Gra na dane makro

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Offek pisze:mógłby ktoś tutaj wrzucić wskaźniki które pokazują kiedy będą dane? sciagnalem jakies z forexfactory ale cos mi nie chca dzialac. bede wdzieczny:)
Raz) http://www.forex-tsd.com/news-signal-tr ... eader.html
Dwa) załącznik
News Readera poszukaj jeszcze na forex-tsd, może jest jakaś nowsza wersja. Ja polecam ten drugi z racji, że nie obciąża tak platformy jak pierwszy...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Offek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 17 wrz 2008, 12:34

Nieprzeczytany post autor: Offek »

raposo tak myślałem kto będzie tak miły i mi pomoże i podejrzewałem, że możesz to być Ty :D

jesteś the greatest helper na tym forum normalnie :mrgreen:

Mario90
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 11 sty 2009, 00:31

Nieprzeczytany post autor: Mario90 »

Pochwalę się, że również zacząłem grać na danych. W najbliższy piątek zbliża się wielka okazja - non farm payrolls... Ruch pewnie będzie większy niż w czasie ogłaszania claimsów, które też pozwalają zarobić, tylko jak ustawić zlecenia oczekujące?

Awatar użytkownika
mysje_hood
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 13 mar 2007, 14:00

Nieprzeczytany post autor: mysje_hood »

ja tez mam zamiar przygrac na danych w piatek. ze zleceniami oczekujacymi moze byc troche wał. pewnie zanim rynek obierze kierunek to beda wybicia po paredziesiąt pipsow w kazda strone...
Obrazek

Awatar użytkownika
Boby_Fischer
Gaduła
Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 25 paź 2008, 13:21

Nieprzeczytany post autor: Boby_Fischer »

pewnie zanim rynek obierze kierunek to beda wybicia po paredziesiąt pipsow w kazda strone...[/quote]


czyli to co lubimy najbardziej :D
Boby Fischer is great!

Mario90
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 11 sty 2009, 00:31

Nieprzeczytany post autor: Mario90 »

Jutro, jak co tydzień, zapasy ropy. Mam ciekawy pomysł na grę na powrót ceny, ale EA "nie chce" składać zleceń. Podam link, żeby nie dublować tematu: http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... 741#112741

Na papierze byłby całkiem dochodowy...

Awatar użytkownika
tantric
Gaduła
Gaduła
Posty: 283
Rejestracja: 07 maja 2008, 22:38

Nieprzeczytany post autor: tantric »

Z GFT przysłali mi taki kalendarz,może się komuś przyda :D :
http://www.gftforex.com/land/documents/ ... lendar.pdf
Pozdrawiam izycze wysokich profitów :shock:
"Możesz wierzyć w to , w co wierzyć postanowisz lecz nie oszukuj samego siebie ... gdyż tylko to , co czynisz świadczy o tym , w co naprawdę wierzysz"
"Szaleństwem jest powtarzanie tych samych czynności i oczekiwanie innego wyniku"

Awatar użytkownika
Ziebol1
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 07 mar 2009, 21:13

Nieprzeczytany post autor: Ziebol1 »

Witam,
Bardzo ciekawy wątek. Zaczynam się zastanawiać nad news tradingiem. Mam kilka pytań odnośnie MM przy news tradingu i fajnie by było jeśli odpisałoby parę osób, które się już tym zajmują. Tak więc :

1. Jakim % kapitału ryzykujecie przy każdej transakcji? Skoro ryzyko jest relatywnie mniejsze niż w innych strategiach, to można by się pokusić o granie >1%. Są tu jacyś kamikaze grający >5%???
2. Ile średnio transakcji miesięcznie wykonujecie?
3. Jaki % waszych transakcji jest zyskowny?
4. No i wreszcie :) Jeśli transakcja kończy się zyskiem, to ile średnio pipsów zbieracie (albo jaki % kapitału narażonego na ryzyko)?

Mam nadzieję, że nie jestem zbyt ciekawski- jeśli tak, to olejcie ten post ;)
Pozdro i sukcesów życzę!
Tomek

BUF
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 15 mar 2007, 01:24

Nieprzeczytany post autor: BUF »

Ja osobiście gram bardzo wysoko, ponieważ staram się jedynie wyłapywać sam skok a nie ruch po nim. Co do skuteczności - tu istotne jest wiele czynników. np szybkość realizacji zleceń przez brokera, sprzętu do gry na danych jakim się dysponuje (mam na myśli dobry EA), czy też wartość samych danych. Ilość transakcji jest z oczywiście uzależniona od ilości wartościowych danych do gry. Rzeczą jasną jest, że wszystkich nie opłaca się grać - zbyt duże ryzyko. Co do ilości pipsów też nie otrzymasz precyzyjnej odpowiedzi. Ta kwestia uzależniona jest od rodzaju raportu, który będziesz grać. Pewne raporty, których dane są istotne dla giełdy powodują duże ruchy inne czasem żadnego.

kowal00
Gaduła
Gaduła
Posty: 102
Rejestracja: 07 lut 2009, 19:49

Nieprzeczytany post autor: kowal00 »

Witam
Czy moze ktos polecic jakiegos zaufanego brokera do gry na danych, ktory nie utrudnia w znaczacy sposob takiej gry?Obecnie probuje w FxPro ale zlecenia oczekujace wchodza czasami z poslizgiem 20-30 pipsow :shock:

ODPOWIEDZ