Jak pogodzic prace zawodowa i Forex?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
kris77
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 62
Rejestracja: 16 maja 2006, 13:44

Nieprzeczytany post autor: kris77 »

zz pisze:A co do Azjana to jestem jak najbardziej na tak :) byle spread był poniżej 1 pipsa na ECN :] i spory volumen to będę happy :)
Moglliby Koledzy napisać, co to ten Azjan? Google nic nie mówią na ten temat.

Awatar użytkownika
adapi
Gaduła
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: 05 mar 2009, 12:07

Nieprzeczytany post autor: adapi »

kris77 pisze:Moglliby Koledzy napisać, co to ten Azjan? Google nic nie mówią na ten temat.
Poniższy cytat powinien Ci nasunąć odpowiedź:
Docelowo powstaną cztery globalne waluty: dolar, euro, „asian”, „dinar/riyal”, ...

Awatar użytkownika
Spinacz
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 22 wrz 2010, 07:35

Nieprzeczytany post autor: Spinacz »

Witam
Przejrzałem wątek i wyczytałem o osobie która pracuje i gra jednocześnie.

zastanawia mnie czy jest ktoś na forum kto używa TF 4H i D1 i gra nie jako daytrader tylko co najmniej średnioterminowo. Np na dziennym zauważy trend wzrostowy np na edku i tak obstawia raz i dopiero po osiągnięciu pewnego poziomu zamyka np z zyskiem 500-600 pipsów.Ciekaw jestem czy tak sie da zarabiać.

obecnie pracuje i mam coraz mniej czasu na FX a i nerwy mi puszczają jak gram jako daytrader, myśle o dłuższych TF
Pozdrawiam
Forex to nieskończony potencjał,jedynym ograniczeniem jesteśmy my sami.

qba3
Gaduła
Gaduła
Posty: 174
Rejestracja: 25 wrz 2009, 10:43

Nieprzeczytany post autor: qba3 »

no zmniejszenie lota odpowiednie zwiększenie SL i Tp nie zaglądać co chwila i będzie hulać
Big wheels keep on turning

Awatar użytkownika
vegajk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 14 lut 2009, 15:54

Nieprzeczytany post autor: vegajk »

kiedys też zadawalem sobie to pytanie jednak obecnie tylko h4 i D1... w sumie to w 70% dniowy interwal. Też narzekam na brak czasu ale w sumie dosc szybko doszedlem do wniosku ze lepiej się czuje na duzych interwalach. :wink:
It Depends

Awatar użytkownika
Spinacz
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 22 wrz 2010, 07:35

Nieprzeczytany post autor: Spinacz »

ok ale teraz nasuwa mi sie jeszcze jedno pytanie.

Co w większych interwałach ma wieksze znaczenie?
dane makro czy analiza techniczna , mi sie wydaje że jednak analiza,ale do tej pory nie grałem na dłuższych świecach niż 1H i nie wiem na co zwracać szczególna uwagę.Chce sie przekwalifikować :D może polecicie mi jakąś lekturę albo jakieś inne strony internetowe żebym mógł sie doszkolić w inwestowaniu średnio i długo terminowym?
Forex to nieskończony potencjał,jedynym ograniczeniem jesteśmy my sami.

Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

Wpraw pozorom tu nie chodzi o interwał na jakim gramy tylko o organizację pracy.

Przy większych TF potrzeba więcej pracy,gdyż co kilka godzin musimy sprawdzać czy nasze założenia nadal są aktualne. A przy scalpie pogramy 2-3h i koniec na dany dzień.

Tak więc wystarczy zorganizować sobie czas 2-3h dziennie, najlepiej w godzinach największych ruchów ( jeśli praca nam na to pozwala ) i pykać.
Ale jeśli chcemy przejść na życie z FX to musimy się temu poświecić, półśrodki tu nie wystarczą.
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

MajorGC
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 806
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:39

Nieprzeczytany post autor: MajorGC »

MrYogi pisze:Ale jeśli chcemy przejść na życie z FX to musimy się temu poświecić, półśrodki tu nie wystarczą.
Ale chyba nic nie wadzi temu, zeby najpierw w polsrodkach wypracowac sobie strategie i wiedze i umiejetnosci, dobrze sie przygotowac do paru miesiecy zycia na niezaleznych srodkach przychodow i dopiero zaczac grac na FX na pelny etat? Pewnie zejdzie do tego od grubych kilku miesiecy do paru lat.
"Zanim zareagujesz - pomyśl, zanim wydasz - zarób, zanim sie poddasz - spróbuj." Ernest Hemingway

Mr.T

Nieprzeczytany post autor: Mr.T »

MrYogi pisze:Ale jeśli chcemy przejść na życie z FX to musimy się temu poświecić, półśrodki tu nie wystarczą.
Właśnie.Czasami zamiast przedniej szyby w samochodzie widzę ekran z platformą ale początki są ciężkie podobno,godziny przed ekranem itd. :roll:

Awatar użytkownika
Spinacz
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 22 wrz 2010, 07:35

Nieprzeczytany post autor: Spinacz »

z tym ekranem smartfona i wykresami na MT to nie tylko Ty tak masz :D

z tym że właśnie chciałem przejść na dłuższe TF bo za bardzo sie stresuje grając na krótkich. Myślę o teorii fal eliotta w ujęciu D1

apropo krótkich terminów potrafiłem w ciagu tygonia zarobić 60% jednak w następnym straciłem 60% a w tym jeszcze w plecy 30% - wszystko przez nerwy i overtrading.Obecnie zacząłem na dłuższych TF i juz moja strata zmniejszyła sie o jakieś 70% w poniedziałek powinienem odzyskać stracony kapitał,

No i dlatego zależy mi na dłuższych TF chce nauczyc sie odczytywać główny trend i możliwość jego odwrócenia, a wydaje mi sie ze fale eliotta w połączeniu z fibo to dobre połączenie, wkońcu trzeba zacząć od dłuższych ram czasowych żeby potem móc sie odnaleźć w krótszych, przynajmniej tak mi sie wydaje.

A FX to tylko dodatek do mojego życia, mała rozwijająca sie pasja( od jakiś 2 lat),po prostu czuje że opanowanie FX to jedna z rzeczy które zawsze chciałem zrobić i które muszę zrobić żeby czuć sie spełnionym w życiu.
Forex to nieskończony potencjał,jedynym ograniczeniem jesteśmy my sami.

ODPOWIEDZ