Let's flow.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Mpapiez

Re: Let's flow.

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

krystian74 pisze:Może gdybyś stosował AT z prawdziwego zdarzenia byłbyś wiarygodny dla siebie i innych. Kiedyś o tym pisałem zostałem zbluzgany i porównany do gówna w klozecie. Prawda jest taka jaka jest.
Łap definicje:

Kod: Zaznacz cały

Analiza techniczna (analiza wykresów) – zbiór technik mających na celu prognozę przyszłych cen (kursów) papierów wartościowych, walut czy surowców na podstawie analizy kształtowania się cen w przeszłości. Zadaniem analizy technicznej jest wyznaczanie korzystnych z punktu widzenia inwestora momentów zakupu i sprzedaży danego papieru wartościowego, waluty lub surowca. Wsparciem prognoz są liczne wskaźniki techniczne oraz narzędzia analizy statystycznej, takie jak średnia ruchoma oraz odchylenie standardowe (miara zmienności).
Powiedz więc proszę, czym jest AT z prawdziwego zdarzenia ? Czy poprawna AT, to tylko ta z książek ?
Czy potrafisz wyjaśnić w czym jest lepsze stosowanie ichimoku które tak uwielbiasz ? A może poprawna AT to stosowanie pivot pointów, które nie są niczym innym niż zasięgiem z okresu poprzedniego podzielonym przez 3 ?
Przecież wszystkie te metody znane z książek, ktoś zauważył na wykresie i opisał w ksiązkach...

Ja stososuje część AT "klasycznej", a w części analizuje po swojemu, ze swojego doświadczenia i swoich obserwacji - np. okrągłe poziomy cen 25 i 75, czy dojście do poprawnych paramterów średniej ruchomej, które mi zajeło prawie rok.
Wiadomo że czasem zdaje się na intuicję i tyle - podświadomość też odgrywa dużą rolę w tradingu. Również to, trading plan wielu ludzi nie dopuszcza modyfikacji SL i TP, to nie znaczy, że u mnie też tak jest.

Ja naprawdę nie mam zamiaru nic nikomu na siłę udawadniać, ale widzę że po serii kilku dobrych wejść zaczyna się wytykanie błędów i ich wielkie wyolbrzymianie. Tak szczerze mówiąc przemyśle jeszcze raz to szczegółowe udostępnianie wyników z poszczególnych run'ów, bo to sie chyba mija z celem.
Ostatnio zmieniony 10 gru 2015, 11:30 przez Mpapiez, łącznie zmieniany 1 raz.

Mpapiez

Re: Let's flow.

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Aktualizacja wejść:

EUR/CAD:

Tutaj opór miałem OK wyznaczony, ale po trzecim podejściu już wybili - postanowiłem cofnąć się z obroną jeszcze o półkę wyże i zwiększyć pozycję, jako że jesteśmy w strefie ogromnego oporu.

Dziś rano już trade wygląda dużo bezpieczniej, bo jest zgodny z kierunkiem średniej.


EUR/AUD:

Formacja odwrócnej flagi + zgodnie z kierunkiem średniej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Let's flow.

Nieprzeczytany post autor: highend »

EUR power panie Mpapiez.
łapiesz wzlatujące noże ;)
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Mpapiez

Re: Let's flow.

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

highend pisze:EUR power panie Mpapiez.
łapiesz wzlatujące noże ;)
Na edku zrobili 1.1025 i moim zdaniem ciężko będzie pójść wyżej przed FED'em.
Ja sądze że mogą max jeszcze dojść do 1.1075-1.1125 i tyle.

Nie ma co pochopnych wniosków wyciągać, bo grudniowy FED ukierunkuje edka podejrzewam przynajmniej na pierwszy kwartał 2016.

ogi89
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 18 wrz 2011, 21:56

Re: Let's flow.

Nieprzeczytany post autor: ogi89 »

Edzio popołudnie już powinine notować mocniejsze, możliwe wg przejbicie poziomu 1.1030- 1.1045

Mpapiez

Re: Let's flow.

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

ogi89 pisze:Edzio popołudnie już powinine notować mocniejsze, możliwe wg przejbicie poziomu 1.1030- 1.1045
Wszystko możliwe, ale to zależy od danych.
Póki co wpadli znów pod opór.

Narazie widzę eski na euro-crossach.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mpapiez

Re: Let's flow.

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Nowe wejście - [S] na GBP/USD.

Moim zdaniem funt powinien pociągnąć edka w dół, chociaż trochę za sobą.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mpapiez

Re: Let's flow.

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Tutaj jeszcze widok na szerszą perspektywę na GBP/USD.
W sumie fajnie to pod sygnał na [S] wygląda.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Let's flow.

Nieprzeczytany post autor: highend »

EUR power i basta
kazde zejscie krosow EUR to okazja na L
co do kabla to moze i funt sie oslabia, ale dolar zdaje sie mocniej w dol
efektem jest kabel up. Przynajmniej na razie. Moze potem zleci w dol, ale na teraz wyglada na UP.
I wykres to pokazuje.
Dane funta dzis byly pretekstem do ubrania ludzi w eSki na funcie.
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Mpapiez

Re: Let's flow.

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

highend pisze:EUR power i basta
kazde zejscie krosow EUR to okazja na L
co do kabla to moze i funt sie oslabia, ale dolar zdaje sie mocniej w dol
efektem jest kabel up. Przynajmniej na razie. Moze potem zleci w dol, ale na teraz wyglada na UP.
I wykres to pokazuje.
Dane funta dzis byly pretekstem do ubrania ludzi w eSki na funcie.
Możliwe, ale korekta zawsze jest w grze. Poza tym powtórze to co już pisałem, o pewnym kierunku można dopiero mówić po FEDzie.

A co do funta - cóż, kreski pokazują mi dół, cena pod oporem i pod średnią.
Jak pokonają dzisiejszy high, to zmienie zdanie.

ODPOWIEDZ