Forex + akcje

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Awatar użytkownika
Xet
Gaduła
Gaduła
Posty: 194
Rejestracja: 19 sty 2015, 11:22

Forex + akcje

Nieprzeczytany post autor: Xet »

Czy któryś z brokerów oferuje również handel akcjami na tej samej platformie ?

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Forex + akcje

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

np: XTB
Obrazek

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Forex + akcje

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Zależy czy pytasz o realne akcje, czy też o CFD na akcje. W drugim przypadku wybór będzie dużo, duuużo szerszy ;). Pytanie też o jakie rynki akcyjne chodzi.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Xet
Gaduła
Gaduła
Posty: 194
Rejestracja: 19 sty 2015, 11:22

Re: Forex + akcje

Nieprzeczytany post autor: Xet »

głównie polskie akcje, fajnie jakby też były opcje na polskie akcje, w drugiej kolejności akcje USA, broker Polski o dobrej reputacji, ecn, xtb to mm

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Forex + akcje

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Nie ma opcji na polskie akcje od ponad 10 lat. I dobrze! przy europejskim stylu wykonania i niskiej płynności market maker od tych opcji huśtał ludzi jak chciał. Np: Wykonanie miało być po średniej cenie z ostatniej godziny notowań, liczyłem to na wiele sposobów i wychodziło, że ocyganili od 0,62 do 1,15 PLN KGHM miał mnożnik 500, po podatku Belki wychodziło na czysto 415 x 5 opcji x kwota ocyganienia i robi się ładna sumka. Nie pyszczyłem, bo byłem na plusie. Nie chcesz kłopotów? unikaj opcji z europejskim stylem wykonania, na mało płynnych rynkach.
Był jakiś niemiecki broker z BaFIN'em miał forex i eurex i może coś więcej niedawno czytałem o nim na forum i nie mogę znaleźć :twisted:
Obrazek

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Forex + akcje

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Czyli chcesz dostępu do polskich akcji, opcje i brokera z Polski typu ECN? :) To niestety, takie rzeczy tylko w Erze...

Spośród brokerów ECN w Polsce mamy:
  • mForex
    DM Alior Bank
https://forexclub.pl/polscy-brokerzy-forex-zestawienie/

Spośród brokerów polskich mających w ofercie opcje mamy:
  • Chyba tylko XTB, ale nie wiem czy mają też opcje na polskie akcje (wątpię).
Dodatkowo, każdy z polskich brokerów będzie miał w swojej ofercie Forex tylko CFD na akcje, a nie akcje. Co więcej, będą one realizowane w modelu MM, niezależnie od rodzaju brokera. Ew. różnica będzie taka, że Twój broker będzie pośrednikiem, który przesyła Twoje zlecenia dalej do innego brokera, który będzie MM-em dostarczającym mu płynność.

Na domiar wszystkiego, pamiętaj, że oferty akcyjnej i Forex nie można łączyć w obrębie jednego rachunku więc zawsze będziesz miał do czynienia z dwoma różnymi kontami. I tu też zachodzę w głowę czemu szukać oferty akcyjnej u brokera Forex.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MowmiSasiad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 583
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:59

Re: Forex + akcje

Nieprzeczytany post autor: MowmiSasiad »

Xet pisze:głównie polskie akcje, fajnie jakby też były opcje na polskie akcje, w drugiej kolejności akcje USA, broker Polski o dobrej reputacji, ecn, xtb to mm
Prawda jest taka, że broker STP/ECN zarabia cały uj... Jeśli chcesz inwestować w akcje brokera to tylko MM. Po za tym XTB zarabia więcej po za PL niż u nas.

Awatar użytkownika
Xet
Gaduła
Gaduła
Posty: 194
Rejestracja: 19 sty 2015, 11:22

Re: Forex + akcje

Nieprzeczytany post autor: Xet »

Nie ma opcji na polskie akcje od ponad 10 lat.
Dodatkowo, każdy z polskich brokerów będzie miał w swojej ofercie Forex tylko CFD na akcje, a nie akcje.
czy cfd to nie to samo co opcje ?

Na domiar wszystkiego, pamiętaj, że oferty akcyjnej i Forex nie można łączyć w obrębie jednego rachunku więc zawsze będziesz miał do czynienia z dwoma różnymi kontami. I tu też zachodzę w głowę czemu szukać oferty akcyjnej u brokera Forex.
Dla wygody, śledzę w jednym programie opcje na daxa snp wig i jednoczesnie polskie akcje. Gdy giełda rośnie jestem głównie w akcjach, gdy spada przechodzę na opcje na indexy, nie muszę przelewać pomiędzy dwoma rachunkami, nie muszę mieć dwóch programów, analize techniczną wykresów ustawiam raz i jest jednakowa.

dlaczego są dwa rachunki ? na demo xtb mogę kupować jednocześnie akcje i opcje.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Forex + akcje

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Xet pisze: czy cfd to nie to samo co opcje ?
To zupełnie inne instrumenty.
Xet pisze:Dla wygody, śledzę w jednym programie opcje na daxa snp wig i jednoczesnie polskie akcje. Gdy giełda rośnie jestem głównie w akcjach, gdy spada przechodzę na opcje na indexy, nie muszę przelewać pomiędzy dwoma rachunkami, nie muszę mieć dwóch programów, analize techniczną wykresów ustawiam raz i jest jednakowa.

dlaczego są dwa rachunki ? na demo xtb mogę kupować jednocześnie akcje i opcje.
To tylko potwierdza, że nie handlujesz akcjami, tylko CFD na akcje i/lub opcjami, czyli instrumentami pochodnymi.

I wszystko zaczyna się wyjaśniać. Problemem jest mylenie pojęć ;).

Do dyspozycji mamy:
  • akcje
    kontrakty futures
    kontrakty forward
    CFD
    opcje
    opcje binarne
I pewnie coś tam jeszcze... Sprawdź po Wikipedii definicje i wtedy daj znać czego faktycznie potrzebujesz. Lub ew. sprecyzuj jakie cechy ma mieć dany instrument.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Szczepan1234
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 16 sie 2017, 12:05

Re: Forex + akcje

Nieprzeczytany post autor: Szczepan1234 »

Jeśli chodzi o ogarnięcie tematu to ja polecam ogarnąć sobie na Youtubie albo na jakiejś stronce, na xtb, co prawda broker, ale jest fajnie to opisane https://www.xtb.com/pl/edukacja/czym-jest-handel-na-cfd

ODPOWIEDZ