Jestem nowy ciągle wygrywam

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Jestem nowy ciągle wygrywam

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Widzę, że odpowiedzi bardziej doświadczonych kolegów Ci nie odpowiadają, więc napiszę to, co chcesz przeczytać. Tak, nie ma żadnego haczyka i pomimo tego, że nie masz praktycznie żadnego pojęcia o forex, w pół roku osiągasz wynik jakiego najlepsi zarządzający na świecie nie osiągają przez wiele lat, bo to jest takie proste :lol:

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Jestem nowy ciągle wygrywam

Nieprzeczytany post autor: raposo »

To nie chodzi o to, że my Ci nie wierzymy. Na pewno na demie świetnie Ci idzie ale uważamy, że to w końcu będzie miało swój kres jeśli odpowiednio się nie przygotujesz. I na realu będzie dużo trudniej ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Jestem nowy ciągle wygrywam

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

piterptf pisze:Obrazek

Obrazek

Jak mogę całą historię zescreenować?
Wejdź w zakładkę rachunku "historia rachunku", kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję "cała historia".

To co pokazałeś to wygląda nieco dziwnie. Pogrywasz zajebiście dużą pozycją grając na 10-20 pipsów. Masz same trafienia i żadnych wtopek. Trudno mi uwierzyć w taki fart.

Jeśli chcesz się spróbować w realu to wpłac 2000 zł i graj pozycjami 0,01 lota i wtedy pokaż historię.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Jestem nowy ciągle wygrywam

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

.a

piterptf
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 08 gru 2016, 13:57

Re: Jestem nowy ciągle wygrywam

Nieprzeczytany post autor: piterptf »

Obrazek

Obrazek

Dlatego pytam* czy gdzieś nie ma haczyka :),
choć jest takie fajne powiedzenie jak wszyscy mówią ze sie nie da, to przychodzi ktoś kto o tym nie wie i to robi he he ,

Oczywiscie chłodna głowa bez podjarki ;). Tylko chcialem znać Waszą opinie. ;)

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Jestem nowy ciągle wygrywam

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

No coż, masz działający system, teraz tylko sprawdzić jak radzi sobie z nim Twoja głowa. Wpłać niewielką kasę na real i się przekonaj ;)

piterptf
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 08 gru 2016, 13:57

Re: Jestem nowy ciągle wygrywam

Nieprzeczytany post autor: piterptf »

Jeszcze pare miesięcy pogram na demo ;). nie ma co się podpalać.

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Jestem nowy ciągle wygrywam

Nieprzeczytany post autor: green7 »

No proszę i kolega rozwala system - w tym szaleństwie może jest nawet jakaś metoda :)
Dobrze, że stosujesz SL, gorzej, że czasem jest on kosmicznie duży. Np. GBPUSD z 11.04: ponad 300 pipsów SL a zgarniasz zysk 56 pips. Jakbyś zaliczył SL to musiałbyś się sporo napracować nad odrobieniem.
A na realu wtedy dochodzi do głosu psychika ....

Inna sprawa, że nie bardzo po wykresie widzę co Cię akurat skłoniło do otwarcia takiej pozycji - ja jeśli już to pewnie bym grał w przeciwną stronę. Ale pewnie moja szklana kula jest do bani ...

Sądząc po ilości wtop to albo masz duże SL albo dobre punkty wejścia. Pograj dłużej to się okaże :)
No i na realu stosuj jakieś MM (czyli zarządzanie wielkością pozycji). Na demo stały lot jest dobry bo raz, że prościej dwa lepiej się później analizuje.
Green
Obrazek
Obrazek

piterptf
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 08 gru 2016, 13:57

Re: Jestem nowy ciągle wygrywam

Nieprzeczytany post autor: piterptf »

Dzieki green za dobre słowo:)
dzisiaj dwa trady i już
Obrazek

Awatar użytkownika
Luke23
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 18 cze 2008, 20:15

Re: Jestem nowy ciągle wygrywam

Nieprzeczytany post autor: Luke23 »

Pozazdrościć skuteczności :)

ale
piterptf pisze:Jeszcze pare miesięcy pogram na demo ;). nie ma co się podpalać.
Już się podpalasz, dodatkowo robisz sobie krzywdę i swoiste "pranie mózgu" dlatego że
1. Twój depozyt początkowy to 100 000 waluty bazowej. Nie widać czy to PLN czy inna waluta. Jeśli np USD to daje to ponad 400 000 zł
2. Z czasów otwarcia i zamknięcia pozycji widać że masz często jednorazowo otwarte co najmniej 20 lotów

I teraz żeby uniknąć tego co napisałem i nie robić sobie krzywdy musisz grać na demo takim samym kapitałem i wielkościami jaki jesteś wstanie wpłacić do brokera. Inaczej utrwalasz w sobie w głowie te bajońskie sumy, nieprawdziwe przekonania, dodatkowo np. porównując je do przeciętnego wynagrodzenia to już w ogóle wbija w fotel. Kiedy nadchodzi ten dzień na realnym rachunku i pierwsze transakcje dają ci 30,50, 100 zł zysku to zamiast się cieszyć to będziesz chciwy i niezadowolony bo te kwoty na demo tak ładnie wyglądały i to było takie proste...

.... a potem otwierasz kilka razy za duża pozycję w stosunku do kapitału - coś idzie nie tak ciśnienie skacze i bum - 30% konta. Chcesz się odkuć, gotujesz się, nie myślisz logicznie, ale udaje się jesteś na plusie a skoro tak to wszystko jest możliwe. Zaczynasz odnowa, schemat się powtarza tylko z każdym powtórzeniem obsuwy kapitału będą coraz większe aż w końcu MC zapuka do drzwi :)

Jeszcze jedna kwestia. Jesteś na rynku pół roku. Nie zawsze garnie na demo w nieskończoność jest dobrym pomysłem. Jeśli nie grasz na pałę ale wiesz dlaczego otwierasz i zamykasz pozycje w danych miejscach i możesz spisać i ustalić swoje reguły to po nowym roku startuj na realu. Tylko rozsądnie. Zobaczysz jak to jest, będziesz mógł wyciągnąć jakieś wnioski. A na razie skasuj to demo i otwórz nowe z podobną sumą jaką będziesz w stanie zainwestować na realnym rachunku, żeby nabrać odpowiednich nawyków.

No i Powodzenia :) (ach ten entuzjazm i te początki :D )

ODPOWIEDZ