Marzenia a rzeczywistość ? No to - sprawdzam :)

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Fjakforex
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 28 sie 2016, 10:36

Re: Marzenia a rzeczywistość ? No to - sprawdzam :)

Nieprzeczytany post autor: Fjakforex »

"a możesz podać link do myfxbook ? "


Myfxbooka nie widać w samym serwisie bo jest prywatny
przede wszystkim służy mi do analizy swoich wejść , czasu trwania, najlepszych godzin do grania itd
no i poza tym to chyba nie jest trudne do odgadnięcia , że nie jest to główny rachunek, a jedynie tzw. master dla kopiarki na pozostałe z większym kapitałem - dlatego nie robię go publicznym
Ale jasne jest, że na przykład jeśli ktoś chciałby sprawdzić czy to co wklejam jest zgodne z prawdą - to w weekend mogę bez problemu udostępnić lub jeżeli coś na przykład jest dla Ciebie z tego interesujące i chcesz sprawdzić na myfxbooku to też nie ma problemu.
Ale na stałe nie planuję upublicznić myfxbooka.
Pomyślę jak to najlepiej zrobić tylko skończę 12 transakcję z wczoraj bo parę złotych brakuje i wyzwanie na dziś bo 13 , oby nie pechowa .

trader niedoskonaly
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 26 gru 2014, 21:18

Re: Marzenia a rzeczywistość ? No to - sprawdzam :)

Nieprzeczytany post autor: trader niedoskonaly »

Przeczytałem przed chwilą ostatni post i od razu przypomniał mi się pierwszy otwierający dziennik, który czytałem jakiś czas temu i aż muszę o coś zapytać.
Fjakforex pisze:Dziennik zakładam po to aby:
1.Wprowadzić trochę samodyscypliny "kontrolowanej".
2.Jak się uda to zostawić po sobie pamiętnik.
3.Jak się nie uda to spróbować przeanalizować historię i może przy pomocy innych znaleźć brakujące ogniwo do poprawy.
Fjakforex pisze:no i poza tym to chyba nie jest trudne do odgadnięcia , że nie jest to główny rachunek, a jedynie tzw. master dla kopiarki na pozostałe z większym kapitałem - dlatego nie robię go publicznym
Zakładasz dziennik m. in. dlatego aby wprowadzić więcej samodyscypliny i znaleźć brakujące ogniowo, a więc nie mając tego na poziomie satysfakcjonującym decydujesz się kopiować transakcje na rachunki z większym kapitałem?
Fjakforex pisze:Konto niewielkie - specjalnie tak jest , bo założenie jest jedno - to jest kwota której już w swoim budżecie nie uwzględniam. Czyli zostaje albo do wykonania planu do końca , albo się wyzeruje. Na jedno i na drugie jestem przygotowany.
Czyli zakładasz też wyzerowanie pozostałych rachunków, na które jak wspomniałeś kopiujesz wejścia z tego niewielkiego?
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Fjakforex
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 28 sie 2016, 10:36

Re: Marzenia a rzeczywistość ? No to - sprawdzam :)

Nieprzeczytany post autor: Fjakforex »

trader niedoskonaly pisze:Przeczytałem przed chwilą ostatni post i od razu przypomniał mi się pierwszy otwierający dziennik, który czytałem jakiś czas temu i aż muszę o coś zapytać.
Fjakforex pisze:Dziennik zakładam po to aby:
1.Wprowadzić trochę samodyscypliny "kontrolowanej".


Czyli zakładasz też wyzerowanie pozostałych rachunków, na które jak wspomniałeś kopiujesz wejścia z tego niewielkiego?
nie zrozumiałeś dobrze
kopiuję na rachunki i z tych rachunków po każdej transakcji wypłacam to co zarobione - praktycznie już mam po dwóch tygodniach wszystko swoje odebrane - z tego nic
cofnięcie kapitału w tył o 3 transakcje to stop na kapitale
a ten rachunek jest "master" czyli do końca - ani dopłat ani wypłat póki co nie przewiduję do końca trwania
gdybym zakładał wyzerowanie wszystkiego to po co siedzieć przy tym ?
uzasadniłem tylko dlaczego myfxbook nie jest publiczny i nie jest widoczny , bo tam w profilu mam wszystkie rachunki aby szybko widzieć czy wszędzie jest to samo, ale pewnie da się to jakoś obejść , więc napisałem , że pomyślę jak dokończę dziś transakcje, albo jutro

trader niedoskonaly
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 26 gru 2014, 21:18

Re: Marzenia a rzeczywistość ? No to - sprawdzam :)

Nieprzeczytany post autor: trader niedoskonaly »

Zrozumiałem dobrze(na podstawie tego co pisałeś), po prostu źle się wyraziłeś :) ale spoko mniejsza o to.
Używasz multiterminala mt4 czy w jakiejś kopiarki tradując w jednym meta traderze? Czy jakoś inaczej?
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Fjakforex
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 28 sie 2016, 10:36

Re: Marzenia a rzeczywistość ? No to - sprawdzam :)

