Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w akcji

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
commax
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 01 wrz 2010, 18:36

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: commax »

Hmm... Ciekawe! To się nazywa wymyślanie koła na nowo!!!
Przeczytałem parę postów z tego bloga i o którym piszecie i tak się zastanawiam dlaczego debatujecie nad czymś co Już zostało opisane w tym wątku i to w sposób szczegółowy, a na dodatek PO POLSKU!!!
Czy może mi ktoś wytłumaczyć, co Captain Jack vel "CJ" wymyślił innego niż to, co napisał fxlamer w "Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w akcji" ...?
Co takiego ciekawego napisał Pan "CJ" co różni jego strategię od PA? Bo narazie z tego co pisze nie dowiedziałem się niczego nowego a z waszych postów tez niewiele wynika. pozatym,że
Jackal pisze:twierdzi aby podążać za śladami lisa
Albo że...
Jackal pisze:sugeruje aby szukać ich "śladów
Lub...
Jackal pisze:W dużym skrócie-CJ uważa ze rynek nie jest kierowany przez popyt i podaż i relacje miedzy nimi ale przez tzw. Market makerow tj grube ryby, korporacje banki itp. A oni znają nasze "sztuczki"
Hehehe... to jest najlepszeeee. Jeśli Pan CJ tak uważa to gratuluję. Jeśli Pan CJ uważa, że brokerzy, Banki i (INNI) na bieżąco kierują wykresem i mają taki wpływ na rynek forex to powinszować ... :lol:


PS: A tak na marginesie to dobrze że odkurzyliście wątek!!! Obrazek bo warto...!Obrazek

Niech Price Będzie z Wami!. Happy New Year!Obrazek
Never "Drive" Faster Than Your Guardian Angel Can Fly

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

commax pisze:Hmm... Ciekawe! To się nazywa wymyślanie koła na nowo!!!
Są różnice i to spore. Ujmę to w ten sposób, wątek CJ zaintrygował mnie do tego stopnia że powróciłem do forex a wyniki nakazują twierdzić, że chyba już na dobre :)

Szczerze, początkowo nie mogłem zrozumieć metody CJ'a bo metoda ta nie należy do łatwych ale gdy ją ogarniesz ...wszystkie inne systemy uznaniowe przestają mieć sens.

Generalnie nawiązując do tego co pisał kiedyś fxlamer, w metodzie CJ najistotniejsze znaczenie mają tzw trzy poziomy w dół bądź do góry (w zależności czy grasz longa czy shorta). Poziomy wystepują na każdym timeframe ale nie poleca się schodzić poniżej 15Minutówki. Najważniejsze jest to, abyś podążał z właściwym kierunkiem rynku. Kierunek rynku zmienia się wraz z osiągnięciem trzech poziomów (a przynajmniej najczęściej tak się właśnie dzieje, ale czy to się właśnie dzieje potwierdzasz dodatkowymi informacjami którymi są piny (świece z długimi knotami im dłuższymi tym lepszymi + najlepiej formacja w stylu M, W, albo RRT). Kierunek rynku zazwyczaj zmienia się co 3 dni ale nie należy tego traktować jako regułę. W ciągu jednego dnia nie może wystąpić więcej niż 1 level jeżeli grasz na H1. Jak rozpoznać level ? Są do dołki które widać na wykresie tzn kolejne opadnięcia fal, rynek jak wiemy porusza się falami. Jednak jeżeli w jednym dniu pojawiło się więcej niż 1 dołek (górka) to tego dnia wystąpił tylko jeden poziom.

Każdy obrany przez rynek kierunek kończy się strefą "chop" nazwijmy to taką większą konsolidacją. Jest o tyle charakterystyczna że cena porusza się w tej strefie bez większego ładu i składu, zazwyczaj przechodząc z M w W i z W w M.

W myśl powyższego to o czym pisał kiedyś fxlamer nie do końca ma znaczenie, a konkretnie znaczenia nie mają:

- czas jaki upłynął między okresami w ktorych cena testowała dany poziom;

- historyczne znaczenie danego poziomu;

- czy dany poziom był jednocześnie poziomem wsparcia i oporu;

- jezeli z naszym poziomem współgra linia trendu;

- czy dany poziom był często przebijany.

Jeżeli rynek podąża w danym kierunku i tworzy kolejne levele to powyższe dane nie mają większego znaczenia, bo każda linia wsparcia i oporu zostanie w końcu przełamana. A do ich przełamań dochodzi właśnie na skutek obranego przez "rynek" kierunku. W zasadzie metoda CJ to nie jest tylko zbiór rynkowych "drogowskazów" które de facto zlepione w całość działają naprawdę zajebiście. To równiez pewnego rodzaju punkt spojrzenia na rynek i filozofia która podziela również Steve Mauro :)

Jackal
Gaduła
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: 24 sie 2015, 13:21

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: Jackal »

