KOD - (EA) Inspiration under construction...

O jezykach programowania w platformach i nie tylko.

Czy byłbyś skłonny pomóc w eksperymencie (EA) Inspiration under construction..

1. tak, jeśli będę umiał (nie wiem w czym mogę pomóc jeszcze)
34
44%
2. nie, nie mam czasu
10
13%
3. tak - testy
19
24%
4. tak - kodowanie
8
10%
5. tak - planowanie i organizowanie
4
5%
6. tak, ale nie za darmo
3
4%
 
Liczba głosów: 78

beginner

Nieprzeczytany post autor: beginner »

Fajna inicjatywa:)

IMO powinny być najpierw spisane założenia robota, jak ma działać z grubsza. Nie znam programisty, który wytrzyma psychicznie 50 zmianę koncepcji :D a kod, który powstanie przez chaos będzie nieużyteczny i nikt nie będzie go w stanie rozwijać.
Ogólnie to ostatnim krokiem jest kodowanie, w pierwszej kolejności założenia co do funkcjonalności kodu.

Moim niedoświadczonym zdaniem, na żywioł praca w grupie się uda, programiści wymiękną, kod będzie nieużyteczny. Założenia w pierwszej kolejności.

Inna sprawa to czy to ma być OS czy tylko dla twórców. Jeśli tylko dla twórców, to w przypadku sukcesu oby nie skończyło się jak z grono.net... Twórcy jeszcze bodajże chodzą po sądach i ustalają kto tworzył i komu ile się należy... cyrk. Zmierzam do tego, że w przypadku 'tylko dla twórców' to kawałek umowy by nie zaszkodził... Oczywiście jeśli to ma być edukacyjne podejście, jak pisał Reptile to zawracanie głowy z umowami...

Awatar użytkownika
borysewicz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 75
Rejestracja: 01 gru 2008, 21:17

Nieprzeczytany post autor: borysewicz »

Moim skromnym zdaniem wystarczy napisać EA które będzie zawierało podstawowe założenia piramidowania. A zmiany jakie będą wprowadzane to tylko w sprawdzaniu trendu, zamykania i wielkość pozycji. W zasadzie takie EA już jest napisane przez gieroja. A następnie osoby uczestniczące w grupie testują go i podają swoje propozycje do weryfikacji członkom grupy bo po co od razu programować jak może ktoś już znać to rozwiązanie i wiedzieć, że w niczym nie pomoże. Tak omówione propozycje można programować i testować dalej. Może pozornie się tego wydawać bardzo dużo ale.
Zobaczcie sami co udało mi się uzyskać z EA geroja zmieniając jedynie same ustawienia początkowe tego co juz zastało zaprogramowane. test od 2008.01.01. do 2010.05.31
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
xpep
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 844
Rejestracja: 02 gru 2007, 11:50

Nieprzeczytany post autor: xpep »

ciekawe co z tego wyniknie :D

Awatar użytkownika
PF
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 11 kwie 2010, 14:47

Nieprzeczytany post autor: PF »

Witam, kilka skromnych słów


W ankiecię nie wziąłem udziału (bo pasuję więcej niż jedna odpowiedź)

LowcaG ... nie zgodziłbym sie że w konsolidacji SL>TP
sl=tp lub sl<tp. tak ja to widzę


odnośnie OS - ciekawy pomysł też mógłbym się przyłączyć, ale ja widzę standartowy probelm przykład przedstawie poniżej:
borysewicz pisze:Moim skromnym zdaniem wystarczy napisać EA które będzie zawierało podstawowe założenia piramidowania. A zmiany jakie będą wprowadzane to tylko w sprawdzaniu trendu, zamykania i wielkość pozycji. W zasadzie takie EA już jest napisane przez gieroja. A następnie osoby uczestniczące w grupie testują go i podają swoje propozycje do weryfikacji członkom grupy bo po co od razu programować jak może ktoś już znać to rozwiązanie i wiedzieć, że w niczym nie pomoże. Tak omówione propozycje można programować i testować dalej. Może pozornie się tego wydawać bardzo dużo ale.
Zobaczcie sami co udało mi się uzyskać z EA geroja zmieniając jedynie same ustawienia początkowe tego co juz zastało zaprogramowane. test od 2008.01.01. do 2010.05.31
właśnie takie podejście to ten problem

"Moim skromnym zdaniem wystarczy napisać EA które będzie zawierało podstawowe założenia piramidowania. "
to znaczy jakie? proszę przygotować rzetelny opis, wtedy prostemu programiście będzie łatwiej?

