Funkcjonalność forum

Komunikacja do i od admina i moderatorów forum, ogłoszenia, komunikaty.
Szymon80
Gaduła
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: 13 kwie 2008, 12:19

Funkcjonalność forum

Nieprzeczytany post autor: Szymon80 »

Powiem coś szczerze. To forum, pod względem używalności jest najgorszym forum na jakim kiedykolwiek miałem okazję być zarejestrowanym. wyłączone jest 90% funkcji z podstawowej wersji skryptu.
Brak rozbudowanej wyszukiwarki (tak wiem, zarabiacie na wyszukiwarce forum,a le to potwornie ogranicza możliwości), brak dostępu do zarządzania obserwowanymi postami itp.

Pytanie, dlaczego tak jest ? Dlaczego tak potwornie źle się poruszać po tym forum ? Czy to jest celowe z jakiegoś powodu ?

Oczywiście nie mówię tutaj o stronie zawartości merytorycznej forum. Ta jest bez zarzutu. Drażni mnie tylko świadome zubożenie funkcji tego forum.
Panowie postarajcie się troszkę.

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

To że akurat wyszukiwarka została zastąpiona na google to wina obciążenia jakie generowało forum na serwerze. Jakieś 5-6 miesięcy temu był z tym koszmar i forum często wywalało błąd 500 (chyba taki to był numer) i z tego względu została wyszukiwarka forumowa wyłączona - nad czym sam ubolewam.

My moderatorzy nie mamy wpływu na rzeczy natury technicznej strony. Jedyną "władzę" w tej kwestii ma admin. Do naszych "obowiązków" należy dbanie o porządek, ład i skład.

Z drugiej strony pomimo braku tych fajerwerków forum jak najbardziej spełnia swoją główną rolę - czyli wymiana myśli/poglądów i wiedzy odnośnie tradingu.
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

jesli chodzi o funkjonalnosc to da rade byscie zrobili tak jak kiedys bylo, tzn z prawej strony tytułu wątku była ikonka , ktora po kliknieciu dawalo ostatni, najswiezszy post? taki szybki skrót.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

Szymon80
Gaduła
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: 13 kwie 2008, 12:19

Nieprzeczytany post autor: Szymon80 »

A te błedy to wina serwera czy skryptu forum ?
Może aktualizacja skryptu coś da.

Co z dostępem do obserwowanych wątków ?
Polecam księgarnie z ebookami i audiobookami cyfroczytelnia.pl

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

sgorn pisze:jesli chodzi o funkjonalnosc to da rade byscie zrobili tak jak kiedys bylo, tzn z prawej strony tytułu wątku była ikonka , ktora po kliknieciu dawalo ostatni, najswiezszy post? taki szybki skrót.
Ale takie coś jest - załącznik.

Co do funkcjonalności do zawsze jest dylemat:
1. szybkość i bezproblemowość ale ubogo
2. czy wolno ale z fajerwerkami
Oczywistość dąży się do jak najlepszego podziału.

Szymon80 pisze:A te błedy to wina serwera
Serwera - nie wydalał.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Szymon80
Gaduła
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: 13 kwie 2008, 12:19

Nieprzeczytany post autor: Szymon80 »

no nie przesadzaj, myślę że nie jeden, nawet darmowy serwer wytrzyma natłok kilkuset userów dziennie z dobrym skryptem (darmowym) forum.

gdzeiś na poczatku popełniono błąd i źle to wszystko zostało zorganizowane. Dlatego teraz takie kwiatki są. Pewnie autorzy forum nie spodziewali się zwiększonej liczby userów i źle obliczyli zapas mocy.

Nie da się przenieść całej bazy na inny, darmowy serwer ?
Polecam księgarnie z ebookami i audiobookami cyfroczytelnia.pl

pan tadeusz

Nieprzeczytany post autor: pan tadeusz »

a czy da sie ignorowac posty danego uzytkownika, aby nie pokazywaly sie tematy w ktorych wypowiedzial sie tylko ignorowany? lub ignorowac cale dzialy, tak aby po kliknieciu pokaz posty od ostatniej wizyty pokazywaly sie tylko interesujace nas dzialy?

trading zuboza nasze zasoby nerwowe, warto by bylo oszczedzac nerwy chociazby na forum.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

Szymon80 pisze:no nie przesadzaj, myślę że nie jeden, nawet darmowy serwer wytrzyma natłok kilkuset userów dziennie z dobrym skryptem (darmowym) forum.

gdzeiś na poczatku popełniono błąd i źle to wszystko zostało zorganizowane. Dlatego teraz takie kwiatki są. Pewnie autorzy forum nie spodziewali się zwiększonej liczby userów i źle obliczyli zapas mocy.

Nie da się przenieść całej bazy na inny, darmowy serwer ?
Nie, no sory ale z takimi specjalistami to nie ma co rozmawiać. Serwer stoi na najlepszym polskim płatnym serwerze a Ty tu jakieś herezje prawisz o darmowych. Wybacz ale totalnie się nie znasz - nawet bardziej niż ja a specjalistą nie jestem w tej dziedzinie. Zresztą ta część należy do admina więc się już nie będę wypowiadał. Jak na moje oko forum chodzi super szybko.
pan tadeusz pisze:a czy da sie ignorowac posty danego uzytkownika, aby nie pokazywaly sie tematy w ktorych wypowiedzial sie tylko ignorowany? lub ignorowac cale dzialy, tak aby po kliknieciu pokaz posty od ostatniej wizyty pokazywaly sie tylko interesujace nas dzialy?

trading zuboza nasze zasoby nerwowe, warto by bylo oszczedzac nerwy chociazby na forum.

pozdrawiam
Niestety nie ma takiej opcji. Zawsze możesz ominąć sam posta jak widzisz kto napisał.
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

ODPOWIEDZ