Jaką uczelnie wybrać?

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
Lunaris
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 11 lis 2010, 16:42

Nieprzeczytany post autor: Lunaris »

zgadzam się z poprzednikami, podoba mi się to co napisał grafmax
Dodam jeszcze to co mówi R. Kiyosaki:
"Nigdy żaden bank nie pytał się mnie o świadectwo szkolne" - potwierdzam

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

Lunaris pisze:"Nigdy żaden bank nie pytał się mnie o świadectwo szkolne" - potwierdzam
No to nie wiem w jakich czasach to było, ale na pewno nie w teraźniejszych. Nie musisz mieć studiów z danej dziedziny, ale ważne abyś miał taki etap za sobą.
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Awatar użytkownika
Spragniony
Gaduła
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: 19 paź 2008, 21:10

Nieprzeczytany post autor: Spragniony »

dużym plusem studiów są ludzie. można poznać ludzi, którzy też się interesują danym tematem, w tym przypadku finansami, ekonomią. tego mi np. zawsze brakowało w moim mieście.
Yes, I can

Awatar użytkownika
nemezzis
Gaduła
Gaduła
Posty: 152
Rejestracja: 12 lip 2010, 01:39

Nieprzeczytany post autor: nemezzis »

zacytuje Laske.
Zadaj sobie zajebiscie wazne pytanie. Co chcesz robic w zyciu.
Jak znajdziesz odpowiedz, to bedziesz wiedzial.
Pojdz tam gdzie chcesz, tam gdzie nauka bedzie przyjemnoscia.
Chyba ze potrafisz sie uczyc czegos czego nie lubisz... uczyc sie tylko po to by wykonywac zawod ktorego tez nie lubisz i nie chcesz wykonywac,a wierzysz ze da Ci kupe kasy.
Oczywiscie mierz zamiary na sily, IQ, kasa, itp.

Polibuda rulez, dziewczyny byly z medyka albo z psychopaty :D
a na forexie wystarczy miec szczescie kilkanascie razy, wydaje mi sie ze kosciol pomoze bardziej niz studia ;)
Demo obrazuje mozliwosci Twego Umyslu.
Real - poziom zakucia.

skalpel_szczecin

Nieprzeczytany post autor: skalpel_szczecin »

system edukacji w Polsce nie jest nastawiony na to by produkować ludzi kreatywnych, przedsiębiorczych, wolnych - system edukacji choduje sobie niewolników o okreslonym swiatopoglądzie i podejsciu do sprawy. W zasadzie wiekszosc ludzi bogatych jakich znam nie ma studiów - mają za to łeb na karku i są inteligentni - a inteligencja to nie to samo co mądrość ( wiedza ) - na studiach zdobywasz wiedze która najczęściej jest do niczego nie przydatna - sucha teoria najczesciej zacofana o iles lat w stosunku do realiów i i tak i tak wszystkiego musisz się uczyc w pracy

Awatar użytkownika
<kerimb>
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1460
Rejestracja: 27 sie 2010, 08:01

Re: Jaką uczelnie wybrać?

Nieprzeczytany post autor: <kerimb> »

Matinow pisze:Moje lata studiów to najZAJEBISTRZE lata mojego życia i nie da się tego opisać ani umieścić w jakichkolwiek ramach.
Jeśli do tej pory jeszcze nie wiesz w czym jesteś dobry i co Cię kręci, to gdzie byłeś przez te wszystkie lata? Jeśli pytasz forumowiczów o to aby Ci wybrali ścieżkę kariery, to "oooo zmiłuj się Panie" marnie to widzę. Nie wiem czy masz jakąś kobitę ale jak będziesz się tak zastanawiał czy ws ... czy nie, to ona Ci uśnie zanim cokolwiek zdziałasz.

A tak na poważnie ... Do boju chłopie!

Nie zastanawiaj się! Zrób to i nigdy nie żałuj podjętych decyzji! Te które podejmujesz w danym momencie traktuj jako te najbardziej optymalne w danej chwili. Nie myśl o stratach i zawalonym egazaminie! Jeśli Twoim celem jest SGH, dowiedz się jakie przedmioty z UE z Krakowa będą w stanie Ci przepisać w SGH. Skoncentruj się na tych przedmiotoach na UE i zalicz je na maksa! Za rok spróbuj na SGH ... Będziesz już wiedziać czy ekonomia jest dla Ciebie czy nie. Jeśli tak papieruchy na SGH i po zdaniu egazminów i przyjęciu pierwsze kroki do dziekanatu w celu przepisania przedmiotów. Jeśli nie zaliczysz, to zostaniesz na UE i luz ...

Co do "Panienek", to się nie przejmuj ... Będziesz dobry w tym co robisz = same przyjdą ... I przyjdą z "zagranicy" czyli w 95% nie z Twojej uczelni więc na kierunku do niczego Ci nie są potrzebne ... No, chyba, że se nie radzisz i ciężko z nawiązywaniem znajomości ... Very Happy

A co do straconego przez kogoś tam czasu na studiach, to szczerze współczuję ... Moje lata studiów to najZAJEBISTRZE lata mojego życia i nie da się tego opisać ani umieścić w jakichkolwiek ramach. A jeśli ktoś narzeka na studia i czas na nie poświęcony, to sorry ale deko zalatuje YONEM.

A najlepszą szkołą życia jest AKADEMIK! Nie zginiesz bo kumple zawsze pomogą. Trza ich tylko mieć ... Very Happy

Awatar użytkownika
grafmax
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 443
Rejestracja: 01 paź 2010, 18:52

Nieprzeczytany post autor: grafmax »

<kerimb> pisze:Moje lata studiów to najZAJEBISTRZE lata mojego życia
He he,ostatnio często słyszę podobne słowa od ludzi. I jak ma młody człowiek po studiach z optymizmem w życie spojrzeć jak mu mówią że wszystko co w życiu najlepsze już za nim a teraz
Imprezować trzeba ale warto też myśleć o swojej przyszłości póki na to czas, żeby wszystko co najzajebistrze nie skończyło się razem ze studiami :D

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

<kerimb> pisze:Moje lata studiów to najZAJEBISTRZE lata mojego życia i nie da się tego opisać ani umieścić w jakichkolwiek ramach.
O, a tu się dało:
Obrazek
;)
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Barbórka
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 22 lut 2012, 17:21

Nieprzeczytany post autor: Barbórka »

A co planują tegoroczni maturzyści? Czas się zastanowić, bo matura coraz bliżej. Bierzecie udział w dniach otwartych? Ja nie skorzystałem z tej możliwości i teraz z perspektywy 4 lat studiów żałuję, bo mogłem wybrać lepiej ;] Zdecydowałem sie na uczelnię państwową a po licencjacie zmieniłem szkołę na WSZiB i dopiero ta druga to strzał w 10! Tak czy siak, 15.03 macie dni otwarte na WSZib-ie w Krakowie, szczerze polecam

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

Barbórka pisze: teraz z perspektywy 4 lat studiów żałuję, bo mogłem wybrać lepiej ;] Zdecydowałem sie na uczelnię państwową a po licencjacie zmieniłem szkołę na WSZiB i dopiero ta druga to strzał w 10! Tak czy siak, 15.03 macie dni otwarte na WSZib-ie w Krakowie, szczerze polecam
Nie chce być niemiły ale z perspektywy czasu możesz jeszcze zmienić zadanie i żałować ponownie zmiany - poczekaj aż wejdziesz na rynek pracy (o ile się wybierasz).. Cóż to takiego pozwoliło Ci stwierdzić że zmiana jest na lepsze?
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

ODPOWIEDZ