FOREX BOSSAFX - IV edycja konkursu (2013)

Informacje na temat wszelkiego rodzaju konkursów Forex'owych.
Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: FOREX BOSSAFX - IV edycja konkursu (2013)

Nieprzeczytany post autor: cajto »

randomizer pisze:Sam konta w Bosiu nie mam, ale znam temat i jest to poważna firma. Wątpię, że dla połaszenia się dla Twoich paruset złotych ryzykowali by reputacją.
Na tyle poważna, że po kilku niezbyt przychylnych postach na jej temat rejestruje się nowy user i 10min później zabiera głos w tym temacie, nie w DT, nie w ogólnych, nie dla początkujących, czy w journalu. Spieszy czym prędzej dołączyć do dysputy o poważnej firmie i nie ma w tym krzty przypadku, ot zwykła solidarność z firmą, w której nawet konta nie ma.
Poważnie.

randomizer

Re: FOREX BOSSAFX - IV edycja konkursu (2013)

Nieprzeczytany post autor: randomizer »

Oj, to wygląda na schizofrenie :)

Zarejestrowałem się, bo tak mnie rozbawił post Kiwi, że nie mogłem się powstrzymać. Normalnie na forum, gdzie średnia wieku to 16 lat (fizycznie/mentalnie) nie udzielam się.

Z DM BOŚ nie mam nic wspólnego - mamy słowo przeciw słowu, także czekam na Twój ruch :)
nie w DT, nie w ogólnych, nie dla początkujących, czy w journalu
Te działy jak i całe forum opanowane są przez wariatów, ale to nie moja sprawa - ja to forum traktuje w kategoriach niewyszukanej rozrywki :) Nie mam zamiaru tracić w tych działach sił umysłowych.

Awatar użytkownika
Above
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 27 lis 2006, 08:00

Re: FOREX BOSSAFX - IV edycja konkursu (2013)

Nieprzeczytany post autor: Above »

randomizer pisze: [...]Sam konta w Bosiu nie mam, ale znam temat i jest to poważna firma. Wątpię, że dla połaszenia się dla Twoich paruset złotych ryzykowali by reputacją.
Dlatego też sprawdzę osobiście jak się rzeczy mają - nie jestem w stanie zweryfikować tego o czym pisze Kiwi. Zamknął mi argument odnośnie mas narzekających tym, że tylko zarabiającym broker tak robi. Nie jestem w stanie nic odpowiedzieć na to bo słyszałem takie historyjki o MM. Jedna rzecz tylko tutaj jest, która wyróżnia tego broka od innych - za nim stoi poważny bank z legendarnym i uznanym DM. Nie wiem jak to się ma do działu FX - czas pokaże.

Ale jedna rzecz. Już tutaj zapowiadam, a data i godzina postu będzie swoistym znacznikiem czasowym i punktem odniesienia - jeśli BOSSAFX będzie robiła takie jaja o których pisze Kiwi...wykorzystam część dużej determinacji, którą posiadam i czarno na białym wyłożę wszystkim na forum. Przy tym, jestem daleki od obwiniania kogokolwiek/cokolwiek za swoje błędy - od razu uprzedzam, że nie ze mną takie giery, znam każdy aspekt tradingu bardzo dobrze.

Tyle.

PS. A może Kiwi próbuje mnie zniechęcić żeby nie było potencjalnie większej konkurencji? ;-) Tak czy siak, ostrzę kły, mam ochotę na rywalizację tego typu.
"...It's amazing. You've got it all on only...three pages.
You know what would happen if this fell into the wrong hands?
...
You named me?!
Right there along with the rest of them?!..."

randomizer

Re: FOREX BOSSAFX - IV edycja konkursu (2013)

Nieprzeczytany post autor: randomizer »

Byleby to było rzetelne. Jak pisałem, sam platformy Boś nie używam, ale znam temat (część moich współpracowników z niej korzysta) - i to co mogę powiedzieć:

- są drodzy
- kiepskie data-feed dla niektórych instrumentów (ostatnio się poprawiło)
- egzekucja zleceń jest bardzo przeciętna (ale bez przesady)

Natomiast dużą zaletą (dlatego niektórzy z tej platformy korzystają mimo wad) jest fakt, że działa to pod skrzydłami poważnej instytucji co daje w pewnym stopniu gwarancję bezpieczeństwa środków i uczciwości. Z drugiej strony mamy frustratów, którzy swoje porażki zwalają na cały świat. Bossa nie jest idealna, ale bez dowodów nie można wysuwać takich oskarżeń. Kiwi poza przedstawieniem siebie jako wielkiego tradera, co regularnie zarabia i wygrywa konkurs nie pokazał nic. I to ma być wiarygodny dowód?

