Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Inwestor Na Etacie

Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: Inwestor Na Etacie »

Witam wszystkich,

Będę prowadził tutaj swój dziennik inwestycyjny. Mam nadzieję, że będziemy wymieniać się swoimi poglądami i razem wiele się nauczymy.
Zamierzam inwestować na wyższych TF ze względu na pracę. Na początku gram małym kapitałem (ponad 600zł) na koncie micro, z tego powodu, że strategia jest świeżo po testach i dopracowywaniu i wolę mało płacić za naukę, a gra na demo to nie to samo. Mały kapitał małe ryzyko a zbieranie wiedzy i doświadczeń jest bezcenne.
W strategii wykorzystuję:
trend: klasyczne LT, overbalance i median lines;
system: współczynniki Fibo, formacje harmoniczne Gartley, Nietoperz i Motyl (ABCD potwierdzająca), wskaźnik DTosc (i dodatkowo formacje świecowe jeśli są na końcu formacji);
zarządzanie kapitałem: SL max 1% kapitału, max 3 inne pozycje, 3 częściowe Take Profity, ochrona kapitału najważniejsza.

Więcej oczywiście można znaleźć na mojej stronie podanej w stopce (zapraszam do dzielenia się opiniami i doświadczeniami).

600 zł to nie dużo, o wiele więcej się nauczę i chcę gonić za marzeniami. Liczę na Waszą pomoc i porady, ale proszę o kulturę i tolerancję. Od razu dodam, że nie krytykuję innych strategii i ludzi.

Mam nadzieję, że za kilkanaście miesięcy będzie tutaj bardzo obszerny dziennik inwestycyjny z wieloma ciekawymi komentarzami.

Życzę Wam wielu sukcesów na rynku!

Inwestor Na Etacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: Inwestor Na Etacie »

Mustafa pisze:Trudno nazwać inwestowaniem grę na FX zapewne u brokera MM.

PS zły dział miszczu.
Racja, zły dział, nie mam pojęcia jakim cudem pomyliłem go z "Forex Journal". Już napisałem w tej sprawie do moderatorów. Przepraszam za moją pomyłkę.

Co do pierwszej części to wybrałem brokera ze względu na konto micro, możliwość grania małymi kwotami i biuro obsługi live. Nie jestem jeszcze ekspertem. Chcę płacić mało za naukę. Wg mnie to była najlepsza opcja dla półamatora. Moim zdaniem bez sensu otwierać duży rachunek u brokera ECN jeśli nie będę zarabiał na małym koncie MM.
Zachęcam do śledzenia moich poczynań i rozliczenia mnie np. za rok - 2 lata. Pozdrawiam Cię Mustafa!

Inwestor Na Etacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: Inwestor Na Etacie »

Potencjalna formacja Gartleya bądź Motyla na EUR/GBP H1. Czekam na końcowe ukształtowanie formacji i sygnał potwierdzający. Wiecej informacji umieszczam zawsze na swojej stronie. Jak otworzę transakcję poinformuję o tym!
EURGBPH1.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Inwestor Na Etacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: Inwestor Na Etacie »

Otworzyłem przed momentem krótką pozycję na AUD/USD na podstawie spadkowego Gartleya na H4. O to podstawowe dane.

Wejście na rynek:

Data wejścia na rynek: 14.09.2015 r.
Rynek: AUD/USD;
Cena wejścia na rynek: 3 pozycje po: 0,71411, 0,71413 i 0,71416;
Ilość kontraktów: Łącznie 0,25 lota (3 pozycje: 0,09 i 2×0,08);
Ryzyko (SL): Całkowity SL wynosi 1 % kapitału = 0,72065;
Cel (TP): TP1 = pkt A (0,69100), TP2 = 161.8AX (0,67272) i TS;
Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia: Długotrwały trend spadkowy na wykresie tygodniowym i dziennym. Formacja prospadkowa Gartleya na wykresie H4 poparta odpowiednim sygnałem ze wskaźnika DTosc oraz współczynnikami Fibonacciego (zniesienia cenowe i czasowe);
Emocje: Opanowanie, spokój, pewność siebie, zmobilizowanie.

Więcej danych, wykresów i ankietę dodałem na swojej stronie - zainteresowanych zapraszam. Będę tu umieszczał tylko skrótowe najważniejsze informacje by nie zaśmiecać forum. Kolejny wpis będzie dotyczył albo wybicia na Stop Lossie albo zrealizowaniu TP1 i przesunięciu SL na BE. Pozdrawiam!

