GMMA in Color

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
Gajowy
Gaduła
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: 25 lut 2007, 19:40

Nieprzeczytany post autor: Gajowy »

Pozycja na bieżąco. Edek long. W tej chwili - 9 pips

edit:1 8:23
Cena na CCI przełamała kolejny TLB + 1 pips
edit:2 8:52
Cena testuje poziom 1,3650 + 3 pips
edit:3 9:00
Cena stoi w miejscu. Gdybym zdecydował sie na e/j byłoby już +20. A tak muszę sie uzbroić w cierpliwość > 0 pips
edit:4 9:29
- Long na e/j @ 162,17.
- Edek 1 TP + 11 pisp SL przesuwam na 1.3637
edit:5 9:38
- Edek 2 TP + 21 pips - SL na BE. Reszta pozycji moze pracować już bez stresu ;)
- "ej man" + 13
edit:6 9:50
"ej man" i edek napotkały opór w pobliżu Pivot Lines. Sorka juz powoli sie przebijają ;)
- ej man + 24 - SL na BE
- edek + 18 - tutaj pivot chwilowo zachamował wzrosty
edit:7 9:55
- ej man - przewalił sie nad 162,50 + 45
- edek jak to edek sie slimaczy +19 na resztce
edit:8 10:05
ej man - zagapiłem się i nie zamknąłem na + 50 - uciąłem korektę na + 34 pipsy. Oczywiście czekam na ponowne wejście.
- edek + 15 zobaczymy czy sie utrzyma
edit9: 11:20
Zamknąłem resztę edka na + 20 pips. Z gapienia sie na wykresy wychodzi mi ze dalsze wzrosty są mocno ograniczone. Spadki możliwe wiec lepiej nie tracić wypracowanych pipsów.

Myślę, że ten krótki live pomógł komuś w podjęciu dobrej decyzji co do korzystania z GMMA w polączeniu z CCI.
Pod spodem zapodam screen longa na e/j z opisem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2007, 11:43 przez Gajowy, łącznie zmieniany 1 raz.
The key to living is giving.

Awatar użytkownika
Gajowy
Gaduła
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: 25 lut 2007, 19:40

Nieprzeczytany post autor: Gajowy »

Wspomniany long na e/j.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
The key to living is giving.

Awatar użytkownika
Gajowy
Gaduła
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: 25 lut 2007, 19:40

Nieprzeczytany post autor: Gajowy »

Żeby nie było, że tylko te plusowe pozycje zamieszczam ;) Dzisiaj wpadka na e/j. Gdybym wstał wcześniej i shorta otworzył o 7:05 byłoby OK - ale nie dajmy sie zwariować ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
The key to living is giving.

haan1
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 23 sie 2006, 18:31

Nieprzeczytany post autor: haan1 »

Na wykresie liniowym nie widać cenu H i L.. Gdybys wchodził poniżej ceny ceny L - 162,67 pozycja prawdopodobnie nie zostałaby otwarta.

Pozdrawiam
haan1
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

haan1 pisze:Na wykresie liniowym nie widać cenu H i L
Zgadza sie, dlatego przed postawieniem zlecenia nalezy sprawdzic L i stawiac sell 2 pips nizej.
Bedzie dobrze, luz......
=================

Awatar użytkownika
nasedo
Gaduła
Gaduła
Posty: 111
Rejestracja: 13 gru 2006, 23:06

Nieprzeczytany post autor: nasedo »