..............................................................................................
bo jak tak to ma wyglądać to:

Każdy "coś powie" wrzuci 2% raportu (i prowadzimy wątek OS).
To sie wypisuję

chybą że zrobimy naprawde osoby "zamknięty dział (umowny) dostępem darmowym przez pierwsze np. 7dni jeśli przez ten okres ktoś nie opracuję czegoś na rzecz OS lub systemu, ban" .

Dobranoc, na tygodniu zaglądne w kod, możę cos dodam.
Jak będę wiedział co?
(przykład kolega Borysewicz)

pozdrawaim

Awatar użytkownika
borysewicz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 75
Rejestracja: 01 gru 2008, 21:17

Nieprzeczytany post autor: borysewicz »

PF albo nie wiesz na czym polega piramdowanie albo mnie źle zrozumiałeś.
Ja nie miałem na myśli tego by programista napisał EA, które ma zarabiać i już a ni żeby zgadywał, co tam ja chciałem żeby napisał.
Tylko żeby napisał w EA strategie, która się nazywa piramidowaniem. Od początku tego tematu jest kila wypowiedzi, w których jest zawarta cała esencja piramidowania.
A cała modyfikacja polega na tym, co napisałem wcześniej i z resztą to jest oczywista sprawa.

No dobra mała analiza tekstu:)
borysewicz pisze:Moim skromnym zdaniem wystarczy napisać EA które będzie zawierało podstawowe założenia piramidowania. A zmiany jakie będą wprowadzane to tylko w sprawdzaniu trendu, zamykania i wielkość pozycji. W zasadzie takie EA już jest napisane przez gieroja.
Samo mówi za siebie wystarczyło doczytać „W zasadzie takie EA już jest napisane przez gieroja.”
borysewicz pisze:Cześć :D

Gieroj do EA Publiczny_v1.1 warto by dodac

Lot jest przy każdej pozycji ten sam a powinien największy być przy pierwszej a przy każdej kolejne powinien się zmniejszać .

Pozdrawiam
I to tyle w podstawach.
--------------------------
borysewicz pisze: A następnie osoby uczestniczące w grupie testują go i podają swoje propozycje do weryfikacji członkom grupy bo po co od razu programować jak może ktoś już znać to rozwiązanie i wiedzieć, że w niczym nie pomoże.
Ktoś wcześniej napisał, że programiście się znudzi 50 poprawka. Ja chciałem tylko powiedzieć, ze niekoniecznie musi być ich 50 może wystarczy 5:)

--------------------------
borysewicz pisze: Tak omówione propozycje można programować i testować dalej. Może pozornie się tego wydawać bardzo dużo ale.
Zobaczcie sami co udało mi się uzyskać z EA geroja zmieniając jedynie same ustawienia początkowe tego co juz zastało zaprogramowane. test od 2008.01.01. do 2010.05.31
Podałem tylko przykład, że jest, nad czym pracować i warto.
--------------------------
PF pisze: Dobranoc, na tygodniu zaglądne w kod, możę cos dodam.
Jak będę wiedział co?
(przykład kolega Borysewicz)

pozdrawaim
Najpierw przeczytaj cały wątek żeby wiedzieć, o co chodzi i być w temacie.


Myślę, że teraz jest to dla ciebie zrozumiałe.
proszę nie przyjąć tego, jako atak tylko, jako sprostowanie :D

Awatar użytkownika
jarek sumek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 29 mar 2010, 00:12

Nieprzeczytany post autor: jarek sumek »