Inwestor Na Etacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: Inwestor Na Etacie »

Witam,
Zostałem wybity na Stop Lossie na rynku AUD/USD. Moja prognoza i analiza nie sprawdziły się. Straciłem 1% kapitału. Oczywiście nie przejmuje się tym, jestem niezwykle zmotywowany! Przedstawiam poniżej zapis z mojego dziennika inwestycyjnego oraz w załączniku przedstawię obrazy wykresów, bo przy otwarciu pozycji zapomniałem je dodać, za co Was przepraszam!

Dane:

Zamknięcie:

Data zamknięcia: 16.09.2015 r.
Cena zamknięcia: 0.72061 (aktywowany SL)
Stosunek zysku do ryzyka: Stracony 1% kapitału
Emocje po zamknięciu: spokój, mobilizacja do działania, motywacja, chęć poprawy, ciekawość, wiara w siebie.

Uwagi końcowe:

Błędy popełnione: Nie najlepsza pozycja punktu X formacji oraz nie najlepsza symetria formacji Gartleya, zwłaszcza ta 2 cześć była trochę „brzydka”. Dodatkowo za mało uwagi poświęciłem analizie na wyższych interwałach. Mimo wszystko zaryzykowałem wyłącznie 1% kapitału, dlatego nie ma tragedii.
Ciekawostki: Nie zauważono na razie żadnej.

A jak Wam udały się inwestycje? Standardowo życzę Wam wielu pipsów!
3. Analiza na H4.png
4. Open H1 AUDUSDH1.png
5. Wybicie na SL AUDUSDH4.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Inwestor Na Etacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: Inwestor Na Etacie »

Witam,

Długa pozycja na USD/JPY na podstawie Gartleya na H1.

Zapis zagrania:

Wejście na rynek:
Data wejścia na rynek: 24.09.2015 r.;
Rynek: USDJPY;
Cena wejścia na rynek: 3 pozycje odpowiednio po cenach: 119.554, 119.555 i 119.576;
Ilość kontraktów: 3 pozycje po 0,12 lota – łącznie 0,36;
Ryzyko (SL): Dla każdej z pozycji Stop Loss wynosi 119,040 i razem wynosi 1% kapitału;
Cel (TP): W tej sytuacji musiałem dostosować odpowiednio cele do wielkości SL, który posiada aż 500 punktów. TP1 to punkt C formacji (120.490), TP2 to wielkość 3 Stop Lossów (121.085) a TP3 to standardowo TS.
Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia: Trend wzrostowy na W1 i testowany spadkowy na D1 (cena przebiła zakres korekty bazowej). Na wykresie H4 powstał wzrostowy Gartley, którego punkt D to punkt X w nowej potencjalnej formacji na H1 (też Gartley). Na H1 powstała struktura formacji Gartley potwierdzona formacją Motyla w odcinkach BCD. Dodatkowo linie we wskaźniku DTosc przecięły się w strefie wyprzedania.
Emocje: Spokój, opanowanie, relaks, odwaga, pewność siebie, mobilizacja.

Screeny poniżej. Analiza, dokładniejszy opis dla zainteresowanych przedstawiam zawsze na mojej www bo tutaj można dodać maksymalnie 3 screeny, ale też nie chcę zaśmiecać forum.

Pozdrawiam i życzę sukcesów w inwestycjach!
2. USDJPYH4 analiza.png
3. USDJPYH1 analiza.png
4. USDJPYM30 open.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Jesse Livermore
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 24 wrz 2015, 09:52

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: Jesse Livermore »

Fajny dziennik, chyba nikt tutaj nie prowadzi tak obszernego i szczegółowego dziennika. Trzymam kciuki zwłaszcza, że stosujesz harmonic trading, który jest trudny i niezrozumiały dla fanatyków systemów z allegro. Mam pytanie odnośnie tego wejścia bo na swojej www wspomniałeś o tym, że od razu po otwarciu cena wróciła i wskaźnik się cofnął. Dlaczego wszedłeś na 78.6XA a nie poczekałeś do 88.6XA, przy którym oznaczyłeś zniesienie wewnętrzne 78.6XA (czarne), które poprowadzone (pewnie, bo nie jestem pewny na 100%) zostało z poprzedniego całego ruchu (impulsu)? Nie lepiej Ci też stosować jakiś wskaźnik do oznaczania tych formacji (zaoszczędzisz czas)?

