Lmax Exchange (MTF)

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
10
63%
Poza paroma minusami są ok
3
19%
Przeciętny
1
6%
Mają wiele wad
0
Brak głosów
Stanowczo odradzam
2
13%
 
Liczba głosów: 16

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Lmax Exchange (MTF)

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Patryś pisze:Czy LMax obniża dźwignię wraz ze wzrostem equity, czy zawsze zapewnia lewar 1:100?
Na pewno do kilkuset tys. USD nie obniża. Jeśli planujesz operować jeszcze większym depozytem to mogę się tego dowiedzieć w poniedziałek rano.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Lmax Exchange (MTF)

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Pytam tak bardziej z ciekawości... Kilkaset tys. $ na koncie to jeszcze daleko przede mną ;)

Po prostu usłyszałem od doświadczonego tradera że przy np. milionie złotych na koncie dźwignia zjeżdża do 1:10-1:20 i chciałem ustalić czy tak jest naprawdę ;) teraz widzę że jest przynajmniej kilku brokerów na których te kwoty nie robią żadnego wrażenia.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Lmax Exchange (MTF)

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Bańka to 250 tys. USD. Myślę, że to udźwigną, a już na pewno nie zredukują lewara aż do 1:10 :). Są dwa typy brokerów. Jedni mają ustalone przedziały przy których redukują lewar, a z innymi takie warunki ustala się indywidualnie. LMAX jest tym drugim. Analizowana jest strategia/pozycje i szacowane ryzyko.

W Dukascopy np. spokojnie do depozytu 1 mln USD nie podejmuje się tematu ;).

Niektórzy brokerzy redukują lewar w zależności nie od depozytu ale od skumulowanego wolumenu otwartych pozycji (np. FxPro).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Dziabdziol
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 14 paź 2016, 18:18

Re: Lmax Exchange (MTF)

Nieprzeczytany post autor: Dziabdziol »

czy LMAX pobiera opłaty za niekatywny rachunek MT4? Chodzi mi o to, czy gdy na jakiś czas (np. kilka miesięcy) przestanę u nich handlować i wypłacę cały depozyt to czy będą naliczać opłaty za ten czas niekatywności?. Chodzi wyłącznie o rachunek na MT4.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Lmax Exchange (MTF)

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Jeśli wypłacisz depozyt to nie. Jeśli zostawisz to tak. Nie pamietam w tej chwili ile ale coś Ok 50 USD co pół roku.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
FXMTF
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 11 maja 2012, 02:08

Re: Lmax Exchange (MTF)

Nieprzeczytany post autor: FXMTF »

Aby sprostać zmianom regulacyjnym w ramach MiFID II, zmierzającym do poprawy przejrzystości na rynkach finansowych, LMAX przekształcił swoją firmę w dwie odrębne jednostki regulowane przez FCA: LMAX Exchange i LMAX Global, obie obecnie należące do grupy LMAX Exchange.
Od 03.01.2018 konta klientów funkcjonują pod nowym brokerem LMAX Global, który oferuje dostęp do płynności LMAX Exchange.
Partner LMAX Global

Awatar użytkownika
psV
Gaduła
Gaduła
Posty: 365
Rejestracja: 05 gru 2009, 10:23

Re: Lmax Exchange (MTF)

Nieprzeczytany post autor: psV »

1. Czy na realu ten broker też ma tak mało ticków?
Ściągnąłem demo MT4 i przykładowo na wczorajszej dziennej świeczce na GBPJPY jest raptem 16k kwotowań. Dla porównania na Tickmill 269k.
Średni koszt jest najniższy jaki widziałem dla tej pary, bo wychodzi niecały 1 pips już z prowizją.

2. Czy można wypłacać zyski na kartę? Rzadko spotykane, ale czasem się zdarza.
No i czy wszystko jest bez prowizji?

3. Ile kosztują wypłaty przelewem odpowiednio w PLN oraz w EUR?

4. Czy jest różnica w naliczanej prowizji pomiędzy MT4, a innymi oferowanymi platformami? Kiedyś chyba była?
Ostatnio zmieniony 11 sty 2018, 15:27 przez psV, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Lmax Exchange (MTF)

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cześć,
psV pisze:1. Czy na realu ten broker też ma tak mało ticków?
W załączniku screen z konta real, GBP/JPY, świeca D1. Ticki = Volume (pewnie to wiesz, ale piszę dla innych w razie co :) )
psV pisze: 2. Czy można wypłacać zyski na kartę? Rzadko spotykane, ale czasem się zdarza.
No i czy wszystko jest bez prowizji?
Można wypłacać także zyski - tak twierdzi support, ale osobiście nie korzystałem z tej opcji wpłat/wypłat w LMAXie.
Ze strony brokera przy transakcjach kartą nie ma prowizji.
psV pisze: 3. Ile kosztują wypłaty przelewem odpowiednio w PLN oraz w EUR?
Są darmowe i idą ekspresem. 1-2 dni i miałem środki na koncie, zarówno w EUR, jak i w PLN.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
psV
Gaduła
Gaduła
Posty: 365
Rejestracja: 05 gru 2009, 10:23

Re: Lmax Exchange (MTF)

Nieprzeczytany post autor: psV »

Dziękuję za rzeczową odpowiedź.
Nawet przelew w PLN dochodzi bez dodatkowych obciążeń? Dziwne, bo spodziewałem się kosztów banków pośredniczących ze względu na zagraniczny bank nadawcy.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Lmax Exchange (MTF)

Nieprzeczytany post autor: raposo »

psV pisze:Dziękuję za rzeczową odpowiedź.
Nawet przelew w PLN dochodzi bez dodatkowych obciążeń? Dziwne, bo spodziewałem się kosztów banków pośredniczących ze względu na zagraniczny bank nadawcy.
Koszty banków pośredniczących mogą wystąpić w przypadku każdego przelewu zagranicznego SWIFT. Wyjątkiem jest SEPA, ale to tylko w EUR.

Akurat LMAX jako jeden z nielicznych brokerów realizuje przelewy w trybie OUR (koszty pokrywa nadawca przelewu). Wypłacałem do różnych polskich banków z LMAX-a i zawsze dochodziło tyle, ile wypłaciłem, bez żadnych potrąceń.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