Kiwi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:03

Re: FOREX BOSSAFX - IV edycja konkursu (2013)

Nieprzeczytany post autor: Kiwi »

Randomizer - ty rzeczywiście spadłeś z choinki :)
Poawiłeś sie dziś pierwszy raz na forum i jako znawca rynku próbujesz podważyć wszystko to co piszę. Desperacko bronisz brokera. Wyglada to tak jakby ktoś ci płacił za ten " pijar" . Coś łaczy cię z bossą? Masz w tym jakiś interes ??
Jak ci tak bardzo zależy to wszystko bardzo dokładnie i ze szczegółami opisze, bede cytował maile które dostałem od bossy , idiotyczne interpretacje i durne odpowiedzi. Tylko czy na pewno tego chcesz ? Ty i twoi zleceniodawcy?
Narbardziej znamiennym dowodem na to, że jesteś związany z bossą jest fakt, że wałek który opisałem ze zleceniami na silver został przez bosse poprawiony 5 minut po tym jak opublikowałem posta tutaj :) :) :)
No co ? powiesz że czysty przypadek??
Ja w takie przypadki nie wierze. tak samo nie wierze że pojawienie się ciebie " randomizer" tutaj, właśnie dziś i w wątku odkrywającym złe strony bossy , to też był " czysty przypadek" .
PS. Wygrałem nie tylko w konkursie w bossie ale też w konkursie w xtb. Możesz sobie sprawdzić jak wiesz jak.
PS2. Nigdy nie nazwałem siebie wielkim traderem.
PS3. Od dłuzszego czasu bossa mnie wkurwia.
Mam wywalone .. na wszystko.

randomizer

Re: FOREX BOSSAFX - IV edycja konkursu (2013)

Nieprzeczytany post autor: randomizer »

Kiwi pisze:Poawiłeś sie dziś pierwszy raz na forum i jako znawca rynku próbujesz podważyć wszystko to co piszę.
Nie trzeba być znawcą, żeby trzeźwo myśleć - chyba że to dla Ciebie umiejętność profesjonalna :)
Kiwi pisze:Desperacko bronisz brokera. Wyglada to tak jakby ktoś ci płacił za ten " pijar" . Coś łaczy cię z bossą? Masz w tym jakiś interes ??
To raczej Ty desperacko oskarżasz, nie mając dowodów. Nie łączy mnie z nimi absolutnie nic, ale nie lubię tchórzostwa i frajerstwa. Jak jesteś takim bohaterem, to chociaż pokaż jakiś przykład, dowód a nie rzucaj mięsa na prawo i lewo.
Kiwi pisze:Tylko czy na pewno tego chcesz ? Ty i twoi zleceniodawcy?
Kolejny schizofrenik :) Po to właśnie napisałem, żebyś dokładnie zacytował - jeśli udowodnisz wszystko to, co napisałeś nie będę miał żadnych pretensji. Jednym z podstawowych błędów traderów jest przekonanie do czegoś, nie mając żadnych podstaw. Jeśli tak tradujesz jak Ci się wydaje co do moich pracodawców to cóż, lepiej odpuść sobie grę na giełdzie :)
Kiwi pisze:Narbardziej znamiennym dowodem na to, że jesteś związany z bossą jest fakt, że wałek który opisałem ze zleceniami na silver został przez bosse poprawiony 5 minut po tym jak opublikowałem posta tutaj
Równie dobrze mogłem napisać 20 minut a Ty i tak byś wiedział swoje :) Gdybym był przedstawicielem bossy, robiłbym to bardziej neutralnie i ugodowo :)
Kiwi pisze:Ja w takie przypadki nie wierze. tak samo nie wierze że pojawienie się ciebie " randomizer" tutaj, właśnie dziś i w wątku odkrywającym złe strony bossy , to też był " czysty przypadek" .
Możesz czuć się zaszczycony - od dawna przeglądam to forum, ale poziom Twojego postu tak mnie rozbawił, że postanowiłem się zarejestrować i odpisać :)
Kiwi pisze:PS2. Nigdy nie nazwałem siebie wielkim traderem.
A ja nigdy nie napisałem, że się nazwałeś - napisałem, że kreujesz się na takiego :)
Kiwi pisze:PS3. Od dłuzszego czasu bossa mnie wkurwia.
Nie wiem, może kogoś interesują Twoje żale, ale generalnie mamy wolny rynek - w każdej chwili możesz zmienić brokera :)

