Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Inwestor Na Etacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: Inwestor Na Etacie »

AUD/USD

Witam,
Przed momentem ponownie otworzyłem krótką pozycję na AUDUSD. Wczoraj moja intuicja się sprawdziła. Zamknąłem ręcznie pozycję po jednej z najlepszych możliwych cen. Dziś rynek wykonał retest i powstała formacja harmoniczna Motyla na wykresie M30, która potwierdziła wraz ze wskaźnikiem DTosc analizę na H4. Więcej na temat tych analiz pisałem tutaj we wcześniejszych postach.

Zapis zagrania

Wejście na rynek:

Data wejścia na rynek: 20.11.2015 r.;
Rynek: AUD/USD;
Cena wejścia na rynek: 2 pozycje po cenach 0.72091 i 0.72091;
Ilość kontraktów: 2 pozycje po 0,6 lota (łącznie 1,2 lota);
Ryzyko (SL): Stop Loss całkowity dla 2 pozycji wynosił 0.72250;
Cel (TP): TP 1 = 2xSL (0.71787), TP 2 = TS;
Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:
- Testowanie linii oporu na D1 przy przecinających się liniach DTosc w strefie wykupienia;
- Układ harmoniczny Gartleya i wewnątrz niego ABCD na wykresie H4;
- Cena w strefie opory (+ fibo klastra) przy przecinających się liniach DTosc w strefie wykupienia na H4 i M30;
- Formacja harmoniczna Motyla na wykresie M30 jako potwierdzenie;
- Powstanie na M30 w okolicach końca formacji Motyla pinbarów sygnalizujących brak siły dla dalszych wzrostów.
Emocje: Opanowanie, spokój, pewność siebie, mobilizacja, respekt dla rynku, rozwaga, chłodny umysł, motywacja do działania, pozytywne emocje.
1. AUDUSDmicroDaily.png
2. AUDUSDmicroH4.png
3. AUDUSDmicroM30 open.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Inwestor Na Etacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: Inwestor Na Etacie »

AUD/USD

Pozycja, o której pisałem wcześniej została zamknięta na Stop Lossie. Myliłem się ze swoją analizą. Przeanalizowałem zagranie i popełniłem głupi błąd, który notorycznie popełniałem na początku przygody z HT i co zaskakujące prawie zawsze na tej parze walutowej! Oznaczyłem błędnie punkt X układu Gartleya. Według mojej koncepcji ten punkt powinien być albo najwyższym dołkiem albo najniższym szczytem. Nie może znajdować się wewnątrz impulsu – takie układy są po prostu słabsze. W ten weekend mocniej popracuje nad detalami i przeanalizuję mój dziennik. Poniżej przedstawiam cały zapis zagrania z dziennika inwestycyjnego oraz screen z wybicia.

Zapis zagrania

Wejście na rynek:

Data wejścia na rynek: 20.11.2015 r.;
Rynek: AUD/USD;
Cena wejścia na rynek: 2 pozycje po cenach 0.72091 i 0.72091;
Ilość kontraktów: 2 pozycje po 0,6 lota (łącznie 1,2 lota);
Ryzyko (SL): Stop Loss całkowity dla 2 pozycji wynosił 0.72250;
Cel (TP): TP 1 = 2xSL (0.71787), TP 2 = TS;
Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:
- Testowanie linii oporu na D1 przy przecinających się liniach DTosc w strefie wykupienia;
- Układ harmoniczny Gartleya i wewnątrz niego ABCD na wykresie H4;
- Cena w strefie opory (+ fibo klastra) przy przecinających się liniach DTosc w strefie wykupienia na H4 i M30;
- Formacja harmoniczna Motyla na wykresie M30 jako potwierdzenie;
- Powstanie na M30 w okolicach końca formacji Motyla pinbarów sygnalizujących brak siły dla dalszych wzrostów.
Emocje: Opanowanie, spokój, pewność siebie, mobilizacja, respekt dla rynku, rozwaga, chłodny umysł, motywacja do działania, pozytywne emocje.