Ja mogę sypnąć wiedzą dotyczącą piramidowania, ale tak jak napisał LowcaG ten kto ma pomysły a nie potrafi programować nie ma co tu szukać. Nikt nie będzie komuś pisał EA za darmo, więc ja wyłączam się, chyba że macie chęci to mogę dać odpowiednie założenia na zyskowny system. Samo piramidowanie jest zyskowne, ale zostały do opracowania moment wejścia, prowadzenie SL i Trailing Stopa i wyjście. Poza tym to ja bardziej jestem za oddzieleniem i porównywaniem EA w tym samym czasie np. ostatni miesiąc niż wszystko pakować do jednego worka.
Grzebałem w tym kodzie jaki zapodał Gieroj i tylko brakuje mi funkcji do określenia jednego kierunku do otwierania pozycji. Przydałaby się formuła do otwierania tylko BUY i do zmiany na SELL.
A wątek można i pewnie będzie trzeba jakoś skomercjalizować, bo piramidowanie jest zyskowne i EA oparte na nim również będzie.
Mam nawet pomysł, żeby wątek ograniczyć jakoś administracyjnie a osoby, które brałyby w nim udział i miały dostęp opłaciłyby wstępną składkę np. 100zł na zachętę dla programistów. Po skończonym kodowaniu i ostatecznych poprawkach programiści dostaliby swoją zapłatę i każdy miałby dostęp do gotowego EA. Prawa autorskie do EA byłyby tylko własnością grupy i nie wolno byłoby udostępniać tego EA na zewnątrz.
Aktualnie ja korzystam z trochę innego sposobu piramidowania tzw. wchodzenie blokiem. W skrócie kilka pozycji co jakiś określony odstęp od poprzedniego. Warunek zawsze w naszym kierunku taka odwrotność martyngału. Ni i do tego EA jest raczej niepotrzebne. Chyba, żeby jakoś dołożyć średnioważony SL dla pozycji, ale lvoe Luktoma daje radę jak się trochę je poprzestawia.
A na obrazku jedno zagadnienie dotyczące korekt i trendu.
Jak widać tylko w 5 dało się grać ze średnioważonym SL na BE, ponieważ korekty przed ruchem miały mały zasięg. W innych przypadkach korekty w konsoli były bardzo szerokie i SL musiał być na minusie a to już powoduje, że nie jest to czyste piramidowanie i występuje RR i przez to gra pozycyjna w konsolidacji.
Wszelkie wskaźniki typu MACD są za wolne do FX, kiedyś próbowałem ze średnią SMA 4, ale też jest za wolna, więc czyste wykresy świecowe i matematyczne podejście. TP w punktach od 1 do 4 dałoby się wyliczyć z extremum funkcji wielu zmiennych i to też dałoby przewagę i zyski.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

beginner pisze:IMO powinny być najpierw spisane założenia robota, jak ma działać z grubsza. Nie znam programisty, który wytrzyma psychicznie 50 zmianę koncepcji Very Happy a kod, który powstanie przez chaos będzie nieużyteczny i nikt nie będzie go w stanie rozwijać.
Jest doklanide tak jak piszesz....
beginner pisze:Inna sprawa to czy to ma być OS czy tylko dla twórców.
Dobre pytanie. Mysle, ze wg. koncepcji Reptile, to bo on jest glownym pomyslodawca, ja moglem byc ewentualnie inspiracjia (ale sie dowartosciowalem :P ) idea sprowadzala sie raczej do OS. Tak zeby badac rozne koncepcje, np. te piramidowanie wyciaganie z nich wnioskow i zbudowanie systemu(ow).

Moje osobiste zdanie malo sie liczy, jesli chodzi o cala koncepcje. Programistow jest wielu i zakodowanie czegokolwiek to najmniejszy z tego wszytkiego problem.
Na tworzenie jakiejkolwiek grupy jest na pewno za czesnie, nie ma zadnej organizacji, nie ma glownej idei i kierunku w ktorym to wszytko ma podazac, i kazdy bedzie chcial zalatwic po prostu swoje prywatne potrzeby taka prawda...
Wszyscy mysla, ze zbierze sie grupa, ktos tam rzuci pomysl napisze sie, i zosanie stworzone naprawde zyskowne EA, powiem szczerze, ze nie jestem tego taki pewny (ale nie wykluczam).
W przypadku OS, wiecej osob sie przylaczy, wiecej przetestuje, i na pewno wyciagnie wnioskow, dlatego na poczatku podkreslalem, ze nie chcial bym zeby sprowadzic to to stworzenia maszynki do pisania EA wg. roznych pomyslow..bo po prostu jest duza szansa ze nic z tego nie wyjdzie a programisci po pewnym czasie powiedza, mam to w dupie, pomyslow to sam mam dziesiatki a ktorych sam nie mam czasu zaimplementowac.

no byla jeszcze koncepcja...

jarek sumek pisze:Mam nawet pomysł, żeby wątek ograniczyć jakoś administracyjnie a osoby, które brałyby w nim udział i miały dostęp opłaciłyby wstępną składkę np. 100zł na zachętę dla programistów. Po skończonym kodowaniu i ostatecznych poprawkach programiści dostaliby swoją zapłatę i każdy miałby dostęp do gotowego EA. Prawa autorskie do EA byłyby tylko własnością grupy i nie wolno byłoby udostępniać tego EA na zewnątrz.