Tym nie mniej, nie mam nic przeciwko, że krytykujesz bosse, czy innych brokerów ale rób to rzetelnie :)

Kiwi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:03

Re: FOREX BOSSAFX - IV edycja konkursu (2013)

Nieprzeczytany post autor: Kiwi »

Randomizer - to specjalnie dla ciebie .
Opis sytuacji : mam otwartą pozycje , ustawiam do niej TP a resztę doczytaj w reklamacji

Date: 2013.05.13 12:29
Subject: Reklamacja

Ticket no 3893697 o godz. 12.06 cena w zleceniu osiągneła TP .
Zlecenie Nie zostało zrealizowane !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Po 8 minutach 12.14 cena PONOWNIE osiągneła TP. i zlecenie ponownie nie zostało zrealizowane .!!!!!!!!!!!!!
Dopiero kiedy cena osiągneła TP po raz trzeci a nastepnie przekroczyła o jeden pips TP zlecenie zostało zamkniete po cenie TP podanej.
Czy to jest standartowy model obsługi klientów pakietu VIP ??
Dlaczego nie sa realizowane zlecenia po cenach TP które podaje ??
Proszę o PRAWDZIWĄ odpowiedź zgodną ze stanem faktycznym.

I po 8 dniach , tak tak - po OŚMIU DNIACH dostaje odpowiedź o treści :

2013.05.21 g 13:21
Szanowny Panie,
najmocniej przepraszamy za długi czas odpowiedzi na Pana zapytanie.
Po przeanalizowaniu zaistniałej na Pan rachunku sytuacji, chcielibyśmy Pana poinformować, że brak realizacji zlecenia TAKE PROFIT wynikał z tego, że instrument EURDKK kwotowany jest w trybie request, co oznacza, że prezentowany na wykresie kurs jest kursem orientacyjnym.
W związku z powyższym, w rzadkich przypadkach, realizacja zleceń T/P, bądź S/L może nastąpić dopiero po minimalnym przekroczeniu orientacyjnego kursu zaprezentowanego na wykresie.
W razie dodatkowych pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt.
Z poważaniem,
Patryk Kopania

To jest tylko JEDEN przykład totalnego braku profesjonalizmu, bossa nie umie powiedzieć " mamy kiepskich informatyków", albo " ma pan na rachunku właczony virtual dealer i to on tak zadziałał, że nie zrealizował zlecenia" albo " przepraszamy Pan jako klient VIP ma specjalne warunki handlu " Nie.
Trzeba wymyśleć kłamstwo i ubrać je w kilka linijek tekstu i dodać termin " kurs orientacyjny"

- bossa potrzebuje 8 dni żeby napisać 8 linijek odpowiedzi na reklamacje.
- kwotowania na bossie są ORIENTACYJNE :))))))) ( z tego miałem najwiekszy ubaw) - myśle że jest to pewnego rodzaju nowość na forexie - kursy ORIENTACYJNE
- realizacja zleceń oczekujacych zależy od dobrego humoru ( tylko kogo? ) i zupełnie nieistotny jest poziom ceny w zleceniu który podajesz.
- Współczuje panu Patrykowi Kopania że musiał się podpisać pod takim bełkotem.

randomizer - piszesz w stylu który wyglada identycznie jak styl pisania s_zadora który tutaj OFICJALNIE reprezentuje bosse. Wycinasz kazdy akapit z tekstu przedmówcy i do niego piszesz odpowiedź :) identycznie jak s_zadora.
Przypadek ?? Ja nie wierzę w takie przypadki . Dziś jest twój pierwszy dzień na forum. A sposób pisania wycinania tekstu ,edycji go, wklejania akapitów , zachowaniu odstepów miedzy wierszami to u ciebie to profesjonalna fachowa robota. identycznie jak u s_zadora :) :) ;)
jestes taki " nowicjusz full profesional "
a jak tak bardzo chcesz sprawdzić mnie jako tradera to znajdz moją krzywą kapitału z konkursu 2012 i statystyki transakcji. sa dostepne tylko musisz sie ciut wysilić. ależ skąd.... na pewno nie bedzie ci sie chciało

