my biznes ;)

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
zealot
Gaduła
Gaduła
Posty: 312
Rejestracja: 11 sty 2013, 19:46

Re: my biznes ;)

Nieprzeczytany post autor: zealot »

Wyglada, ze zeby sie czegos dowiedziec, trzeba jechac do poznania i wylozyc kase na stol :roll: . Stopa zwrotu musialaby byc kosmiczna, zeby z 14 tysi zarobic na pensje dla obu. Ciezko troche w to uwierzyc.

Kiedys robilem juz zloty biznes ze zlotym kolezka z jednego forum. Gosciu mial dojscia i wiedze techniczna potrzebna do zorganizowania procesu produkcji. Twierdzil, ze moze za 1/6 ceny rynkowej stworzyc pewien produkt, ale trzeba zainwestowac iles-dziesiat tysiecy zlotych w to, tamto, siamto. Przedstawilem sprawe paru majetniejszym osobom i wyrazily zainteresowanie. Kiedy poprosilem moj kontakt o przygotowanie dokladnego opisu kosztow inwestycji, procesu technologicznego i kosztow na poszczegolnych etapach... kontakt sie urwal. A niby mialo to byc cos, na czym gosc sie znal i czym zajmowal sie zawodowo. Pierw wszystko pieknie, a potem gosc znika. Normalnie magik :mrgreen:

Co do Twojego cud pomyslu na biznes, to dla osoby doswiadczonej wyglada to bardzo amatorsko. Jakze to masz wspanialy pomysl na biznes za 14k i chcesz sie podzielic zyskami, bo nie umiesz zdobyc takiej - skad inad - smiesznej kwoty. Dwa miesiace w Norwegii i juz nie musisz sie z nikim dzielic... czy moze chodzi o rozlozenie ryzyka? Ale przeciez mialo go nie byc. Cos tu zwyczajnie pachnie nienajlepiej...
PFSOFT Protrader. Kompleksowa, wielozadaniowa platforma tradingowa.

dalan
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 377
Rejestracja: 22 wrz 2012, 17:09

Re: my biznes ;)

Nieprzeczytany post autor: dalan »

:563:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

aliorr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 23 wrz 2012, 16:40

Re: my biznes ;)

Nieprzeczytany post autor: aliorr »

Trudno na podstwie tego co piszesz o Twoim pomysle na biznes ocenić szansę na to czy rzeczywiście może on przynosić długotrwałe profity ......... nie mniej sam fakt .że problemem staje się dla Ciebie organizacja finansowania tego projektu , nasuwa przypuszczenia ,że sam masz wątpliwości co do całkowitego powodzenia projektu.........

Awatar użytkownika
rootec
Gaduła
Gaduła
Posty: 155
Rejestracja: 08 gru 2012, 08:34

Re: my biznes ;)

Nieprzeczytany post autor: rootec »

zealot pisze:Wyglada, ze zeby sie czegos dowiedziec, trzeba jechac do poznania i wylozyc kase na stol :roll: . Stopa zwrotu musialaby byc kosmiczna, zeby z 14 tysi zarobic na pensje dla obu. Ciezko troche w to uwierzyc.

Kiedys robilem juz zloty biznes ze zlotym kolezka z jednego forum. Gosciu mial dojscia i wiedze techniczna potrzebna do zorganizowania procesu produkcji. Twierdzil, ze moze za 1/6 ceny rynkowej stworzyc pewien produkt, ale trzeba zainwestowac iles-dziesiat tysiecy zlotych w to, tamto, siamto. Przedstawilem sprawe paru majetniejszym osobom i wyrazily zainteresowanie. Kiedy poprosilem moj kontakt o przygotowanie dokladnego opisu kosztow inwestycji, procesu technologicznego i kosztow na poszczegolnych etapach... kontakt sie urwal. A niby mialo to byc cos, na czym gosc sie znal i czym zajmowal sie zawodowo. Pierw wszystko pieknie, a potem gosc znika. Normalnie magik :mrgreen:

Co do Twojego cud pomyslu na biznes, to dla osoby doswiadczonej wyglada to bardzo amatorsko. Jakze to masz wspanialy pomysl na biznes za 14k i chcesz sie podzielic zyskami, bo nie umiesz zdobyc takiej - skad inad - smiesznej kwoty. Dwa miesiace w Norwegii i juz nie musisz sie z nikim dzielic... czy moze chodzi o rozlozenie ryzyka? Ale przeciez mialo go nie byc. Cos tu zwyczajnie pachnie nienajlepiej...
pokaż mi zealot, w którym momencie użyłem słowa CUD?? czy w dzisiejszych czasach inwestycja z małym ryzykiem i dużym zwrotem to już CUD?? ehehe, ciekawe :)

poza tym, często gwarancją sukcesu są ludzie

poza tym, zealot, tak doświadczony człowiek interesu daje się nakręcić taki interes by internet??!! nie uwierzę :P

poza tym, jak chyba wspomniałem, szukam kogoś kto się w jakimś stopniu zaangażuje, czy bank się zaangażuje w firmę?