Inwestor Na Etacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: Inwestor Na Etacie »

Witam,

Na parze walutowej USDJPY udało mi się już zrealizować pierwszy Take Profit. Całkowity Stop Loss został przesunięty na Break Even. O to dane z dziennika inwestycyjnego:

Prowadzenie pozycji:

Przesuwanie SL: Pierwsze przesunięcie Stop Lossa miało miejsce 25 września na ceną otwarcia pozycji po uprzednim zrealizowaniu TP1 (120.490).
Opis emocji: pewność siebie, zadowolenie, zmobilizowanie, pokora, opanowanie, spokój.

Jeśli cena dotrze do TP2 (zniesienia 127.2 AX) to Stop Loss zamieni się na Traillingstop i będę próbował wycisnąć z rynku jak najwięcej. Wtedy także mój zysk będzie wynosił więcej niż to co wystawiłem na możliwą stratę.

Screeny poniżej.

Pozdrawiam i życzę wielu pipsów na wykresach!
6. USDJPYM30 ZrealizowanieTP1.png
USDJPYH1.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Inwestor Na Etacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: Inwestor Na Etacie »

Przed momentem zrealizowałem właśnie drugi Take Profit. Przedstawiam poniżej screen i zapis z dziennika inwestycyjnego.

Prowadzenie pozycji:

Przesuwanie SL na BE: Pierwsze przesunięcie Stop Lossa miało miejsce 25 września na ceną otwarcia pozycji po uprzednim zrealizowaniu TP1 (120.490).
Opis emocji: pewność siebie, zadowolenie, zmobilizowanie, pokora, opanowanie, spokój.
Zamiana BE na TS i przesuwanie Trailling Stopu: Przesunięcie BE na TS miało miejsce także dnia 25 września na poziom 120.0, na której skończyła się ostatnia potwierdzona korekta po przekroczeniu zniesienia 127.2 AX (TP2). Obecnie pozycją będzie prowadzona na TSie.
Opis emocji: relaks, pewność siebie, zadowolenie, mobilizacja, pokora, skupienie, opanowanie, energia.

Obecnie mam już tylko Traillingstop, który przynosi mi zyski, a więc na pewno zrealizuję TP3. Obecnie TS jest w bardzo dobrym miejscu, pod strategiczną korektą, która jest bazową korektą tego impulsu i w dodatku zatrzymała się w pobliżu ceny 120! A rynek kocha takie okrągłe liczby.
USDJPYH1 TP2 i BE na SL.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Inwestor Na Etacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: Inwestor Na Etacie »

Jesse Livermore pisze:Fajny dziennik, chyba nikt tutaj nie prowadzi tak obszernego i szczegółowego dziennika. Trzymam kciuki zwłaszcza, że stosujesz harmonic trading, który jest trudny i niezrozumiały dla fanatyków systemów z allegro. Mam pytanie odnośnie tego wejścia bo na swojej www wspomniałeś o tym, że od razu po otwarciu cena wróciła i wskaźnik się cofnął. Dlaczego wszedłeś na 78.6XA a nie poczekałeś do 88.6XA, przy którym oznaczyłeś zniesienie wewnętrzne 78.6XA (czarne), które poprowadzone (pewnie, bo nie jestem pewny na 100%) zostało z poprzedniego całego ruchu (impulsu)? Nie lepiej Ci też stosować jakiś wskaźnik do oznaczania tych formacji (zaoszczędzisz czas)?
Dziękuję za uznanie.
Co do wejścia to już tłumaczę. Wszedłem na 78.6XA bo na tym zniesieniu także kończyła się formacja Motyla (na M15 z tego co pamiętam) i wypadało tam zniesienie 127.2 tego Motyla. Dla mnie z doświadczenia formacje potwierdzone inną formacją (najczęściej w strukturze odcinków BCD) są skuteczniejsze i dlatego podjąłem taką decyzję. Jak widzisz Stop Loss za punktem X uchronił mnie przed wykoszeniem na SL, bo zazwyczaj uczy się ludzi, że SL powinien być na Gartley w okolicach zniesienia 88.6 tej formacji.
Mam nadzieję, że rozwiałem Twoje wątpliwości. Także inwestujesz na podstawie HT?

ODPOWIEDZ