Ale napewno zaraz powycinasz mój tekst i pod poszczególnymi akapitami podopisujesz pod nim swoje żenujące komentarze.
Chciałeś dowodu - dostałeś. Przy okazji inni też sie dowiedzieli..
Mam wywalone .. na wszystko.

randomizer

Re: FOREX BOSSAFX - IV edycja konkursu (2013)

Nieprzeczytany post autor: randomizer »

No cóż podałeś jeden przykład egzotycznej waluty. Nie wiem jak to działa, ale w sumie jest to dziwna sytuacja, przyznaję. To niech się pan Zadora odnosi, bo ja nie jestem pracownikiem bossy.
Kiwi pisze:randomizer - piszesz w stylu który wyglada identycznie jak styl pisania s_zadora który tutaj OFICJALNIE reprezentuje bosse. Wycinasz kazdy akapit z tekstu przedmówcy i do niego piszesz odpowiedź :) identycznie jak s_zadora.


Heh, na forum kilkadziesiąt osób robi tak samo, a Ty wszędzie widzisz Pana Sebastiana - może to jakaś mania prześladowcza? :mrgreen:
Kiwi pisze:a jak tak bardzo chcesz sprawdzić mnie jako tradera to znajdz moją krzywą kapitału z konkursu 2012 i statystyki transakcji. sa dostepne tylko musisz sie ciut wysilić. ależ skąd.... na pewno nie bedzie ci sie chciało
Kiwi, za długo siedzę w tym biznesie, żeby dać się złapać na statystyki konkursowe. Ty jak i ja wiemy, że konkurs z reguły wygrywa się szczęściem. Na rynku trend średnioterminowy trwa średnio 1,5 miesiąca, więc jak raz obierzesz dobry kierunek to masz duże szanse na sukces. Gdyby konkurs trwał rok i rzeczywiście byś wygrał, wtedy byłbym skłonny ocenić Twoją działalność.
Kiwi pisze:Chciałeś dowodu - dostałeś. Przy okazji inni też sie dowiedzieli..
Jak już pisałem - chciałem, żeby zobaczyć, na jakiej podstawie oskarżasz. Jestem ciekawy odpowiedzi Bossy i wtedy będzie cały obraz sytuacji.

Swoją drogą po co tyle wykrzykników przy pisaniu zgłoszenia do BOK? Poważni ludzie trzymają emocje na wodzy :)

Awatar użytkownika
turtle
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 12 sie 2013, 21:38

Re: FOREX BOSSAFX - IV edycja konkursu (2013)

Nieprzeczytany post autor: turtle »

Mozna sie nakrecac i zżymac na brokerów foreksowych, ale to nie ma większego sensu. Wszyscy są tacy sami.
Występuje absolutny konflikt interesów. Kiedy klient traci broker zarabia.
Dzieje sie tak poniewaz grasz z brokerem a nie z innymi graczami z rynku. Po przeciwnej stronie masz tzw market makera, który nie zarabia na prowizjach tak jak dom maklerski na gpw tylko zarabia kiedy Ty tracisz.
W stanach zakazano tego procederu ok. 150 lat temu kiedy zlikwidowano bucket shopy.
W Europie tez sie to stanie pewnie niebawem, moze za kilka lat.
Nie mniej jednak to nie znaczy ze nie mozna ich oskubac :)
Mozna , trzeba tylko to robic majac swiadomosc, ze oprocz z rynkiem grasz takze z brokerem.
TraderBook

Informacje zawarte w postach nie mogą być traktowane, jako propozycja nabycia jakichkolwiek instrumentów finansowych.
Autor nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie informacji zawartych w niniejszym materiale.

randomizer

Re: FOREX BOSSAFX - IV edycja konkursu (2013)

Nieprzeczytany post autor: randomizer »

Jeśli jakiś broker oszukuje, to wynika to z czystej chciwości. Nie trzeba pomagać ludziom, oni mają w naturze robienie głupot na rynkach :mrgreen:

ODPOWIEDZ