Zamknięcie:

Data zamknięcia: 20.11.2015 r.;
Cena zamknięcia: 0.72250;
Stosunek zysku do ryzyka: Nie osiągnięty, straciłem 1% kapitału;
Emocje po zamknięciu: niedowierzanie, lekka złość, rozczarowanie, pewność siebie, zmotywowanie, wiara w swoje umiejętności, chęć pracy.

Uwagi końcowe:

Błędy popełnione: Błędne oznaczenie Gartleya. Punkt X nie znajdował się w miejscu newralgicznym.
Ciekawostki: Formacja Gartleya nie działa, gdy potencjalne zakończenie miałoby wypaść ponad zniesienie 90 (okolice 88.6) mierzonego z odcinka XA.
4. AUDUSDmicroM15 stop loss.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Inwestor Na Etacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: Inwestor Na Etacie »

USDJPY

Witam wszystkich,
Przed chwilą otworzyłem krótką pozycję na USDJPY. Poniżej przedstawiam zapis z mojego dziennika inwestycyjnego oraz screeny analizy i zawarcia transakcji.

Zapis zagrania

Wejście na rynek:

Data wejścia na rynek: 24.11.2015 r.;
Rynek: USD/JPY;
Cena wejścia na rynek: 122.454;
Ilość kontraktów: 2 pozycje po 0,37 lota (łącznie 0,74);
Ryzyko (SL): Stop Loss ustawiony dla 2 pozycji na poziomie 122.200 (narażony na utratę 1% kapitału);
Cel (TP): TP1=2xSL (122.962), TP2=TS;
Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:
- Trend wzrostowy na wykresie dziennym;
- Linie wskaźnika DTosc w strefie wyprzedania na wykresie dziennym sygnalizujące brak siły niedźwiedzi;
- Na wykresie dziennym cena testowała wsparcie i klaster Fibo ze zniesień wewnętrznych 38.2 oraz 61.8;
- Na wykresie H4 we wspomnianej strefie wsparcia znajdowała się geometria układu Overbalance oraz zniesienie wewnętrzne 38.2;
- Na H4 widoczna jest struktura formacji harmonicznej Gartleya;
- Linie wskaźnika DTosc także na H4 znajdowały się w strefie wyprzedania sygnalizując wzrosty;
- Na wykresie H4 powstały 2 pin bary zatrzymujące impet wcześniejszych spadków;
- Na wykresie H1 w strefie wsparcia powstał pin bar sygnalizujący wzrosty. Na tym wykresie naniosłem również wszystkie współczynniki formacji, dzięki czemu powstał klaster Fibonacciego w tym obszarze;
- Na wykresie M30 powstało potwierdzenie analizy w postaci wskaźnika DTosc, którego linie przecięły się w górnym kierunku w strefie wyprzedania;
- Na tym interwale czasowym powstała także formacja Outside Bar sygnalizująca wzrosty;
- Wejście nastąpiło na wykresie M30, czyli dwukrotnie mniejszym od głównego wykresu tej analizy – H4.
Emocje: Pewność siebie, zdecydowanie, wiara w siebie, zmobilizowanie, rozwaga, opanowanie, spokój, pozytywne nastawienie, szczęście z tego co się robi.

Screeny:
1. USDJPYmicroDaily.png
2. USDJPYmicroH4.png
4. USDJPYmicroM30.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Damfry
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 719
Rejestracja: 18 maja 2010, 12:12

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: Damfry »

tak z ciekawości.... jesteś rezydentem Polski?

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2332
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Damfry pisze:tak z ciekawości.... jesteś rezydentem Polski?
:D Dokładnie... dobrze pisze po polsku ale nie w Polszy chowany jakby.. bez urazy dla autora wątku... :-)
"If music is dying musicians are killing it" - MP

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

SEROL666 pisze:
Damfry pisze:tak z ciekawości.... jesteś rezydentem Polski?
:D Dokładnie... dobrze pisze po polsku ale nie w Polszy chowany jakby.. bez urazy dla autora wątku... :-)
Macie na mysli zbyt wielki porzadek i motywacje?