Nieprzeczytany post autor: Fjakforex »

trader niedoskonaly pisze:Zrozumiałem dobrze(na podstawie tego co pisałeś), po prostu źle się wyraziłeś :) ale spoko mniejsza o to.
Używasz multiterminala mt4 czy w jakiejś kopiarki tradując w jednym meta traderze? Czy jakoś inaczej?
a to przepraszam, mam tą wadę, że nie czytam ponownie tego co wysyłam i nie zwróciłem uwagi
używam fxblue - świetne narzędzie , multiterminal ma mnóstwo wad i nie zawsze działał jak chciałem
kilka lat temu próbowałem, ale nie byłem zadowolony i chyba też większość firm porzuciła oferowanie multiterminala

a wracając do kopiarki to też działa to psychologicznie - jakoś łatwiej się bawić pojedynczymi lotami niż 100 czy więcej
a tak to tylko sobie kontroluję czy weszło to samo , a wielkości sama kopiarka sobie dopasowuje , no i nie musi być ten sam broker, działa tak samo przy różnych brokerach , co dla mnie jest ważne

trader niedoskonaly
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 26 gru 2014, 21:18

Re: Marzenia a rzeczywistość ? No to - sprawdzam :)

Nieprzeczytany post autor: trader niedoskonaly »

Aha, dzięki, na forum chyba kiedyś temat fxblue się przewijał. Któregoś dnia będę musiał go sprawdzić. Multiterminala próbowałem ale jakoś też mi nie do końca odpowiadał i tam chyba nie było wykresów.
No to powodzenia.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Fjakforex
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 28 sie 2016, 10:36

Re: Marzenia a rzeczywistość ? No to - sprawdzam :)

Nieprzeczytany post autor: Fjakforex »

10.09.2016

kurcze , drugi weekend i drugi raz zostaję niezamknięte :(
coś się przycięło - ale wstawiam tak jak w poprzednim tygodniu - wykres " w trakcie "
poprzedni ładnie w poniedziałek się zakończył i jeszcze następny zarobił
jak będzie teraz zobaczymy
każda transakcja maksymalnie może zająć 3 dni robocze - jeżeli nie to zamykam i od nowa
więc podsumowanie jak zakończy się będzie w poniedziałek w nocy, czy uda się zamknąć na 1950 , bo tyle powinna być 12-ta transakcja , czy jednak odnotuję cofnięcie
teraz mam S&P oraz Daxa - na weekend zablokowane wszystko aby nie ryzykować luki na otwarcie w poniedziałek

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
quapi
Gaduła
Gaduła
Posty: 277
Rejestracja: 30 sty 2005, 21:46

Re: Marzenia a rzeczywistość ? No to - sprawdzam :)

Nieprzeczytany post autor: quapi »

Fjakforex pisze: teraz mam S&P oraz Daxa - na weekend zablokowane wszystko aby nie ryzykować luki na otwarcie w poniedziałek
Przez powyższe rozumiem, że masz L na obu indeksach, które zahedżowałeś w piątek przed zamknięciem?
Swoją drogą - gigantyczny dzienny spadek na obu giełdach w piątek a na navi cichutko, ci z wątku DT nawet nie pisnęli.

pozdrawiam
The irresistible force met the immovable object

Awatar użytkownika
Fjakforex
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 28 sie 2016, 10:36

Re: Marzenia a rzeczywistość ? No to - sprawdzam :)

Nieprzeczytany post autor: Fjakforex »

quapi pisze:
Fjakforex pisze: teraz mam S&P oraz Daxa - na weekend zablokowane wszystko aby nie ryzykować luki na otwarcie w poniedziałek
Przez powyższe rozumiem, że masz L na obu indeksach, które zahedżowałeś w piątek przed zamknięciem?
Swoją drogą - gigantyczny dzienny spadek na obu giełdach w piątek a na navi cichutko, ci z wątku DT nawet nie pisnęli.

pozdrawiam

dokładnie tak jak napisałeś
gram w ten sposób, że znajduję według mnie "dobre miejsce" do wejścia
TP ustawiam aby mi zrobiło limit dzienny , a stopa jak najbliżej się da , tak aby logicznie miejsce jakoś było potwierdzone AT
jeżeli idzie w moim kierunku to mam dzień zaliczony - na raz, dwa czy kilka wejść
jeżeli idzie w drugą to wchodzi mi stop
czekam teraz na kolejny "dobry" moment na wejście - zdejmuję jedną stronę i stawiam najbliżej jak się da kolejnego stopa, a TP przestawiam tak aby sumarycznie wyjść tylko na zakładany dzienny zysk
i tak kilka razy do tej pory wystarczało :)
ten zjazd kosztował mnie tyle , że zamiast pierwsze wejście dotrzymać do TP to zamknąłem wcześniej licząc na odbicie od wsparcia i odwróciłem
potem poszło 5 x wejście stopa i poddałem dzień aby nie ryzykować więcej , i zostało buy/sell
jeżeli dziś tego nie odrobię to zamykam tyle ile będzie i cofam się o kilka transakcji jak będzie trzeba

Awatar użytkownika
Fjakforex
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 28 sie 2016, 10:36

Re: Marzenia a rzeczywistość ? No to - sprawdzam :)

Nieprzeczytany post autor: Fjakforex »

no to był czas na zabawę , czas wracać do pracy
ktoś by powiedział podwójne nieszczęście : wesele i stopy
może nie będzie tak źle z obydwoma :)

krótkie spojrzenie na dzienny wykres Daxa bo on przewodzi stadu teraz
więc gram na dalsze spadki jak na wykresie widać
co z tego wyjdzie - zobaczymy

widać kilka rzeczy naraz :
1.skończona sekwencja piątki wzrostowej
2.korekta piątki to od 10174 do 9980 więc sporo
3.widać podwójny szczyt
4.zasięg z podwójnego szczytu to okolice 10 020
5.złamane wsparcie / jeżeli tak skończymy dzień / to też spadek do C , czyli też okolice 10 000

pod to gram teraz , ale to też wykres dzienny więc może czas się wydłużyć


Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