Pita, dzięki że wspomniałeś o książce Naked Forex: High-Probability Techniques for Trading Without Indicators. Przeczytałem ją. Moim zdaniem samo przeczytanie "wypocin" CJa dużo tłumaczy, ale czegoś jeszcze brakuje w tej układance. Ja znalazłem ten brakujący element w podanej przez Ciebie książce. Nie zgadzam się z kilkoma rzeczami tam zawartymi (ja osobiście nie daje SL) ale część o sferach i prawidłowym wyznaczaniu oporów, wsparć to było to czego potrzebowałem. Od tego czasu mam 9 z rzędu pozycje z zyskiem (co nigdy wcześniej mi się nie udawało). Teraz w swojej gablocie z książkami o forexie mam tylko 4 pozycje - "Epopeja CJa;)", Naket Forex HPTfTWI, A complete Guide to Volume Price Analysis A. Coulling i Encyclopedia of Chart Patterns Bulkowskiego, reszta książek out. Zgadzam się również z maccywem. Jak zrozumiesz Naked Trading i to ogarniesz...to nic innego cię już nie zainteresuje. Żadne indykatory, fibonnaci ellioty ipt. Po prostu już wiesz, że to jest jedyne i prawdziwe "dobro" ;);). ps. commax w książce A complete Guide to Volume Price Analysis A. Coulling autorka również twierdzi że rynek jest "kierowany przez min. MM" a posługują sie oni informacjami (dobrymi złymi) aby poruszyć rynek w kierunku który oni chcą. Polecam poczytać tą pozycję tak na marginesie...Nikt do niczego nie zmusza, ale dobrze mieć otwarty umysł...pozdrawiam

pomorskiebest
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 14 sty 2015, 16:24

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: pomorskiebest »

Witam jakiś czas temu zostałem niestety wyzerowany przez mocny spadek euro do usd .
Zebrałem 20000 zł i chciałbym ponownie zacząć swoją przygodę z forex. Ma ktoś jakieś wskazówki albo powie jak sam zaczynał z for

CarlosFX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 27 sty 2016, 08:49

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: CarlosFX »

Naked Trading przerabiałem wiele razy. Fxlamer wyczerpał temat dobitnie. Koledze powyżej radzę najpierw wykuć PA i dopiero grać. 20 000 IMO to śmieszna suma. Dobra do nauki. Główkuj nad jej powiększeniem. Łatwiej będzie zarządzać pozycjami.

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Jackal - akurat fibonnaci się sprawdza w powiązaniu z metodą CJ'a :D tzn jak masz większy ruch i zapomną sobie chłopcy po drodze rozładować pozycję to ruch lubi znieść tak do 0.50 lub 0.61 ale NIE polecam na wyższych interwałach niż M15. Stosuję rzadko, ale idealnie sprawdza się przy długich prostych które nie są poprzecinane żadnymi odwrotnymi świecami.
Natomiast co do malwersacji MM, a raczej bankierów bo to ci stawią tzw "foxy" to myślę że wystarczy cofnąć się do 15 stycznia 2015 roku. Podaż i popyt kierują rynkiem ? Wystarczył jeden ruch szwajcarskiego banku by wywołać krach w PL wśród frankowiczów. Coś takiego powinno być zagrożone podwójnym dożywociem dla sprawcy. Albo to co CJ opisuje jako MM bread and butter...gołym okiem widać że wtedy włączają się więksi gracze którzy dymają zarówno "byki" jak i "niedżwiedzie".

CarlosFX - CJ zrobił z 5000 jakieś 32 000 w 1,5 miesiąca...
Ja bym wręcz powiedział że 20 000 to ZA DUŻO ! jak na początkującego. Nie wpłacaj tego do brokera tylko wpłać właśnie 4-5 K graj na 0.2 lota i się najpierw naucz pewnej metody i nie szalej bo już sporo osób straciło tego typu kwoty.
A najlepiej zacznij od demo. I osobiście proponuję Ci grać miesiąc (najlepiej w rózne dni tygodnia), zrobić 100 % lub 200% depo (najpierw demo) jeżeli przejdziesz ten test ...to jeżeli masz mocne nerwy możesz wchodzić nawet i z większą gotówką i wrzucić powiedzmy 0.4 lota i wierz mi, wiem co mówię ;) Zrób 200% depo na demo i dopiero wtedy bierz się za prawdziwą kase, jeżeli nie jesteś w stanie zrobić tyle na demo to dlaczego na prawdziwą gotówkę coś miałoby się zmienić. Po prostu szkoda gotówki.

Michał - TopTrade

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: Michał - TopTrade »

Zrób jakieś założenia kiedy wchodzisz w pozycje, a kiedy wychodzisz, poziomy SL i TP, sprawdź na danych historycznych czy Twoje założenia sprawdzają się , czy statystyki są ok. Przede wszystkim pamiętaj o poziomie SL dobierz wielkość pozycji tak aby strata wynosiła ok 1-3%. Jeśli założenia są poprawne to sprawdź się na koncie demo najpierw bo łatwo się o tym pisze jak to zrobić natomiast w praktyce może być inaczej. Musisz trwać przy swoich założeniach to będziesz zarabiał. Przeprowadzone statystyki powinny Cie o tym uświadamiać. Jeśli nie możesz wytrzymać i bardzo chcesz wjechać z prawdziwą kasą to zmniejsz ryzyko i dobierz ewentualną stratę na poziomie niższym niż 1%. Jak napisałeś raz już wyzerowałeś konto więc chyba nie chcesz tego powtórzyć. Pamiętaj o tym. Lepiej zarobić mniej niż więcej stracić. Jeśli nie wychodzi Ci na początku na plus to nie ryzykuj 20 kafli. Lepiej otwórz konto mikro i wjedź z mniejszą gotówką lub w ogóle na demo poćwicz.