Inwestor Na Etacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: Inwestor Na Etacie »

Damfry pisze:tak z ciekawości.... jesteś rezydentem Polski?
Nie. Ten dziennik to moja inwestycja długoterminowa. Traktuję to bardzo poważnie. Nie mam problemu z takim prowadzeniem, gdyż strasznie lubię giełdę, a co za tym idzie dużo czytam, uczę się i analizuję. Nawet bloga założyłem na temat mojego inwestowania. Gdy już zacznę zarabiać systematycznie procenty na tej strategii to dorzucę większy kapitał i myślę, że wypali.

UWAGA

Pomyliłem w opisie zagrania na USDJPY kierunki ;) Otworzyłem długą pozycję, a nie krótką. Bardzo przepraszam za błąd. Nie mam pojęcia jak się tam wkradł. Niestety obecnie cena oscyluje w pobliżu mojego SL, ale istnieje szansa, że geometria układu Overbalance zadziała.

Awatar użytkownika
Damfry
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 719
Rejestracja: 18 maja 2010, 12:12

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: Damfry »

SEROL666 pisze:
Damfry pisze:tak z ciekawości.... jesteś rezydentem Polski?
:D Dokładnie... dobrze pisze po polsku ale nie w Polszy chowany jakby.. bez urazy dla autora wątku... :-)
Mam tylko na myśli, że w lokalizacji wpisane Polska, a w FXbooku widzę że przy 700zł ma blisko 1 lot otworzony, co przy nędznej Polskiej dźwigni 1:100 jest nie do wykonania....
Coś mi tu nie grało, więc ciekawość wzięła górę i walnąłem to mało znaczące pytanie łot cała historia, a ciekawość zaspokoiłem :mrgreen:

Powodzenia dla autora dziennika :wink:

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

kolega spekuluje na koncie micro :) stad megaloty przy 700zl.
poniekad bardzo madra rzecz przy niskim/treningowym kapitale - jest mozliwosc odpowiedniego MM co do procenta.

Inwestor Na Etacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: Inwestor Na Etacie »

USDJPY

Witam wszystkich,

Tak, mam konto micro właśnie do odpowiedniego MM, ale także aby płacić mało za naukę i zbieranie doświadczeń. Za jakiś czas (1-2l lata) ten kapitał będzie stale powiększany. Myślę, że uda mi się stworzyć tutaj bardzo ciekawy dziennik od podstaw, z wieloma błędami i lekcjami oraz trudnościami przez które przeszedłem i je przezwyciężyłem. Co na pewno przy się komuś w przyszłości.

Dziś właśnie chcę napisać o takich błędach i trudnościach, ponieważ szczerze mówiąc najprościej w świecie przemobilizowałem się. W tym miesiącu osiągnąłem stratę w wysokości 2,6 %. Ta sytuacja wpłynęła na moją psychikę, ponieważ nigdy nie kończyłem roku ze stratą i za wszelką cenę chciałem odrobić ten wynik do końca grudnia. To zaczęło mieć odzwierciedlenie w moim postępowaniu na giełdzie.

Dzisiaj tuż po zamknięciu pozycji na Break Even, zauważyłem powstający układ harmoniczny Gartleya na wykresie M15. Bardzo szybko przeanalizowałem rynek i zauważyłem, że istnieją duże szanse na wzrosty. Przeanalizowałem wszystkie wykresy od dziennego do M15. W tym czasie bardzo się śpieszyłem na zajęcia, przez co chciałem jak najszybciej zawrzeć transakcję. Postanowiłem, że ustawię Stopa za zniesienie 88.6XA na okrągły poziom 122.300, zapominając, że nie wolno w takich miejscach stawiać zlecenia zabezpieczającego, bo tam często są Stopy. Poczekałem, aż rynek pokonsoliduje i nastąpi wzrostowy ruch. Tak też się stało, powstał Pin Bar z długim knotem, który dał mi złudne poczucie, że rynek wyciął już Stopy amatorów. Po otwarciu pozycji niestety cena ponownie zawróciła i wycięła mnie na Stopie przekraczając go o 8 punktów! :wall: To nie był nawet 1 pips! :shock: W tym momencie zrobiłem screeny i wyszedłem z mieszkania. Przeczuwałem, że rynek na 90% zawrócił. Tak też się stało. po powrocie zobaczyłem, że zostałem wybity praktycznie na samym minimum. Zrozumiałem swoje błędy, zachowałem się jak (to się mówi w żargonie forexowym) frajer. Muszę przestać za wszelką ceną dążyć do odrobienia strat. Wejść na luz.

