nauka boksu/kickboxingu

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Cadermo

Nieprzeczytany post autor: Cadermo »

Powód to sprawa indywidualna i nie ma tu reguł. Komendant Główny podejmie decyzję i od jego decyzji zależy czy dostaniemy pozwolenie czy nie.

Broń możesz wozić wszędzie ,w końcu ma ona CI służyć do obrony na ziemiach Twojego kraju.

Noob
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 397
Rejestracja: 05 wrz 2007, 18:39

Nieprzeczytany post autor: Noob »

Ale narzędzie jakiej samoobrony? Od kiedy jestem dorosły chyba nigdy nie zdarzyło mi się bić z kimkolwiek, mimo że dużo chodzę nocami po ulicach, uczęszczam do klubów, itd. Spędzanie kilku godzin tygodniowo na robieniu czegoś, co może się przydać parę razy w życiu albo i nie wydaje mi się kompletną stratą czasu. Dzieci w szkole mogą uczyć się sztuk walki dla samoobrony, dorośli to raczej chyba po to, żeby zgubić brzuch i wyglądać jak Bóg przykazał, ew. dostarczyć sobie trochę męskiej rozrywki i rozładować swoje codzienne wkurwy sparując sobie z kolegami na treningach.

Awatar użytkownika
Patyk89
Gaduła
Gaduła
Posty: 195
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:28

Nieprzeczytany post autor: Patyk89 »

W kwestii broni palnej, bo interesowałem się tematem mimowolnie swojego czasu:

W polsce pozwolenia na broń wydawane są bardzo uznaniowo. W praktyce policja bardzo nie lubi wydawać pozwoleń na broń i prawie w ogóle ich nie wydaje.

Ważny powód - majątek, ochrona życia - nevermind, i tak na 99% nie dostaniesz. Uzasadnienie? "Bo nie". Z tego co się orientuje, policja nawet nie musi wydawać uzasadnień odmowy i ich nie wydaje.

pzdr

Awatar użytkownika
Archanioł
Gaduła
Gaduła
Posty: 179
Rejestracja: 24 lip 2011, 20:03

Nieprzeczytany post autor: Archanioł »

dulf pisze:Jak to powiedział baca - karate karatem , a siekierka siekierkom
:509:
dawno się tak nie uśmiałem ...

Przypomniał mi się taki dowcip a propos:

Janek wraca z góralskiego wesela i chce się położyć spać.
Próbuje się rozebrać, nie potrafi więc woła:
- Maryna, pomóz mi ściągnąć kosule, bo nie dam rady.
Maryna podchodzi, patrzy i mówi:
- Janek, przecies ty mas ciupaskę w plecach ...

Awatar użytkownika
pawel2907
Gaduła
Gaduła
Posty: 301
Rejestracja: 06 wrz 2011, 17:27

Nieprzeczytany post autor: pawel2907 »

jasonbourne pisze:
Muay Thay jest moim zdaniem przereklamowane i kontuzyjne, ale o gustach się nie dyskutuje. O krav madze myślę, ale chyba nie będę zmieniał szkoły.;)

to po co w ogóle coś cwiczysz skoro boisz sie kontuzji. W kazdym sporcie walki bedzie bolało - no chyba ze bedziesz sobie odpuszczac na treningach

co do muay thai - przyjales kiedys midla na żebra że twierdzisz iż to przereklamowane ? Tzn co ? Nieskuteczne, do kitu ?? Nie zadziała ? Chciałbym zobaczyc reakcję twojego organizmu na kopniaka w filmie z linku ponizej bo to co mowisz to ,,ciekawe" stwierdzenie

regularnie chodziłem na treningi ponad 2,5 roku i widzialem jakie nawyki ma ktoś po kickboxingu, taekwondo i innych stylach z amerykanskich filmow - widac te kopniecia piekne ale mało efektywne. Chłopaki stoją do przeciwnika bokiem, opuszczają garde, wyprowadzają kopnięcia stojąc na piecie a nie palcach, nie skręcają bioder itd - bardzo ciezko wykorzenic im złe nawyki. Moze wygląda to prosto - wrecz prymitywnie ale uwierz mi że to naprawde BOLI. Wszelkie piekne obrotówki, jakies style węża itd na ulicy czy mocnym sparingu po prostu nie mają z tym szans. Dziwne że w klatkach nie walczą żadni mistrzowie kickboxingu, kung fu i innych pięknych stylów - nie ma jakichs mega tajemnych hiper kopów rodem z filmów z seagalem czy norisem. Nie widzialem tez mistrzow aikido rzucających przeciwnikami po klatce. Ciekawe dlaczego ?

( obecnie z braku czasu cwicze sbie kilka razy w miesiacu )

wg mnie cos jest albo skuteczne alb nie, a nie ma bardziej ofensywnego i efektywnego stylu w stójce niż MT

pamietam kiedyś sytuacje pod jednym z klubów do mojego kolegi który cwiczył juz wtedy ponad 3 lata rzucał sie schab ... no chłop na oko ze 120 kg, wielkie miesnie, tatuaze, groźna mina. widac i slychac bylo ze silownia jest miejscem do ktorego uczeszczal czesciej anizeli szkolna bibilioteka. Cała ta wielka góra mięsa po przyjeciu jednego - czysto wykonanego technicznie low kicka po prostu upadła...

http://www.youtube.com/watch?v=kcTpeOa086g 14 sekundwy filmik - urywek z walki - pomyśl, czy chciał byś aby to było twoje udo które jest kompletnie nie przystosowane do przyjmowania takich ciosów ? Powiedział byś temu łysemu że to przereklamowane :D ? Gwarantuje Ci ze ani Ty ani żaden z twoich ,,kolegów" z boxu nie byl bys w stanie chodzic przez godzine a kulał byś przez kilka dni po takim ,,przereklamowanym" głupim kopniaku
Miej nadzieję na najlepsze, ale zawsze bądź gotów na najgorsze.

