MovingAverage - czy jest jakas strategia?

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
mate1976
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 19 maja 2010, 09:50

MovingAverage - czy jest jakas strategia?

Nieprzeczytany post autor: mate1976 »

Witam. Jestem początkującym i dlatego muszę uczyć sie na prostszych przykładach. Bazuję na wskaźniku MovingAverage. Przy przecięcieu wykresu zmieniam pozycję w zależności z ktorej strony przecina wykres. Czy znacie jakis skrypt, który powodowałby to automatycznie ? Ustawienie okresu wskaźnika MovingAverage, a następnie automatyczne zawieranie pozycji na przeciwne przy przecięciu tego wskaźnika przez cenę. Sądzę, że ktos juz na to wpadł, a ja nie mogę znaleźć odpowiedniego skryptu. Z góry dzięki za pomoc. Ewentalnie może ktos takie cos by mi napisał za opłatą :)

Zapomniałem dodać, że zaleźy mi na zaiwraniu pozycji przy określonym okresie czasowym - np M30

pawelklos
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 21 sie 2009, 19:09

Nieprzeczytany post autor: pawelklos »

Jest trochę strategi manualnych opartych na średnich ale to działa trochę innaczej.

Samo przecinanie się średniej z ceną nic nie daje bo tych reversów będziesz mięć co nie miara i koniec końcem wyzeruje konto. Bardziej chodzi o określenie trendu na wyższym TF i zajmowanie wyłącznie pozycji w zgodzie z tamtym trendem. Popatrz na forexfactory tam jest trochę takich strategi.

mate1976
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 19 maja 2010, 09:50

Nieprzeczytany post autor: mate1976 »

Ale analizując wykresy i bawiąc sie demo miałem zupełnie niezłe rezultaty stosujac tą metodę, kwestia ustalenia odpowiedniej ilosci okresów wskaźnika i działanie na odpowieniej mapie - ja uzywam M30. Ale to takie początkujące dyrdymały, które chciałem zautomatyzować.

Gdyby ktos mi pomógł takie cos opracować lub znaleźć byłbym bardzo zobowiązany (rzeczowo lub finansowo). Ewentulanie gdyby ktos mi w ogole pomógł w tej dziedzinie - chodzi o doradztwo, implementację strategii itd.. również sądzę ze by nie pożałował :) Z racji wykonywanej pracy nie mogę siedzieć cały czas przy kompie, a czasem szkoda zamykać dobrego trendu. Podaje nr GG: 595980 tel 501325202 lub mail: marcin@x4pro.pl

Awatar użytkownika
kris007
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 551
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:50

Re: MovingAverage - czy jest jakas strategia?

Nieprzeczytany post autor: kris007 »

mate1976 pisze:Bazuję na wskaźniku MovingAverage. Przy przecięcieu wykresu zmieniam pozycję w zależności z ktorej strony przecina wykres. Czy znacie jakis skrypt, który powodowałby to automatycznie ?
To wersja nieco rozbudowana ale może akurat Ci się przyda...

Pozdrawiam...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
eco89
Gaduła
Gaduła
Posty: 104
Rejestracja: 17 kwie 2010, 16:11

Nieprzeczytany post autor: eco89 »

kris007 pisze:To wersja nieco rozbudowana ale może akurat Ci się przyda...

Pozdrawiam...
czy mógłbyś dać link do jakiegoś opisu tej startegii? trochę gubię sie w ustawieniach...

Awatar użytkownika
kris007
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 551
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:50

Nieprzeczytany post autor: kris007 »

eco89 pisze:czy mógłbyś dać link do jakiegoś opisu tej startegii? trochę gubię sie w ustawieniach...
Link jest w kodzie :).

Pozdrawiam

swierzaq
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 26 lut 2010, 20:20

Nieprzeczytany post autor: swierzaq »

tutaj jest EA mojego autorstwa, sprawuje się bardzo ładnie na D1, wystarczy tylko odpowiednio zoptymalizować żeby otwierał dodatkowe pozycje na zysku i podnosił stopa jak przejdzie BE, niestety nie posiadam umiejętności napisania takiego skrtpyu. Może jak ktoś zechce to takie coś doda :) byłbym wdzięczny jeżeli by taką modyfikację tutaj zamieścił l;)

jak widać nawet na kilku średnich można coś zarobić ;)

działa tylko na EURUSD
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
topinwestor
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 08 cze 2010, 10:57

Nieprzeczytany post autor: topinwestor »

Ważniejsze od przecięć (z kursem / z inna srednia) jest zwrot (kierunek) biegu średniej (trend) którego to kierunku trzeba się trzymać i gramy "z trendem".
Nieważne czy rośnie czy spada...ważne żeby cały czas zarabiać! Kliknij ["WWW"] :)

ODPOWIEDZ