next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

fx-technik pisze:Optymalizowanie na historii nic ci nie da. Możesz tak zoptymalizować w danym odcinku historii, że będziesz mieć 100% zwycięstw.
Kto tak w ogóle robi. To żeby poczuć satysfakcje to już lepiej sprawdzić gdzie były dołki a potem ustawić wszystko tak żeby na historii śmigało. Tylko po co coś takiego miałbym robić? Nie chce tego sprzedać potem innym frajerom i ma ładnie wyglądać na historii, tylko robie EA które bede sam wykorzystywał. (Kropka)

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

-rookie- pisze:
fx-technik pisze:Optymalizowanie na historii nic ci nie da. Możesz tak zoptymalizować w danym odcinku historii, że będziesz mieć 100% zwycięstw.
Kto tak w ogóle robi. To żeby poczuć satysfakcje to już lepiej sprawdzić gdzie były dołki a potem ustawić wszystko tak żeby na historii śmigało. Tylko po co coś takiego miałbym robić? Nie chce tego sprzedać potem innym frajerom i ma ładnie wyglądać na historii, tylko robie EA które bede sam wykorzystywał. (Kropka)
Weź się zastanów co ty w ogóle piszesz???
Na jakiej podstawie twierdzisz, że np. MACD będzie w ogóle działać?
Masz maszynę czasu i testujesz w przyszłości???
Robisz takiego robota, bo widziałeś wskazania na historii.
Nie widzisz zmienności rynku w przyszłości.
I dlatego nie jesteś w stanie przewidzieć właściwych parametrów dla przyszłości.

Dodatkowo, nie rozumiesz jak to wszystko działa i co widzisz w przeszłości, a jak
to reaguje w teraźniejszości, i opisujesz kodem warunki nierzeczywiste.

Słyszałeś coś takiego, że te wskaźniki repaintują?
Tak mówią ci, którzy właśnie myśleć nie umieją i nie wiedzą jak dany wskaźnik rzeczywiście działa.
Ale, generalnie mają rację.
EA działa tu i teraz, nie w przeszłości, ani w przyszłości.
A tu i teraz wszystko się może zmieniać, czyli zanim zobaczysz wskazanie takie, jak widzisz na historii, i
ono się już nie zmieni, to musi minąć odpowiedni czas.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: next

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

fx-technik pisze:A co to za różnica czym?
Nie liczy się co grasz, tylko jak grasz.
Dokładnie zarabianie na forexie to kwestia gustu. Masz dobry gust zarabiasz, zły tracisz.
-rookie- pisze:... zrobic run od 1k.
A w którą stronę? :lol: Graj przez miesiąc i utrzymaj się w okolicy zera, a to będzie już wielki sukces - poważnie.
Obrazek

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

fx-technik jesteś trolem :D A te twoje narzędzia i ta cała predykcja, te wszystkie geodezje, aerodynamika trendów to niby naczym się opiera ?! Tak samo na historii, zakładasz że ten schemat będzie sie powtarzał i dlatego otwierasz pozycje. Jedyna słuszna metoda zarabiania to tylko twoja metoda, ale coś ci pokaże jak MACD może dać sygnał, skoro nie rozumiesz tego. Masz tutaj troche przefiltrowany sygnał MACD. Jest to sygnał wygenerowany z interwału H1, który tworzy sie po warunku macd[2] > 0 && ( macd[0] > macd[1] && macd[2] > 0.00005 czyli jeśli macd hist ( różowy ) jest większy od wartości 0 i jest większy od wartości 0.0005 ( odfiltrowanie fałszywych sygnałów ) wtedy jest sygnał BUY. I tak samo w drugą strone na short, tylko tutaj są kreski dla sygnału BUY.

PYTANIE - W ten sposób macd pokazuje w którą strone grać, pokazuje dobrze trend na tym filtrze czy nie ?! Bo według mnie dobrze pokazuje. Specjalnie pokazałem to na M15 żebyś widział jak to wygląda pod H1.

Jest trend do góry, i jest signal na BUY - czyli to moze działać.

Odezwe sie w poniedzialek bo nie mam zamiaru sie tutaj przepychac o to kto ma racje
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Tak, bazuję na mechanice wykresu, która była, jest i będzie zawsze taka sama, choć nie identyczna.
A kod wymaga ścisłych warunków, które nie istnieją.
Istnieją tylko generalne warunki, które nasz mózg umie przetworzyć, ale jeszcze nikt tego na kod nie przełożył.
Gdy rozumiesz jak działają prawa popytu i podaży, i jak one są rysowane na wykresie, to możesz to wykorzystać.
Ale, napisać pod to kod, to jeszcze nikt nie umie.

