Harmonic Trading

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
michael7
Gaduła
Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 05 mar 2008, 18:34

Re: Harmonic Trading

Nieprzeczytany post autor: michael7 »

Twórca harmonic tradingu, w tym także wielu znanych nam batternów (Bat, Crab, Shark, 5-0, etc.) oraz autor najbardziej cennych książek o harmonic tradingu, Scott Carney zaczyna co raz więcej czasu poświęcać na naukę jak powinniśmy właściwie korzystać z tej strategii :)
Zalecam obejrzenie kilkuminutowego video oraz obserwowanie Scotta (na pewno można na tym skorzystać), czy to na twitterze czy na FB,
https://www.youtube.com/watch?t=1&v=6HXB-iUFh4U
Trade what you see, not what you think!

Awatar użytkownika
MERLIN
Maniak
Maniak
Posty: 3950
Rejestracja: 20 kwie 2011, 14:57

Re: Harmonic Trading

Nieprzeczytany post autor: MERLIN »

Dla zainteresowanych formacjami harmonicznymi wklejam ściągawkę nowych wzorów ,takich jak Dragon ,Cypher .itp.jednocześnie proponuje ożywić ten wątek i zachęcam do aktywnego udziału :wink:

-- Dodano: ndz 27-09-2015, 12:41 --

na pierwszy ogień formacja Nietoperza Euro-Gbp TF, W1 ,z D1 Dragon :arrow:http://comparic.pl/dragon-formacja-smoka/

-- Dodano: ndz 27-09-2015, 18:01 --

edek 2 możliwości,w mocy chwilowo mniejsza formacja :think:

-- Dodano: ndz 27-09-2015, 18:08 --

Dax szansa na Nietoperza :roll:

-- Dodano: ndz 27-09-2015, 18:27 --
michael7 pisze:Twórca harmonic tradingu, w tym także wielu znanych nam batternów (Bat, Crab, Shark, 5-0, etc.) oraz autor najbardziej cennych książek o harmonic tradingu, Scott Carney zaczyna co raz więcej czasu poświęcać na naukę jak powinniśmy właściwie korzystać z tej strategii :)
Zalecam obejrzenie kilkuminutowego video oraz obserwowanie Scotta (na pewno można na tym skorzystać), czy to na twitterze czy na FB,
https://www.youtube.com/watch?t=1&v=6HXB-iUFh4U
Niestety Scott Carney chyba nie w pełni potrafi wykorzystać metody którą pokazuje ,na podstawie wykresu Euro-Usd można wyciągnąć wiele ciekawych wniosków na temat budowy formacji harmonicznych :wink:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
michael7
Gaduła
Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 05 mar 2008, 18:34

Re: Harmonic Trading

Nieprzeczytany post autor: michael7 »

MERLIN pisze:
michael7 pisze:Twórca harmonic tradingu, w tym także wielu znanych nam batternów (Bat, Crab, Shark, 5-0, etc.) oraz autor najbardziej cennych książek o harmonic tradingu, Scott Carney zaczyna co raz więcej czasu poświęcać na naukę jak powinniśmy właściwie korzystać z tej strategii :)
Zalecam obejrzenie kilkuminutowego video oraz obserwowanie Scotta (na pewno można na tym skorzystać), czy to na twitterze czy na FB,
https://www.youtube.com/watch?t=1&v=6HXB-iUFh4U
Niestety Scott Carney chyba nie w pełni potrafi wykorzystać metody którą pokazuje ,na podstawie wykresu Euro-Usd można wyciągnąć wiele ciekawych wniosków na temat budowy formacji harmonicznych :wink:
Czy ty wiesz kim jest Scott Carney :568:
Przecież on jest twórcą formacji harmonicznych, więc jak możesz wyciągnąć więcej informacji na temat ich budowy?
W ogóle w tym video pokazywał USDJPY.
Zalecam może jednak nie popadać w samouwielbienie tylko uczyć się od najlepszych :)
Polecam książki o harmonic tradingu, np. Harmonic Trading, Volume One.

W ogóle nie wiem skąd bierzesz ta listę tych patternów, ale serio trzymałbym się tego co jest, a nie ściągał z for lub z innych nieznanych źródeł jakieś dziwne patterny i szerzył je jeszcze tutaj. Później niektórzy traderzy szukają tych pseudo formacji, np. anti-crab, anti-bat, etc. - mozesz podać źródło skąd to jest?

Crab pattern, bat pattern - te formacje to dzieło Scotta Carneya, generalnie ma na to trademarki, więc pewnie osoby które sa odpowiedzialne za przerabianie tych patternów i posługiwanie się takimi dziwnymi nazwami mogły by mieć problemy.

Fajnie by było gdyby w tym temacie były posty oraz wiedza, która może być przydatna dla ludzi którzy kiedys tutaj zajrzą. Starajmy się o tym pamiętać.
Trade what you see, not what you think!

