laptop do tradingu

Wszystko co związane z zapleczem technicznym tradera, czyli m.in. komputery, smartfony, tablety, VPS'y itp.
Awatar użytkownika
Jones
Maniak
Maniak
Posty: 1855
Rejestracja: 12 maja 2013, 19:27

Re: laptop do tradingu

Nieprzeczytany post autor: Jones »

forexsowicz91 pisze:a chipsety wpływają na działanie platform, testowanie EA?
który lepszy będzie: Intel HM76 Express Chipset a Intel Lynx Point ?
chpset wpływa na działanie podzespołów czy obsługę nowych technologi czyli tym samym na działanie systemu

moim zdaniem różnica pomiędzy podanymi jest tak mała że nic nie wpłynie na działanie EA czy testowanie

np hm76 prawdopodobnie nie obsługuje RAID wątpie czy w lapku to wykorzystasz
generalnie to róznica między nimi będzie w liczbie obsługiwanych portów USB i SATA
nie wiem jak z liniami PCI Express. a te Lynx Point bedą 4 wersje które nieznacznie bądą sie różniły nawet nie wiem którą dadzą

jak to czytam to chyba Lynx nie bardzo sie zapowiada
http://www.benchmark.pl/aktualnosci/int ... dzona.html
Pamiętaj, że twoim celem jest grać dobrze, a nie grać często. Alexander Elder
http://www.forexfactory.com/jones_pl
https://www.myfxbook.com/members/Jones

forexsowicz91
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 503
Rejestracja: 25 lis 2011, 17:55

Re: laptop do tradingu

Nieprzeczytany post autor: forexsowicz91 »

dzięki za odpowiedź. w artykule który podesłałeś piszą że wada dotyczy wejść USB 3.0 i dopiero gdy lapek wejdzie w stan uśpienia. Myślę że aż tak dużym problemem to nie będzie. Zawsze można korzystać z wejścia 2.0 gdy jest potrzeba aby zewnętrzne urządzenie było podpięte na dłużej a z 3.0 na krótszą metę.
Nie wiem, ale chyba też w opcjach można zmienić aby nie wchodził w stan uśpienia?

Awatar użytkownika
lucek
Gaduła
Gaduła
Posty: 362
Rejestracja: 06 sty 2014, 16:24

Re: laptop do tradingu

Nieprzeczytany post autor: lucek »

forexsowicz91 pisze:dzięki za odpowiedź. w artykule który podesłałeś piszą że wada dotyczy wejść USB 3.0 i dopiero gdy lapek wejdzie w stan uśpienia. Myślę że aż tak dużym problemem to nie będzie. Zawsze można korzystać z wejścia 2.0 gdy jest potrzeba aby zewnętrzne urządzenie było podpięte na dłużej a z 3.0 na krótszą metę.
Nie wiem, ale chyba też w opcjach można zmienić aby nie wchodził w stan uśpienia?
Tak można :)

http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind ... -questions
No pain, no gain

Janus
Gaduła
Gaduła
Posty: 112
Rejestracja: 03 mar 2007, 13:26

Re: laptop do tradingu

Nieprzeczytany post autor: Janus »

Który system zainstalować do obsługi platformy MT4, Windows 7 czy Windows 8 bo np. mBank forex w
swojej instrukcji wspomina, że tylko Win7 obsługuje platformę MT4 ?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 10001
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: laptop do tradingu

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Janus pisze:Który system zainstalować do obsługi platformy MT4, Windows 7 czy Windows 8 bo np. mBank forex w
swojej instrukcji wspomina, że tylko Win7 obsługuje platformę MT4 ?
Windows 8 też. Korzystam i nie widzę żeby coś miało nie grać.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
BOCZEK
Maniak
Maniak
Posty: 3602
Rejestracja: 26 paź 2010, 14:08

Re: laptop do tradingu

Nieprzeczytany post autor: BOCZEK »

do tradingu to trzeba miec łeb, bo jak nawet sobie tam wsadzisz procek i23 i 56Giga ramu a jesteś kipeski to nici z biznesu.

Co do ASUSA, ja mam takiego asusa, świetnie sie sprawuje, już prawie 3 roczek, szybko sie odpala, radzi sobie z dwom monitorami, trochę się zamula jak mu na odpalam za dużo rzeczy, (przeglądarka, odtwarzacz muzuyczny, MT4, SolidWORKs i AutoCAD i przy tym wszystkim naraz nieźle śmiga, choć czasami przytnie, ale tylko solida) i zajebistym plusem jest aluminiowa obudowa, bo te plastikowe to są jakieś takie plastikowe :(

-- śr 26-03-2014, 16:07 --

ogólnie do minusów tego laptopa zaliczam to że jak włączysz drugą karte graficzną, to nie wiem jak jak ją wyłączyć, a ten wiatrak mnie trochę denerwuje, i nie wiem jak go wyłączyć, jedyną opcją jest wyłączenie kompa.

-- śr 26-03-2014, 16:13 --

poza tym jest cichy 8)
Przeczytanie powyższej wypowiedz może doprowadzić do błędnej oceny sytuacji, spowodować przecenienie własnych możliwości, czego konsekwencją mogą być błędnie podjęte decyzje. Ofiarami mogą paść początkujący jak i doświadczeni inwestorzy.
Tak myślę!

Awatar użytkownika
jak82
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 21 mar 2014, 07:09

Re: laptop do tradingu

Nieprzeczytany post autor: jak82 »

ja mam fajnego della 14 i do tego 21 cali monitor na ścianie. Ostatnio zaczynam się rozglądać za dyskiem SSD podobno komp dostaje dobrego kopa.

Awatar użytkownika
sachy
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 23 kwie 2014, 10:20

Re: laptop do tradingu

Nieprzeczytany post autor: sachy »

Sprawa wygląda tak, że nie liczy się wielkość monitora ale jego rozdzielczość. Ja aktualnie pracuje na Dell Vostro 3560 w matowej matrycy i rozdzielczości fullHD. Mieści ogromną ilość informacji więc polecam.

Wysłane z mojego Amazon Otter przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