A to, co mi pokazałeś, to jest historia wskazań pewnego wskaźnika.
I nijak się to ma do przyszłości.

PS. Ja te twoje męki już przerabiałem, dobre 4 lata temu.
Także, spoko, masz czas... :d

PPS. Ale, być może rzeczywiście?
Tobie w ogóle nie chodzi o to, żeby zarabiać na tradingu, tylko o to, żeby "gonić króliczka"?
I nigdy go nie złapać.
To jest przyjemność sama w sobie, a jakiś troll chce ci ją odebrać... :d

Tylko, 1000,- PLN, to już by była niezła dziwka, a ty wolisz to oddać bogatszemu od ciebie??? :mrgreen:
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: next

Nieprzeczytany post autor: freakout »

rookie, jeśli Ty chcesz stworzyć zarabiającego robota tylko w oparciu o MACD lub Stocha to pozdro, bo nawet najbardziej zaawansowane roboty do HFT są tak napisane że nadają się do gry tylko w określonych warunkach rynkowych :) niestety ale kompletnie nie znasz realiów rynkowych i idziesz tą samą drogą którą szedł kiedyś każdy z nas i nie chcesz słuchać bardziej doświadczonych osób ;) zamiast szarpać się z czymś co nie ma racji bytu lepiej by było poświęcić ten czas na naukę price action, bo Ty chyba nie bierzesz pod uwagę nawet tego, że EA nie zagra ci każdego setupu jeśli będzie jakieś większe odchylenie od tego przyjętego w kodzie, nawet jeśli sygnał był książkowy :) to jest największa wada wszystkich EA i główny powód tracenia w dłuższym terminie... tylko manualna gra ma sens i prędzej czy później wysnujesz taki wniosek ;)

playazzz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 02 maja 2013, 13:20

Re: next

Nieprzeczytany post autor: playazzz »

fx-technik pisze:Tak, bazuję na mechanice wykresu, która była, jest i będzie zawsze taka sama, choć nie identyczna.
A kod wymaga ścisłych warunków, które nie istnieją.
Istnieją tylko generalne warunki, które nasz mózg umie przetworzyć, ale jeszcze nikt tego na kod nie przełożył.
Gdy rozumiesz jak działają prawa popytu i podaży, i jak one są rysowane na wykresie, to możesz to wykorzystać.
Ale, napisać pod to kod, to jeszcze nikt nie umie.
Dadas mówisz o metodzie overbalance?

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

playazzz pisze:
fx-technik pisze:Tak, bazuję na mechanice wykresu, która była, jest i będzie zawsze taka sama, choć nie identyczna.
A kod wymaga ścisłych warunków, które nie istnieją.
Istnieją tylko generalne warunki, które nasz mózg umie przetworzyć, ale jeszcze nikt tego na kod nie przełożył.
Gdy rozumiesz jak działają prawa popytu i podaży, i jak one są rysowane na wykresie, to możesz to wykorzystać.
Ale, napisać pod to kod, to jeszcze nikt nie umie.
Dadas mówisz o metodzie overbalance?
Nie, mówię o swojej własnej, autorskiej metodzie.
Czy ją ktoś wcześniej opracował i nazwał, trudno mi powiedzieć.
O mechanice wykresu, z tego co wiem, to pisał już Dow.
A potem Ross dobrze to ujął, między innymi.
Ja poskładałem pewne rzeczy do kupki, połączyłem punkty, i mam swoje.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

playazzz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 02 maja 2013, 13:20

Re: next

Nieprzeczytany post autor: playazzz »

Czy metoda jest spersonalizowana specjalnie pod twoją osobowość? Czy raczej starałeś się w niej wyrazić swoje ja? Z literatury o tradingu najbardziej przypadła mi do gustu pozycja sprzed około 100 lat z forum kreślika, tytułu nie pamiętam, ale pryncypia na rok 2017 mi sie wydaje dużo nie uległy zmianie. Mam nadzieje że powymieniamy doświadczenia na bardziej szczegółowe kwestie.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Starałem się metodę dopasować do realiów rynku, nie do mojego ja.
Zapraszam do kontaktu osobistego.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Zablokowany