Awatar użytkownika
Microbi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1157
Rejestracja: 25 lut 2010, 00:49

Nieprzeczytany post autor: Microbi »

pawel2907 pisze:i widzialem jakie nawyki ma ktoś po kickboxingu, taekwondo i innych stylach z amerykanskich filmow - widac te kopniecia piekne ale mało efektywne
otóż to, nie ma to nic wspólnego z realną walką na ulicy. Na jednych zawodach widziałem jak gość z czarnym paskiem w tae kwon do uciekał, dosłownie uciekał po macie przed gostkiem co trenował mua thai. ( swoją drogą kto go tam wpuścił na takie sportowe zawody ) To są ładne ciosy, wysokie kopnięcia , z wyskoku, obrotu itd, ale do realnej walki nie przydatne, bo kto się odsłoni ? Typowa walka to kopnięcia krótkie, skuteczne i nie za wysoko. Jak dla mnie to prócz mua thai to karate tradycyjne, aikido , nin -jitsu ( nie mylić z filmami :-) Widziałem pokaz na treningu aikido dziadka co miał 80 lat , japończyk , jak się bawił na macie z dużo młodszymi . Zabawa to nie była, bo sam robiłem za mięso armatnie :-) Na koniec, wystawił rękę , 3 na niej się powiesiło a dziadek sobie stał :-) Opowiadał jak był w Austrii i zaczepiło go 3 osiłków by oddał portfel, po przyjeździe policja nie mogła uwierzyć w to co zobaczyła . Panowie wymagali hospitalizacji . Co do aikido, wystarczy końcowe chwyty zmienić i zamiast gostka przewrócić można dość szybko połamać.

Awatar użytkownika
pawel2907
Gaduła
Gaduła
Posty: 301
Rejestracja: 06 wrz 2011, 17:27

Nieprzeczytany post autor: pawel2907 »

ok więc czemu tych hiper super ruchów i rzutów w aikido nikt nie stosuje w MMA

takiego Fedora Emelianenko jak piszesz mógł by połamać 80 letni dziadek ruchami z filmów z Seagalem - widocznie ktoś chce oszczedzić biedaczków w klatkach

dziadzio mógł opowiadać - w końcu kto to sprawdzi

mój trener ( mistrz świata ) w tym kraju wiele nie zarobi bo dla mass mediow i widowni bardziej dochodowy jest taniec z gwiazdami wiec musi dorabiac jako ochroniarz - ale NIGDY nie przechwala sie ile osoób musiał heh ,,spacyfikować" - i takiemu człowiekowi wierze a nie komuś kto opowiada że zniszczył kilku chłopa itd - to dla mnie mało wiarygodne



ja wierze w to co widzialem i poczulem na treningach

boks sam w sobie jest bardzo dobry - ale nie moge ze spokojem czytac tekstow ze MT przereklamowany

dziwnym trafem Tyson za 5 milionow $ nie chciał wejsc do klatki z zawodnikami MMA pomimo tego iz ma gigantyczne problemy finansowe

moze MT jest przereklamowany przez kolesi co pocwiczyli 3 miesiące i czują że żyją, sądzą że rządzą ale znajomym ktorzy nigdy nic nie cwiczyli zaimponuje nawet najprostsza kombinacja bokserska - do czasu gdy nie spotka sie kogos po prostu lepszego, wtedy nagle herosi milkną

chciałbym zobaczyć tych ujadaczy w konfrontacji z np tym chłopakiem

Polak - Michał Olaś ... http://www.youtube.com/watch?v=1e7FLHtd ... plpp_video
Miej nadzieję na najlepsze, ale zawsze bądź gotów na najgorsze.

Awatar użytkownika
Microbi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1157
Rejestracja: 25 lut 2010, 00:49

Nieprzeczytany post autor: Microbi »

Paweł źle mnie zrozumiałeś, napisałem ze aikido jest jedną ze skutecznych walk do samoobrony :-) i nie łatwą do nauczenia .
pawel2907 pisze:takiego Fedora Emelianenko jak piszesz mógł by połamać 80 letni dziadek ruchami z filmów z Seagalem
tego nie napisałem :-) nie porównujmy filmów do rzeczywistości, obaj wiemy że realna walka nie jest tak ładna i długa jak na filmach.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
candleelephants2
Gaduła
Gaduła
Posty: 178
Rejestracja: 09 cze 2011, 17:42

Nieprzeczytany post autor: candleelephants2 »

I tak w większości realna walka kończy się na ziemi, więc polecam jakieś bjj lub zapasy. Dodać stójkę w postaci MT i jesteśmy niezniszczalni ;]

polecam pooglądać sobie filmiki jak walczy Ramon Dekker - to jest dopiero power.

pzdr
gdzieś jest to drzewo.

Cadermo

Nieprzeczytany post autor: Cadermo »

candleelephants2 pisze:Ramon Dekker - to jest dopiero power.
http://www.youtube.com/watch?v=Biro8hXSq80

Kur zapiał,nawet nie nadążam na oglądaniu tego co on robi :mrgreen: Rzeczywiście koleś jest niezły !

ODPOWIEDZ