Awatar użytkownika
MERLIN
Maniak
Maniak
Posty: 3950
Rejestracja: 20 kwie 2011, 14:57

Re: Harmonic Trading

Nieprzeczytany post autor: MERLIN »

michael7 pisze:
MERLIN pisze:
michael7 pisze:Twórca harmonic tradingu, w tym także wielu znanych nam batternów (Bat, Crab, Shark, 5-0, etc.) oraz autor najbardziej cennych książek o harmonic tradingu, Scott Carney zaczyna co raz więcej czasu poświęcać na naukę jak powinniśmy właściwie korzystać z tej strategii :)
Zalecam obejrzenie kilkuminutowego video oraz obserwowanie Scotta (na pewno można na tym skorzystać), czy to na twitterze czy na FB,
https://www.youtube.com/watch?t=1&v=6HXB-iUFh4U
Niestety Scott Carney chyba nie w pełni potrafi wykorzystać metody którą pokazuje ,na podstawie wykresu Euro-Usd można wyciągnąć wiele ciekawych wniosków na temat budowy formacji harmonicznych :wink:
Czy ty wiesz kim jest Scott Carney :568:
Przecież on jest twórcą formacji harmonicznych, więc jak możesz wyciągnąć więcej informacji na temat ich budowy?
W ogóle w tym video pokazywał USDJPY.
Zalecam może jednak nie popadać w samouwielbienie tylko uczyć się od najlepszych :)
Polecam książki o harmonic tradingu, np. Harmonic Trading, Volume One.

W ogóle nie wiem skąd bierzesz ta listę tych patternów, ale serio trzymałbym się tego co jest, a nie ściągał z for lub z innych nieznanych źródeł jakieś dziwne patterny i szerzył je jeszcze tutaj. Później niektórzy traderzy szukają tych pseudo formacji, np. anti-crab, anti-bat, etc. - mozesz podać źródło skąd to jest?

Crab pattern, bat pattern - te formacje to dzieło Scotta Carneya, generalnie ma na to trademarki, więc pewnie osoby które sa odpowiedzialne za przerabianie tych patternów i posługiwanie się takimi dziwnymi nazwami mogły by mieć problemy.

Fajnie by było gdyby w tym temacie były posty oraz wiedza, która może być przydatna dla ludzi którzy kiedys tutaj zajrzą. Starajmy się o tym pamiętać.
Paterny -Rosyjskie forum Onix -to po pierwsze :!: a moje podejście jest inne bo taką prawidłowość zauważyłem i wykorzystuje z powodzeniem :!: masz inne podejście to ok ja nie muszę tu niczego pokazywać i tłumaczyć :!: masz zwykły wykres Euro-Usd i pokaż co widzisz ,potem ja pokaże co ja widzę i dlaczego tak a nie inaczej :!: wykres możesz podzielić na mniejsze TF niż D1 :!: do dzieła .ps. NIE PODWAŻAM METODY SCOTTA CARNEYA :!: :!: :!: WYKORZYSTUJE W INNY SPOSÓB :!: :!: :!: a jeżeli chodzi CI o inne paterny to proszę bardzo GBP-USD formacja smoka która wyszła idealnie -ale przecież według CIEBIE taki patern nie istnieje prawda :!:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
michael7
Gaduła
Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 05 mar 2008, 18:34

Re: Harmonic Trading

Nieprzeczytany post autor: michael7 »

MERLIN pisze: Paterny -Rosyjskie forum Onix -to po pierwsze :!:
Naprawdę uważasz, że to jest źródło sprawdzone, któremu można ufać?

Scott Carney ma 20 lat doświadczenia za sobą z formacjami harmonicznymi :)
MERLIN pisze: masz inne podejście to ok ja nie muszę tu niczego pokazywać i tłumaczyć :!: masz zwykły wykres Euro-Usd i pokaż co widzisz ,potem ja pokaże co ja widzę i dlaczego tak a nie inaczej :!: wykres możesz podzielić na mniejsze TF niż D1 :!:
To nie do końca chodzi o to, że mam inne podejście. Nie uważam się również (w przeciwieństwie do Ciebie) za wszechwiedzącego w temacie harmonic tradingu (mimo 5-6 lat doswiadczenia w tym temacie). Nie mam zamiaru również niczego udowadniać.
Chciałbym tylko, żebyśmy właściwie patrzyli na to czym harmonic trading tak naprawdę jest, a zmienianie strategii którą opracował jej twórca (przypomnę, ze jest on jednym z niewielu ludzi na świecie, wśród znanych traderow, który rzeczywiscie nadal czynnie inwestuje), która przynosimy jemu przychody nie jest chyba najlepszym pomysłem.

A propos eurusd to na ten moment, jeżeli chodzi o harmonic trading, bo o tym rozmawiamy to miały ostatnio miejsce 2 dobre patterny.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trade what you see, not what you think!

