next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Taką MM powodujesz straty.....

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

jackub pisze:Taką MM powodujesz straty.....
MM, jest ok. To jedyne do czego nie mam zastrzeżeń teraz, ale sam "trading plan" i decyzje są złe. Wcześniej też musiałem zacieśniać Stop Loss żeby zmieścić się w limicie strat ( http://forex-nawigator.biz/forum/resources/image/140401 ), na szczęście odbili do góry i mogłem zamknąć wszystko na zysku. Teraz tyle szczęścia nie miałem. Tam też nawaliłem 4 pozycje jedna po drugiej w jednym momencie. Gdybym trzymał jedną pozycje to nie musiałbym przesuwać SL, ale nie chciałem czekać. I chyba rozwiązaniem jest uśrednianie po "sygnałach" na M5 na przykład tak jak napisałem to w poście wyżej ( ale to nie jest mój pomysł, tylko zostałem naprowadzony na ten trop ). Gdybym tak uśredniał wtedy SL mógłby być nad wierzchołkami.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Opowiadasz głupoty...
"musiałem zacieśnić SL żeby zmieścić się w limicie strat" .... no i kuźwa zmieściłeś się w limicie strat zamiast zamknąć trejd z zyskiem... genialne, dobrowolnie oddałeś rynkowi kasę. Jeżeli twój MM polega na dopasowaniu SL do wielkości pozycji to ten MM jest do .... do czego sam zgadnij

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Próbowałem za ostatnie 12 groszy które mi zostało zagrać. Na EURUSD najpierw próbowałem i udało się zgarnąć 18 groszy potem próbowałem złapać odwrócenie na USDJPY ale musiałem postawić krótki SL za 30 groszy i mnie akurat wycięło. I dobiłem do limitu strat na dziś. Chciałem skorzystać z tego że zostało mi jeszcze troche do limitu 2 PLN.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

jackub pisze:Opowiadasz głupoty...
"musiałem zacieśnić SL żeby zmieścić się w limicie strat" .... no i kuźwa zmieściłeś się w limicie strat zamiast zamknąć trejd z zyskiem... genialne, dobrowolnie oddałeś rynkowi kasę. Jeżeli twój MM polega na dopasowaniu SL do wielkości pozycji to ten MM jest do .... do czego sam zgadnij
Sprawdziłem to. Wychodzi że przesadziłem z ilością pozycji i musiałem ratować się zacieśnianiem SL znowu. Jeśli miałem trzymać się tego że Stop Loss ma być nad wierzchołkiem i otworzyłem pierwszą pozycje na wsparciu to następną gdybym uśredniał po świecy spadkowej na M5 i miał nie zacieśniać SL, to mogłem otworzyć tylko 2 pozycje. Wtedy ryzykowałbym na tej na samym dole 285 pips na tej dokładce 195 co dawałoby łącznie 1.92 PLN. Ogólnie to wychodzi mi że nawet 4 dokładek by to nie wytrzymało ale teraz po fakcie widze gdzie doszli. Jeszcze sprawdze to dokładniej ...

Ta pierwsza pozycja, otwarta na samym dołku miała wpływ na kolejne decyzje, bo właściwie ratowałem tę jedną pozycje. Gdybym miał lepsze wejście wtedy to wszystko mogłoby się inaczej rozwinąć, ale wlazłem na samym dołku i potem dokładałem do tego a z tej pierwszej strata ciągle się powiększała.

Dziś już nie mam głowy do tego, zmęczony i rozkojarzony jestem. Jeszcze do tego wróce.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2017, 20:41 przez -rookie-, łącznie zmieniany 3 razy.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

ale dalej nie wiem co Toba kierowalo dac tam shorta

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

irmentruda pisze:ale dalej nie wiem co Toba kierowalo dac tam shorta
Bo jak nie dało rady wybić do góry to potrzebowało kopa z dołu, oceniłem że kasa leży ma 1.07000 i jest duża szansa że cena odwiedzi ten poziom ... moje TP 15 pipsów wyszło co do pipsa
EURUSD.lmxM15.png

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

irmentruda pisze:ale dalej nie wiem co Toba kierowalo dac tam shorta
Jak dla mnie wyglądało to na odbicie się od wierzchołków. Skoro była taka reakcja to grałem w dół. Nie sądziłem że jeszcze zrobią taką głęboką korektę tylko liczyłem na wybicie dołków i dopiero potem retest. Potem zaczęło się uśrednianie do tej otwartej na dole... a reszte już znasz. Nie zakładałem że ruch do góry będzie tak duży dlatego ostro uśredniałem bo liczyłem że to już jest ten retest przebitego poziomu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2017, 21:10 przez -rookie-, łącznie zmieniany 2 razy.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Oczywiście, była sekwencja LH i LL, a na górze triple top, problem był jak daleko może cena zejść w dół , a to klasyczny RN rozwiązywał...

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

jackub pisze:Oczywiście, była sekwencja LH i LL, a na górze triple top, problem był jak daleko może cena zejść w dół , a to klasyczny RN rozwiązywał...
Ale czy ten triple top gwarantuje wam, ze cena przejdzie przez wsparcie jak przez maslo?
Rookie - za duzo "liczylem, zakladam, przewiduje, oczekuje" a za malo reakcji na to co cena robi. I jakbys handlowal tego triple topa to wg mnie tam gdzie otwierales shorta to powinienies miec TP.

Zablokowany