nauka boksu/kickboxingu

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
Provodyr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 22 cze 2009, 11:34

Nieprzeczytany post autor: Provodyr »

Ja proponuję żebyś na treningach po prostu dawał z siebie wszystko, zostawał dłużej żeby trener Ci powiedział co i jak powinieneś robić, a co robisz źle. Samemu się ucząc często można nabrać złych nawyków i pójdzie to akurat w złą stronę. Popracuj nad kondycją, bo ona też odgrywa ogromną rolę. Zawsze możesz zmęczyć przeciwnika, a później jak już widzisz że opuszcza gardę i ucieka doskoczyć i zrobić co trzeba ;)

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

Noob pisze:Przecież w Muay Thai sparingi też się robi w ochraniaczach, dokładnie takich jak w kickboxingu.
Szczerze mówiąc, nie wiedziałem tego wcześniej.;)
Noob pisze:Ja osobiście uważam, że kickboxing czy tajski to jednak ciekawszy wybór niż boks, chociaż z drugiej strony to zawsze bardziej elegancko wygrać walkę samymi pięściami Wink
O gustach się nie dyskutuje. Ale jest jedno ale. Jeżeli poważnie podchodzi się do treningów, prędzej czy później bierze się udział w zawodach. Przynajmniej w mojej sekcji to jest naturalna kolej rzeczy. I właśnie, jak widziałem zawody Muay Thay, jak oni się kopią kolanami i walą łokciami, to jakoś mnie to nie pociąga.

A boks jakby nie patrzył to jednak klasyk. Wszyscy wiedzą kto to jest Gołota, Tyson, Adamek, bracia Kliczko, Michalczewski. A kto wie jak się nazywają mistrzowie w innych sportach walki? Ja nie wiem.;)
Noob pisze:Co do skuteczności różnych technik to w sumie nie ma pola to żadnej dyskusji za bardzo - najbardziej skuteczne jest BJJ
Też tak słyszałem. Ulubiony sport ochroniarzy dyskotek, a w tej pracy jak wiadomo skuteczność jest najważniejsza.;)
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

Awatar użytkownika
Microbi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1157
Rejestracja: 25 lut 2010, 00:49

Nieprzeczytany post autor: Microbi »

Taekwondo fajne, trenowałem kilka lat , ale do walki ulicznej się nie nada :-). sport olimpijski. W planach mua-tai :-) . Trenowałem jeszcze nin-jitsu i aikido. Sparingi taekwondo stały się zabawą. Jest sporo fajnych materiałów na chomiku łącznie z filmami, jak coś podeślę Ci link na priv. Kontuzja dość poważna niestety wykluczyła mnie ze sportu, ale w planach powrót dla ruchu. Może córka załapie bakcyla, co w tych czasach się przyda.

pozdrawiam

Noob
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 397
Rejestracja: 05 wrz 2007, 18:39

Nieprzeczytany post autor: Noob »

Dagu, to co masz nijak ma się do rzeczywistości, jeżeli masz znajomych, którzy trenują MMA wypytaj ich co myślą o krav madze. Przeciwko zawodnikom sensownych sztuk walki nie będziesz miał szans wykorzystać tych technik, bez żadnego problemu zrobi z tobą co tylko będzie chciał - bokser cię obije i nie masz najmniejszych szans na uderzenie w tchawicę, bo jest cały czas zasłonięta. Zawodnik BJJ cię położy do parteru, połamie ręce i nogi, a ty nawet palcem nie zdołasz kiwnąć, itd.
Opowiadanie rzeczy w stylu "krav maga służy do zabijania" to taka mentalna masturbacja. Planujesz kogoś zabić? Prawda jest taka, że choćbyś spędził 10 lat markując ciosy i bawiąc się w powtarzanie technik krav magi to twoja skuteczność w ich używaniu bedzie prawie taka sama jak osoby, która nigdy tego nie robiła - bo ty nigdy tego nie robisz naprawdę. Ktoś kto ćwiczy na poważnie boks bez żadnego problemu zabije cię uderzeniem w tchawicę (bo nie będziesz w stanie zmusić go do odsłonięcia swojej, on ciebie tak), kickboxer skopie cię po jądrach, bo wie w którym momencie i jak wyprowadzić kopnięcie (ty nie), a zawodnik BJJ skręci kark (bo w walce w parterze będzie umiał dojść do pozycji, w której jest w stanie to zrobić (ty nie). Poza tym zdrowy na umyśle człowiek nawet gdy go zaczepi agresywny dres nie będzie się go starał zabić/oślepić/...

Awatar użytkownika
ramaso
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 05 maja 2011, 21:06

Nieprzeczytany post autor: ramaso »

Microbi to trenowałeś WTF Taekwondo - to nie sztuka walki a sport, coś jak aerobic.

:P

Sztuką walki jest Taekwon-do ITF :D

Awatar użytkownika
Microbi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1157
Rejestracja: 25 lut 2010, 00:49

Nieprzeczytany post autor: Microbi »

ramaso pisze:Microbi to trenowałeś WTF Taekwondo

nie WTF :-)

Noob pisze:Poza tym zdrowy na umyśle człowiek nawet gdy go zaczepi agresywny dres nie będzie się go starał zabić/oślepić/...

mój znajomy, 3 dan , dostał po mordzie a nie oddał. Bo nie daj by go kaleką zrobił, to kryminał. Najgorsze są dresy, pochodzi 6 miesięcy i fika do każdego. Nikt kto trenuje długo nie będzie szukał zaczepki.

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

Noob pisze:Opowiadanie rzeczy w stylu "krav maga służy do zabijania" to taka mentalna masturbacja. Planujesz kogoś zabić?
No właśnie, jak ktoś lubi zabijać, lepiej jechać do Afganistanu, ewentualnie policyjna brygada antyterrostyczna.;) A tak to takie podniecanie się nie wiadomo czym.

W ogóle zgadzam się z tym co napisał Noob, tym bardziej, że każdy kto dłużej trenuje zna całą masę nieczystych ciosów, choćby po to, żeby wiedzieć jak nie można uderzać na zawodach i jakie są z takiego uderzenia konsekwencje. U nas mówi się o tym bardzo dużo i pewnie tak jest wszędzie.;)
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

Awatar użytkownika
mah1y
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 669
Rejestracja: 30 sty 2011, 22:01

Nieprzeczytany post autor: mah1y »

Panowie, a jak wyglada stara skuteczna metoda samoobrony: pistolet?
Czy ktos posiada wiedze na temat jak wyglada sprawa pozwolen na bron w Polsce?

Cadermo

Nieprzeczytany post autor: Cadermo »

Czy ktos posiada wiedze na temat jak wyglada sprawa pozwolen na bron w Polsce?
Nie możesz być karany.
Przynajmniej 21 lat na karku.
Badania psychologiczne
Wywiad środowiskowy
WAŻNY POWÓD -typu obawa o swoje życie ze względu na majątek.

Awatar użytkownika
mah1y
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 669
Rejestracja: 30 sty 2011, 22:01

Nieprzeczytany post autor: mah1y »

Cadermo pisze: WAŻNY POWÓD -typu obawa o swoje życie ze względu na majątek.
Sa jakies ograniczenia w takim przypadku?
bron mozna trzymac tylko w sejfie i nie wolno wynosic poza posesje czy mozna wozic rowniez w samochodzie i nosic w miejscach publicznych?

raczej zalezy to od rodzaju pozwolenia ale chcialem sie zapytac tutaj.

edit: no i o jakim majatku mowilimy? sa jakies widelki? 1-2 mil czy raczej od 10 -100mil

ODPOWIEDZ