Ok, w tym momencie tworzymy zamknieta maszynke do sprawdzania koncepcji w postaci EA, programisci widza wartosc dodana itd. itd. Pomysl pewnie nie jest taki zly, chociaz osobiscie raczej nie skorzystam, bo jako tako nie potrzebuje jakis dodatkowych pieniedzy w zamian za EA, prace juz mam i nie narzekam na wynagrodzenie. Aczkolwiek koncepcja jakas jest.


O wlasnie i w ta strone myslalem, ze pojdzie, w kierunku dyskusji, testow...przyklad:
PF pisze:LowcaG ... nie zgodziłbym sie że w konsolidacji SL>TP
sl=tp lub sl<tp. tak ja to widzę
Mamy rozbieznosc zdan, (i bardzo dobrze) i teraz argumenty itd. testy i wnioski...Jako ze dalej mam weekend, nie bede rozwijal tematu, ale na pewno do tego wroce :) , PF jesli masz jakies zdanie dlaczego akurata tak a nie inaczej to chetnie poczytam.


Podsumowujac
Kierowal bym sie w strone bardziej ogolna...i raczej OS, z czasem jezeli cos wypali grupa/grupy i tak sie stworza...oczywiscie pozostaje sprawa "pasozytow", tu nie mam jakiejs koncepcji....

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

IUC - Inspiration under construction... (piramidowanie)

Nieprzeczytany post autor: reptile »

LowcaG pisze:Dobre pytanie. Mysle, ze wg. koncepcji Reptile, to bo on jest glownym pomyslodawca, ja moglem byc ewentualnie inspiracjia (ale sie dowartosciowalem Razz )
Pomysł inspirowałeś ty .. bardzo dawno temu .. teraz się jakoś urealnia (odżywa) .. próbuje sprawdzić jak to się ma ogólnie teoria do rzeczywistości :D

Z resztą się zgodzę ...
LowcaG pisze:programisci po pewnym czasie powiedza, mam to w dupie, pomyslow to sam mam dziesiatki a ktorych sam nie mam czasu zaimplementowac.
Jak to gdzieś przeczytałem, pomysł jest nic nie wart bez jakiegoś gruntu, projektu, nawet zapisany nie wiele daje, ale jakieś pozytywne efekty, rokujące czymś tam (korzyściami) .. mogą rozkwitnąć .. tak jak ten twój (zawsze to jeden "płatek" mówi, że kwiat żyje lub może .. trzeba replikować jego geny :lol: )

Dlaczego programista nie ma czasu implementować pomysłów? Jeśli są ważne mogą być korzystne? Jak to przełożyć na korzyść? Może właśnie warto prowadzić jakieś większe "dzieło", które się będzie ciągnęło .. zastanawiałem się kiedyś ... jak to możliwe, że wikipedia istnieje :D

Ogólnej dyskusji nie zabraniam, wręcz przeciwnie.
Można by to sprowadzić do sprawdzenia potencjału. :roll:

OS jak najbardziej, to jakaś nadzieja na rozwijanie .. pomijając "finansowanie" ..
PF pisze:bo jak tak to ma wyglądać to:

Każdy "coś powie" wrzuci 2% raportu (i prowadzimy wątek OS).
To sie wypisuję
to coś i te 2% może być w sumie 3% tego OS :wink:
gieroj pisze:Czy też robimy listę osób które chcą należeć do grupy. Wyniki naszej pracy są dostępne tylko dla aktywnych członków grupy. Osobiście wolał bym takie rozwiązanie.
Tylko, że zamykasz sobie możliwości (wg mnie) teraz, jeszcze z tego nic nie wyszło nie wszyscy są zainteresowani, a może dopiero zainteresowanie wzrośnie po czasie.

Ale jeśli, jest ktoś zdolny już teraz z ankiety "5. tak - planowanie i organizowanie" to można zrobić skrzynkę e-mail i zainteresowanii mogą wysyłać chęć uczestnictwa w zamkniętej grupie pisząc w tytule co mogą oferwać ze swojej strony (programowanie,testowanie itp.) .. może to być kiedyś zalążek .. czegoś tam ...


Więc zamknięta grupa zamknięty kod .. pisząc tutaj na forum jest OS


Temat piramidowania jest ciekawy, więc można przedłożyć go konkretniej w eksperymencie.


