FP Markets

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 336
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: FP Markets

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

personov pisze:
04 paź 2023, 23:32
grzegrzyw pisze:
30 sty 2023, 11:52
Handlowałem krótko bo od 5 do 19 stycznia. Konto jest prowadzone w PLN i ma lewar 1:500,
grzegorzw, czy nadal masz tam konto ? Widzę, że masz dźwignię 1:500, ale na stronie widzę, że jest możliwe max 1:30. Czy coś się zmieniło ?
Tak, nadal mam tam konto z lewarem 1:500 i w walucie PLN. Pisałem, że handlowałem 2 tygodnie, bo 19 stycznia chciałem wypłacić zyski i miałem z tym problem. Okazało się, że źle skonfigurowałem konto do wypłat. Obecnie jestem zadowolony i nie mam żadnych problemów.

Online
Awatar użytkownika
personov
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1522
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:27

Re: FP Markets

Nieprzeczytany post autor: personov »

Czyli zależy na jakiej licencji będzie rachunek to lewar może być różny ? A Ty grzegorzw na jakiej licencji masz konto ? I gdzie to w ogóle sprawdzić ?
Solą życia jest kasa.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: FP Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

personov pisze:
05 paź 2023, 14:22
Czyli zależy na jakiej licencji będzie rachunek to lewar może być różny ? A Ty grzegorzw na jakiej licencji masz konto ? I gdzie to w ogóle sprawdzić ?
Zależy na jaką domenę wejdziesz. Tyle, że obecnie jak wpisujesz adres ręcznie z końcówką .com, to przenosi automatycznie na .eu więc trzeba sposobem ;)

CySEC - Cypr
https://fpmarkets.eu

FSA - St. Vincent & Grenadine
https://www.fpmarkets.com/?fpm-affiliat ... -agt=21424

Są jeszcze ASIC (Australia) - tu przyjmują tylko australijskich rezydentów; RPA (nie wiem jak tam wejść, pewnie tylko z afrykańskiego IP) i jeszcze jakieś offshore (zapewne "zapasowe").

Jak sprawdzić licencję? Po wejściu na stronę zawsze na samym dole w górnej części stopki masz info na jakiej licencji jesteś ale widzę, że na górze strony też o tym informują.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 336
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: FP Markets

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

Ja mam konto realne pod jurysdykcją FSA - St. Vincent & Grenadine i wyświetla się jako FP Markets LLC, mam też konto demo chyba pod jurysdykcją australijską, bo wyświetla się jako First Prudential Markets Pty Ltd. Statementy żeby było ciekawiej otrzymuję z domeny cypryjskiej, bo adres jest: statements@fpmarkets.eu

dtrad1958
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 25 sie 2023, 10:36

Re: FP Markets

Nieprzeczytany post autor: dtrad1958 »

Jedyny problem z FPM to taki , że ciągle stawiali mi zarzut że przekraczam 5000 zleceń co nastepnie zmienili na 5000 ,,zmian ,, t.j np. zminan SL TP wejście na BE itp. Miałem kilka ostrzeżeń gdy miałem rachunek na plus. Natomiast po wpłaceniu wiekszej kwoty gdy rachunek był na minusie i nie otwierałem więcej niż 100 zleceń rachunek został mi zamknięty i powołano się na ich wewnętrzny regulamin. Pomimo iż zwrócilem im uwagę ,że nie przekraczam tej bariery 5000 zmian pozostali na swoim stanowisku. Pozostał mi wię tylko FX PRO \
Pozdrawiam FPM

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: FP Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Pytanie czy chodziło im o zlecenia = pozycje czy też o zlecenia = wykonywane operacje, gdzie operacja to każda modyfikacja poziomu SL, TP czy wejścia zlecenia oczekującego. Zakładam, że jednak chodziło o to drugie. Wielu brokerów reaguje na tego typu zachowania (głównie wywoływane EA), bo w nadmierny sposób obciążają ich serwery, co oddziaływuje także na obsługę zleceń innych klientów. Więc czasem wolą podjąć decyzję o zakończeniu współpracy, niż inwestować X dolarów w rozbudowę infrastruktury, co może im się zwyczajnie nie opłacać.

Ale tak, co broker, to inna polityka - u jednego przejdzie, u innego nie ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 336
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: FP Markets

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

Ja miałem podobną sytuacje, na DEMO w IC Markets, miałem uruchomione EA na kilku wykresach i ciągle miałem ostrzeżenia o "hyperactivity". To samo EA miałem uruchomione na kilkunastu wykresach w FPM, a ostrzeżeń nie miałem. Rachunek REAL mam cały czas na plusie i nie mam żadnych ostrzeżeń. Te ostrzeżenia najczęściej są chyba wtedy, gdy trailingstop przesuwa bardzo często SL.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: FP Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

grzegrzyw pisze:
22 sty 2024, 11:29
Ja miałem podobną sytuacje, na DEMO w IC Markets, miałem uruchomione EA na kilku wykresach i ciągle miałem ostrzeżenia o "hyperactivity". To samo EA miałem uruchomione na kilkunastu wykresach w FPM, a ostrzeżeń nie miałem. Rachunek REAL mam cały czas na plusie i nie mam żadnych ostrzeżeń. Te ostrzeżenia najczęściej są chyba wtedy, gdy trailingstop przesuwa bardzo często SL.
Nieważne co je wywołuje. Chodzi o sam fakt wysyłania wielu zapytań do serwera w krótkim czasie. Jakbyś miał EA, które modyfikuje stop entry co punkt, to efekt byłby ten sam.

Fakt zarabiania czy tracenia / handlu na demo czy real, nie ma tu większego znaczenia. To po prostu problem dla serwerów. Ale słyszałem, że Chińczycy coś kombinowali, aby specjalnie je “lagować” i to jakoś wykorzystywać ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

dtrad1958
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 25 sie 2023, 10:36

Re: FP Markets

Nieprzeczytany post autor: dtrad1958 »

Tak podobny zgrzyt miałem z HFT ? / juz go nie ma ? / To chyba polski bo wydzwaniali do mnie.
Cały niesmak z FPM to tylko ,że zablokowali mi rachunek gdy juz tego nie przekraczałem a powołali sie na wcześniejsze ostrzeżenia.
Po prostu musze chyba wrócic do tickmilla . Kiedys miałem Vipro Armadę. Ten sposób egzekucji hedza mi odpowiada i daje możliwość wiekszego zarobku Ale na razie Fx Pro bo dzwignia 1/200

ODPOWIEDZ