Gra na dane makro

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
kuraki1980
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2009, 11:44

Nieprzeczytany post autor: kuraki1980 »

np. przed ważnymi danymi z USA, dolar mocno traci do jena (12 marca 2009). Z innymi parami jest podobnie.
Dane macro w chwili ogłoszenia są już nieaktualne. Nieważne czy dobre czy złe i tak rynek już na nie zareagował :)

Mario90
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 11 sty 2009, 00:31

Nieprzeczytany post autor: Mario90 »

Wczoraj po publikacji decyzji FOMC można było zebrać 200 pips ;) Chyba zainteresuje się tym sposobem gry. Mógłbym spytać grających na dane ile razy z rzędu zdarzyło im się ponieść stratę?

Awatar użytkownika
mysje_hood
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 13 mar 2007, 14:00

Nieprzeczytany post autor: mysje_hood »

ja gralem kiedys na dane. ogolnie jest to dosyc trudne ze wzgledu na wahania rynku po publikacji. bardzo rzadko jest tak ze od momentu publikacji danych cena idzie gwaltownie tylko w jedna strone. zbyt czesto zdarzaja sie ruchy po kilka(nascie) pipsow do gory a pozniej nagly spadek do dolu i odwrotnie. pamietaj ze do tego dochodzi jeszcze "pomoc" brokerow :) hmm jesli jestes wytrwaly, masz stalowe nerwy itp to moze uda Ci sie cos ugrac ale analiza fundamentalna jest glownie dla dlugoterminowcow :D
Obrazek

Awatar użytkownika
robertw7
Gaduła
Gaduła
Posty: 232
Rejestracja: 08 gru 2008, 08:19

Nieprzeczytany post autor: robertw7 »

mysje_hood pisze:ja gralem kiedys na dane. ogolnie jest to dosyc trudne ze wzgledu na wahania rynku po publikacji. bardzo rzadko jest tak ze od momentu publikacji danych cena idzie gwaltownie tylko w jedna strone. zbyt czesto zdarzaja sie ruchy po kilka(nascie) pipsow do gory a pozniej nagly spadek do dolu i odwrotnie. pamietaj ze do tego dochodzi jeszcze "pomoc" brokerow :) hmm jesli jestes wytrwaly, masz stalowe nerwy itp to moze uda Ci sie cos ugrac ale analiza fundamentalna jest glownie dla dlugoterminowcow :D
Dokładnie. Wczoraj owierałem pozycje ze ruchomym stopem na 30 pips. Kurs szedł w ciągu sekund o 50 pips, po czym wracał o 40 w ciągu kolejnej sekundy :) Najlepszy chyba aposób to stawiac duzy stop, bo przy takich ruchach mozna zarobic 200 pipsów, ale wahania po 30-50 pipsów na sekundę to normalka.

Mario90
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 11 sty 2009, 00:31

Nieprzeczytany post autor: Mario90 »

Wiem, że teraz to łatwo mówić, ale wystarczyło zostawić stop 10 lub 20 pips pod kursem z 19:17, i na minutę odejść od monitora - żeby nie ustawiać go wyżej. Jestem ciekaw, czy natraj wciąż zarabia w ten sposób. Hm..? News trading jest kuszący, ponieważ prognozy nigdy nie zaczną być trafniejsze, natomiast systemy się deaktualizują...

Awatar użytkownika
mysje_hood
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 13 mar 2007, 14:00

Nieprzeczytany post autor: mysje_hood »

Mario90 pisze:Wiem, że teraz to łatwo mówić, ale wystarczyło zostawić stop 10 lub 20 pips pod kursem z 19:17, i na minutę odejść od monitora - żeby nie ustawiać go wyżej. Jestem ciekaw, czy natraj wciąż zarabia w ten sposób. Hm..? News trading jest kuszący, ponieważ prognozy nigdy nie zaczną być trafniejsze, natomiast systemy się deaktualizują...
jedna z dobrych opcji (z tego co slyszalem, osobiscie nie testowalem) jest uzywanie secret news weapon czy jakos tak. dostajesz dane troche szybciej niz pojawiaja sie gdziekolwiek indziej i "masz czas" ocenic czy dane sa na starcie zdyskontowane i ewentualnie w ktora strone pojdzie kurs :) jednak to kosztuje i to niemalo z tego co pamietam;d
Obrazek

natraj
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 04 lut 2008, 14:49

Nieprzeczytany post autor: natraj »

Mario90 pisze:Jestem ciekaw, czy natraj wciąż zarabia w ten sposób. Hm..?
Teraz stac mnie by grac raz w miesiacu i ustawiac wiekszy stop loss. 8)

Awatar użytkownika
Jacas
Gaduła
Gaduła
Posty: 91
Rejestracja: 06 lut 2008, 12:28

Nieprzeczytany post autor: Jacas »

Natraj, to ktore dane zostawiles do tego grania? Te z USA w pierwszy piatek miesiaca?

Awatar użytkownika
mysje_hood
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 13 mar 2007, 14:00

Nieprzeczytany post autor: mysje_hood »

natraj pisze:
Mario90 pisze:Jestem ciekaw, czy natraj wciąż zarabia w ten sposób. Hm..?
Teraz stac mnie by grac raz w miesiacu i ustawiac wiekszy stop loss. 8)
:D moze natraj zdradzisz co nieco jak grasz albo raczej grałeś? ;)
Obrazek

Offek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 17 wrz 2008, 12:34

Nieprzeczytany post autor: Offek »

mógłby ktoś tutaj wrzucić wskaźniki które pokazują kiedy będą dane? sciagnalem jakies z forexfactory ale cos mi nie chca dzialac. bede wdzieczny:)

ODPOWIEDZ