JForex

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.
FXpleyer

Re: JForex

Nieprzeczytany post autor: FXpleyer »

No nie umiem , czarna magia będę klonował jak napisał Rapso , dzięki za rady.

FXpleyer

Re: JForex

Nieprzeczytany post autor: FXpleyer »

Mam znowu.. :? pytanie co do SL ustawiam go np na 50 pips od ceny a Trailing Step na 10 , cena robi 20 pip w moim kierunku a SL przesuwa się tylko 10 pip wyżej na 40pip od ceny , a chciałbym to ustawić tak żeby mi z tych 50 przeskoczył na +10 pips , poprostu w ten minimalny zysk

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: JForex

Nieprzeczytany post autor: raposo »

No niestety, Trailing Stop działa na JForex inaczej niż na MT4 ;). Przesuwa się o zadaną wartość niezależnie od tego, czy pozycja jest na plusie, czy nie. TS rusza w stronę kierunku pozycji wraz z wykonanym ruchem kursu o wpisane X.

Jeśli chcesz standardowego TS-a to trzeba skorzystać z niestandardowych rozwiązań, np. tego, co bodajże oferuje FxCraft.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

FXpleyer

Re: JForex

Nieprzeczytany post autor: FXpleyer »

Z tego co tam widze na FxCraft oferują kopiarkę zleceń z MT4 a to nie bardzo mnie interesuje , jeszcze poszukam może coś w JStore będzie , będe wdzięczny za linka jeśli ktoś coś takiego ma lub znalazł

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: JForex

Nieprzeczytany post autor: raposo »

FxCraft oferuje wiele narzędzi do JForex, w tym całe kombajny do zawierania zleceń i zarządzania nimi. Z tego co pamietam mają one też możliwość dodawania klasycznego TS.

-- Dodano: czw 02-11-2017, 19:52 --

Sprawdz to:
https://forexclub.pl/jforex-manual-trader/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

FXpleyer

Re: JForex

Nieprzeczytany post autor: FXpleyer »

Ja przejrzałem dział "darmowe" nie jestem jakoś szczególnie zżyty z tym brokerem i jego platformą by płacić za coś co u innych jest w standardzie :(

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: JForex

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Być może są i darmowe rozwiązania tylko pod „klasyczny” TS dostępne np. w JStore.

Coś za coś. Przynajmniej TS jest na serwerze brokera, czego na MT4 nie możemy sie doczekać od 13 lat :). Ideałów nie ma.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: JForex

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

raposo ma racje, niestety ale raczej będziesz potrzebował dedykowanych rozwiązań, a mówią po ludzku będziesz musiał korzystać z jakiegoś panelu który będzie organizował zlecenia i przez to puszczać pozycje ( wg mnie tak byłoby najprościej ). Jeśli jednak puszczasz jedną pozycje to wystarczy ten kod co jest w załączniku. Masz przykład na EURUSD do sprawdzenia w testerze historycznym.

Jak dodasz dwie łamane kreski przed tymi 2 liniami kodu możesz puszczać na realnym rynku. Kiedy pozycja będzie na plusie 10 pips wtedy sl przesunie na BE a potem bedzie co 10 pips przeuswalo w gore.

Kod: Zaznacz cały

//order = engine.submitOrder( "test001", instrument, OrderCommand.BUY, 0.001, 0, 20, 0, 0);
//order.waitForUpdate(2000, IOrder.State.FILLED);
-- Dodano: 03 lis 2017, 04:59 --

Wiem że nie znasz się na kodowaniu ani troche FXpleyer ale może to będzie działało. Weź troche spróbuje w tym pogrzebać, jak znajdziesz błędy do poprawy to może się tym zajmę, albo spróbuj samemu to ogarnąć. Tak samo przygotowałem wersje do testów i trzeba wziąć ten fragment kodu jako komentarz czyli dodać ukośne kreski jak tutaj.

Kod: Zaznacz cały

//order = engine.submitOrder( "test001", instrument, OrderCommand.BUY, 0.001, 0, 20, 0, 0);
//order.waitForUpdate(100, IOrder.State.FILLED);
//order = engine.submitOrder( "test002", Instrument.USDJPY, OrderCommand.BUY, 0.001, 0, 20, 0, 0);
 //order.waitForUpdate(100, IOrder.State.FILLED);
//order = engine.submitOrder( "test003", Instrument.USDJPY, OrderCommand.BUYSTOP, 0.001, history.getLastTick( //order.getInstrument() ).getAsk() + order.getInstrument().getPipValue() * 10, 20, 0, 0);
//order.waitForUpdate(100, IOrder.State.FILLED);
Nie testowałem jeszcze tego na realnym rynku, trzeba puścić na demo i sprawdzić, a potem wyłapać błędy. Heheehe.

W zalocznikach jest obrazek i plik java

-- Dodano: 03 lis 2017, 05:00 --

"W zalącznikach jest obrazek i plik java" - example2 to jest wersja 2

-- Dodano: 03 lis 2017, 05:02 --

wersja 2 ma ustawiony TS na 20 pips i przesuniecie na BE dopiero przy 30 pipsach zysku. Można to zmienić gdzie są te liczby w kodzie. Teraz trzeba to przetestować.

-- Dodano: 03 lis 2017, 05:06 --

W kodzie zostawilem jako komentarze console zeby zobaczyc co dane instrukcje wyświetlają. To jest dla ulatwienia zeby widziec co ten kod liczy. Można odznaczyć i potem puścić tester, w konsoli bedzie zwracalo wartsci. To chyba wszystko.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: JForex

Nieprzeczytany post autor: raposo »

W JStore jest 5 narzędzi do TS - wszystkie darmowe. Nie sprawdzałem jak działają ale jestem wręcz pewien, że choć jeden będzie działał jak klasyczny TS :)

https://www.dukascopy.com/jstore/pl/
Wystarczy w szukajce wpisać "trailing".

-- Dodano: pt 03-11-2017, 8:54 --

Dziś pojawiła się aktualizacja JForex 3 z wersji 2.1 na 2.4. Nowych funkcji nie widać (poza dostępnym od tygodnia one click tradingiem nakładanym na wykres) ale zapewne jakieś usprawnienia "wewnątrz" doszły :)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: JForex

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Zrobilem test tego kodu z example2, odpalilem pozycje w obie strony na kilku instrumentach ( walutach ) bez sl i tp, i zmienilem z 30 na 20 zmiane sl w kodzie. Na niektorych dziala na niektorych nie. SL idzie za cena zamiast stac w miejscu. Na testach nie bylo tego bledu. Trzebaby poprawic ten blad, ale plus jest taki ze to dziala, daje stop loss, przesuwa go, bo na GBPJPY dobrze mi prowadzilo pozycje. Na dole obrazek z bledami i okienko ze stop lossami jakie mialem otwarte w tej chwili bo zysk z tych pozycji byl ponad 20 pips. Akurat teraz otworzylo mi na GBPUSD sl, a na GBPJPY zamknelo bo pocianal po tym wystrzale TS w gore. Więc jak nie będziesz miał nic innego to sprobuje dokonczyc ten kod. tylko daj znac czy mam sie w tym grzebac jeszcze. W sumie mi tez to sie przyda...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