Realniej..
Nie wiem jak wasze doświadczenia z robotami u brokera klasy MM (mt4), ale moje mówią, że jeśli profit nie został zabezpieczony i nie jest większy od 15 pips a transakcje są bardzo częste to robot nie będzie zarabiał bo będzie blokowany przez DD (skalpery są fajne, ale opóźnienia itp cuda pokazują jak się ma teoria do praktyki)
jarek sumek pisze:A wątek można i pewnie będzie trzeba jakoś skomercjalizować, bo piramidowanie jest zyskowne i EA oparte na nim również będzie.
Jeśli sygnały nie będą fałszywe :wink:
jarek sumek pisze:Wszelkie wskaźniki typu MACD są za wolne do FX, kiedyś próbowałem ze średnią SMA 4, ale też jest za wolna, więc czyste wykresy świecowe i matematyczne podejście. TP w punktach od 1 do 4 dałoby się wyliczyć z extremum funkcji wielu zmiennych i to też dałoby przewagę i zyski.
A jesteś pewny, że właściwie korzystasz, z tych wskaźników albo, że wykorzystałeś wszystkie dostępne opcje ich użycia? :wink:


Mam EA, co dalej?

RR - słowo klucz (wg mnie ) , czyli ile pips profitu daje lub zakłada EA


Wykres przebiegu equity

Czy to dobrze, że np. EA przełącza się pomiędzy algorytmami (EA1, EA2) na podstawie equity?
xpep pisze:ciekawe co z tego wyniknie Very Happy
jak co. .. :lol: może dowiemy się ile wart jest twój pomysł na konsolidacje :D
a może poznasz nowy .. ciekawszy :roll:

Jak tytuł mówi .. Inspiration under construction... IUC
borysewicz pisze:Zobaczcie sami co udało mi się uzyskać z EA geroja zmieniając jedynie same ustawienia początkowe tego co juz zastało zaprogramowane. test od 2008.01.01. do 2010.05.31
Co zmieniłeś i czemu ?
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
borysewicz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 75
Rejestracja: 01 gru 2008, 21:17

Re: IUC - Inspiration under construction... (piramidowanie)

Nieprzeczytany post autor: borysewicz »

reptile pisze:
borysewicz pisze:Zobaczcie sami co udało mi się uzyskać z EA geroja zmieniając jedynie same ustawienia początkowe tego co juz zastało zaprogramowane. test od 2008.01.01. do 2010.05.31
Co zmieniłeś i czemu ?
Zmieniłem TF na M15 bo uważam (z obserwacji), że lepiej wyłapywać krótkie trendy (krótkie w czasie). Przy doborze kierowałem się tym, żeby po wejściu w rynek automat nie był długo na rynku bo są zbyt duże wahania i łapie sl albo za szybko zamyka.

i co za tym idzie sztywny tp jest mnóstwo takich zagrań „niewykorzystanych” gdzie przez zmienność cena się cofa i zamyka pozycje na małym proficie.
(tu oczywiście jest wiele rozwiązań do zmiany tp ale ja opisałem tylko te opcje które są dostępne w Publiczny_v1.1)

mniejszy sl od tp
mniejszy sl ze względu na precyzję wejść
(po wejściu w większości cena cofa się w granicach ustawionego sl)

Co prawda tego wtedy nie zmieniłem ale jeszcze bym FT zmniejszył na MA z testów innych EA na średnich pamiętam, że większy TF powyżej 4H się nie sprawdza, lepiej do M15 jest dobrać wyznaczanie trendu na maksymalnie TF H4.

Awatar użytkownika
NiceFox
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 452
Rejestracja: 05 lis 2009, 13:22

Nieprzeczytany post autor: NiceFox »

Otwieranie piramidowanych pozycji najlepiej na kortektach, a nie po przebiciu lokalnego ekstremum.(np. jako opcja). Najlepiej z procentowym określeniem wielkości korekty, np. zniesienie 20%. Warto by było żeby kolejne pozycje piramidowania miały możliwość indywidualnego ustawienia % zniesienia. Z tą modyfikacją nadawało by się na dłuższe trendy. Biorąc pod uwagę pewne zasady t.Elliotta jest to uzasadnione.
Na marginesie w EA można włączyć tylko same pozycje długie lub krótkie w ustawieniach ogólnych, więc tego jako opcji nie trzeba dodawać :!:
Pieniądze rosną na drzewie cierpliwości.

ODPOWIEDZ