LIQUIDEX - Direct Market Access

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Re: LIQUIDEX - Direct Market Access

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Niestety procedura trochę nieodpowiednia jak na dzisiejsze czasy. U 99 % brokerów wniosek mogę złożyć elektronicznie kiedy tylko mi się podoba. Czy są to święta, czy noc.
Czy zakładając konto zakładam je u Was, czy działacie na zasadzie IB i zakładam je w LMAX ( i stąd taka procedura ) ?

Awatar użytkownika
Liquidex
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:57

Re: LIQUIDEX - Direct Market Access

Nieprzeczytany post autor: Liquidex »

Cyb pisze:Niestety procedura trochę nieodpowiednia jak na dzisiejsze czasy. U 99 % brokerów wniosek mogę złożyć elektronicznie kiedy tylko mi się podoba. Czy są to święta, czy noc.
Czy zakładając konto zakładam je u Was, czy działacie na zasadzie IB i zakładam je w LMAX ( i stąd taka procedura ) ?
Konto handlowe zakłada Pan u nas, jednakże środki zdeponowane zostają na wydzielonym koncie w LMAX przeznaczonym do obsługi zagregowanych pozycji klientów LMAX oraz ich Partnerów (czyli również klientów Liquidex). Jesteśmy podmiotem strukturalnie niezależnym od LMAX, jednakże z racji obowiązujących umów handlowych oraz stosowanego modelu biznesowego ściśle współpracujemy i korzystamy ze stosowanych przez nich rozwiązań technologicznych.

Przekazałem Pana uwagę odnośnie procedury elektronicznej rejestracji kont do działu IT.

-- Dodano: 31 paź 2012, 18:58 --
Wirus pisze:
Liquidex zobowiązuje się na życzenie Klienta dokonać wypłaty środków oraz przekazać je na rachunek bankowy Klienta po potrąceniu kosztów manipulacyjnych
Gdzie znajdę jakie to są koszty i w jakiej wysokości?

Ach, jeszcze jedno... przed czym miałbym ten regulamin przestrzegać, co mu grozi?
Klient zobowiązuje się przestrzegać regulamin
Wspomniane koszty wynikają z kosztów przelewów międzybankowych, które to zgodnie ze stanem faktycznym są traktowane jako przelewy walutowe/zagraniczne.

Regulamin alternatywnego systemu obrotu jest regulaminem obowiązującym każdy podmiot zawierający transakcje na LMAX. Jest on szczegółowo przedstawiony na stronie LMAX.

W związku z tym że Liquidex stawia transparencje i rzetelność jako swoje główne wartości, informujemy klientów o wszystkich (a nie tylko tych pozytywnych z marketingowego punktu widzenia) aspektach zawierania transakcji na rynku FX spot. Informacje te są dostępne publicznie na naszej stronie internetowej i mogą zostać łatwo zweryfikowane u źródła, do czego zachęcamy.

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Re: LIQUIDEX - Direct Market Access

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Zechcecie wyjasnić pojęcie Direct Market Access ?
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

imperator_wszechswiata
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2010, 20:20

Re: LIQUIDEX - Direct Market Access

Nieprzeczytany post autor: imperator_wszechswiata »

reptile pisze:Zechcecie wyjasnić pojęcie Direct Market Access ?
i jak sprawdzić czy rzeczywiście jest tak jak piszecie ?

Awatar użytkownika
DigitalSmoke
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 598
Rejestracja: 17 gru 2011, 23:39

Re: LIQUIDEX - Direct Market Access

Nieprzeczytany post autor: DigitalSmoke »

imperator_wszechswiata pisze:
reptile pisze:Zechcecie wyjasnić pojęcie Direct Market Access ?
i jak sprawdzić czy rzeczywiście jest tak jak piszecie ?

Jeśli market=Lmax to wszyscy brokerzy którzy korzystają z Lmax mogą pisać że mają bezpośredni dostęp do rynku. Jak to sprawdzić? Napisz do Lmax i zapytaj czy mają z nimi umowę na świadczenie takich usług.