poza tym, znowu do Ciebie zealot, gdzie wspomniałem że biznes plan dopiero przy kasie na stole?? :D wyłącz proszę projektowanie nie swojej rzeczywistości i przeczytaj ze zrozumieniem co napisałem ;)

może skontaktuj się ze mną to zobaczymy czy świecę bzdurami, proszę bardzo, ja nie znikam,
dla kolegi wyżej z miernikiem idiotyzmów i bajek również ta prośba, (chętnie go odkupię od Ciebie) ;)

proszę uprzejmie, odpowiem na każde pytanie:
Wojciech Ruciński, 60-040 Puszczykowo, ul. Wąska 17, kontakt 533353114


pozdrawiam
"A co, jeżeli rzeczywistość tak naprawdę jest iluzją i nic nie istnieje? - Cóż, w takim razie zdecydowanie przepłaciłem mój nowy dywan. "

Awatar użytkownika
zealot
Gaduła
Gaduła
Posty: 312
Rejestracja: 11 sty 2013, 19:46

Re: my biznes ;)

Nieprzeczytany post autor: zealot »

poza tym, zealot, tak doświadczony człowiek interesu daje się nakręcić taki interes by internet??!! nie uwierzęp
Hahaha kazdy ma swoje wzloty i upadki :)

Na szczescie juz nie musze polowac na internetowe okazje.. Niemniej zycze Ci powodzenia w przedsiewzieciu :564:
PFSOFT Protrader. Kompleksowa, wielozadaniowa platforma tradingowa.

Awatar użytkownika
rootec
Gaduła
Gaduła
Posty: 155
Rejestracja: 08 gru 2012, 08:34

Re: my biznes ;)

Nieprzeczytany post autor: rootec »

przesądny nie jestem więc bez obaw - dziękuję, przyda się ;)
"A co, jeżeli rzeczywistość tak naprawdę jest iluzją i nic nie istnieje? - Cóż, w takim razie zdecydowanie przepłaciłem mój nowy dywan. "

skryty
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 23 wrz 2012, 18:22

Re: my biznes ;)

Nieprzeczytany post autor: skryty »

Rootec zastanów się co robisz, 15 tysięcy złotych nie jest kwotą do której potrzeba inwestora z zewnątrz, idź do pracy wyrób sobie zdolność kredytową i pożycz na spokojnie taką kwotę od banku. Zamiast czuć oddech "inwestora" na plecach który co rusz będzie się pytał jak tam nasza firma i gdzie są moje pieniądze będziesz użerał się tylko z bankiem. Liczysz się z tym że zaraz po otworzeniu działalności przyjdzie Ci płacić ZUS, podatek do US, spłata kredytu i jeszcze ot tak wolną ręką oddajesz 40% zysku dla inwestora? Policzyłeś że urząd skarbowy + inwestor zabierze ci ponad 50% zysków? Coś mi się wydaje że nie przemyślałeś tego do końca.
Widzisz mi moją wymarzoną własną firmę zamknięto i gdyby nie to że udało mi się dość szybko sprzedać maszyny które kupiłem to zamiast męczyć się z 14 tysiącami miałbym do spłaty ponad 100 tysięcy złotych a też miało być pięknie...

elky_obi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 01 lut 2010, 04:49

Re: my biznes ;)

Nieprzeczytany post autor: elky_obi »

Rootec, pamiętaj że najważniejszy jest kapitał ludzki, bez tego to żadne pieniądze z banku niczego Ci nie zapewnią.. a szczególnie motywacji. Lepiej przebimbać i spróbować razem z współwłaścicielem niż przegrać kasę na kredyt i zostać z długiem.

Awatar użytkownika
rootec
Gaduła
Gaduła
Posty: 155
Rejestracja: 08 gru 2012, 08:34

Re: my biznes ;)

Nieprzeczytany post autor: rootec »

lekko nie było, udało się,
perspektywy rysują się niesamowicie pozytywnie!! zaczynamy działać, wszystko już ruszyło,
wielkie dzięki wszystkim za zainteresowanie!

http://www.part.gsm.pl/

:)
"A co, jeżeli rzeczywistość tak naprawdę jest iluzją i nic nie istnieje? - Cóż, w takim razie zdecydowanie przepłaciłem mój nowy dywan. "

ODPOWIEDZ