losowość, prawdopodobieństwo & statystyka

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
kruczek
Gaduła
Gaduła
Posty: 143
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:05

losowość, prawdopodobieństwo & statystyka

Nieprzeczytany post autor: kruczek »

już od dawna o tym myślę, jak zrozumienie AT ma się do tematu jurnala.
jest to taki konflikt makbeta, który nie ważne co by robił i tak all jest ustalone :)
dziś pod impulsem z tego wpisu :KLIK i późniejszych wypowiedzi, postanowiłem założyć ten jurnal.
ponadto jedni mówią, że trzba czekać na moment przewagi na rynku, inni że to wyjście jest najwazniejsze... sami wiecie jak różne są zdania.
mam zamiar zrozumiec aspekt prawdopodobieństwa dokładniej i zacząć myśleć w jego kategoriach - ten temat jest pierwszym krokiem w tej drodze :)
Założenie są mega proste!
Mam wybrane 6 par walutowych, te popularne:
  • 1-edek
    2-kabel
    3-ejek
    4-kangur
    5-kiwi
    6-kanadyjczyk
wybór pary do gry nastąpi poprzez rzut kostką - odpowiednio ponumerowana lista :)

longi or shorty -> rzut monetą
  • L - orzel
    S - short
    (moneta stanie na krawędzi - ide grać w lotka ;) )
Ok, teraz potrzebował bym małej pomocy w określeniu (moje propozycje w nawiasie):
  • SL (ATR x 2)
    TP (moze TS po świeczkach)
    BE (po przekroczeniu ATR)
    MM (stała wartość %)
    Może coś z piramidowaniem, albo odejmowaniem z zarobionej pozycji
all uwagi mile widziane, z dziennikiem wystartuje w najbliższy poniedziałek, wiec jest kilka dni na dopracowanie powyższych parametrów.
transakcje będą zawierana na H4 około 23.
tutaj bede wrzucał screeny, statystyki i wszystko co mi przyjdzie do głowy, a będzie miało zwiazek z tematem.

kr
bzium®

jackub

Re: losowość, prawdopodobieństwo & statystyka

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Hej, nie bardzo rozumiem powód tego przedsięwzięcia, co chciałbys udowodnic, albo co chciałbyś sie dowiedzieć .... jak duża grupa danych i z czym chcesz to porównać, czego od tego experymentu oczekujesz....

Czy nie można tego zrobić na danych historycznych? szybciej i masz wiele danych od razu?
Ja robię sobie robie rózne statystyki w excelu, one coś mówią o prawdopodobienstwie jak np poniższa ....

Przeczytaj ten tekst, moze w czymś ci pomoże ... może oświeci ... http://www.forexfactory.com/showthread. ... ost8579931

Pozdrawiam

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: losowość, prawdopodobieństwo & statystyka

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

@kruczek
na dobry początek dziennika http://forex-nawigator.biz/forum/rzut-m ... 21832.html

Awatar użytkownika
kruczek
Gaduła
Gaduła
Posty: 143
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:05

Re: losowość, prawdopodobieństwo & statystyka

Nieprzeczytany post autor: kruczek »

teraz tak na szybko, znam teorie związaną z prawdopodobieństwem.
znam ją z różnych źródeł, z taki jak podałeś też oraz np Derren Brown popełnił coś w tym stylu: SYSTEM
a sam też historycznie losowość badałem
ale suche dane jakoś nie docierają do mnie... może mam jeszcze za wąski umysł... dlatego ten jurnal...
to trochę tak jak z piramidą uczeni się.. co innego czytać, a co innego brać udział w dyskusji i uczyć się w praktyce

p.s.
Twój screen chyba nie jest losowy, bo jeśli dobrze interpretuje to jest tam wybicie z rangu, zgadza się?

kr
bzium®

jackub

Re: losowość, prawdopodobieństwo & statystyka

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Tak to jest wybicie z range, akurat ten wycinek swoich wyliczanek podałem a są rózne, dotyczą róznych TF badam sobie statystyczne zachowania ceny w róznych układach..., range świecy, range korpusu, stosunek cieni do korpusu, open to high open to low, wybicia z open i takie tam co gdzie przeczytam czy sam wymyślę ...

jego filmiki, Browna, oglądałem jakiś czas temu ...

Awatar użytkownika
kruczek
Gaduła
Gaduła
Posty: 143
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:05

Re: losowość, prawdopodobieństwo & statystyka

Nieprzeczytany post autor: kruczek »

jackub pisze:...badam sobie statystyczne zachowania ceny...
badasz statystykę w konkretnych parametrach, takich jak podałeś, ja chcę uzyskać statystki z czystej losowości (co do wejścia) i zobaczyć co się stanie...
pewnie na historii można to zrobić, a ktoś by nawet EA napisał, ale o piramidzie uczenie się już wspominałem ;)

aktualnie trzeci raz czytam W transie inwestowania..., gdzie ten temat też jest mocno poruszany i nie chodzi tylko o wiedze o samym prawdopodobieństwie, ale także o sam sposób myślenie w jego kategorii.

kr
bzium®

Awatar użytkownika
por. Borewicz
Gaduła
Gaduła
Posty: 93
Rejestracja: 25 cze 2014, 11:58

Re: losowość, prawdopodobieństwo & statystyka

Nieprzeczytany post autor: por. Borewicz »

Też bym radził zacząć od analizy danych historycznych z jednego powodu - potrzebujesz dużych ilości danych żeby móc wyciągać jakiekolwiek sensowne wnioski. Jeżeli zaobserwowałeś jakieś odchylenie od normy i jeżeli prób które wykonałeś jest mało to trudno powiedzieć czy to jest prawidłowość czy przypadek.

Załóżmy, że masz monetę, którą rzucasz 20 razy. 12 razy wypada orzeł (60%), 8 razy reszka (40%). Czy to oznacza, że moneta jest w jakiś sposób wadliwa ? Raczej nie bo przy takiej ilości rzutów prawdopodobieństwo, że wyrzucisz orła co najmniej 12 razy to około 25%.
Z kolei jeżeli wykonasz 1000 rzutów i 600 razy wypadnie orzeł to jest zupełnie inna sprawa bo szansa wyrzucenia orła co najmniej 600 razy to około 1:7300000000, więc wtedy ciężko mówić o przypadku.

ODPOWIEDZ