Mam pewną kwestię związaną z użyciem Gmma oraz mojego przebijania się ma200 i chlastania po dwieście, trzysta a czasem i pięćset pipsów na wejście. Otóż, żeby grać na H4 nie można zakładać SL na -17 pipsów bo się będzie bardzo często płynąć, bo przeciesz szum jest przynajmniej trzy razy większy. Dlatego pomyślałem o tym, żeby precyzyjnie wchodzić na pozycję na moim H4 przy pomocy Gmma, jak cena wyskoczy nagle w tą stronę co trzeba to wszystko gra, ale jeśli waha się przy tej cenie co planuje przebić ma200 albo nawet zahacza o nią a potem łapie SLa na -17 albo -40 żeby słusznie mówić wychwytuje te malutkie ruszki na M5 i zamyka, dopiero jak sie pojawia słuszny sygnał na M5 wchodzimy i pozwolimy się rozwijać sytuacji po myśli strategii H4 która chlasta po 200 pipsów. Załączam dwa screeny - jeden H4, gdzie pokazuję w poszczególnych punktach miejca, gdzie cena przebija ma200 i jej poziomy ustawione na +-233 oraz +-610. Na screenie H4 widzimy punkt 6. Na screenie M5 mamy powiększoną tą sytuację. Teraz moje pytanie: w ktorym punkcie wychodzić z ewentualnie błędnej pozycji w którą weszliśmy po cenie 1.9818 żeby to miało sens - i czy to w ogóle ma sens. Acha, maksymalna strata jaka mnie interesuje to 17 pipsów, a cała ta zabawa po to, żeby straty zminimalizować jesli to mozliwe do ceny spreadu. Co o tym sądzicie?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Otwarte myślenie to wielki dar i zarazem samotność

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

Dzisiaj na e/j troche bujalo, ale wieczorem spokojnie i ladnie w dol, jak wczoraj w gore.........
Skalping na 1min, albo stawiamy sztywny tp- 10/20 pips, albo wychodzimy jak cena wchodzi w wolniejsze srednie.
Zielone strzalki, tam powinnismy stawiac zlecenia sell zgodnie z kierunkiem wma100, czerwone - potencjalne exit.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Bedzie dobrze, luz......
=================

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

Wchodzenie w L w trendzie na przecieciach MACD, zawsze zgodnie z kierunkiem gmma, macd musi byc nad poziomem 0. Kazde wejscie dalo min 20 pips.
Przy skladaniu takich zlecen nalezy poczekac na wyjscie ceny z obszaru wolnych wma. Stop mozna podciagac rowno z wma100, lub wychodzic jak wolne wma stworza "siatke" z szybszymi.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Bedzie dobrze, luz......
=================

goose
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:10

Nieprzeczytany post autor: goose »

fxlamer pisze:system nie jest tak prosty jak pokazalem na zrzutach
dokladnie, trzeba siedziec i sie wpatrywac w te krechy jak chce sie miec jakies przyzwoite wyniki z tego sys.

@ FxLamer

Czy zmieniles ustawienia MACD na 8, 18, 6 dlatego, ze jest szybsze tzn. wczesniej sie przecina co daje wczesniejszy sygnal do zajecia pozycji?

Ustawiasz jakis stop na 1m? Czy nie dajesz i jak widzisz, ze nie idzie w ta strone co chciales to zamykasz? Wiem, ze pisales juz o ustawianiu stopa ale ciekawi mnie czy stosujesz to tez na 1m czy tylko na wyzszych TF. Dlatego pytam bo probuje 1m i wszystko sie tak szybko dzieje i nie wiem kiedy masz na to szas :wink:
Jak mi nie pojdzie na 1m to spokojnie zawsze mozna isc w wyzsze TF, tam spokojnienawet na kawke jest czas :D

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

goose pisze:Czy zmieniles ustawienia MACD na 8, 18, 6 dlatego, ze jest szybsze tzn. wczesniej sie przecina co daje wczesniejszy sygnal do zajecia pozycji?
Bardzo czesto gram na 1min i tam domyslny MACD (12,26,9) jest za wolny, stad szybsze ustawienia. Na wyzszych tf ustawienia sa domyslne.
goose pisze:Ustawiasz jakis stop na 1m?
Zawsze stawiam s/l, z reguły jest to jakiś procent depo, staram sie nie przekraczac 2%. Do tego dopasowuje wielkosc pozycji. W silnym trendzie dokupuje po polowie pozycji w sytuacjach jak pokazalem na poprzednim obrazku.
goose pisze:Jak mi nie pojdzie na 1m to spokojnie zawsze mozna isc w wyzsze TF
Tutaj naprawde nie ma czasu na zastanawianie sie, stad bardzo wazna jest umiejetnosc oceny sytuacji na pierwszy rzut oka. Jezeli nie jestes ograny dostatecznie z systemem, nie schodz nizej jak 5-30min.
Bedzie dobrze, luz......
=================

ODPOWIEDZ