Morderca i Forex

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
WIELKIXJAN
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 10 gru 2009, 18:54

Nieprzeczytany post autor: WIELKIXJAN »

Ja was nie rozumiem, każdy kiedyś zaczynał od cudownych wskaźników by na końcu zająć się PA czy stworzyć własną strategie? Czemu bronicie tego innym? Nauka na błędach jest najlepszą nauką. Niech sprawdzą jak działają różnej maści wskaźniki, co to jest repaint itp. Później dojdą do wniosku, że szybciej z wykresu wyczytają niż im to stoch pokaże..... Wy wiecie, że jest dobry PA, a skąd oni maja o tym wiedzieć? Z jednej strony sporo osób pokazuje/sprzedaje extra systemy oparte na wskaźnikach, z drugiej inni radzą czysty wykres. Myślę, że lepiej samemu sprawdzić niż do końca życia żałować, że się nie sprawdziło. To tak jak z samym forexem, 95% osób powie, że nie zarobisz..... ale czy chciałbyś za 30 lat się zastanawiać czemu nie spróbowałeś i czemu co wieczór ciągle wracasz do tego samego bloku i jedząc schabowe tylko co niedziele?
Jeśli ma ktoś tyle czasu i ochoty by zająć się forexem, niech poświęci kilka miesięcy by poznać rynek (jego dobre i złe strony), wtedy dopiero będzie wiedział na 100% jaką pójść drogą....

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

WIELKIXJAN pisze:ale czy chciałbyś za 30 lat się zastanawiać czemu nie spróbowałeś i czemu co wieczór ciągle wracasz do tego samego bloku i jedząc schabowe tylko co niedziele?
Właśnie coś podobnego sobie przypominam w momentach zwątpienia.

:D :D
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
morderca
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 71
Rejestracja: 04 wrz 2010, 11:44

Nieprzeczytany post autor: morderca »

Analiza na EURUSD:
Około 1.3808 jest opór. Jeśli cena od niego się odbije myślę, że wtedy spadnie do 1.3665. Co najmniej. Jeśli przebije, można longa stawiać do 1.3950. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Mike_Scofield
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 901
Rejestracja: 03 maja 2009, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Mike_Scofield »

Guerrilla pisze:Zgadzam się z Normanem. Nie dla każdego PA będzie ok.
Też się z tym zgadzam. Czyste PA nie jest chyba dla wszystkich ...
Mimo, że wychodziły mi fantastyczne trejdy, bardzo często zdarzało mi się wejść nie w tym kierunku. Wróciłem do średnich i problem z "kierunkiem jazdy" zniknął ...
"Wieloma strategiami można zarabiać i wszystkimi można tracić." Mike Scofield
"Wszystko rozgrywa się w głowie, a nie na wykresie" Mike Scofield

Awatar użytkownika
morderca
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 71
Rejestracja: 04 wrz 2010, 11:44

Nieprzeczytany post autor: morderca »

Analiza na EURUSD:
Około 1.3808 jest opór. Jeśli cena od niego się odbije myślę, że wtedy spadnie do 1.3665. Co najmniej. Jeśli przebije, można longa stawiać do 1.3950. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Pozdrawiam.
Analiza się ładnie sprawdziła. Na początku cena odbiła się od wyznaczonego wcześniej oporu, a potem z dużym impetem spadała. W okolicach 3680 wystąpiła korekta, której sie spodziewałem, ale potem cena spokojnie z zapasem osiągnęła wyznaczony przeze mnie poziom.
Co będzie teraz?
Nie jestem do końca pewien. Wiem tylko, że coś będzie się działo na 3785.

ODPOWIEDZ