Awatar użytkownika
Liquidex
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:57

Re: LIQUIDEX - Direct Market Access

Nieprzeczytany post autor: Liquidex »

Szanowni Państwo,

Poniżej znajdują się odpowiedzi na zadane pytania:
reptile pisze:Zechcecie wyjasnić pojęcie Direct Market Access ?
Oczywiście. Odpowiedź na to pytanie znajduje się w naszym FAQ, dostępnym na stronie pod adresem: http://www.liquidex.eu/faq.html. Pozwolę sobie je przytoczyć tutaj.

Pytanie: Co oznacza pojęcie "Bezpośredni Dostęp do Rynku Forex" ?

Odpowiedź: Bezpośredni Dostęp do Rynku (ang. Direct Market Access) to najbardziej transparentny model dostępu do rynku Forex. Transakcje uczestników tego rynku są zawierane w publicznie dostępnym arkuszu zleceń, który składa się z ofert kupna oraz ofert sprzedaży wystawionych przez instytucje finansowe oraz operatorów profesjonalnych. Uczestnicy posiadający Bezpośredni Dostęp do Rynku mają możliwość nie tylko składać zlecenia, ale też dodawać do arkusza zleceń swoje własne oferty, nawet wewnątrz spreadu.

Czy taka odpowiedź wystarczy? Jeżeli oczekuje Pan bardziej szczegółowych wyjaśnień proszę o sprecyzowanie zapytania. Niezależnie od powyższego zachęcam do zapoznania się z FAQ.
imperator_wszechswiata pisze:i jak sprawdzić czy rzeczywiście jest tak jak piszecie ?
Najprostszym rozwiązaniem jest wysłanie zapytania do LMAX z prośbą o zweryfikowanie Pana wątpliwości. Jeżeli uzna Pan to za stosowne, zachęcam do opublikowania otrzymanej odpowiedzi w celu ułatwienia pozostałym użytkownikom dostępu do tych informacji.
Cyb pisze: U 99 % brokerów wniosek mogę złożyć elektronicznie kiedy tylko mi się podoba.
Dysponuje już odpowiedzią naszego działu IT. Proces automatyzacji otwierania kont DEMO został uruchomiony i wedle wstępnych ustaleń zostanie wdrożony do poniedziałku.

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: LIQUIDEX - Direct Market Access

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Nie chcę się czepiać, ale jeśli transakcje są wysyłane za pośrednictwem MT4 to nie znajdą się w arkuszu zleceń tylko "siedzieć" będą w postaci zleceń oczekujących aktywowanych w momencie dojścia ceny do zakładanego poziomu - bez różnicy czy to Buy/Sell Stop czy Buy/Sell limit.
Czy jakaś nowa technologia pozwala przekazywać je bezpośrednio do arkusza zleceń LMAX i zlecenie limit jest zleceniem, które "siedzi" w arkuszu i nie ma fizycznej możliwości dostać poślizg bądź nie zostać zrealizowane w przypadku przejścia ceny przez ten poziom co na zwykłych ECNach jest możliwe.
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

Awatar użytkownika
Liquidex
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:57

Re: LIQUIDEX - Direct Market Access

Nieprzeczytany post autor: Liquidex »

Akhh pisze:Nie chcę się czepiać, ale jeśli transakcje są wysyłane za pośrednictwem MT4 to nie znajdą się w arkuszu zleceń tylko "siedzieć" będą w postaci zleceń oczekujących aktywowanych w momencie dojścia ceny do zakładanego poziomu - bez różnicy czy to Buy/Sell Stop czy Buy/Sell limit.
Czy jakaś nowa technologia pozwala przekazywać je bezpośrednio do arkusza zleceń LMAX i zlecenie limit jest zleceniem, które "siedzi" w arkuszu i nie ma fizycznej możliwości dostać poślizg bądź nie zostać zrealizowane w przypadku przejścia ceny przez ten poziom co na zwykłych ECNach jest możliwe.
Szanowny Panie,

