Kontp Demo 100 % w 48 h

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
ya_dunno
Gaduła
Gaduła
Posty: 198
Rejestracja: 23 mar 2010, 23:26

Nieprzeczytany post autor: ya_dunno »

dexter pisze:Załączam wyciąg z innego konta.,


zajebiaszczy wyciag.....
Obrazek

dexter
Gaduła
Gaduła
Posty: 207
Rejestracja: 29 lis 2009, 14:38

Nieprzeczytany post autor: dexter »

Wklejam załącznik gry ze SL.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

MaxRipper
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 740
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:55

Nieprzeczytany post autor: MaxRipper »

dexter pisze:Może ktoś skomentuje rzeczowo jakie są błędy (gdzie jest pies pogrzebany),
czy SL jest za mały ,czy zbyt wczesne wejścia
- SL jest za mały i tym samym często wylatujesz przez zwykły szum rynkowy (chociaż Michał - Mr. Yogi by się ze mną spierał w sprawie owego szumu :) ps. pozdrawiam :) )
- częste wejścia pod prąd + brak interpretacji tego co dzieje się na wyższych TFach
- zapewne też brak testów wstecznych (nie doczytałem) z kilku-kilkunastu miesięcy (tak tak budowa systemu polega na dziesiątkach testów, których zadaniem jest obalić nasze przeświadczenia nt. rynku)
- co do testów historycznych dodam: samo posiadanie przetestowanego systemu na historii i osiągniecie pozytywnych rezultatów na sporej ilości danych jest tylko połową sukcesu. Druga połowa to to czy będziemy mogli przestrzegać zasad ustalonych podczas testów już w czasie rzeczywistym. System musi być dopasowany do nas (czasu, predyspozycji, pieniędzy i wiedzy). Dziesiątki systemów działających na historii nie działają w praktyce ponieważ ich autor z powodu np. innych obowiązków nie jest w stanie przestrzegać wcześniej ustalonych reguł
- za duże ryzyko na pozycję
- brak porządnego MM (tu zaznaczam, że szeroko omawiane 1-2% risk to zaledwie namiastka prawdziwego MM)

To tak pokrótce...
Ostatnio zmieniony 16 sty 2011, 11:12 przez MaxRipper, łącznie zmieniany 1 raz.

Maciek G
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 13 sty 2011, 15:53

Nieprzeczytany post autor: Maciek G »

witam
a ja mam taka propozycje
moe by wprowadzic jajas ocene "doradcow"
i to bez wzgledu na jego status na forum
bo skad ja mam wiedziec kurcze czy ten co daje niby dobre rady
to np. nie gracz na historii, labo na demo, ?????
pozdrawiam

MaxRipper
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 740
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:55

Nieprzeczytany post autor: MaxRipper »

Maciek G pisze:moe by wprowadzic jajas ocene "doradcow"
Może zaczniemy od tego, że nikt tu nie jest doradcą, bo doradcy muszą mieć uprawnienia. To raz. Druga kwestia to to, że większość z nas ma jakieś przeświadczenia, doświadczenia i się nimi dzieli... To czy ktoś uzna te rady za wartościowe bądz nie - to jego indywidualna sprawa. Jedyne co mogę powiedzieć to to, że każda zmiana dokonana na podstawie rady/opinii powinna zostać sprawdzona zarówno na testach historycznych (min. 100 testowych transakcji) jak i na rachunku demo (przez co najmniej kilka miesięcy). I dopiero wtedy - jeśli to działa "u nas", po testach - możemy dany element wdrożyć do własnej strategii...

dexter
Gaduła
Gaduła
Posty: 207
Rejestracja: 29 lis 2009, 14:38

Kontp Demo 100 % w 48 h

Nieprzeczytany post autor: dexter »

System z SL jest oparty na systemie L....biz przy stopie 20.p kroczącym a pozostałe to gra bez stopa zamykanie stratnej pozycji z ręki lub gdy jestem pewny kierunku czekanie aż podąży zgodnie z kierunkiem,gram najczęściej na czystym wykresie choć często mam włączone średnie i magic po za tym nie używam żadnych (rsi stochów itp.)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
kupidyn
Gaduła
Gaduła
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:51

Nieprzeczytany post autor: kupidyn »

widzę ze też lubisz bbc słuchac, może radio one? :wink:

Maciek G
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 13 sty 2011, 15:53

Nieprzeczytany post autor: Maciek G »

MaxRipper pisze:To czy ktoś uzna te rady za wartościowe bądz nie - to jego indywidualna sprawa. Jedyne co mogę powiedzieć to to, że każda zmiana dokonana na podstawie rady/opinii powinna zostać sprawdzona zarówno na testach historycznych (min. 100 testowych transakcji) jak i na rachunku demo (przez co najmniej kilka miesięcy)
ta
a po tych testach rynek sie zmienia np. i na realu zostajesz z reka w nocniku
kurcze niezla rada :mrgreen:

dexter
Gaduła
Gaduła
Posty: 207
Rejestracja: 29 lis 2009, 14:38

Kontp Demo 100 % w 48 h

Nieprzeczytany post autor: dexter »

Pominąłem może najważniejszą rzecz gram od 2009 tylko jedną parą walutową Eur/Usd (jakieś sporadyczne zagrania na innych pozycjach ale bez większych sukcesów)

MaxRipper
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 740
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:55

Nieprzeczytany post autor: MaxRipper »

Maciek G pisze:ta
a po tych testach rynek sie zmienia np. i na realu zostajesz z reka w nocniku
kurcze niezla rada
Na rynku istnieją prawidłowości które się nie zmieniają - m.in. dlatego na FX da się zarabiać i pewien % osób potrafi to robić nieustannie.

Zresztą - co to znaczy, że rynek się zmienia? Na rynku istnieją tylko 2 fazy - trend i konsolidacja. Najczęściej systemy tracą w fazie konsolidacji i to jest głównym powodem tego, że system, który był testowany na danych historycznych w realu przestał działać. Większość ludzi nie potrafi psychicznie znieść serii dłuższej niż 3 straty pod rząd, potem zaczynają kombinować i w efekcie niszczą swój rzeczywisty rachunek. Dodatkową - równie ważną - przyczyną jest też nadmierne ryzyko oraz brak dobrego MM.

Co do MM to warto wspomnieć o tym, że stałe ryzykowanie 1-2% w każdej transakcji wcale nie da najlepszych rezultatów (ale na pewno pozwoli przetrwać serie strat w profitowym systemie). Zresztą dobry system Money Management (tak MM to też system) sam w sobie odpowiada za coś zupełnie innego - otóż system zarządzania wielkością pozycji w gruncie rzeczy odpowiada nam na pytanie "kiedy i za ile?". Dobry MM może spowodować, że pipsy będą na minusie a konto na plusie.

Jednym z przykładów dobrego MM zainteresowani mogą znaleźć tutaj: http://www.winnersedgetrading.com/trade ... management

Przypominam także, że nie każde MM będzie dawało nam przewagę. Wiele zależy od skuteczności systemu. Dlatego - finalnie - MM musi być dopasowane do systemu, a sam system do tradera.

ODPOWIEDZ