Awatar użytkownika
MERLIN
Maniak
Maniak
Posty: 3950
Rejestracja: 20 kwie 2011, 14:57

Re: Harmonic Trading

Nieprzeczytany post autor: MERLIN »

a zatem powiem że widzę więcej , i absolutnie nie będę tłumaczył na jakiej zasadzie to działa-używasz automatu ,to powodzenia -ja używam manuala.ps określiłem CI z jakiego przedziału abyś pokazał formacje i tego nie zrobiłeś -pokazałeś niewielką część ,podważasz inne formacje harmoniczne które się pojawiają -proponuję przejrzyj ONIXA a potem się wypowiadaj jakie formację istnieją a jakie nie ,i nie traktuj mojej wypowiedzi złośliwie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
michael7
Gaduła
Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 05 mar 2008, 18:34

Re: Harmonic Trading

Nieprzeczytany post autor: michael7 »

MERLIN pisze:a zatem powiem że widzę więcej
Niezłe ego.
MERLIN pisze:nie będę tłumaczył na jakiej zasadzie to działa-używasz automatu
O jakim automacie mówisz? :)
MERLIN pisze:ja używam manuala.
Poczekaj, jak dla mnie manual to chyba wiąże się z manualnym wyszukiwaniem formacji?
Czy przypadkiem nie używasz jakiegoś indykatora do MT4?
MERLIN pisze:określiłem CI z jakiego przedziału abyś pokazał formacje i tego nie zrobiłeś -pokazałeś niewielką część
Przepraszam Cię bardzo, ale nie szykanuj proszę na forum. Napisałeś tak:
MERLIN pisze:wykres możesz podzielić na mniejsze TF niż D1
Wrzuciłem Tobie H1, czyli godzinny, co oznacza, że jest mniejszy niż D1.
MERLIN pisze: podważasz inne formacje harmoniczne które się pojawiają -proponuję przejrzyj ONIXA a potem się wypowiadaj jakie formację istnieją a jakie nie ,i nie traktuj mojej wypowiedzi złośliwie
Poproszę Cię w takim razie jeszcze raz o podanie źródeł, książek mówiących o tych patternach. Czy ktoś robił badania na ich temat? Mógłbyś podzielić się z nami wszystkimi, takimi materiałami?
Kto dokładnie opisał te formacje? Mógłbyś podać autora? - nie chce słyszeć, że to Janusz z forum.

Nie mówię o tym, że istnieją tylko formacje harmoniczne, które opracował Scott Carney, ale zrozum że jest to jedyna osoba na ten moment na świecie która rzeczywiście zrobiła w tym kontekście coś więcej. Mówię tutaj o przetestowanych wielu różnych ustawieniach, związanymi również z liczbami Fibonacciego. O napisaniu kilku książek, podaniu strategii inwestycyjnych.

Ostatnio na fxstreet.com Scott miał ok. 30 min intereview, gdzie można było posłuchać troche o harmonic tradingu (można odnaleźć na youtube cały czas). Dostał również pytanie co sądzi o cypherze (najbardziej popularna alternatywna struktura ). Powiedział krótko i na temat: cypher pattern is not a harmonic pattern.

Pamiętaj, że nie krytykuje szukania, odkrywania nowych rzeczy, ale przed tym chyba najpierw warto sobie ugruntować podstawy, skąd w ogóle pochodzi harmonic trading? Naprawdę polecam przeczytać od deski do deski książki Scotta, a później zacząć się dalej rozwijać. Zacznijmy od podstaw. Mam nadzieję, że się ze mną zgodzisz.
Trade what you see, not what you think!

Awatar użytkownika
MERLIN
Maniak
Maniak
Posty: 3950
Rejestracja: 20 kwie 2011, 14:57

Re: Harmonic Trading

Nieprzeczytany post autor: MERLIN »

OK rób jak chcesz ja nikomu i niczego nie muszę udowadniać ,pokazałem co pokazałem olej moje posty .Koniec mojej wypowiedzi w tym temacie :wink:Widocznie po twojemu nie znam podstaw i OK

Awatar użytkownika
michael7
Gaduła
Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 05 mar 2008, 18:34

Re: Harmonic Trading

Nieprzeczytany post autor: michael7 »

Sztuka otwierania pozycji w ramach PRZ.
Polecam kolejne świetne video Scotta Carney'a, gdzie pokazuje na przykładzie formacji Gartley na parze AUDCAD w jaki sposób odpowiednio to robić.

https://www.youtube.com/watch?v=pi1tHRB ... youtu.be&a
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trade what you see, not what you think!

Awatar użytkownika
michael7
Gaduła
Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 05 mar 2008, 18:34

Re: Harmonic Trading

Nieprzeczytany post autor: michael7 »

5 października będzie okazja żeby na żywo porozmawiać ze Scottem Carney'em odnośnie harmonic tradingu.
Scott będzie dostępny na czacie o godzinie 4PM GMT, czyli to jest 18 naszego czasu.

Zapraszam serdecznie na platformę formationseeker.com
Trade what you see, not what you think!

ODPOWIEDZ