Jackal
Gaduła
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: 24 sie 2015, 13:21

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: Jackal »

Tak czy inaczej w metodzie CJa cos jest. Ja z forexem i graniem w realu mam do czynienia stosunkowo niedługo bo od października 2015 R. Wpłaciłem kwotę na jaka było mnie stać tj 1600zl. Wynik? 7 styczeń 2016 R saldo 418 zł, prawie MC. Od tego czasu do dziś na koncie mam już 1100 zł, i pomału mam wrażenie ze już zaczynam czuć o co w tym wszystkim chodzi. Z ostatnich 32 otwartych pozycji tylko dwie na minusie także liczę na to ze będzie dobrze . Wiadomo ze gram maksymalnie 0,02 lub 0,03 Lota bo na więcej po prostu mnie aktualnie nie stać. ale liczę ze z biegiem czasu i kwota na koncie i wielkość lewara sie zwiększy. Wiem ze podane przeze mnie dane nie powalają zajebistoscia, a raczej sa powodem do śmiechu, niemniej jednak chodzi mi o to ze w ciagu prawie miesiąca jestem na plus 650 zł. Co do wielkości konta jest suma znaczna.

CarlosFX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 27 sty 2016, 08:49

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: CarlosFX »

maccyw - mała kasa jest dobra jak się ma nadmiar czasu. Ja patrzę pod kątem porzucenia etatu i życia z tradingu. 5% ze 100 000 to 5k. Mniej więcej tyle miesięcznie to normalny poziom życia. Auta co roku się nie zmieni, ale nie dziaduje się zakręconymi w zimie kaloryferami.

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

CarlosFX - tak, też wypowiadam się pod tym samym kątem :) Gość się uczy, jeżeli sie zacznie uczyć od razu na 20 K i zapewne 0.5 albo lepiej - 1 locie to szybko nie tylko nic nie zarobi ale i pozbędzie się tych 20K ...

Ponadto oboje mamy rację, zauważ bowiem że te 5000 K w miesiąc możesz zamienić w 20K ...jeżeli rzeczywiście wiesz co robisz i nie boisz się tego robić agresywnie. Pytanie też na jakich timeframach trejdujesz bo jeżeli na H4 i Daily to rzeczywiście 5K szybko nie pomnożysz to fakt. Jeżeli Twój timeframe to H1 i głównie M15 to sprawa wygląda już inaczej i kwota 5K na start wcale nie oznacza "biedowania". Wypowiadając się we wczesniejszym poście nie miałem również na myśli tego że na tym 5K masz zostać, absolutnie nie. Jeżeli w miesiąc obrócisz to w 10K to powiedzmy przejedz 2500 a 2500 dodaj do 5K masz 7500.

Jeszcze inna sprawa to chyba oczywiste jest że odradza się trejdować bez posiadania zaplecza finansowego na przetrwanie gdyby coś poszło jednak nie tak. Zakładam więc że osoba która wnosi jakąś gotówkę posiada oprócz niej zaplecze finansowe tak aby w razie czego móc spokojnie przeżyć przez 1-2 lata, znaleźć prace - whatever. Bo jeżeli ktoś wnosi w gre wszystko co ma...no właśnie.

Jackal - nawiązując do strategii CJ. Ja osobiście łącze ją z geometrią rynku ale mam problem z liczeniem leveli na H1. W sumie zauważyłem że znacznie lepiej mi idzie jeżeli nie licze tych leveli tylko wchodzę po SH na M15 (w zależności od dynamiki rynku staram się również trejdować na samym SH ale tylko z kierunkiem rynku nigdy przeciwko) i następnie realizuje zysk w momencie gdy rynek dochodzi do ważnego punktu z geometrycznego punktu widzenia. Natomiast nie gram w sumie tak jak zaleca sam CJ czyli od peak low do peak high i odwrotnie bo w moim przypadku sama zabawa z levelami w mojej ocenie zbyt często się nie sprawdza, co zresztą gołym okiem widać przykładowo na NZD/USD jak również jeżeli spojrzymy wstecz na AUD/CAD. Jak to wygląda u Ciebie, masz ewentualny sposób na levele coś konkretnego czego szukasz (lini wsparcia oporu na odpowiednio wyższym timeframe w porównaniu do tego na którym trejdujesz) ? Tak samo jak 3 dniowy cykl również w mojej ocenie sprawdza się niezbyt, a już na pewno nie jest dobrym pomysłem automatycznie po 3 dniach zmieniać swoją pozycję na przeciwstawną.

ODPOWIEDZ