Arkusz zleceń LMAX składa się wyłącznie z ofert limit. Oferty limit (buy i sell) kształtują spread i nie ma fizycznej możliwości aby obecna w arkuszu oferta limit zostało zrealizowane z poślizgiem (slippage), lub też odrzucona przez LP ("last look" występujący na platformach ECN). Oferta taka może od strony technicznej jedynie zostać wycofana przed egzekucją (czyli połączeniem oferty limit ze zleceniem kupna bądź sprzedaży wysłanym z poziomu terminala MT4). Niektóre systemy algorytmiczne (mam tu na myśli systemy HFT) mają możliwość anulowania zleceń przed ich wykonaniem po cenie rynkowej, jednakże pragnę zwrócić uwagę iż kolokacja serwerów Liquidex w Equinix LD4 (bezpośrednio obok serwerów LMAX oraz ich LP) praktycznie niweluje taką ewentualność. Średni czas egzekucji zleceń pomiędzy mostem MT4 a serwerem LMAX wynosi 15 milisekund, co jest wynikiem niespotykanym w branży detalicznej.

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: LIQUIDEX - Direct Market Access

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Liquidex pisze:
Akhh pisze:Nie chcę się czepiać, ale jeśli transakcje są wysyłane za pośrednictwem MT4 to nie znajdą się w arkuszu zleceń tylko "siedzieć" będą w postaci zleceń oczekujących aktywowanych w momencie dojścia ceny do zakładanego poziomu - bez różnicy czy to Buy/Sell Stop czy Buy/Sell limit.
Czy jakaś nowa technologia pozwala przekazywać je bezpośrednio do arkusza zleceń LMAX i zlecenie limit jest zleceniem, które "siedzi" w arkuszu i nie ma fizycznej możliwości dostać poślizg bądź nie zostać zrealizowane w przypadku przejścia ceny przez ten poziom co na zwykłych ECNach jest możliwe.
Szanowny Panie,

Arkusz zleceń LMAX składa się wyłącznie z ofert limit. Oferty limit (buy i sell) kształtują spread i nie ma fizycznej możliwości aby obecna w arkuszu oferta limit zostało zrealizowane z poślizgiem (slippage), lub też odrzucona przez LP ("last look" występujący na platformach ECN). Oferta taka może od strony technicznej jedynie zostać wycofana przed egzekucją (czyli połączeniem oferty limit ze zleceniem kupna bądź sprzedaży wysłanym z poziomu terminala MT4). Niektóre systemy algorytmiczne (mam tu na myśli systemy HFT) mają możliwość anulowania zleceń przed ich wykonaniem po cenie rynkowej, jednakże pragnę zwrócić uwagę iż kolokacja serwerów Liquidex w Equinix LD4 (bezpośrednio obok serwerów LMAX oraz ich LP) praktycznie niweluje taką ewentualność. Średni czas egzekucji zleceń pomiędzy mostem MT4 a serwerem LMAX wynosi 15 milisekund, co jest wynikiem niespotykanym w branży detalicznej.

Czyli fizycznie zleceń limit składanych przez MT4 w arkuszu nie ma, tylko są przesyłane przez mostek. Pytam bo jak dotąd czegoś takiego według mojej wiedzy zrobić się nie dało. Myślałem, że coś w tym przypadku się zmieniło.
Nie chodzi tutaj o jakieś czepianie się - a tylko o samą technologię i MT4 ze swoimi ograniczeniami.
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

Awatar użytkownika
Liquidex
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:57

Re: LIQUIDEX - Direct Market Access

Nieprzeczytany post autor: Liquidex »

Akhh pisze:Czyli fizycznie zleceń limit składanych przez MT4 w arkuszu nie ma, tylko są przesyłane przez mostek. Pytam bo jak dotąd czegoś takiego według mojej wiedzy zrobić się nie dało. Myślałem, że coś w tym przypadku się zmieniło.
Nie chodzi tutaj o jakieś czepianie się - a tylko o samą technologię i MT4 ze swoimi ograniczeniami.
Jest dokładnie tak jak Pan to przedstawił - Platforma MT4 nie posiada arkusza zleceń. Arkusz zleceń dostarcza LMAX a komunikację z nim zapewnia most PrimeXM. Pragnę także zapewnić że uzyskany wynik nie byłby możliwy bez kolokacji serwerów w LD4. Zapraszam do zapoznania się z oferowaną przez nas technologią http://www.liquidex.eu/nasza-technologia.html oraz http://www.liquidex.eu/ld4-equinix.html

ODPOWIEDZ