IC Markets

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
56
57%
Poza paroma minusami są ok
28
28%
Przeciętny
10
10%
Mają wiele wad
3
3%
Stanowczo odradzam
2
2%
 
Liczba głosów: 99

Awatar użytkownika
psV
Gaduła
Gaduła
Posty: 365
Rejestracja: 05 gru 2009, 10:23

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: psV »

Patryś pisze:Kiedy konta w PLN? :D
Jeżeli chcecie, aby broker bez problemów obsługiwał klientów z PL to najlepiej nigdy (historia z Armadą).

IC Markets - True ECN
Sprawdź najnowszą ofertę IC Markets
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

To znaczy? Chodzi o ograniczenie dźwigni?

pentlanaFX
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 01 sty 2018, 18:52

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: pentlanaFX »

Hej,

na koncie demo zauważyłem taką anomalie na USD/PLN z 4-01 na 5-01? Czy na real ktoś z was to też ma?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

pentlanaFX pisze:Hej,

na koncie demo zauważyłem taką anomalie na USD/PLN z 4-01 na 5-01? Czy na real ktoś z was to też ma?
Tak, jest na serwerze Live2. Wygląda jak Bad tick, pewnie niezgłoszony.
Zrzut ekranu 2018-01-06 o 13.54.08.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Gal_Anonim
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 20 sty 2012, 22:18

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Gal_Anonim »

Między 23:00 a 23:05 są rozliczane transakcje.
I mogą występować takie skoki.
Życie to platforma MT4 przeznaczone do krojenia naiwniaków. :lol:

brg
Gaduła
Gaduła
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2007, 18:58

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: brg »

Mam konto w IC. W wątku o brokerach z Bitcoin pisałem o problemie z transkacją w IC markets. Po wymianie kilku maili moja reklamacja została rozpatrzona poprawnie, niemniej jednak była to druga moja reklamacja w IC markets i drugi raz musiałem się z nimi wykłócać.

Poza tym broker jest w porządku, dość drogie wypłaty przelewem ale solidne warunki handlowe.

PS. Jak widać, bad ticki zdarzają się każdemu.

-- śr 30-05-2018, 18:53 --

Jak ktoś szuka brokera do gry na DAX to niestety IC marekts się średnio nadaje. Pół roku temu warunku były świetne, spread podczas sesji 0.6-0.7 pipsa, potem 2-4 pips. Teraz nie schodzi poniżej 1 pips, 2 robi się już po 16 a w nocy nocy widziałem powyżej 10 pips. Przed chwilą otworzyłem Lke na 6 kontraktów - niby spread 2 pips, ale otworzyło mi ją 5,2 pipsa pipsa od najwyższej ceny na danej świeczce. Wieczorem napiszę reklamację, ale pewnie odrzucą.

fampud
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 23 lip 2018, 08:07

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: fampud »

Fit_Forex23 pisze:
Asset pisze:Witajcie.

Zachęcony Waszymi opiniami na temat ICM postanowiłem założyć tam realne konto. Po wybraniu opcji przelewu z Polski: Fundusz przez lokalnych Przelew (poza Australią) pojawia się komunikat: Nie możesz znaleźć lokalnego partnera bankowego dla danego kraju. Ktoś wie w jaki sposób mogę przelać pieniądze na ich konto? Mam konta walutowe i złotówkowe w Aliorze
i w ING. Pozdrawiam.
Witaj,

ja robiłem przelew dokładnie tym sposobem i nie miałem żadnych problemów. Przelewałem EUR z Alior kantoru do ich banku w Niemczech. Koszty całej operacji okrągłe 0, także polecam.
Załączam plik z danymi jakie wypełniłem i przelew doszedł...
Witajcie

to mój pierwszy post tutaj.

Chciałbym zasilić rachunek u brokera w EUR przez Local Bank Transfer, przy wskazaniu Niemiec jako kraju odbiorcy dostaję komunikat "Can't find local bank partner for your country". Support odpowiada wymijająco i wskazuje na przelew bezpośredi do AU. Jestem już po kilkukrotnej wymianie mailowej i widzę, że prawdopodobnie nic więcej ze zwykłego supportu nie wycisnę. Czy któryś z Kolegów IB, mający jak myślę bezpośredi dostęp gdzieś wyżej, mógłby pomóc? Potrzebny mi jest adres strony, gdzie są dane bankowe brokera dla ich rachunku/ów w EU lub przesłanie tego samego mailem (najlepiej oficjalnie przez support).

Po zapoznaniu się z wątkiem, zakładam, że w transferach bankowych pomiędzy rachunkiem brokera w Niemczech i moim rachunkiem u brokera (w EUR) nie powinny być naliczone żadne opłaty, przyjmując mój przelew w EUR. Jedyny ponoszony koszt jest dla pierwszego przelewu SEPA w EUR, z mojego rachunku bankowego. Proszę o info., jeżeli gdzieś jest ewentualna pułapka i czegoś nie uwzględniłem.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cześć,

Z komunikatu wynika, iż IC Markets po prostu nie ma żadnego konta w Niemczech, które spełniałoby warunek. U mnie jest tak samo, także przy wyborze banku w Polsce chociażby.

W tym przypadku pozostaje Ci skorzystać z przelewu zagranicznego do Australii. No i wtedy wchodzi w grę przelew SWIFT w oparciu o cennik Twojego banku (+ ew. koszt banku pośredniczącego). Dlatego opcją wartą rozważenia jest wpłata kartą, Skrillem, PayPalem itd.

Dane do przelewu dostępne są na stronie ICM:
https://cdn.icmarkets.com/uploads/bank- ... ctions.pdf
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Leszcz_z Fx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 12 lut 2017, 20:16

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Leszcz_z Fx »

Tak jak napisał Raposo -- ICMarket nie ma żadnego konta w EU. Ja robiłem przelewy w EUR i USD za pośrednictwem Alior Kantoru. Jeśli kupujesz u nich walutę przelew swift masz za free. Czas przelewu to 1 góra 2 dni robocze. Zero prowizji za banki pośredniczące itp. Ile przelejesz tyle zobaczysz zaksięgowanych na koncie :D Z konta bankowego radzę nie robić bo na 100% zostaniesz obciażony na wejściu za przelew swift i oczywiście za bank pośredniczący.
Gdyby miał konto w Niemczech w EUR to byś zrobił przelew SEPA a nie swift. Koszt takiego przelewu to od 0 do max 5 zł w zależności od banku.

fampud
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 23 lip 2018, 08:07

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: fampud »

Dziękuję obydwu Kolegom za odpowiedzi.

Być może komuś przyda się poniższa informacja czyli obecne stanowisko brokera w sprawie omawianej opcji zasilenia rachunku.

"Please kindly be advised that Local Bank Transfer option has been disabled for now."

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