Zadałem sobie „prace domowe”, aby wyzbyć się błędów i popracować nad słabościami. Efektami pochwalę się w nadchodzących dniach/tygodniach. Poniżej przedstawiam Wam zapisy z mojego dziennika inwestycyjnego oraz screeny z analizy i reakcji rynku po wybiciu mnie na Stopie. Pierwsze będzie poranne wybicie na BE, a drugi post będzie dotyczył tego mojego "frajerstwa".

Mam nadzieję, że Wam zdecydowanie lepiej dziś poszło! ! !

Zapis zagrania

Wejście na rynek:

Data wejścia na rynek: 24.11.2015 r.;
Rynek: USD/JPY;
Cena wejścia na rynek: 122.454;
Ilość kontraktów: 2 pozycje po 0,37 lota (łącznie 0,74);
Ryzyko (SL): Stop Loss ustawiony dla 2 pozycji na poziomie 122.200 (narażony na utratę 1% kapitału);
Cel (TP): TP1=2xSL (122.962), TP2=TS;
Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:
- Trend wzrostowy na wykresie dziennym;
- Linie wskaźnika DTosc w strefie wyprzedania na wykresie dziennym sygnalizujące brak siły niedźwiedzi;
- Na wykresie dziennym cena testowała wsparcie i klaster Fibo ze zniesień wewnętrznych 38.2 oraz 61.8;
- Na wykresie H4 we wspomnianej strefie wsparcia znajdowała się geometria układu Overbalance oraz zniesienie -wewnętrzne 38.2;
- Na H4 widoczna jest struktura formacji harmonicznej Gartleya;
- Linie wskaźnika DTosc także na H4 znajdowały się w strefie wyprzedania sygnalizując wzrosty;
- Na wykresie H4 powstały 2 pin bary zatrzymujące impet wcześniejszych spadków;
- Na wykresie H1 w strefie wsparcia powstał pin bar sygnalizujący wzrosty. Na tym wykresie naniosłem również wszystkie współczynniki formacji, dzięki czemu powstał klaster Fibonacciego w tym obszarze;
- Na wykresie M30 powstało potwierdzenie analizy w postaci wskaźnika DTosc, którego linie przecięły się w górnym kierunku w strefie wyprzedania;
- Na tym interwale czasowym powstała także formacja Outside Bar sygnalizująca wzrosty;
- Wejście nastąpiło na wykresie M30, czyli dwukrotnie mniejszym od głównego wykresu tej analizy – H4.
Emocje: Pewność siebie, zdecydowanie, wiara w siebie, zmobilizowanie, rozwaga, opanowanie, spokój, pozytywne nastawienie, szczęście z tego co się robi.

Prowadzenie pozycji:

Przesunięcie SL na BE: Przesunięcie SL na BE nastąpiło 25 listopada w monecie, kiedy mój TP został prawie zrealizowany. Chciałem zabezpieczyć się przed stratą w sytuacji, w której zrealizowałem prawie zysk. Jak okazało się później, była to dobra decyzja.
Opis emocji: Rozwaga, respekt dla rynku, opanowanie, spokój, pewność siebie.

Zamknięcie:

Data zamknięcia: 27.11.2015 r.;
Cena zamknięcia: 122.460;
Stosunek zysku do ryzyka: Nie zachowałem odpowiedniego. Ryzykowałem 1%, zyskałem 0.
Emocje po zamknięciu: Opanowanie, pewność siebie, rozwaga, spokój.

Uwagi końcowe:

Błędy popełnione: Otwarcie pozycji w porze nocnej, przez co wszedłem po mniej korzystnej cenie, która spadła do rana o kilkanaście pipsów i prawie zostałem wybity na Stop Lossie;
Ciekawostki: Rynki po godzinie 18-20 wydają się być dużo mniej techniczne.

Screeny:
4. USDJPYmicroM30.png
5. USDJPYmicroM30 przesuniecie na BE.png
6. USDJPYmicroH1 zamknięcie na BE.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