz dalej ze stochasticiem, to stary wypierdziany temat, zdajesz sobie sprawę, że stochastic może być przez długi okres czasu powyżej 80 i nie będzie to oznaczać spadków? Z drugiej strony po co ten stochastic? Przecież wszystko widać na cenie! Na wykresie! Wsparcia, opory, fibo, przebicia, pullbacki, figury, korekty, lh/lh, trend imho nic więcej nie potrzeba do manualnego trejdowania. Ach, zapomniałem. Potrzeba. Tego, czego mi najbardziej brakuje czyli: konsekwencji, opanowania, cierpliwości, umiejętności przyjęcia porażki, przyznania się do błędu.
A ty masz takie zasady - masz 1 taki sprawdzony setup? Z chęcią bym zobaczył Twoje zasady, jakie masz podejście do planu, do grania konsekwentnie takiej formacji. Masz kilka przykładów rozegrania takiego setupa? masz liste setupów które obserwujesz? Nie będę nic sugerował, ciekawy jestem czy masz coś takiego i jak realizujesz plan. Chyba że gadamy dalej o teoriach tylko...

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

@-rookie-
Czy przejrzałeś te przykłady ze strony które zapodał pol75 ?
irmentruda według tych przykładów handluje.
No ale Ty wiesz swoje STS i gra na czuja bez SL.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Kilka postów wstecz zapodałem pewien temat, to go olałeś. Myślisz monolitycznie, zamiast zmieniać własną strategię i ją dopasować do własnych potrzeb.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

pokaże Ci co staram się robić i chcę doskonalić:
1-usdcad M15, prosty schemat, impuls w dół, wtedy jeszcze sądziłem, że robimy korektę trendu wyższego rzędu, cena robi korektę do strefy podaży i do fibo61,8, następnie męczy się, niestety jak zwykle chcę zbyt szybko i nie czekam na żadne potwierdzenia, 2x łapię szybki SL, cena wybija w górę i ja szybko to identyfikuję jako wybicie z konsolidacji, przykładam miarkę candlefibo ale jednak decyduję się pod TP wg zewn. zniesienia poprzedniego swinga na 161,8%. Zamykam bo muszę odejść od platformy. Straty pokryte, do przodu +11 pipsów.

2-eurusd M1, impuls zgodny z trendem spadkowym, korekta prosta do 61,8%, cena zawraca ja dopiero wchodzę po przełamaniu linii korekty i pullbacku do tej linii czyli zebrałem max potwierdzen, przypuszczam, że dopiero wtedy zauważyłem co się dzieje i dopiero wtedy wszedłem, pozycję poprowadziłem do wsparcia impulsu ale jak widać można z tego było wyjąć 25 pipsów robiąc klasyczne FE100 czyli równość impulsów, cena osiągnęła to dopiero po wykonaniu korekty pędzącej właśnie na tym wsparciu. Ja zgarnąłem +8 pipsów.

3-eurusdM5, trend wzrostowy, cena robi długi impuls na sesji azjatyckiej, robi się rozwlekła korekta pędząca, cena wybija z tej korekty i już w ramach impulsu pojawia się mini korekta prosta, która zostaje wybita, przykładam miarkę candlefibo do świecy, z której cena wybiła, wejście klasyczne czyli na R2 (idealnie na początku nowej świecy, to była pozycja z palca) i TP na R4. Zgarnięte +9 pipsów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Zablokowany