GPW. Kilka pytań.

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
NiceFox
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 452
Rejestracja: 05 lis 2009, 13:22

Nieprzeczytany post autor: NiceFox »

Kiwaczek pisze:No tak, ja już kuźwa nie mam sił do tych j..nych sztuczek i kruczków.
A co np. z Masterforex - niby ruski broker i mam tam konto ale nie używałem bo obawiam sie ze to taki sam szajs jak wszedzie.
tu możesz wybrać brokera, dobry broker to broker z dobrą platformą (nie MT4)
http://www.100forexbrokers.com/fx/broker_search.php
Pieniądze rosną na drzewie cierpliwości.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

NiceFox pisze:dobry broker to broker z dobrą platformą (nie MT4)
Niekoniecznie. No i na "dobrego brokera" składa się cała masa czynników, pomijając ofertę, począwszy od nadzoru, poziomu zabezpieczeń, podejścia do klienta po usługi dodatkowe czy nawet rokowań firmy na przyszłość...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Narek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 30 sty 2011, 14:10

Nieprzeczytany post autor: Narek »

Mój broker ma dwie platformy. MT4 i "PRO". Ta "PRO" jest stworzona przez brokera dla depozytów do 3-5k$, dla większych depozytów radzą korzystać z MT4. Wychodzi na to, że oni stworzyli gorszą platformę niż MT4.
Przepraszam za błędy.

Kiwaczek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 17 mar 2011, 20:20

Nieprzeczytany post autor: Kiwaczek »

NiceFox pisze:
Kiwaczek pisze:No tak, ja już kuźwa nie mam sił do tych j..nych sztuczek i kruczków.
A co np. z Masterforex - niby ruski broker i mam tam konto ale nie używałem bo obawiam sie ze to taki sam szajs jak wszedzie.
tu możesz wybrać brokera, dobry broker to broker z dobrą platformą (nie MT4)
http://www.100forexbrokers.com/fx/broker_search.php
No i po zapuszczerniu searcha dostajemy

Admiral Markets ECN/STP & Market maker

No komu tu wierzyć?

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Ale wyraźnie pisze ECN/STP więc o co chodzi ?
Są 3 rodzaje brokerów ( a w zasadzie 2 , z podrodzajami że tak to ujmę ):

ECN - Ale mowa o prawdziwym ECNie ( patrz Dukascopy, InteractiveBrokers )


MM - Z podziałem na MM i STP ( które to próbują kusić takimi terminami jak ECN/STP ).

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Są 3 rodzaje brokerów:
MM
STP
ECN

MM - wiadomo
ECN - wiadomo
STP - wypełniają lukę pomiędzy w/w grupami. Bardzo by chcieli być ECNem ale z przyczyn ekonomiczno-technicznych nim nie są (droga sprawa - mają MT4).

Mi się STP kojarzy z piosenką Britney Spears.
"I'm not a girl and not yet a woman" :D.

I faktycznie, magiczne trzy literki w postaci ECN to jak widać skuteczny wabik marketingowy. Każdy chce mieć "trzy paski addidasa".
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
NiceFox
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 452
Rejestracja: 05 lis 2009, 13:22

Nieprzeczytany post autor: NiceFox »

Kiwaczek pisze:
NiceFox pisze:
Kiwaczek pisze:No tak, ja już kuźwa nie mam sił do tych j..nych sztuczek i kruczków.
A co np. z Masterforex - niby ruski broker i mam tam konto ale nie używałem bo obawiam sie ze to taki sam szajs jak wszedzie.
tu możesz wybrać brokera, dobry broker to broker z dobrą platformą (nie MT4)
http://www.100forexbrokers.com/fx/broker_search.php
No i po zapuszczerniu searcha dostajemy

Admiral Markets ECN/STP & Market maker

No komu tu wierzyć?
Brokerów do bazy dodaje się po zaksięgowaniu wpisowego, więc wszystko powinno być jasne. Najlepsze kryterium wyboru to ECN + platforma handlowa.

Dodano po 1 minutach:
Narek pisze:Mój broker ma dwie platformy. MT4 i "PRO". Ta "PRO" jest stworzona przez brokera dla depozytów do 3-5k$, dla większych depozytów radzą korzystać z MT4. Wychodzi na to, że oni stworzyli gorszą platformę niż MT4.
Raczej coś musiałeś źle zrozumieć. podaj linka to przetłumaczymy.
Pieniądze rosną na drzewie cierpliwości.

Awatar użytkownika
Narek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 30 sty 2011, 14:10

Nieprzeczytany post autor: Narek »

Nie mam linka. IB tego brokera mi tak mówił.
Przepraszam za błędy.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Jakie metody AT stosujesz: wskaźniki, formacje, świeczki
Stosuję ok. 30 wskażników w tym świece,stochastyki,średnie ,wskażniki trendu kierunkowego.
Kiwaczek pisze:Czy preferujesz grę szybką ( scalping), czy długoterminową (wielotygodniową a nawet dłuższą)?
Tak jak pisałem poprzednio sątrendy które trwają parę sekund,są trendy które trwają 40 lat np. złoto.....

Kiwaczek pisze:Co chcesz powiedziec w pkt 2 -4. Co oznacza "wybierasz instytucję pod trend"? Co to jest "instytucja"?
Są różne Banki i mają one różne plusy i minusy.....Generalnie chodzi mi o to żeby dobrać odpowiedni bank do odpowiedniego trendu.

To jest FUNDAMENTALNA sprawa w inwestycjach, chodzi o to że jeżeli część kasy inwestujesz długie czy średnie trendy i poświęcasz na to z 5-10 lat aby Ciebie przez przypadek z rynku nie wywaliło ponieważ w takiej sytuacji te
5-10 lat pracy na darmo.Jak to zrobić>?.
Tutaj zaskoczę 90% forumowiczów ,otóż nawet kupując opcje czy forwardy nie macie gwaracjii że jeżeli duże instytucje uderzą ostro to w momencie gdy braknie depozytu wylatujecie z rynku.
Co zrobić?.Szukać jak pisałem odpowiednich instytucji finansowych do konkretnego projektu, np. do trendów długoterminowych i średnioterminowych np. na złocie czy srebrze nadawał się Brytyjski Leader Bank ponieważ jak duże instytucje ostro zaatakują to nawet jaj przerąbią Twój depozyt to nie wylatujesz z rynku tylko po zakończeniu sesji jeżeli sytuacja do zamknięcia się nie uspokoiła to wzywają Ciebie na drugi dzień do uzupełnienia depozytu.
Wiem że to są nie widocze niuanse ,niestety te niuanse w globalnym świecie decydują o sukcesie.


Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

mario83
Gaduła
Gaduła
Posty: 159
Rejestracja: 19 lis 2010, 00:35

Nieprzeczytany post autor: mario83 »

Gra ktos z Was na GPW na stale?

Chce wrzucic wiekszy kapital, ale nie mam zbytnio pomyslow w co, chcialbym w miare defensywnie. Mozecie polecic ewentualnie jakies dobre facowe forum GPW?

Jak nic nie wymysle to pewnie skorzystam z porad PB
http://pb.pl/2/a/2011/04/11/15_spolek_i ... II_kwartal
kupuj POLSKIE produkty

ODPOWIEDZ