Gra na dane makro

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
kingjaxe
Gaduła
Gaduła
Posty: 152
Rejestracja: 14 sie 2007, 17:02

Nieprzeczytany post autor: kingjaxe »

siema luktom
strategia bardzo dobra , tylko ze jak ustawiasz te zlecenia oczekujace i na danych nastepuje gwałtowny skok od razu np o 30-40 pipsow to ci zlecenie wchodzi po takiej cenie jaka miales ustawiona ?? czy po innej ??
rozumiem ze grasz na Admiral Markets obecnie??

jaguarII
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 438
Rejestracja: 25 mar 2007, 19:11

Nieprzeczytany post autor: jaguarII »

ponieważ i ja czasami lubie sobie pomajstrowac przy danych to wrzucę tutaj ciekawe informacje dotyczące trade;ów podczas danych mieszczace się pod tytułem "Podatność rynków walutowych na informacje"
Są tu zawarte podstawowe informacje takie jak uczestnicy rynku walutowego po takie jak systemy transakcyjne-założenia koncepcyjne,poza tym są przedstawione w formie tabelarycznej zgromadzone dane i ich kalkulacje oraz płynące z tego wnioski :)

http://www.waluty.com.pl/pdf/pracatg.pdf

Awatar użytkownika
CoVal
Gaduła
Gaduła
Posty: 320
Rejestracja: 06 paź 2005, 22:45

Nieprzeczytany post autor: CoVal »

ciekawa praca - zastanawiam sie z ktorego roku ?

polecam takze: Robert Borowski - Amazing Forex System (2004)
oraz Manuel Jesus Backus - The Pocketbook of Economic Indicators (2002).

na koncie demo robilem kiedys taka strategie (no i bylo calkiem ciekawie), teraz mam zamiar wrocic do tego ale po troche glebszej analizie...

obawiam sie jednak, ze w realu jedna taka szpila potrafi zniweczyc caly misternie opisany przez p. Gessnera plan (szpila z publikacji Borowskiego)....

mfg,
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jaguarII
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 438
Rejestracja: 25 mar 2007, 19:11

Nieprzeczytany post autor: jaguarII »

jesli kogos interesuja gry na danych macro to jeszcze tu pare linkow jest dosc ciekawych:

http://www.waluty.com.pl/a23507-czy_moz ... __pkb.html

http://www.waluty.com.pl/a23508-czy_moz ... zenie.html

Awatar użytkownika
kingjaxe
Gaduła
Gaduła
Posty: 152
Rejestracja: 14 sie 2007, 17:02

Nieprzeczytany post autor: kingjaxe »

ostatnio ustawilem 2 zlecenia oczekujace na 30 sekund przed danymi ( jedno sell, drugie buy gdzies 7 pipsow od aktualnej ceny , tak aby zlecenie weszlo dopiero po publikacji danych a nie przed . Wszystko ladnie pieknie , ruch po danych byl dosc duzy( gwaltowny ) , tylko ze NIESTETY moje zlecenie nie zostalo zrealizowane po cenie jaka ustawilem , ale dopiero po okolo 40-60 sekundach po cenie o 13 pipsow nizszej( w momencie skoku po danych pisało "zlecenie w trakcie realizacji" i nie dalo rady nic zrobic) . To juz wolalbym zeby wogole nie zostalo zrealizowane skoro nie moze byc po takiej cenie jaka ustawilem Gralem na Efixie . Czy to jest normalne i wszedzie tak jest ???? Da sie cos na to poradzic , bo gdyby nie to , to strategia opisane przez luktoma bylaby rzeczywiscie zajebista, zakladajac duzy ruch ceny po publikacji danych.

Awatar użytkownika
magictrader
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 684
Rejestracja: 01 lut 2008, 10:26

Nieprzeczytany post autor: magictrader »

kingjaxe pisze:Gralem na Efixie.
też korzystam z GFT i tylko raz miałem taką sytuację, że zlecenie nie chciało wejść od razu po ustalonej cenie.

Zazwyczaj jak gram na danych to nie ustawiam dwóch zleceń, a tylko jedno. Żeby uniknąć podwójnego stopa, który często może się zdarzać przy rozbujanym rynku.

Spekulując o tym jak dane wpłyną na rynek ustawiam zlecenie w odległości 5-10 pipsów od aktualnej ceny na jakieś 30sekund przed publikacją ze stopem 15-20 pipsów i podobnym TP.

Jeśli dobrze "przewidziałem" wpływ danych na rynek to zlecenie się realizuje i tak ciasny TP siłą rozpędu powinno zaliczyć, jeśli nie to kurs idzie w inną stronę i anuluje zlecenie.

Awatar użytkownika
planet
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 28 mar 2008, 09:37

Nieprzeczytany post autor: planet »

Tak czytam ten wątek i przeglądam ten kalendarz i zastanawia mnie pewna kwestia jak interpretować dane np. na tym kalendarzu http://www.dailyfx.com/calendar/ i tu proszę o odpowiedź tych którzy grają na danych. Proszę o wyjaśnienie na przykładzie powiedzmy piątek 23.05.2008r. w której godzinie miałbym się spodziewać jakiegoś ruchu i na jakiej parze? I którą godzinę brać pod uwagę mam konto w Admiral Markets czy tą z MT4(u mnie godzina na MT4 jest cofnięta o 1h)?

Awatar użytkownika
Blackhole
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 30 lis 2007, 08:06

Nieprzeczytany post autor: Blackhole »

Według tego kalendarza w piątek można było się spodziewać znaczącego ruchu o 8:00 i 9:00 (GMT) na walutach (ja wybieram EURUSD) z EURO i o 8:30 na walucie z GBP (u mnie GBPUSD). O tych właśnie porach były newsy HIGH — aktualnie spekuluję tylko na tych.
Co do godziny: jak news jest przykładowo o 8:00 GMT, to jest on o 10:00 czasu polskiego (z uwagi na aktualny czas letni) i o 9:00 czasu wyświetlanego w MT4 w AM.
"W Bogu wszelkie nasze bogactwo."

Awatar użytkownika
magictrader
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 684
Rejestracja: 01 lut 2008, 10:26

Nieprzeczytany post autor: magictrader »

Polecam www.forexfactory.com można sobie ustawić strefę czasową, w której się znajduje i w kalendarzu godziny również będą zaktualizowane.

Awatar użytkownika
planet
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 28 mar 2008, 09:37

Nieprzeczytany post autor: planet »

To napisz jakie ty masz ustawienia.

ODPOWIEDZ