Jaką uczelnie wybrać?

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
jamesfisher
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 497
Rejestracja: 03 wrz 2008, 17:42

Nieprzeczytany post autor: jamesfisher »

Ze zdobytych doświadczeń napiszę, że dobrym wyborem jest informatyka na politechnice, koniecznie zaocznie aby pracować jednocześnie w zawodzie.

Awatar użytkownika
Darkey
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 713
Rejestracja: 22 gru 2011, 00:45

Nieprzeczytany post autor: Darkey »

jamesfisher jaka specjalizacja ? w czym pracujesz ?
“Obstacles can’t stop you. Problems can’t stop you. Most of all, other people can’t stop you. Only you can stop you.”J. Gitomer
"Otwórz oczy, pajacu." Sokrates

Awatar użytkownika
tyler_durden
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 25 lut 2012, 13:20

Nieprzeczytany post autor: tyler_durden »

Jeśli chcesz być specjalistą z dziedziny finansów to polecam Ci UW i FiR - tylko na wydziale Ekonomii (broń Boże zarządzania).

Sam studiuję na SGH-u i mam mieszane uczucia. Szedłem tam z hura-optymizmem, a po 3 latach nie wiem sam, co mam myśleć. Jedyne, co niewątpliwie dostanę to renomę.

Wiedza studenta, zależy od Jego samego i nieważne, gdzie będziesz studiował, a co z tych studiów wyniesiesz. Najgorszym możliwym scenariuszem jest zmarnowanie 5 lat życia. Lepiej już iść do pracy i posmakować życia (studia Cię tego nie nauczą - chyba, że jesteś na zaocznych i nie utrzymuje Cię rodzice).

Grunty to robić, to co się kocha.

To wszystko.
ciągle głupi ...

Awatar użytkownika
Good Will Hunting
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1067
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:49

Nieprzeczytany post autor: Good Will Hunting »

Bardzo mądre słowa kolegi wyżej:
Wiedza studenta, zależy od Jego samego i nieważne, gdzie będziesz studiował, a co z tych studiów wyniesiesz. Najgorszym możliwym scenariuszem jest zmarnowanie 5 lat życia. Lepiej już iść do pracy i posmakować życia (studia Cię tego nie nauczą - chyba, że jesteś na zaocznych i nie utrzymuje Cię rodzice).

Grunty to robić, to co się kocha.

To wszystko.
Nie ma znaczenia gdzie studiujesz. No może poza naprawdę ekstremalnymi przypadkami typu Wyższa Szkoła Marketingu i G*wna. Ważne jest jak podchodzisz do tematu studiów i ile chcesz z nich wynieść. Prawda jest taka że na większości uczelni da się "ślizgać". Ostatnio była sesja to na facebooku oczytałem się postów znajomych po egzaminach poprawkowych w stylu "hura matma zaliczona! studiuje dalej". W rzeczywistości to żeby zaliczyć coś na poprawce trzeba się wykazać absolutnym minimum wiedzy z danego przedmiotu lub mieć po prostu trochę szczęścia. Niestety, skończyć studia można marnując w ten sposób 5 lat życia.
Wolałbym umrzeć niż przegrać.

Nie pisz do mnie PW ponieważ mam bana. Pisz na skypie.

Awatar użytkownika
jamesfisher
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 497
Rejestracja: 03 wrz 2008, 17:42

Nieprzeczytany post autor: jamesfisher »

Darkey pisze:jamesfisher jaka specjalizacja ? w czym pracujesz ?
Specjalizacja zależy od Ciebie. Ważne aby samemu (po pracy i po zajęciach weekendowych) się dokształcać w wybranej przez siebie wąskiej dziedzinie i certyfikować. Dzięki temu pracodawcy będą Ciebie szukać.

Pracuję jako informatyk w dużej korporacji.

Awatar użytkownika
tyler_durden
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 25 lut 2012, 13:20

Nieprzeczytany post autor: tyler_durden »

To wszystko.[/quote]

Nie ma znaczenia gdzie studiujesz. No może poza naprawdę ekstremalnymi przypadkami typu Wyższa Szkoła Marketingu i G*wna. Ważne jest jak podchodzisz do tematu studiów i ile chcesz z nich wynieść. Prawda jest taka że na większości uczelni da się "ślizgać". Ostatnio była sesja to na facebooku oczytałem się postów znajomych po egzaminach poprawkowych w stylu "hura matma zaliczona! studiuje dalej". W rzeczywistości to żeby zaliczyć coś na poprawce trzeba się wykazać absolutnym minimum wiedzy z danego przedmiotu lub mieć po prostu trochę szczęścia. Niestety, skończyć studia można marnując w ten sposób 5 lat życia.[/quote]

Szczera prawda, widzę to po niektórych ludziach na moim roku. Będzie, co będzie. Ważne, że przedmiot do przodu po minimalnej linii oporu.
ciągle głupi ...

Lady Million
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2012, 11:48

Nieprzeczytany post autor: Lady Million »

Ja wybrałam socjologię ( na krakowskim wszibie) i jestem zadowolona. uczelnia ma rozbudowaną strykturę staży i takiej ogólnej pomocy studentom w znalezieniu pierwszej pracy, co w moim przypadku okazało się dosyć proste,. Obecnie kończę studia zaocznie i pracuję. Wykładowcy są wyrozumiali i pracodawca też - w sumie chyba miałam nieziemskie szczęście :)

Awatar użytkownika
mryko
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 619
Rejestracja: 24 lut 2011, 22:58

Nieprzeczytany post autor: mryko »

Taką uczelnię która jeśli to będzie możliwe zagwarantuje ciekawe i wartościowe praktyki lub staże. Doświadczenie to nieoceniona wartość w świecie teoretyków z dyplomami.
Sky is the limit

tuwlos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 23 lis 2008, 16:36

Nieprzeczytany post autor: tuwlos »

https://www.coursera.org/ Może komuś się przyda.

ODPOWIEDZ