FX opcje

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
hank4
Gaduła
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:07

Re: FX opcje

Nieprzeczytany post autor: hank4 »

Wszedłem na ich strone. Odszukałem opcje waniliowe lecz niestety nigdzie nie jest napisanej jak sa wykonywane(styl europejski czy amerykański). Po za tym zauważyłem na nich spread i prowizje. Co to oznacza?(saxo nie posiada prowizji jak i spreadu). Czy to moze oznacza ze sa pośrednikami czy strona tranzakcji

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: FX opcje

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Wojta$ pisze:
raposo pisze:TMS oferuje opcje waniliowe? Na jakiej platformie? Mają cTradera i MT4 i na żadnej z nich tego nie widzę...
Od ETX uciekałbym jak najdalej ;).
Opcje oferują na rachunku Direct , tutaj są szczegóły : https://www.tms.pl/oferta/tms-direct
Dzięki :). Jutro sobie potestuję demo... Ale to chyba oferta od Saxo Banku?

-- Dodano: pt 04-11-2016, 13:04 --

Ok, sprawdziłem i to faktycznie Saxowski WL (ich platforma, kwotowania, instrumenty), czyli strzelam, że taniej będzie w samym Saxo za to samo.

-- Dodano: pt 04-11-2016, 13:05 --

Logo na dole potwierdza ;).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: FX opcje

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

hank4 pisze:Po za tym zauważyłem na nich spread i prowizje. Co to oznacza?(saxo nie posiada prowizji jak i spreadu). Czy to moze oznacza ze sa pośrednikami czy strona tranzakcji
Nie wiem czy dobrze Cię rozumiem : jeśli jest spread to znaczy, że po jednej stronie jest kupno, a po drugiej sprzedaż. Na giełdzie właśnie tak jest. Jest również prowizja na opcjach notowanych na giełdzie. Co oczywiście nie oznacza, że broker jest pośrednikiem. Może mają taki system notowania opcji. Trudno coś powiedzieć bez kontaktu z nimi. Zostaw u nich namiar do siebie to odpowiedzą Ci co i jak. Tak będzie najrozsądniej i oczywiście do niczego Cię to nie zobowiązuje.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

hank4
Gaduła
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:07

Re: FX opcje

Nieprzeczytany post autor: hank4 »

Próbowałem skontaktować sie z easymarkets w sprawie wykonanie opcji (europejska czy amerykanska). po za daniu pytania otrzymałem odpowiedź bardzo lakoniczną "tak czas amerykanski"

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: FX opcje

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

hank4 pisze:Próbowałem skontaktować sie z easymarkets w sprawie wykonanie opcji (europejska czy amerykanska). po za daniu pytania otrzymałem odpowiedź bardzo lakoniczną "tak czas amerykanski"
Sorka. Sam widzisz jak to z tymi opcjami jest.
Pytałeś w polskich biurach maklerskich czy oferują dostęp do giełd w USA wraz z opcjami i fjuczersami na indeksy ?
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

hank4
Gaduła
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:07

Re: FX opcje

Nieprzeczytany post autor: hank4 »

Próbowałem sie skontaktować lecz niestety odzew jest podobny jak powyzej. Byłem nawet w biurze maklerski pko bp. Skończyło sie na tym ze odsyłali mnie od gabinetu do gabinetu.
Chyba spróbuje z interactive brokers tylko ze mam pewne uzasadnione obawy ponieważ muj angielski nie jest najlepszy.

Awatar użytkownika
Wojta$
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 29 sie 2011, 17:52

Re: FX opcje

Nieprzeczytany post autor: Wojta$ »

hank4 pisze:Próbowałem skontaktować sie z easymarkets w sprawie wykonanie opcji (europejska czy amerykanska). po za daniu pytania otrzymałem odpowiedź bardzo lakoniczną "tak czas amerykanski"
Hank - w Easy mają wyłącznie europejskie opcje waniliowe.

hank4
Gaduła
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:07

Re: FX opcje

Nieprzeczytany post autor: hank4 »

Jesteś pewien? Wszedłem na ich stronę i skontaktowałem sie przez czat. Na moje pytanie odpowiedzieli że maja wykonanie amerykanskie.

Awatar użytkownika
Wojta$
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 29 sie 2011, 17:52

Re: FX opcje

Nieprzeczytany post autor: Wojta$ »

Faktycznie , mój błąd. W ich e-book'u na temat oferowanych opcji znalazłem następujące zdanie :
"Handlując opcjami na easy-forex możesz otwierać i zamykać pozycje w dowolnym czasie przed datą wygaśnięcia opcji" :568:

hank4
Gaduła
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:07

Re: FX opcje

Nieprzeczytany post autor: hank4 »

Zdarza sie. Niestety zauważyłem ze na ich platformie nie można tworzyć ladder-a. Przynajmniej na wykresie za pomocaktórego możemy stworzyć strategie nie jest od uwzględniany.

ODPOWIEDZ