gra na dane inne podejscie?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
silent

gra na dane inne podejscie?

Nieprzeczytany post autor: silent »

Czy ktoś próbował grać na dane ale nie łapiąc tego ruchu ,który powstaje tylko oceniać daną i zagrać na ,,czuja" ? Wyznaczając linie trendu i odczekując jeden dzień /okres czasu ?

Awatar użytkownika
personov
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1522
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:27

Nieprzeczytany post autor: personov »

Ja jestem tego zdania, że dane/odczyt danych dają impuls. Tylko impuls/zapoczątkowanie ruchu.
Cała reszta jak zasięg, wielkość, wyhamowanie to już określa AT.
Więc nie będzie to już gra pod dane tylko gra AT.
A wracając do pytania : ja tego nie próbowalem.
Solą życia jest kasa.

Awatar użytkownika
Halflife
Gaduła
Gaduła
Posty: 121
Rejestracja: 18 lis 2010, 10:14

Nieprzeczytany post autor: Halflife »

personov pisze:Ja jestem tego zdania, że dane/odczyt danych dają impuls. Tylko impuls/zapoczątkowanie ruchu.
Cała reszta jak zasięg, wielkość, wyhamowanie to już określa AT.
Więc nie będzie to już gra pod dane tylko gra AT.
A wracając do pytania : ja tego nie próbowalem.
Zgadzam się dla mnie dane tylko przyspieszają ruchy, które wynikają z AT.

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Nieprzeczytany post autor: Esco »

Dane makro i sytuacja fundamentalna sa jak paliwo -napędzają ruch wykresu.
Analiza techniczna = wyznacza trasę i punkty zwrotne.

silent

Opłaca się zwracać uwagę na AF żeby nie dochodziło do takich sytuacji jak pytania w DT: "Dlaczego euro tak spada?".

Dwukrotna obniżka stóp procentowych ECB raczej nie sprzyja wzrostowi wartości euro.

silent

Nieprzeczytany post autor: silent »

czyli teoretycznie jesli ,,impulsem"
na zrobienie analizy AT będzie dobra dana będzie się ona lepiej sprawować ? (prawdopodobienstwo wykonania)

Awatar użytkownika
Mighty Baz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1463
Rejestracja: 18 wrz 2010, 09:33

Nieprzeczytany post autor: Mighty Baz »

wystarczy ze masz 2 kontrakty oczekujace nad i pod aktualna cena w czasie ogloszenia.
DAYTRADER
powodzenia, kilometrow pips wam zycze

Greenhaze
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 380
Rejestracja: 12 wrz 2008, 18:40

Nieprzeczytany post autor: Greenhaze »

Jesli gra sie pod dane to nalezy przynajmniej znac oczekiwania rynku co do publikacji ktore czesto nie sa zgodne z liczbami podanymi w rubryce "estimated" w kalendarzu. Czasami przed publikacja pojawiaja sie plotki na newsfeed i same oczekiwania sie wtedy zmieniaja. To nawet nie jest AT tylko umiejetnosc wyobrazenia sobie tego po ktorej stronie buduje sie otwarty interes i jakie liczby beda pretekstem do likwidacji pozycji. Czasami duzo latwiej zagrac przed sama publikacja niz czekac na reakcje rynku. AT jest bardzo pomocne ale rdzeniem gry pod niusy jest analiza orderflow.

Awatar użytkownika
xpep
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 844
Rejestracja: 02 gru 2007, 11:50

Nieprzeczytany post autor: xpep »

Mighty Baz pisze:wystarczy ze masz 2 kontrakty oczekujace nad i pod aktualna cena w czasie ogloszenia.
dokladnie nic wiecej nie potrzeba ani oczekiwania ani wynik, w 90% po ogloszeniu danych najpierw lecimy do lokalnego wsparcia/oporu odbijamy i jazda w druga strone podobnie jak mamy okragly poziom w poblizu

Greenhaze
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 380
Rejestracja: 12 wrz 2008, 18:40

Nieprzeczytany post autor: Greenhaze »

Zgadza sie, czasami zlecenia buy/sell limit dobrze sie sprawdzaja ale trzeba miec caly czas oko na spread. Osobiscie nie widze sensu ignorowania sil kierujacych cena przed sama publikacja bo zachowanie ceny podczas publikacji jest w bardzo duzej mierze podyktowane tym cos sie dzialo przed nia.... Znajac powyzsze czynniki czasami nie potrzebny jest wykres do zagrania pod publikacje.

silent

Nieprzeczytany post autor: silent »

@Mighty Baz taka gra dawno zostala poblokowana przez brokerow ...

ODPOWIEDZ